{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Това точно и коректно описана дреха ли е според вас?  (Прочетена 25836 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Август 29, 2010, 17:35:55 »
Раздели ТемаНагоре

Става дума за тази обява:
http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=7149&cat=fav
Вижда се какво е описанието, коментарите, отговорите - всичко. Аз ще описвам минимално ситуацията, за да се запази обективната оценка. Да няма после обвинения, че съм преразказала нещата, както аз съм си решила...
И така, роклята дойде. Наистина е много хубава и сладка. НО въобще не става за размер чашка В, да не говорим за С, както ме беше уверила продавалката. Освен това се оказа, че роклята е с подплата не само при корсета, но и при балона на долната част. Както се вижда от обявата, за това дори не се споменава като мерки и т.н. Съответно на мен роклята ми става само до ПОД бюста и нагоре не мога да я закопчая. Това с подплатата мога и да го подмина, защото не е фатално, т.е. мога да я облека и отдолу. Но в бюста ми е СТРАШНО малка. Така, че това просто няма как да е чашка В.
Написах й ЛС за това и й казах, че ще й върна роклята, защото не отговаря на това което ми е казала. Съответно очаквам тя да ми върне парите за нея, защото ги бях пуснала предишния ден преди да отида до пощата да си взема пакета. И се почнаха едни ЛС-та, които не мисля че има смисъл да пресъздавам, защото и без това са глупави. Та общо взето продавачката намекна, че просто ме било много яд, че не мога да вляза в рокля с размер S и за това съм вдигала целия този шум. Тя си е описала всичко супер точно и коректно и просто аз не съм измерила. За протокола имам дрехи размер S, UK 8 по британската номерация и нося сутиен размер 75В. Така, че няма как да предположа, че тази рокля ще ми е малка след уверенията на продавача.
Та според вас, това коректно, точно и пълно описана дреха ли е и аз имам ли основание да си искам парите обратно?
Ще пратя линк към темата на ЛС и на въпросната потребителка и тя да си каже гледната точка...
Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Август 29, 2010, 19:47:01 »
Раздели ТемаНагоре

Аз лично бих ти върнала парите като си прихвана пощенските разходи, но след като се уверя, че роклята е в същия вид разбира се.
Правила съм доста скъпи покупки, като не са ми искали предварително плащане и самия продавач от своя страна сам предлага да му върна дрехата или обувката, ако не ми стане. За щастие 99% от покупките ми са успешни, но продавачите, които приемат рекламации са за аплодиране! Евала, с такива хора винаги можеш да се разбереш!
За самата обява не ми се иска да коментирам - всеки е прав за себе си! Случва се и човек да не премери правилно и когато сумата е по-малка си казваш : Какво толкова?!
Искам да се знае, че не взимам страна по въпроса(поне за момента) и изразявам лично мнение.
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 29, 2010, 20:05:28 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не искам да се взима страна. Искам точно това - личното мнение на всеки. И кой как вижда нещата отстрани...
Така или иначе продавачката вече ми писа ЛС, че не я интересува как ще се разве темата и ще си задържи парите...
Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #3 -: Август 29, 2010, 20:32:27 »
Раздели ТемаНагоре

Хм...не знам.Според мен обявата е коректна-има си размери, всичко.
За чашката-ако е било написано на етикета, че е А, а тя да ти каже, че е C си е лъжа.Но тя е казала по своя преценка, което не означава на всяка цена, че е искала да те излъже и да ти я пробута.

За мен е чудно как има мерки, а ти не можеш да я закопчееш.Не премери ли твоята обиколка, за да прецениш? Ако мерките в обявата са верни проблема мисля, че остава твой.

И все пак, всеки е прав за себе си.Тя би могла да прояви малко човечност и да си приеме роклята обратно,а от друга страна ти би трябвало да четеш и проверяваш мерките преди да поръчаш.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Август 30, 2010, 09:27:44 »
Раздели ТемаНагоре

Има един момент, който се пропуска. При дрехи с подплата, размера на дрехата се намалява с поне около 1см. Липсата на това описание в обявата е некоректно.
Активен

veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Август 30, 2010, 18:14:51 »
Раздели ТемаНагоре

За мен е чудно как има мерки, а ти не можеш да я закопчееш.Не премери ли твоята обиколка, за да прецениш? Ако мерките в обявата са верни проблема мисля, че остава твой.

Ами мерките в обявата не са на обиколката при бюста, а на дължината на горния ръб на роклята /деколтето/ Wink Тази обиколка ми става. Но не мога да стигна до нея  Cheesy
Аз за това питах за колко едър бюст е. Защото при корсетите е трудно да се измери с метъра в сантиметри колко са изпълкани банелите напред и как ще паснат по тялото. Наистина разчитам на нейната преценка и това си е така. И разчитам, че щом ми казва "със сигурност става за В, а може и за С", че ми казва нещата коректно. Аз като не мога да преценя, си казвам - Не мога да преценя и давам такава информация, която мога да съм 100% сигурна че е вярна. Иначе до сега не съм виждала на дреха да пише размер на бюста/чашката някъде отразен...Етикета си е с номерата на дрехата. Но още, като я видях на живо роклята ми стана ясно, че това няма как да става за В, да не говорим за С. Тук не говоря за разлика 1-2см. Ципа ми зее с едно поне 5см, което си е ДОСТА съществена разлика в "преценката" според мен  Lips Sealed

Пропуска с описването на хастара, както казах, пък беше върха на сладоледа. Защото хастара не е с разкроена кройка, както може човек да предположи, като гледа снимките. Хастара и тип права пола. Т.е. ограничените и там не е малко и несъществено.

То наистина всеки си е прав за себе си. И вече стана ясно, че на продавалката не й пука какво се получва в крайна сметка. Но за мен обява с два размера от дрехата, не мисля че е коректна. Да, размери има, но не са цялостни и пълни. А допълнителната информация е грешна и също непълна...

Така, че аз си прочетох и измерих това, което ми беше дадено като мерки. Спестената/видоизменената информация няма как да я знам преди да видя роклята  Cheesy

Е, сега ще си поотлежава роклята в гардероба до пролетта някъде, когато ще трябва да я пускам аз за продажба...
Само не знам такива хора как харчат получени по такъв начин пари...

П.П. Само ми е чудно защо при 120 прегледа, само 3 потребителки са се осмелили да си изкажат мнението. Явно хората нямат желание да се чува техният глас, а само да се наблюдават "сеира"  Cheesy
« Последна редакция: Август 30, 2010, 18:21:33 от veselina_s_p » Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Август 30, 2010, 20:30:22 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
П.П. Само ми е чудно защо при 120 прегледа, само 3 потребителки са се осмелили да си изкажат мнението. Явно хората нямат желание да се чува техният глас, а само да се наблюдават "сеира"  Cheesy
Мила и аз я четох вчера и днес пак ,само за да видя дали сте се разбрали нещо с другата дама.Не се пише,понеже са дадени размери и от тази гледна точка обявата е коректна.Друг е въпроса,че не е спомената подплатата (което е голяма грешка),а  и сега дамата отказва да си я вземе обратно.Но в случая мисля,че никой нищо не може да направи-освен нея разбира се.Но както ти сама си писала по горе-на нея и е все тая.Колкото и потребителки да пишат,тя едва ли ще се трогне.Така че,май ще е най добре да и поставиш неутрална с описание на случая и да гледаш напред! (witch1)
« Последна редакция: Август 30, 2010, 20:33:22 от dacetoooooooo » Активен

veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Август 30, 2010, 21:01:58 »
Раздели ТемаНагоре

Ами попринцип на мен идеята на темата ми беше, да каже някой от страни как ги вижда нещата. В смисъл, може пък аз да съм в грешка и да предявявам излишни претенции. За това ми е чудно, ако някой си купи дрехата по това описание, а тя се окаже това, което получих аз - ще се счит али за прецакан, както си мисля че съм аз в случая...Или просто аз съм си виновна, че съм се доверила продавача честно и коректно да каже какво продава в крайна сметка  :Smiley
Освен това "дамата", така наречена, ми заяви че ако съм й докажела, че е некоректна, ще ми върне парите...Естествено, че не стана и измисли 100 оправдания, за да не го направи  Cheesy
А оценката вече си я получи. В началото беше неутрална. Но след ЛС-тата, които ми писа, си заслужи да я променя на отрицателна  Lips Sealed Естествено ми го "върна"  Cheesy То от такива хора, какво да очакваш...Не се ли мислеше нещо из правилата на сайтовете за това "връщане". В смисъл аз си платих роклята и то предварително. Изпълних си моята част от сделката коректно. Тя няма от какво да се оплаква в случая...
« Последна редакция: Август 30, 2010, 21:04:02 от veselina_s_p » Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
geri_koleva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Август 30, 2010, 21:55:48 »
Раздели ТемаНагоре

veselina_s_p  спри се ,ще ти порасне носа вече  Cheesy Cheesy Cheesy  какви са са тези 100 извинения които съм си измислила
Не ми се занимава със сеирджийски истории,но ще пиша
Пари няма да ти върна по 2 причини
1.Всички размери са 100% точни ,измерих навсякъде ,където поиска (а ти направи ли си труда да ги погледнеш?)
2. Веднага след като си получила роклята и преди да се свържеш с мен ми написа неутрални оценки ( които промени на отрицателни) тук и в Продавалника -където не сме имали нищо общо

Цитирам си мой пост,който го пише в обявата за всички които прибързват с мненията Материята е 100% памук горната част и 100% полиестер подплататаПо етикет е размер UK 8 Eur 36  Писала съм че има подплата освен това на една от снимките се вижда.

Ако ще си говорим за сутиени аз нося 75Б и ми беше широка в бюста.Както ти си писала в отрицателните ми оценки и на лс си чашка B КЪМ C ,тук пишеш че си B ,утре може и А да си и пак да не ти става  Huh?   И как обиколката на гърба ти става а в бюста не -нещо яко се оплете пак

И престани да ме обвиняваш в печелбарство,защото ако това ми беше целта щях да ти поискам предварително парите и нямаше да те чакам 2 седмици да ти свърши отпуската и тогава да ти я изпратя ,а щях да я продам на първия,който ми плати веднага.Освен това ,защото купи 2 неща от мен намалих едното с 2 лв и поех пощенските.

Нямам какво повече да ти кажа ,дано темата ти послужи като реклама и някой друг да купи роклята,защото е страхотна и заслужава да се носи ( само да не сте с чашка А ,защото ще ви е голяма  Wink   
« Последна редакция: Август 30, 2010, 22:07:06 от geri_koleva » Активен

Скайп gery.koleva

С предимство 2 или повече обяви,изпращам и получавам като МПП или Еконт пощенска пратка .Не изпращам за проба
Не приемам връщане защото не сте измерили правилно

Имам над 200 полож.Оценки  в съседния сайт
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Август 30, 2010, 22:33:05 »
Раздели ТемаНагоре

geri_koleva всичко, което касае обяснение на дреха ( размери, подплати и прочие) задължително се описва в условието на обявата.

И в думите ви тук лъха доста невъзпитан тон, който не срещнах в постовете на автора на темата.

Не заемам страна и лично аз бих пуснала роклята отново за продажба, ако не ми стане.
Активен

geri_koleva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Август 30, 2010, 22:49:03 »
Раздели ТемаНагоре


Освен това "дамата", така наречена,  
То от такива хора, какво да очакваш...

Доста" възпитано" се обръща към мен ,а в лс дори още повече

Темата е приключена !

« Последна редакция: Август 31, 2010, 00:13:43 от geri_koleva » Активен

Скайп gery.koleva

С предимство 2 или повече обяви,изпращам и получавам като МПП или Еконт пощенска пратка .Не изпращам за проба
Не приемам връщане защото не сте измерили правилно

Имам над 200 полож.Оценки  в съседния сайт
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Август 30, 2010, 22:58:21 »
Раздели ТемаНагоре

Вече ми е смешно, честно. Приемам, че буйната кръв на младостта е надделяла над разумния диалог (който явно тотално липсва, четейки последните постове).  Wink
Активен

geri_koleva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Август 30, 2010, 23:04:14 »
Раздели ТемаНагоре

Вече ми е смешно, честно. Приемам, че буйната кръв на младостта е надделяла над разумния диалог (който явно тотално липсва, четейки последните постове).  Wink

Радвам се че ви забавлява  Tongue  Wink
Активен

Скайп gery.koleva

С предимство 2 или повече обяви,изпращам и получавам като МПП или Еконт пощенска пратка .Не изпращам за проба
Не приемам връщане защото не сте измерили правилно

Имам над 200 полож.Оценки  в съседния сайт
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Август 30, 2010, 23:10:33 »
Раздели ТемаНагоре

Не си заслужава да си хабите нервите за такива неща.
Във фейсбук има тема за семейство с 3 деца. Бащата на 13.08. пада в празен басейн и чупи прешлен. Осакатен е завинаги.
Замислете се за това семейство, какво им е на хората в момента и после за темата тук.

Лека ви нощ.
Активен

geri_koleva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Август 31, 2010, 00:13:15 »
Раздели ТемаНагоре

Не си заслужава да си хабите нервите за такива неща.
Във фейсбук има тема за семейство с 3 деца. Бащата на 13.08. пада в празен басейн и чупи прешлен. Осакатен е завинаги.
Замислете се за това семейство, какво им е на хората в момента и после за темата тук.

Лека ви нощ.

Абсолютно съм съгласна ,мого излишни нерви,но явно не може с всеки да се разбереш.
Активен

Скайп gery.koleva

С предимство 2 или повече обяви,изпращам и получавам като МПП или Еконт пощенска пратка .Не изпращам за проба
Не приемам връщане защото не сте измерили правилно

Имам над 200 полож.Оценки  в съседния сайт


Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: