{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оцветяване на косата  (Прочетена 20098 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Август 25, 2010, 22:33:36 »
Раздели ТемаНагоре

Дъщеря ми иска да си направи розов или лилав кичур.Прочела е,че това става с пиоканин (или нещо подобно) и фуктин (май така беше).Въпроса ми е къде може да се намерят,колко вредят на косата.Също така знаете ли други начини?Добре е кичурът да е временен за седмица,може и месец.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
mmagy
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Август 26, 2010, 07:58:01 »
Раздели ТемаНагоре

В аптека Kiss Това са багрила и се използват за туширане на мокрещи рани/най общо казано/!
Става принципно, НОООО ако се намокри косата цапа т.е. не са водоустойчиви!

Пиоктанин е синьо лилаво а фуксин е червено!
Активен

Пазя ред 6-8 часа!
Пошенските са за Ваша сметка освен ако нямаме др. уговорка!
Пращам САМО след получен запис или банков превод!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 26, 2010, 11:33:12 »
Раздели ТемаНагоре

В аптека Kiss Това са багрила и се използват за туширане на мокрещи рани/най общо казано/!
Става принципно, НОООО ако се намокри косата цапа т.е. не са водоустойчиви!

Пиоктанин е синьо лилаво а фуксин е червено!
А ако фуксина се държи примерно 15-20мин само дали ще стане розов?
Благодаря ти Kiss
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
mmagy
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Август 26, 2010, 12:11:47 »
Раздели ТемаНагоре

Ами лично аз не знам как се прави.Само резултата съм въждала на едни приятели пънкари......ама купона беше като заваля  (grin4) .
Активен

Пазя ред 6-8 часа!
Пошенските са за Ваша сметка освен ако нямаме др. уговорка!
Пращам САМО след получен запис или банков превод!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Август 26, 2010, 14:22:02 »
Раздели ТемаНагоре

Ами лично аз не знам как се прави.Само резултата съм въждала на едни приятели пънкари......ама купона беше като заваля  (grin4) .
Благодаря ти.Аз ще се радвам да падне след 2-3 измивания Wink
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
silvana sladurana
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 202


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Август 28, 2010, 08:54:54 »
Раздели ТемаНагоре

Фуксина ми е познат(от младежките ми години).Маже се кичура на косата и така престоява около 20мин.Като периодично се наблюдава как се променя цвета(докато се получи желания отенък).Може да не ви се получи от 1вия път.Много се внимава да не се изцапате някъде (няма отмиване,особено по дрехите-направо изхвърляте,не се изпира с нищо).По безопасно е с боя(за кичури)има в различни цветове не е скъпа около 4-5лв.Аз преди време си правих лилави кичури(за повод)и беше мн .интересно.Palette color XXL -wild lights(S77-CREZY VIOLET).Има най различни нюанси кичури и всичко необходимо(по безопасно е).С "фуксина'' е много остаряла процедура-и гори много не само косата,но и кожата(от опит знам).
Активен

Стоки неотговарящи на описанието-връщам без излишни обяснения
Боклуци не приемам -имам си достатъчно.
Точна и коректна съм -очаквам същото
 Ще отсъствам от 29.08. до31.08.2011г
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=74843&ppaction=readfeed
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Август 29, 2010, 22:50:22 »
Раздели ТемаНагоре

Фуксина ми е познат(от младежките ми години).Маже се кичура на косата и така престоява около 20мин.Като периодично се наблюдава как се променя цвета(докато се получи желания отенък).Може да не ви се получи от 1вия път.Много се внимава да не се изцапате някъде (няма отмиване,особено по дрехите-направо изхвърляте,не се изпира с нищо).По безопасно е с боя(за кичури)има в различни цветове не е скъпа около 4-5лв.Аз преди време си правих лилави кичури(за повод)и беше мн .интересно.Palette color XXL -wild lights(S77-CREZY VIOLET).Има най различни нюанси кичури и всичко необходимо(по безопасно е).С "фуксина'' е много остаряла процедура-и гори много не само косата,но и кожата(от опит знам).
мерси Kiss за сега сме се насочили към пиоканина,уж не горял толкова косата,пък да видим Huh?
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
teati
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 51


http://www.iherb.com/?rcode=tey867

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Януари 03, 2011, 19:06:41 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм си правила косата с фуксин и ставаше супер !
Смесвах с балсам и държах по час - два на главата. Искам да кажа ,че не изгаря косата , а напротив, подхранва, това го знам и от кожен лекар.
Ако знаете къде продават фуксин, моля кажете ми Smiley
Активен

http://www.iherb.com/?rcode=tey867
АКо не сте запознати с услугата ПОЩЕНСКА ПРАТКА на Еконт, моля осведомете ме предварително,за да разясня.
Започвам разпродажба на дрешките на моето дете, цените са ниски, нали сме сайт за взаимопомощ !
При интерес към 2,3,4 обяви, ще се договаряме допълнително за отстъпки Smiley
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 03, 2011, 19:24:04 »
Раздели ТемаНагоре

 Незнам дали е редно да си задам въпроса тук или в отделна тема,но ако Модераторите преценят - да я разделят...
Та.. след дълго колебаене реших да се изсветля косата.
Отидох на фризьор за да си направя кичури..исках ги с 1-2 тона по-светли ..просто за обем,но ме навапцаха с блондор(или нещо такова) и сега съм пълна мизерия в главата. Основният ми цвят е кестеняво,а кичурите варират от оранжево до почти бяло  Huh?
Кажете ми ,моля, каква боя би ми помогнала..хем да изсветля основната,т.е. да стане светло кестенява(или тъмно руса),хем да не ми окапят супер изсветлените кичури?

Много се притеснявам,понеже преди години така ми направиха едни кичури,че косата ми буквално се стопи и от дълга стана  2 см  Sad
Активен
denismami
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 640

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Януари 04, 2011, 09:44:13 »
Раздели ТемаНагоре

 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
СТРАННО НАИСТИНА
Ако си била на фризьор и се е получило така нещо е объркал фризьора или начина на правене или времето за стоене
твоят цвят естествено кестеняв  ли е или от боя е много е важно от къде се тръгва ако е ест .цвят трябва да се получи изсветляване и само с боя наппример аз си правих кичури върху черна коса който разбира знае че кичурите не стават първо в един цвят и второ поне след второто изсветляване има русо бели кичури които аз поне си матирах с светло кестеняв към рус цвят за да получа светло кестеняви кичури накрая това си е цяла наука трябва да знаеш кои цвят с кои да смесиш за се получи накрая желания кичур
 Самото изсветляване ако не е ест. косата винаги прави разлика в кичурите жълто оранжево и русо  понеже отдолу има наслагвани няколко пъти боя и ако пък и не са от 1 марка и цвят става още по странен ефекта всеки цвят си изсветлява за себе си и накрая резултата е кичури с различен цвят които задължително трябва да се матират с лилаво или сиво
представиси фолмастер жълт мацни го отгоре със сиво ище видиш цвета или с лилаво това би трябвало да се получи и на косата но само ако не ебила боядисвана
при боядисвана коса винаги се пита преди колко време си я боядисвала с какво и т.н...
а при твоя случаи ако косата ти е била дълга предполагам ти е правил фризьора кичурите с фолиу зависи от къде е почнал принципа е от врата към върха на главата понеже отзат главата е най студена а на върха най топла съответно на врата изисква повече време за действие на обезцветителя
за да си изсветлиш косата с един тон цялата коса след като вече имаш някакви кичури наий добре си вземи 2 тона по светла от твоята боя която ще изсветли основната ти коса с 2 тона и кичурите неимоверно ще се изсветлят с 2 тона повече  или поне жълтото или там нюансите които са ти се получили
в общи линии е трудно и сама едвали ще се оправиш пак ще ти трябва фризьор за да коригира първо по фрапантните места и така другия вариант е да си мацнеш една боя кестенява на цялата коса и ще имаш един цвят като основа и кичурите ще са ти 2 пъти по светли така би трябвало да стане и другия път поразпитай за фризьорския сало нче то куцо и сакато отвори салон и не разбиращи  хора искащи само да ти вземат парите
та покрай това колко  пари ти струва това премеждие аз не бих платила за такова нещо просто или да си оправи безплатно кичурите или ако не знае как да напуска
това за блондора е много агресивно има къде къде по нови професионални препарати точно за изсветляване с до 2 3 4 тона без да съсипват косата .... както и да е
мисля че имаше и други фризьори тук писали по др теми нека се включат и те със съвет  Wink
Активен

Ценя точноста.Не пращам за проба.Не плащам предварително на хора с по малко от моите оценки или без такива !
Пощата е за купувача. Стока неотговаряща на описанието не плащам и не връщам.
Давам на 1 вия дал адрес на ЛС
http://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/247052752043675
Плетива и декоративни украшения-разгледайте!
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Януари 04, 2011, 12:33:51 »
Раздели ТемаНагоре

Здравей и благодаря,че ми отговори!  Kiss

Косата ми от много време не е боядисвана,бях я оставила да си почива. Веднъж в годината слагах безамонячна кестенява боя защото ми се появиха бели косми вече и уж да се прикрият,но се отмива и пак си личат. Иначе съм естествено кестенява. Фризьорката,която ме прави уж е опитна,ама май-май не е мръднала в обучението отпреди десетилетия Sad Извади блондора,сипва там разни неща на око. Кичурите ги направи с фолио като започна от врата. Точно тези кичури,които са от зад и отдолу са почти бели  Huh?,а тези,които са най-видими на горният слой коса са жълти Sad . Взех си шампоан за матиране,но той нищо не промени..жълтото си стои и това е! Sad
Снощи до нощите съм чела в БГМама темите за боите,но пак не ми стана ясно коя марка е за предпочитане,какви номера биха покрили и т.н.
Единственото,което със сигурност ще гледам е нюанса да е сребрист(пепеляв),за да няма жълто. Аз не искам да се правя супер руса,просто да изсветля основната коса с 2 тона някъде. Мисля на Лореал гледах една разцветка "бежово"..нещо такова може би..
Другият вариант е да се направя червена,но там вече ще има много по-фрапиращи проблеми заради различните ми кичури,а и на мен ми харесват само най-светлите,почти морковени,(карамелени) цветове Cheesy които са доста...откачени Cheesy
За това е по-добре русоляво.

До тук разбрах само,че трябва да купя две РАЗЛИЧНИ бои(като цвят). Принципно отгоре,където е израснала естествената ми коса би трябвало да хване по-силно ,отколкото на дължините,нали така? Това означава ли,че за дължините трябва да намажа с по-светла боя,а корените с по-тъмна за да се оеднакви или пак не съм разбрала?

Принципно е хубаво да се отиде на фризьор,знам..но в момента нямам финансовата възможност,а и в радиус три квартала не познавам добра фризьорка.Все са от този тип като лелята с кичурите Sad
Активен
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Януари 04, 2011, 13:22:56 »
Раздели ТемаНагоре

Здравей, много трудно ще направиш основния цвят на косат си в желания бежов цвят, няма да ти се получи , ще стане просто някакъв нюанс или ще рижавее. Вземи си една руса боя, силно пепелен цвят, двойно пепелно или нещо подобно, има и български такива. Намажи кичурите и ще се оправят нещата.
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Януари 04, 2011, 15:01:35 »
Раздели ТемаНагоре

Сега минах през един магазин за козметика и говорих дълго с продавачката..и тя препоръча  тъмно пепелно русо. Имаше едни каталози с големи снимки на различни цветове коси,които си слагаш до лицето и гледаш дали ти отиват.. Като изключим кестенявото(което си е моя цвят) единственото,което ми стоеше добре беше ярко червено,почти рижаво  Cheesy никакво русо не ми отива на кожата. И аз като се запалих..и купих два нюанса които се смесват червени Cheesy Ще изчакам два дена да ми се поизцапа косицата и ще се намажа..или ще стане добре,или ще се наложи да сложа пак кестеняво Cheesy Но определено ще е интересно.
Боята се води професионална на Лорвен.
Стискайте ми палци! Cheesy
Цвета е нещо такова,може би една идея по-тъмно :
Активен
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Август 27, 2011, 16:15:19 »
Раздели ТемаНагоре

току-що прочетох темата и да се включа и аз...казва се ПИОКТАНИН това за оцветяването,то е като индигова боя,химия естествено,капват се капки покато стане наситено лилавичкава водата в едно легенче и на измитата коса просто асе облива,така може би 5-10 пьти,тогава става цялата коса лилавичкава,поне аз сьм руса и го правя на цялата коса и е жестоко!ако е за кичури-разтваря се в пластмасова чашка или купичка до наситено пльтно лилаво и се нанася на кичура с памук или гьбичка-оцветява само кичура,после по сьщия начин с гьбичка се отмива падащото...но след няколко кьпания се отмива/изплаква/и трябва да се повтаря процедурата периодично.пиоктанина струва около 2 лв,стига за години актична употреба,но мноооого цапа ако не се отмива от главата!и дрехи,и спалното бельо!
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
luchezara
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1322


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Декември 25, 2015, 11:36:20 »
Раздели ТемаНагоре

Може да си направи със степче Smiley
Активен



Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: