{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощи за първокласниците  (Прочетена 13739 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Август 24, 2010, 13:05:27 »
Раздели ТемаНагоре

Разбрах,че се отпуска сума от 150лв. на всеки първокласник.Трябва да се подаде молба в социалните и от там да я удобрях.Какво знаете по въпроса?Какво мислите за това?
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Август 27, 2010, 07:07:42 »
Раздели ТемаНагоре

И мен ме интересува тази темичка,ако няко знае за тази година как седят нещата нека сподели Smiley
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 27, 2010, 08:15:42 »
Раздели ТемаНагоре

Аз имах първокласник миналата година и не знам как стоят нещата за тази година. В случай, че са същете:
Трябва ви молба-декларация за получаване на еднократна помощ за първолак-готов формуляр от социалните,
дохода на двамата родители-както при детските брутния доход не трябва да надвишава 350лв. на член от семейството,
бележка, че детето е записано и е ЗАПОЧНАЛО 1-ви клас, което се случва след 15-ти септември.
Ако попадате в този доход, просто отидете в социалните и от там ще ви дадат пакета документи и ще ви кажат крайния срок за подаването им.
Парите естествено се превеждат месеца следващ крайния срок на подаване, така, че не разчитайте с тези средства да потготвите първолака за училище  Sad

УСПЕХ на всички първолаци и да носят само шестици на родителите си!  Cheesy
« Последна редакция: Август 27, 2010, 08:17:40 от mimoza7710 » Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Август 27, 2010, 15:39:48 »
Раздели ТемаНагоре

Също така изискват касови бележки какво е купено за детето.Пък и са си с правото защото една съседка изцепи *Ми то тока за 2 месеца да си платиш пак добре* (evil3)
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Август 27, 2010, 19:16:41 »
Раздели ТемаНагоре

Какви касови бележки бе, няма такова нещо, кой ги изисква?!
 Една година умниците раздаваха анцузи и обувки, но като видяха, че е пълна глупост, защото на много от децата не им станаха, започнаха да ги дават в пари.
Пък кво лошо има жената да си плати тока с тези пари, след като те идват, когато тя вече си е оправила детето за училище  Tongue като е лишила себе си и семейството си от доста неща  Huh? Говоря за хора имащи право на такава социална помощ, нали се сещате с какъв доход разполагат на месец  Huh?  Да не си мислите, че един първолак излиза евтино?! 150лв. не стигат до никъде  Huh? Учебниците може да са им безплатни, но сборниците и допълнителните материали по които работят се заплащат! Sad Да оставим на страна полагащите им се закуски, които и кучета не ги ядат (нашия директор още не ги е опитвал). Това означава допълнително джобни всеки ден! ...........спирам, защото ще напиша роман - за съжаление  Lips Sealed
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Август 28, 2010, 18:21:09 »
Раздели ТемаНагоре

Какви касови бележки бе, няма такова нещо, кой ги изисква?!
 Една година умниците раздаваха анцузи и обувки, но като видяха, че е пълна глупост, защото на много от децата не им станаха, започнаха да ги дават в пари.
Пък кво лошо има жената да си плати тока с тези пари, след като те идват, когато тя вече си е оправила детето за училище  Tongue като е лишила себе си и семейството си от доста неща  Huh? Говоря за хора имащи право на такава социална помощ, нали се сещате с какъв доход разполагат на месец  Huh?  Да не си мислите, че един първолак излиза евтино?! 150лв. не стигат до никъде  Huh? Учебниците може да са им безплатни, но сборниците и допълнителните материали по които работят се заплащат! Sad Да оставим на страна полагащите им се закуски, които и кучета не ги ядат (нашия директор още не ги е опитвал). Това означава допълнително джобни всеки ден! ...........спирам, защото ще напиша роман - за съжаление  Lips Sealed
Да изискват се касови бележки.
Иначе според мене не е правилно да си платиш тока с тези пари.То за това българина нищо не заслужава.Парите се отпускат за децата.Ако ще ноември да ги дадът,добре дошли за яке и ботушки и някоя друга зимна дрешка Smiley
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #6 -: Август 29, 2010, 09:59:28 »
Раздели ТемаНагоре

Това е поредната простотия с касовите бележки...та аз мога да си облека и обуя детето за 1 клас тук от сайта,а касови бележки?
Освен да представя известието за платен пощенски запис
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Август 29, 2010, 17:53:53 »
Раздели ТемаНагоре

Това е поредната простотия с касовите бележки...та аз мога да си облека и обуя детето за 1 клас тук от сайта,а касови бележки?
Освен да представя известието за платен пощенски запис

И ти си права,но пък имам много хора (особено ромите),които се възползват от това.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
kema81
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Август 31, 2010, 09:59:57 »
Раздели ТемаНагоре

ЕЕЕЕЕЕ, добре е че са започнали да ги дават в пари - без значение дали трябва да представяш к. бележки. Моята дъщеря преди 2 годи беше първокласничка и бях съгласна даже на някакви ваучери или нещо от сорта, с които да напазариш от даден магазин - ама не. Дрехи щели да дават, шити от деца с увреждания - хем помощ за тях, хем на ученика. Е, няма лошо - ама ние сме в малък град и на който му станаха дрехите все едно върви и вика " Аз съм облечен от Социалните". Всичките еднакви, а друг е въпроса, че на моята дъщеря обувките и бяха малки, а якето още и е голямо Cheesy
Активен

Фло
Глобален Модератор
Потребители
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 11272


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Септември 01, 2010, 07:30:54 »
Раздели ТемаНагоре

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=577366
Активен

Нищо на света не заслужава и пет минути тъга!

Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #10 -: Септември 01, 2010, 14:34:18 »
Раздели ТемаНагоре

БРАВО!!!
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Септември 01, 2010, 20:06:51 »
Раздели ТемаНагоре

На мен ми е прясно-прясно от онзи ден,ето какво изискват нашите служителки,някои изисквания ме шашнаха и разходиха излишно:

Попълвате молба -декларацията....-искат Актовете за раждане,при мен и на 2-те деца,дори и този за скл граждански брак,аз като не бях сигурна кое какво,оставих непопълнено,за да няма грешка. Wink
Нулев доход заради моето майчинство с малкият,служебна бележка от у-щето на каката,че е записана там.
Доход на татито също!Аз подадох в краят на 08 месец-дадох доходи от август,2009 до юли,2010 год.
Съответно за септември месец ще искат от септември,2009 до август,2010 год.
Попълних всичко  (letter1),и колежката,която заместваше,че върна за мед.бележки от личната,че и двете деца са със направени ваксини-личната ей така гледа  Shocked,но ми ги написа.
Отивам на другият ден-"О,тя колежката се е объркала,мед.бележки за ваксини искаме само за детските добавки!",а аз с количката и с двете деца ... (hassle1) (low3)  (evil3)

Сега вече комплектът ни е готов и приет,актовете за раждане/брак не искаха копия,а само оригиналите за сверка,но аз си нося и по принцип,за да не ме разкарват.
Личната карта разбира се не забравяйте.

Последно,на нас след 15-ти ни искат още 1 служебна бележка от училище,че детето НАИСТИНА посещава въпросното у-ще,сещате се защо ни искат ваксинации и 2 бележка....

Срокът е до краят на септември,питала съм!
също,че до краят на септември,след 2 служебна бележка,паричките ще са в банковата ви сметка

  Честито на милионерите! (work9) (yes3)  Cheesy
]

 (laugh6) (laugh6) (laugh6) То не е смешно,ама...

И аз подадох тази сутрин,но бях изстреляла бабата да чака 1 час преди да отворят  Tongue
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #12 -: Септември 01, 2010, 22:58:11 »
Раздели ТемаНагоре

На мен ми е прясно-прясно от онзи ден...
Креми ама аз сега не разбрах,преди да почнат училище дават ли тези служебни бележки от там за социалните,защото в социалните ми казаха от 15 до 30 септемцри да занеса тази бележка,че детето е записано и ще учи 1 клас в даденото училище?
Ако ги дават от сега да ходя да оправям?
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Септември 02, 2010, 07:35:11 »
Раздели ТемаНагоре

На мен ми е прясно-прясно от онзи ден...
Креми ама аз сега не разбрах,преди да почнат училище дават ли тези служебни бележки от там за социалните,защото в социалните ми казаха от 15 до 30 септемцри да занеса тази бележка,че детето е записано и ще учи 1 клас в даденото училище?
Ако ги дават от сега да ходя да оправям?
Тази бележка,за която са ти казали я искат на всички заради детските.Защото ако детето не посещава училище ще ти ги спрат.

А аз не разбрах твоето детенце в първи клас ли ще бъде? Ако е така сега можеш да си вземеш бележка от училището,че детето е записано и да подадеш молба за еднократна помощ  Wink
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Септември 02, 2010, 07:38:25 »
Раздели ТемаНагоре

Сега видях,че ще имаш първокласничка  Smiley.
Тогава действай,аз не обичам да чакам последния момент.
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: