{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ДА ПРЕДПАЗИМ ДЕЦАТА СИ ОТ ВИРУСИ  (Прочетена 25368 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Август 31, 2010, 09:59:36 »
Раздели ТемаНагоре

 Дава се веднъж на ден по една какпка на година живот. Ако детето е на 2г,  давате 4 капки, ако е на 3 - 6 капки и т.н.. Когато има грипна епидемия се дава 3 пъти на ден, а когато дететое  болно или тръгва да се разболява може да се зачести приема на 5-6пъти на ден. В студените месеци пълни с грипове, щом я усетя, че детето ми се е намръзнало малко повече или окло нас има повечко болни деца, започвам да давам по 3-4 пъти на ден.  
 
Има го в готов вариант по аптечната мрежа - около 2.20-2.50лв. Аз си го правя от домашен прополис.

Тук има инфо http://propolis.hit.bg/kleeva.html
« Последна редакция: Август 31, 2010, 10:03:39 от Shu-shi » Активен

Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Септември 02, 2010, 07:45:19 »
Раздели ТемаНагоре

Аз втора година давам на малката Рибомунил.Пие се по схема 6 месеца.
Миналата зима изкарахме много добре,но...не бяхме на ясла Cheesy. Ще видим тази как ще е Wink
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
ekaterina_II
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Септември 14, 2010, 14:34:48 »
Раздели ТемаНагоре

Мила , коластрата е много хубава и наистина има ефект от употребата и , аз самата искам да почна да и давам , само да се докопам до офиса им , една моя позната ме открехна на техните продукти , като беше бебе и давах водорасли от аквасорс за коликите , изобщо не усетих че има , сега твърдо ще почна да и давам коластра , а на татко и искам да му взема зелена енергия , ако имаш финансова възможност взими коластра няма да съжеляваш ,
Съжалявам,че трябва да не се съглася с теб,но истината е че моята комшийка редовно даваше и дава на децата си от тези водорасли и ефекта е че и двамата през по-голямата част от времето са си вкъщи болни,и то на АБ,така че ефект според организма смятам аз
Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Септември 19, 2010, 08:06:08 »
Раздели ТемаНагоре

нищо не давам и ефекта е поразителен  Cheesy Само един ротавирус изкараха децата с бабата и дядото.Малкия изкара в болница,баткото в къщи.Оправиха се след 3 седмици близо.
Малко предистория-баткото тръгва на ясла,в нас идва новородено недоносено със сърдечен проблем пред операция...Бебето трябваше да се пази много,за да е напълно здраво за операция.Аз обаче по план график водих баткото на ясла,а бебето с мен когато беше вкъщи.
Сега през лятото изкараха 1 вирус с повръщане за 24 часа

Не мисля да им давам каквото и да е било.Малкия организъм като свикне веднъж някой да го подсилва допълнително,по-нататък си дава отражение.Децата в училище боледуват по-често.
Сега докато са малки ги оставям сами да се преборват с върлуващите наоколо вируси.Мисля,че за сега добре понасят и не боледуват,като изключим някоя дребна настинка.
Бате е пил 1 АБ около годинка,малкия -4 пъти заради бактерия в урината и 2 пневмонии за 2месеца
Като се роди,на 6-я ден беше с пневмония.На 2м. влезе в болница да изчистят бактерия в урината,прибра се с пневмония...
А и при него за 4м. е тъпкан с толкова много лекарства,упойки,АБ....Отделно пиеше по 4 пъти на ден лекарства за сърце....
Повече,ако не е нужно,нищо няма да им дам-нито капка!
Като му тече носа-слагам капки,но не давам превантивно и сироп за кашлица.
Казвам това,защото моя приятелка си беше изолирала детето 8м. при бабите за да ходи бате на ясла.Сега детето непрекъсното е болно и алергично...
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Септември 19, 2010, 08:51:51 »
Раздели ТемаНагоре

Да ви кажа моето мнение е ЧЕ МНОГО СИ ЗАВИСИ И ОТ ДЕТЕТО :Smiley
Някои много боледуват други не толкова :Smiley
Имам позната която на 1,6м си даде дребният на ясла и той се разболя точно 1 път до като тръгне на градина. А имам и такава на която детето откакто е тръгнало 2 дни ходи 10 не ходи и вече пият по 2 антибиотика заедно защото с един не става. На тази втората винаги съм се чудила защото ако бях аз щях да го спра от ясла и вместо за лекарства парите щях да дам за бавачка-да укрепне малко детето.
Незная въпрос на личен избор е това и на разбиране :Smiley
На нас сега ни престои ясла и честно казано мисля да изчакам да мине зимата и тогава да го пусна.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Септември 19, 2010, 12:22:02 »
Раздели ТемаНагоре


На нас сега ни престои ясла и честно казано мисля да изчакам да мине зимата и тогава да го пусна.
това е масова грешка,защото вирусите са през пролетта и есента,не през зимата.Добре е децата след 2г. възраст да посещават градини,центрове и други масови мероприятия.Децата бързо свикват и научават много повече сред връстниците си
Въпрос на лично мнение!
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
ssoonniiaa
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Декември 07, 2010, 11:09:01 »
Раздели ТемаНагоре

Аз давам Саменто на капки и витамини Саностол.Пили сме и други имуностимулатори,но ефекта е все един и същ.Малкия си боледува докато е на ясла непрекъснато.Може,би изкарва вирусите по-леко.
Активен
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Декември 13, 2010, 14:50:21 »
Раздели ТемаНагоре

Ние сме на 1г и 3 месеца. Разболявали сме се веднъж .Поради "кадърността" на нашата докторка изкарахме много тежко. Отидох при нея на същия ден като усетих лош дъх от нослето на малката ,прегледа я (даже не прослуша гърдите) каза ,че нищо й няма.След 2 дни бяхме с ангина,изписа ни антибиотик ,от който получи алергична реакция.Почна с обрив под памперса .В момента ,в който го видях звъннах на педиатърката ( каза ми ,че детето е стояло с мръсен памперс и отхвърли варианта с антибиотика),нали беше събота явно не й се занимаваше.Посъветвах се с моята пенсионирана лична,която също е педиатър ,та добре ,че беше тя каза ми веднага да спирам Аб и да я заведа на спешен.Отидохме там ни изписа кремче и ванички с калиев перманганат  ,но трябваше да спрем лечението на ангината и всички лекарства,защото имаше опастност от срастване на вагината.Спряхме развитието на алергията бързо,но това доведе до 3 седмично кашляне и хрема. Ходихме при още 2 различни докора ,бяхме на биогая и тонзилотрен (хомеопатично).от тогава обаче съвсем леко да й стане по-студено на малката и носа й теква.Сега аз съм болна и се чудя как да я предпазя.Ходя с маска ,а на нея давам саностол.Та и аз се чудя като е толкова малка ,въобще как да процедирам,защото и мен ме е страх от привикване на организма.Кърмена е съвсем малко (до 3-я месец) . Мисля че сме достатъчно калени,не сме си спестявали миналата година зимните разходки,не сме я държали на прекалено топло и т.н
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
vanity
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 196


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Януари 11, 2011, 09:37:48 »
Раздели ТемаНагоре

Няма как да се предпазиш от вирусите по никакъв начин-колкото и да се стараем ако му кихне на някое дете друго директно в лицето /както става в градините/ няма отървия. Аз на мойте двете дечица им давам от продуктите на Аквасорс и чесно казано с каката така се оправяме. Малкия обаче-дали защото започнах с него по-късно да му давам на аквасорс или просто си е болнав откакто почнахме да вадим зъби нищо не ни спасява. Минах през кл. тинктура /от която не съм доволна/, през хомеопатия на Боарон и Аквасорс. Сега съм на последните две даже станах и дистрибутор на Аквасор за да мога по добре да давам продуктите-а и цялото сем. вече пием от тях. Доволна съм-но зависи от организма.
Активен

моите обяви в др. сайт: vanity.detski-filmi.eu
krem21
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 982


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2011, 16:21:28 »
Раздели ТемаНагоре

незнам дали тук е мястото но имам питене
тази ваксина  ПЕНТАКСИМ която се слага на 6г правили ли сте я ? Странични реакции има ли
вчера я сложихме на малката всичко нормално вечерта няма т закарахме я на градина и към обяд ми се обадиха да отида да я взема имала 37.5т обясних че е от проклетата ваксина ,но ми казаха не моля ви елате да я вземете отивам и какво да ви кажа милата пребледняла цялата нещо ужасно  Sad взех я аз и тя ми вика мамо не мога да дишам от там при личната викам абе каква е тази ваксина виж детето как изглежда и тая патка чука на дърво може ли да си представите  Roll Eyes направихме кръвна картина и снимка
резултата бронхит и левкоцити 15 как е възможно без кашлица и нищо да има бронхит дали е от тази ваксина  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes сега ще пием аб детето е като парцал направо моля ви ако някой е правил въпросната ваксина нека сподели че много ми е притеснено извинявам се дългото писане ама....
Активен

коректна съм очаквам същото от вас не пращам и получавам с наложен платеж боклуците връщам без предупреждение пощенските са за сметка на купувача освен ако не е упоменато друго поставям оценки винаги правете го и вие
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Февруари 09, 2011, 16:26:33 »
Раздели ТемаНагоре

незнам дали тук е мястото но имам питене
тази ваксина  ПЕНТАКСИМ която се слага на 6г правили ли сте я ? Странични реакции има ли
вчера я сложихме на малката всичко нормално вечерта няма т закарахме я на градина и към обяд ми се обадиха да отида да я взема имала 37.5т обясних че е от проклетата ваксина ,но ми казаха не моля ви елате да я вземете отивам и какво да ви кажа милата пребледняла цялата нещо ужасно  Sad взех я аз и тя ми вика мамо не мога да дишам от там при личната викам абе каква е тази ваксина виж детето как изглежда и тая патка чука на дърво може ли да си представите  Roll Eyes направихме кръвна картина и снимка
резултата бронхит и левкоцити 15 как е възможно без кашлица и нищо да има бронхит дали е от тази ваксина  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes сега ще пием аб детето е като парцал направо моля ви ако някой е правил въпросната ваксина нека сподели че много ми е притеснено извинявам се дългото писане ама....

ПЕНТАКСИМ слагахме на малкият като се роди - там 2рият месец и три пъти се слагаше. Нямахме никакви проблеми - бях много доволна. Тогава не беше от Здравна каса купувахме я 60лв струваше.
За вашият случай не мисля ,че е от ваксината - просто вероятно не е било здраво детето като сте я сложили. И се е получило кофти ситуация. Но да ти кажа си зависи и от детето - трудно е да прецениш така каквото и да ти напишат мамите тук.
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
krem21
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 982


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2011, 16:40:21 »
Раздели ТемаНагоре

незнам дали тук е мястото но имам питене
тази ваксина  ПЕНТАКСИМ която се слага на 6г правили ли сте я ? Странични реакции има ли
вчера я сложихме на малката всичко нормално вечерта няма т закарахме я на градина и към обяд ми се обадиха да отида да я взема имала 37.5т обясних че е от проклетата ваксина ,но ми казаха не моля ви елате да я вземете отивам и какво да ви кажа милата пребледняла цялата нещо ужасно  Sad взех я аз и тя ми вика мамо не мога да дишам от там при личната викам абе каква е тази ваксина виж детето как изглежда и тая патка чука на дърво може ли да си представите  Roll Eyes направихме кръвна картина и снимка
резултата бронхит и левкоцити 15 как е възможно без кашлица и нищо да има бронхит дали е от тази ваксина  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes сега ще пием аб детето е като парцал направо моля ви ако някой е правил въпросната ваксина нека сподели че много ми е притеснено извинявам се дългото писане ама....

ПЕНТАКСИМ слагахме на малкият като се роди - там 2рият месец и три пъти се слагаше. Нямахме никакви проблеми - бях много доволна. Тогава не беше от Здравна каса купувахме я 60лв струваше.
За вашият случай не мисля ,че е от ваксината - просто вероятно не е било здраво детето като сте я сложили. И се е получило кофти ситуация. Но да ти кажа си зависи и от детето - трудно е да прецениш така каквото и да ти напишат мамите тук.
 



 Roll Eyes да не бъркам ваксината аз Комбинирана ваксина срещу дифтерия,
тетанус,коклюш и полиомиелит - Тетраксим   Roll Eyes Roll Eyes в крачето дори сега и крачето я боли  Huh? понеже мъжа ми я води да и я слагат днес когато и звънах на личната да и кажа тя вика на сестрата вие каква и сложихте Huh? ох незнам и аз
Активен

коректна съм очаквам същото от вас не пращам и получавам с наложен платеж боклуците връщам без предупреждение пощенските са за сметка на купувача освен ако не е упоменато друго поставям оценки винаги правете го и вие
таня ботева
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 373


на мама слънчицата ДАЯНА и АЛЕКСА

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2011, 22:22:52 »
Раздели ТемаНагоре

Не е от ваксината детето е било пред разболяване или е било болно но личната ви лекарка можеби не го е пригледала и затова се е получило така  малката ми дъщеря беше така че се лекувахме цял месец само че ние й бием инфанрикс+ дифтерия
Активен

коректна съм бъдете коректни и вие пиша винаги оценки пишете и вие изпращам снимка на квитанцията  нищо лично към който и да е от вас просто аман от ,,,,,,,,,
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #28 -: Февруари 10, 2011, 13:25:27 »
Раздели ТемаНагоре

Не мисля,че някой може да каже сигурната рецепта за предпазване от вируси.Здравословно хранене,често проветряване,спорт биха ни направили по-устойчиви.По принцип одобрявам витамините.Вирусните заболявания не се лекуват с антибиотици,към тях се посяга не за всеки случай,а ако има усложнение с бактериална инфекция.И не одобрявам не коректното и не колегиално отношение на лекарите помежду си когато искат да се изкарат много кадърни.Към майчето по-горе,ако обрива на детето беше от алергия нямаше да ви препоръчват бани с калиев перманганат.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Февруари 10, 2011, 13:33:42 »
Раздели ТемаНагоре

сега в момета синът ми е лепнал някакъв вирус и ни исписаха капки,който аз миналата година ги бях купила и бях доволна.Да видим.........
Активен



Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: