{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лечебни диети, здравословно хранене и много любопитни факти  (Прочетена 12844 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Август 12, 2010, 14:15:50 »
Раздели ТемаНагоре

   Искрено се надявам, че ще бъде интересно на всички, не само на хора с проблеми, наднормено тегло или на мамки с някое и друго килце за сваляне
   Понякога в забързаното ежедневие, често забравяме за някои полезни храни - плодове и зеленчуци, които ни набавят всички необходими витамини, минерали и изобщо всички полезни за тялото и организма вещества. А сега сме в сезон, където те просто изобилстват.

                                    



   Нека не чакаме да ни " опре яйцено до ....... "  

   Хем ще си пием кафето заедно, хем ще прочетем и споделим нещо полезно  ;D


                              



« Последна редакция: Август 13, 2010, 14:56:30 от VIPS4E_73 » Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Август 12, 2010, 14:29:55 »
Раздели ТемаНагоре

Диета при високо кръвно налягане


Диетата при високо кръвно налягане трябва да е добре балансирана и с разнообразно хранително меню. Въглехидратите трябва да са повече от белтъчините. Страдащите от високо кръвно налягане трябва да се хранят често, бавно и по малко.
                                      

Високо кръвно налягане означава постоянни стойности на кръвното налягане над 130-140 за горната граница и над 80-90 мм живачен стълб за долната. Артериалната хипертония най-често е наследствена. Стресът, нездравословното хранене, честите преяждания, понижената физическа активност, злоупотребата с алкохол и цигари, мигрената, също са рискови фактори за развитие на артериална хипертония. Страдащите от високо кръвно налягане се оплакват от сърцебиене, прескачане на сърцето, главоболие и виене на свят, шум в ушите, безсъние, чувство на отпадналост. Развитието на заболяването води до проблеми с нервната система, сърцето и бъбреците.

Диетични принципи при високо кръвно налягане
 - Страдащите от високо кръвно налягане трябва да се хранят често (5-6 пъти дневно), на малки порции и бавно.        Обилното хранене и преяждането повишават значително кръвното налягане.
 - Храната трябва да бъде разнообразна, а менюто добре балансирано.
 - Страдащите от високо кръвно налягане не бива да гладуват.
 - Да ограничат мазнините и солта най-много до 5 г дневно.
 - В храната трябва да преобладават въглехидратите за сметка на белтъчините, особено месото.
 - Последното хранене трябва да е 3 часа преди лягане

                              

Препоръчителни храни: прясно и кисело мляко, извара, варено месо до 100 г на ден, обезсолено сирене, белтъци от яйца, захар и захарни изделия, тестени продукти, растителни масла, конфитюри, пчелен мед, плодове и зеленчуци

Забранени храни: месо в големи количества, солена риба, животински мазнини, бобови варива, кафе, силен чай, алкохолни напитки, цигари, сол, течности в големи количества.

Примерна диета при високо кръвно налягане

Първи вариант

Закуска: 1 чаша чай от шипка с мед и лимон, 50 г обезсолено сирене, 1 препечена филийка ръжен хляб
Втора закуска: 1 кроасан с конфитюр от кайсии
Обяд: 1 салата от прясно зеле, 1 супа топчета, 2 кюфтета на скара от телешко месо, 1 филийка ръжен хляб със сладко от кайсии
Следобедна закуска: 1 чаша нектар от кайсии
Вечеря: 200 г огретен от картофи и сирене, 1 филийка ръжен хляб, сезонни плодове по избор

Втори вариант

Закуска: 1 чаша нискомаслено прясно мляко, 1 филийка пълнозърнест хляб, намазана с маргарин и пчелен мед
Втора закуска: 1 палачинка с конфитюр от боровинки
Обяд: 1 зеленчукова супа, 150 г картофени кюфтета, 1 салата от домати и печени чушки, 1 филийка пълнозърнест хляб
Следобедна закуска: 1 грис халва, 1 чаша натурален сок от ябълки
Вечеря: 1 зелева салата, 1 филийка пълнозърнест хляб, намазана с извара, сезонни плодове по избор

Трети вариант

Закуска: 1 чаша чай от лайка с мед и лимон, 200 г варени макарони с обезсолено сирене и маргарин
Втора закуска: 1 кадаиф
Обяд: 1 супа от спанак с ориз, 1 салата от домати и краставици, 1 филийка ръжен хляб, 1 парче млечна баница
Следобедна закуска: 1 чаша фреш от портокал
Вечеря: 1 порция пълнени чушки с ориз, 1 зелена салата, 1 филийка ръжен хляб, 1 чаша нектар от кайсии

      



« Последна редакция: Август 13, 2010, 14:55:07 от VIPS4E_73 » Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 13, 2010, 15:27:53 »
Раздели ТемаНагоре

Ето ви нещо много интересно и любопитно. Предполагам, че по-голяма част от вас са го виждали и са запознати, но със сигурност има някой, който ще му бъде интересно.

Сигурна съм, че ще има много противоречиви мнения, относно верността на данните от направения анализ, но като направих на  себе си и мои познати, който си има мазнинки, си показва    

Пишете ей

  http://www.speedlinediet.com/page1.php
Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
ZORI_135
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 609


Весели празници!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 17:29:26 »
Раздели ТемаНагоре

Аз засега ще чакам отзиви
Активен

.Връщам стока не отговаряща на описанието.
Не приемам НП.Не плащам кутии и опаковки.Пращам и получавам по пощата като МПП.
Коректна съм и очаквам същото!

РАЗМЕНЯМ!!!

Плащам след като получа стоката!Искам да знам за какво си давам парите!
nelini
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2010, 15:23:02 »
Раздели ТемаНагоре

Браво Smiley Изключително интересно и полезно четиво! Успех на всички,който ще се тестват Smiley При мен се оказа,че всичко е наред Smiley
Активен

Оценките ми: http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=51887&ppaction=readfeed
Момичетата,с които съм контактувала са ВИНАГИ с предимство!
Не поемам пощенски!
Не плащам опаковки!
Не се занимавам с наложени платежи!
Предварително плащане за непознати на мен потребители!
Спазвам реда на записване!
Изчаквам разумно време мислещите!
Ако съм забравила да оценя,моля подсетете ме!
svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2010, 14:11:51 »
Раздели ТемаНагоре

  http://www.speedlinediet.com/page1.php

Някой регисрирал ли се е в този сайт и заслужава ли си, аз даже съм под нормата, но все имам едно такова гадо шкембенце което ме дразни не го искам там, затова питам дали има там нещо което би помогнало.... Smiley
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2010, 12:50:57 »
Раздели ТемаНагоре

  http://www.speedlinediet.com/page1.php

Някой регисрирал ли се е в този сайт и заслужава ли си, аз даже съм под нормата, но все имам едно такова гадо шкембенце което ме дразни не го искам там, затова питам дали има там нещо което би помогнало.... Smiley


Физически упражнения за коремната преса и балансиран режим на хранене-това помага! Wink
Активен

svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2010, 19:12:29 »
Раздели ТемаНагоре

  http://www.speedlinediet.com/page1.php

Някой регисрирал ли се е в този сайт и заслужава ли си, аз даже съм под нормата, но все имам едно такова гадо шкембенце което ме дразни не го искам там, затова питам дали има там нещо което би помогнало.... Smiley


Физически упражнения за коремната преса и балансиран режим на хранене-това помага! Wink

За балансирания режим се опитвам някак си, но тези коремни хич не намирам времем за тях...Sad
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2010, 20:07:23 »
Раздели ТемаНагоре

  http://www.speedlinediet.com/page1.php

Някой регисрирал ли се е в този сайт и заслужава ли си, аз даже съм под нормата, но все имам едно такова гадо шкембенце което ме дразни не го искам там, затова питам дали има там нещо което би помогнало.... Smiley


Физически упражнения за коремната преса и балансиран режим на хранене-това помага! Wink

За балансирания режим се опитвам някак си, но тези коремни хич не намирам времем за тях...Sad

Не ти вярвам,че не можеш да отделиш 20 лицеви опори време  за цял ден Wink
Активен

svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2010, 17:19:59 »
Раздели ТемаНагоре

  http://www.speedlinediet.com/page1.php

Някой регисрирал ли се е в този сайт и заслужава ли си, аз даже съм под нормата, но все имам едно такова гадо шкембенце което ме дразни не го искам там, затова питам дали има там нещо което би помогнало.... Smiley


Физически упражнения за коремната преса и балансиран режим на хранене-това помага! Wink

За балансирания режим се опитвам някак си, но тези коремни хич не намирам времем за тях...Sad

Не ти вярвам,че не можеш да отделиш 20 лицеви опори време  за цял ден Wink

То само с по 20 на ден  е нищо работа, според мен трябва да са доста по-вече  :Smiley
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2010, 19:30:12 »
Раздели ТемаНагоре

Лицеви опори всеки ден и 10 са достатъчни.Нали не бъркаш с коремни преси?Не ме карай сега да вадя снимки да ти показвам,че с правилен режим и подходящи упражнения всичко се постига!
Активен

svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 28, 2010, 18:18:12 »
Раздели ТемаНагоре

Лицеви опори всеки ден и 10 са достатъчни.Нали не бъркаш с коремни преси?Не ме карай сега да вадя снимки да ти показвам,че с правилен режим и подходящи упражнения всичко се постига!

Аз, мислех, че ти се обърка с лицеви вместо коремни  Smiley, трябва да са лицеви опори така ли? Ако имаш желание можеш да ми дадеш малко напътствия, ама може да минем на лични, че тук много се проточихме, ако не се бърка
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2010, 08:00:09 »
Раздели ТемаНагоре

 Cheesy Cheesy CheesyТочно лицеви опори имам предвид.Това е упражнение номер едно на всички времена,защото обхваща абсолютно всяка мускулна група без изключение.А за още по-добър ефект и то не моментален е хубаво да се правят и стречинг упражнения,т.е. за разтягане.
Тук съм ново лице все още,не досаждам със съвети без да са искани.Все пак,ако мога помагам.Едва ли е проблем да пишем тук, нали затова е създаден форума и темите в него?Друг е въпроса дали не желаем дискретност при обсъждане на някои теми,тогава личните са добър вариант.
НЕщо много важно,което не е тайна за никого,но повечето хора се правят на разсеяни е,че започнешли веднъж да вървиш по "правия" път не е добре да се отклоняваш много често по пътечките,защото вероятността да се изгубиш е голяма. Cheesy Cheesy Cheesy
Активен

svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2010, 20:42:53 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря за съвета  Smiley, при мен проблема е, че съм много непостоянна в тези неща, ако не видя ефект до месец най-много и се отказвам :Smiley, много лошо, а съвети винаги приемам, не се притеснявай и аз съм нова тук, така че можеш да споделиш и др неща ако имаш желание, например и за балансираното хранене ако си наясно с нещата. Аз се опитвам , от това което съм чела насам -натам,но до колко успявам незнам, гледам да е по малко и начесто, но и често пък вечер се уливам и поприядам (лакомия) и долу-горе внимавам и какво ям, но..... :Smiley
Ако ме чете някой ще рече, че искам да отслабвам, а всичко е заради това коремче, моето мн ме дразни, немога да си обуя дънки с ниска талия, направо е гадно, а нямам и 45кг.
От вчера започнах с лицевите, ще видя докъде ще стигна, те и 10 ме зорят за сега  Cheesy Cheesy
Не става въпрос за дискретност, а случайно да не досаждаме тук, ако на никой не му пречим няма проблем... Smiley
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
selena_sf
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 25, 2010, 10:39:47 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте момичета реших и аз да се включа в тази тема защото около мен е пълно с гладуващи девойки или такива които се мятат от диета на диета - за мен това са пални глупости и понятие като здравословна диета няма.Изключително важно за общото състояние на организма е правилното хранене и спорта,всеки си предценя до колко разполага с време за спорт и разбира се доколоко му се занимава.Остава правилното хранене,тъй като се старая да се храня здравословно пазарувам от био магазини,внимателно избирам храната си но все пак съм скептична към нещата които се продават по магазините.Всичко е пълно с нитрати,пестициди и консерванти и бог знае още какво организма неможе да си набави необходимите вещества и от там идват всички проблеми с килограмите и това което е по страшно и здравословните.Аз лично прибегнах към хранителните добавки но не към тези които продават по спортните магазини и фитнесите те са доста измислени,има хранителни добавки изцяло от натурални продукти,бях доста скептична и към тях но наистина имат ефект ако това ви е инересно и ви инересува много да пиша много по темата.... Kiss
Активен

Ето и линк с оценките ми - http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=70588   

NB!събота и неделя не ползвам сайта,не се сърдете като не ви отговарям тогава.


Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: