{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЛИ ОТДЕЛНА СЕКЦИЯ ТЪРГОВИЯ С ПРИЛЕЖАЩИ ПОДРАЗДЕЛИ?
ДА - 35 (33%)
НЕ - 71 (67%)
Общ брой гласове: 105

Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗА ИЛИ ПРОТИВ ТЪРГОВИЯТА? Вземете участие   (Прочетена 20128 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
netgear_83
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ! СЕВАСТОКРАТОРКА!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 509


Ходя 2 пъти до пощата !!!!

Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #45 -: Август 01, 2010, 09:29:44 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявайте , Мили Мами, но какво значи лимит на обявите 200 ? ! ?
Моето семейство е четричленно и това заачи да пусна по 50 обяви на човек и ако го направя ще трябва да оставя семейството си без дрехи, а ние имаме много... нормален човек няма тонове излишни дрехи за продажба .
Потребителите, които имат много обяви са си чисти търговци – прекупвачи от магазините за втора употреба.
Лично за мен ако не се разреши търговията с нови дрехи ще значи, че този сайт лансира точно тъговията с дрехи втора употреба и доказателствата са точно в огромното количества обяви скрити зад обяснението от сорта „обличано е само веднъж „ и тн.
Открих също , че не съм срещала търговец на нови дрехи , който е пуснал 200-300 обяви.
Не желая да съм овцата, която е купила дреха за 10лв, а тя в магазина за втора употреба да струва 1-2лв. Искам да съм овцата, която е купила на детето си дънки левис за 50лв, а в магазина да струват 170лв. И въобще да не ме интересува колко е спечелил търговеца 
ЗАЩОТО ЗА 2-3ЛВ. ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ КУПИ ОТ МАГАЗИН ВТОРА УПОТРЕБА, А ФИРМЕНИ ДЪНКИ ЗА 50ЛВ. НЕ ВСЕКИ МОЖЕ !

просто няма какво да добавя, така мисля и аз

И аз Smiley
Активен

Изисквам предварително плащане /по банков път/.
При покупка на 2обяви-пощенските са от мен
(dance4) (dance5)
atchy13
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 117


Рапунцел

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Август 02, 2010, 07:56:15 »
Раздели ТемаНагоре

Гласувах с НЕ-против търговията ,но пък съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ

това е и моето мнение
Активен

Не изпращам и не получавам с наложен платеж!
имам 88 положителни оценки в ...
VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #47 -: Август 02, 2010, 14:01:38 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ. Нещата ми допадат, но не мога да поръчвам. Когато видя тук нещо и ми пасне, винаги го взимам. Както казва   Linofrina --  "неуспешни покупки от чуждестранни сайтове", например, не само от Редута. Сайтовете са хиляди, има доста интересни неща и много тънкости при поръчка, ако тук има такъв раздел, може и аз да намажа с нещо  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue. Относно  фактури, квитанции или каквото и да е там за доказване на ценатата, естествено, ще са за предпочитане. Ако е закупена отдавна и няма, всеки е достатъчно разумен да си прецени възможностите, дали цената го устройва и дали ще поръча. То пък и какъв е смисъла продавача да надуе цената и обявата да си виси.  Sad  Скоро например, мярнах риза с цена 40лв.  Shocked Не искам по никакъв начин да засегна или обидя , хайде да речем обявата  Kiss, но....ми се стори доста. На мен лично много ми допадна, дори ми стоя няколко дена в наблюдавани. Ако цената беше по-нормална, нямаше да е замисля. То е ясно, че при някои неуспешни покупки, стойността няма как да се възвърне на 100%  Wink Wink Wink
Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
wasp
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #48 -: Август 03, 2010, 14:25:13 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм против търговията, но "За " подраздел Ла Редут!
Активен

1.Пазя ред 5-6 часа.Сериозните намерения се подкрепят с лс.
2.За две и по- вече покупки- отстъпка.
3.За нови потребители или такива без оценки, паричките предварително.
4.Коректна съм, бъдете и Вие.
tri6a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #49 -: Август 09, 2010, 15:48:19 »
Раздели ТемаНагоре

Нямах време да изчета всички писания на потребителите по темата, но общо взето виждам, че анкетата клони към "Не".
Аз обаче не разбирам, как един сайт, който не  е оторизирана институция може да класифицира  действието на   лице като "търговия". Един сайт трябва да си създаде правила, но те в никакъв случай не бива да превишават законните правомощия. Когато съществува подозрение за извършване на някакво действие в случая търговия от лица, то единственото, което може да направи сайта е да сезира съответните служби!!!
Това, че на някой продажбата на 5 кифли от по 2 лв. му се вижда търговия, е лично негово мнение и е субективно.
Ако някой иска да печели тук, като извършва незаконна търговия, разните мерки от рода 5 артикула от вид, копие на цената от ибей и пр. са кауза пердута. В случай, че на администратора му се занимава (въпреки, че не виждам, какво го бърка, кой колко и какво продава, след като си е предоставил сайта за безплатни публикации) може да осигури наблюдаващи лица и при съмнение да подават сигнал, а органите - отиват, тарашат и виждат, кое, как, защо  и за колко и придобито!
Най разумно, а и практиката го показва, за да се ограничат тези действия/търговия, а и за да не се нарушават гражданските права на потребителите, може да се направи една опци за максимален брой обяви публикувани дневно, примерно 3бр. Обмисляния вариант от Вас за общ максимален брой обяви 150-200 не ми се вижда удачен. Примерно при мен ежедневно пъква по някоя ненужна вещ, лъжица , гащи, все дребни нещица и ако ги пусна 150 обяви по 1лв. са 150 лв. и дефакто мен, като потребител това ме ограничава и не ми дава възможност да си продам ненужните вещи, т.е. сайта вече няма да изпълнява благородните си намерения да е в помощ на домакинята.
Поздрави!
Активен

Оценки за надеждност тук http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=44853&ppaction=readfeed
hrizantema
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #50 -: Август 11, 2010, 08:03:32 »
Раздели ТемаНагоре

Против търговията ,ЗА ЛА РЕДУТ! Cool
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #51 -: Август 11, 2010, 08:06:15 »
Раздели ТемаНагоре

Така, видях вашето мнение по въпроса, за което съм Ви много благодарен. Заключвам темата и ще вземем решение с модераторите.

Благодаря Ви.
Активен



Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: