{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЛИ ОТДЕЛНА СЕКЦИЯ ТЪРГОВИЯ С ПРИЛЕЖАЩИ ПОДРАЗДЕЛИ?
ДА - 35 (33%)
НЕ - 71 (67%)
Общ брой гласове: 105

Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗА ИЛИ ПРОТИВ ТЪРГОВИЯТА? Вземете участие   (Прочетена 20127 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kikopi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Юли 29, 2010, 21:31:11 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм против търговията.Така и гласувах-НЕ Wink.

И аз също  Tongue
Активен

1. Пощенските разходи са за сметка на купувача!
2. Не приемам наложен платеж!
3. За сума над 20 лева,изпращам след предварително заплащане!
4. С предимство,купуващите повече от 1 моя обява!
5. Връщам дрехи, които не отговарят на описанието!
6. Коректна съм,бъдете и Вие коректни!
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Юли 30, 2010, 08:54:28 »
Раздели ТемаНагоре

Твърдо съм пратив търговията, а за стоките от Ла Редут е намерено вече компромисно решение. Аз лично нямам възможност да правя поръчки, но си купувам такава стока. Все пак не всичката им стока е "боклуци".

Гласувах с " НЕ "
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Юли 30, 2010, 21:15:00 »
Раздели ТемаНагоре

Гласувах с НЕ-против търговията ,но пък съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Мама Ели
Форумлийка
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 302


Мама на две красавици

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Юли 31, 2010, 10:11:49 »
Раздели ТемаНагоре

И аз гласувах с не
Активен

http://getprize.org/didis,точка плс
Група за размяна на точки http://www.facebook.com/groups/258747717468632/docs/
http://www.facebook.com/groups/234525466594992/
Деца май 2007 г
veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Юли 31, 2010, 10:57:27 »
Раздели ТемаНагоре

Аз не гласувах...защото вчера разбрах окончателно, че няма никакъв смисъл...Що се отнася до ограничаване на търговията в такива сайтове...
В Продавалника винаги много ме е дразнело, че търговията се води забранена. А сайта периодично /па намаленията от ЛаРедут и игрите на Памперс/ се залива с обяви за ПОДАРЪЦИТЕ от двете места, които се продават на доволна цена...На няколко пъти се пробвах да обърна внимание върху тези обяви, но модераторите "не ги виждаха" Wink Тук не знам дали това ще се води "официално" към търговията. Но все пак това се случваше сравнително рядко - само по време на кампании  ;D
НО вчера, за първи път през живота си, посетих един голям магазин за дрехи втора употреба близо до нас. Еми хора, видяното там ми беше, като просветление за страхотния бизнес, които някои жени със стотици оценки, си развиват Wink Вчера за 30лв си купих 10 панталона, няколко блузи, пола и 2-3 неща за едното дете. Дрехите са страхотни, някои маркови и са супер запазени, като нови са. От известно време си търся панталони от тук. За ежедневно ползване, като излиаме с децата и т.н. И съотвертно не ми се даваха особени пари за такива нещо. Ами в сайтовете, под 10лв за най-обикновен, тип клин или анцунг панталон, няма...А от магазина ВУ си купих 10бр. спортни панталони за под 3лв бройката. Не клинове или анцузи, а панталони...С които спокойно мога да си излезна и по центъра, а не само за "из квартала" Wink
И така, стигнах до извода как се правят по 200, 300, 500 и отгоре оценки с неща, които уж ти си купил за семейството си  ;D Ами много лесно и вчера го видях как. Нали се сещате какви пари ще си изкарам, ако пусна вчерашните си покупки на "тукашни" цени...Ами аз няма какво да ходя на работа просто  ;D
Така, че търговията ще си се върти с пълна пара, колкото и ще да си гласуваме и каквито и ще правила да се приемат. Защото не можеш да докажеш, че тези жени не са купили нещата от редовен магазин и на редовна цена. А не на 10лв/кг в "скъпите" дни  ;D И че после не ги препродават с баснословни надценки, на които и толкова хулените родни "открити" търговци, биха им завидяли  ;D

П.П. В магазина ВУ беше пълно с дрехи на HиM. И вече ми стана ясно, от къде се намират толкова техни дрехи из такива сайтове  ;D
« Последна редакция: Юли 31, 2010, 11:10:18 от veselina_s_p » Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
hladna
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 139


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Юли 31, 2010, 11:15:59 »
Раздели ТемаНагоре

veselina_s_p, ти откри топлата вода...шегувам се, да не вземеш да се обидиш сега  Kiss

Аз това откога го разправям, ама някой хора си знаят тяхното-снимки на фактури, екрани и прочие... и мислят, че ще спрат търговията.

ТОВА е ОСНОВНАТА търговия, която се върти в сайтове като този и "другия".

И мисля, че за нея няма лек...

П.П Не приемайте поста ми като заяждане, просто си казвам/пиша мнението

Хубав уикенд на всички!
Активен

1.Поемайте си пощенските!
2.Не подканям на ЛС!
3.Не изпращам за проба!
4.Не приемам и не изпращам с наложен платеж без предварителна уговорка!
5.Изпращам и получавам САМО като МПП! По - скъпите неща, чрез пощенската услуга на Еконт - цена 2,50лв.
6.Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!
7.Записвайте се в обявите!
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66963&profile_type=feedback
gataka.gataka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Юли 31, 2010, 12:09:24 »
Раздели ТемаНагоре

За това писах и аз... всички погледи и злоба са насочени към търговците на чисто нови дрехи, които са купени от чужбина , всички изчисляват кой колко е спечелил, но никой не се замисля за истинските търговци – тези които пазаруват на килограм и продават с огромна печалба тук и в продавалника.
Смешно е да се слагат ограничения в проценти на новите дрехи, а втората употреба да се продава със 100 – 200% печалба и това е реално.
Замислих се за този вид търговия след като една моя приятелка ми се похвали , че е купила 2броя мъжки ризи за 4лв.
Мамата преди мен е много права – тези анкети за търговия са много ненужни защото търговия винаги ще има .
Аз не съм търговец, просто осъзнах , че предпочитам да си купя нещо чисто ново на цена, която ме устройва отколкото дреха купена от кварталният магазин с дрехи втора употреба ... не е случайно, че е пълно с този вид магазини.
Всеки  е наясно с този вид търговия , но защо никой не говори за нея ? Моят извод е защото търговците на втора употреба са страшно много и се съюзяват срещу десете търговеца на нови дрехи. А търговията с носени дрехи е абсолютно недоказуема, но е гадна защото има алергични хора...
Активен
veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Юли 31, 2010, 12:19:56 »
Раздели ТемаНагоре

О, със сигурност знам, че не открима топлата вода Smiley)) И няма за какво да се обиждам  Wink Но до вчера наистина си мислех, че този номер с препродаването на неща от магазин ВУ си е за "хора без работа" Имам сямо няколко познати майки, които са ми казвали че пазаруват от такива магазини. Давали са ми детски дрешки, като им умалеят на техните деца. Ами в повечето случаи тези дрешки отиваха в графата "на село", т.е. боклука  Wink Просто въобще не ми бяха по вкуса и определено не бих облякла децата си с тях. Та за това може би, съм си създала мнението, че в такива магазини се продават не особено качествени и атрактивни дрехи. И ми се струваше не особено идейно да се ровиш сума време из кашони и чували, за да намериш някоя що-годе читава дреха и да я пуснеш без да се знае дали и кога ще се продаде...НО се оказа, че нещата са съвсем различни  Wink И като оцелих вчера, късмета на начинаещия - първи ден след зареждане, имаше наистина какво да се види  Smiley
Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
gataka.gataka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Юли 31, 2010, 13:00:18 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявайте , Мили Мами, но какво значи лимит на обявите 200 ? ! ?
Моето семейство е четричленно и това заачи да пусна по 50 обяви на човек и ако го направя ще трябва да оставя семейството си без дрехи, а ние имаме много... нормален човек няма тонове излишни дрехи за продажба .
Потребителите, които имат много обяви са си чисти търговци – прекупвачи от магазините за втора употреба.
Лично за мен ако не се разреши търговията с нови дрехи ще значи, че този сайт лансира точно тъговията с дрехи втора употреба и доказателствата са точно в огромното количества обяви скрити зад обяснението от сорта „обличано е само веднъж „ и тн.
Открих също , че не съм срещала търговец на нови дрехи , който е пуснал 200-300 обяви.
Не желая да съм овцата, която е купила дреха за 10лв, а тя в магазина за втора употреба да струва 1-2лв. Искам да съм овцата, която е купила на детето си дънки левис за 50лв, а в магазина да струват 170лв. И въобще да не ме интересува колко е спечелил търговеца 
ЗАЩОТО ЗА 2-3ЛВ. ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ КУПИ ОТ МАГАЗИН ВТОРА УПОТРЕБА, А ФИРМЕНИ ДЪНКИ ЗА 50ЛВ. НЕ ВСЕКИ МОЖЕ !
Активен
veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Юли 31, 2010, 13:13:01 »
Раздели ТемаНагоре

Да и аз мисля така - като ще има, да има за всички  Wink Поне ще е ново и ще има размери  ;D
Абе, общо взето, аз май доста ще понамаля покупките от такива сайтове  ;D Ще си взимам само неща, които на стина много харесам. Но не и да го ползвам за почти всички покупки, както до сега  Wink Като се има предвид и колко хубави неща си накупих напоследък от магазини за преоценени фирмени дрехи на смешни цени...
« Последна редакция: Юли 31, 2010, 13:16:04 от veselina_s_p » Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Юли 31, 2010, 15:21:20 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм против.Нека сайта си остане -"BgDomakinq.com - продайте излишните дрехи, обувки, играчки и др"В интернет има много други сайтове с цел търговия,в които всеки спокойно може да участва.Но голямата разлика между този и другите сайтове е ,че ако искаш да печелиш,трябва и да даваш.Най прост пример:АУКРО-за всеки продаден артикул ,плащаш процент от продажната цена на сайта(2,3,4 %  в зависимост от категорията).Ако тук се разреши търговията и се въведе подобно правило,предполагам,че всички търговци пак ще "гракнат" и пак няма да са доволни.За това според мен най добре си е сегашният вариант!
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Юли 31, 2010, 15:42:01 »
Раздели ТемаНагоре

А сайта периодично /па намаленията от ЛаРедут и игрите на Памперс/ се залива с обяви за ПОДАРЪЦИТЕ от двете места, които се продават на доволна цена...

A, колко памперса трябва да купите за да получите играчката на Памперс? И още нещо, как ще докажете, че такива артикули са от игри? Аз лично съм купувала на детето си играчки на Fisher Price, които после съм вижадла, като подарък към игрите на пелените.
За La Redute не знам, как стои въпроса. Поръчвала съм някои неща, чрез познати. За втората употреба съм съгласна, но също е недоказуемо. Има хора, които са с много деца, други с мания за купуване. От e-bay също се препродава.
Ако вървим по тази логика, просто не трябва да има подобни сайтове, като този.
Активен

veselina_s_p
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77


Имам си две сладки девойки :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Юли 31, 2010, 19:53:44 »
Раздели ТемаНагоре

Ами нали и аз това казвам - нищо не може да се докаже реално. И за това няма какво да си говорим, че търговията е забранена или не  Wink Нея винаги я е имало и ще ис я има. Само че, както каза майката преди мен, няма да е с нови дрехи, а с такива от магазини ВУ  Wink
А за играчките, аз също купувам играчки на ФП и други марки. Определено си заслужават парите. Но аз, като купя играчката, я давам на децата да си играят с нея. Не я държа в опаковката, запечатана и после извъднъж да реша, че не ми трябва и да си я пускам за продажба  Wink А покрай игрите на Памперс, Продавалника се пълнеше с по поне 10 обяви наведнъж за НОВИ наразопаковани жирафи и патета  ;D Да, памперси се купуват. Но с играчка или без, ти пак ще си ги купиш нали  ;D Така, че реално не провиш допълнителен разход от предвидения. Аз лично и за двете деца съм ползвала и все още ползвам само Памперс. До сега да съм се снабдила с поне по 2 жирафа и 2 патета, и да съм си прибрала 60-70-80лв  ;D Но ние си имахме жирафа от преди това и въобще не съм събирала въпростие мечета. Просто такива неща не са редни според моите скромни разбирания. Но за много майки не е така...
Идеята в случая дори не е само за подаръците от разни поръчки или игри. Доста често попадам на обяви, в които самия провадач си пише, че продава ненужен подарък по повод. В което няма нищо лошо и неочаквано разбира се. Но на мен лично, ще ми е доста съвестно да сложа цена с 20% по-ниска от тази в магазина на подарък  :Smiley А повечето обяви са с такива цени. Еми сложи цена едно на 50% примерно. Така ще зарадваш и този, който ще си го купи с нещо ново на сносна цена и ти ще получиш някаква сума и ще си купиш нещо, което ти трябва. Но да искаш висока цена, за нещо за което ти не си дал и лев, само защото е ново - аз не го разбирам...
Активен



До пощата ходя 1-2 пъти седмично, защото не ми е близо. Моля за търпение и разбиране. Благодаря!
Предпочитам плащане по електронен път - банка или ePay!
Аз винаги пиша оценки, пишете и вие!
kremi7
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Юли 31, 2010, 22:37:00 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявайте , Мили Мами, но какво значи лимит на обявите 200 ? ! ?
Моето семейство е четричленно и това заачи да пусна по 50 обяви на човек и ако го направя ще трябва да оставя семейството си без дрехи, а ние имаме много... нормален човек няма тонове излишни дрехи за продажба .
Потребителите, които имат много обяви са си чисти търговци – прекупвачи от магазините за втора употреба.
Лично за мен ако не се разреши търговията с нови дрехи ще значи, че този сайт лансира точно тъговията с дрехи втора употреба и доказателствата са точно в огромното количества обяви скрити зад обяснението от сорта „обличано е само веднъж „ и тн.
Открих също , че не съм срещала търговец на нови дрехи , който е пуснал 200-300 обяви.
Не желая да съм овцата, която е купила дреха за 10лв, а тя в магазина за втора употреба да струва 1-2лв. Искам да съм овцата, която е купила на детето си дънки левис за 50лв, а в магазина да струват 170лв. И въобще да не ме интересува колко е спечелил търговеца  
ЗАЩОТО ЗА 2-3ЛВ. ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ КУПИ ОТ МАГАЗИН ВТОРА УПОТРЕБА, А ФИРМЕНИ ДЪНКИ ЗА 50ЛВ. НЕ ВСЕКИ МОЖЕ !

просто няма какво да добавя, така мисля и аз
« Последна редакция: Юли 31, 2010, 22:40:22 от kremi7 » Активен

оценките ми в продавалник http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=37179
Linofrina
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 147


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Август 01, 2010, 08:52:59 »
Раздели ТемаНагоре

Аз бих предложила следното - за създаването на подраздел "неуспешни покупки от чуждестранни сайтове",като там може да се наложи и лимит от брой обяви и към всяка такава да е приложен линк с цена.

Подкрепям напълно, а в анкетата гласувах с Не.
Активен

*** Пазя ред 6 часа
*** Давам предимство и поемам пощенските за 2 и повече обяви
*** Мога да поискам предварително плащане
*** Не приемам връщане заради неправилно преценена покупка - четете описанията и забележките и мерете внимателно!
http://www.help-sandra.org


Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: