{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЛИ ОТДЕЛНА СЕКЦИЯ ТЪРГОВИЯ С ПРИЛЕЖАЩИ ПОДРАЗДЕЛИ?
ДА - 35 (33%)
НЕ - 71 (67%)
Общ брой гласове: 105

Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗА ИЛИ ПРОТИВ ТЪРГОВИЯТА? Вземете участие   (Прочетена 20129 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #15 -: Юли 27, 2010, 19:05:05 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте всички Smiley
 Не знам изобщо, защо е зададен този въпрос. Търговия предполага таксите, интерес от страната на данъчните и така нататък. Няма да визирам никого, аз основно съм читател, но искам да кажа, ако разрешава се на един, трябва да се разреши и на всички, за данъчна инспекция и е все едно - един или много. За мен важи правило - ако цената ми устройва, аз ще взема това нещо, което ми харесва.
 Така че  админите да помислят сами, какво точно ги устройва - диалозите с институциите или да забранят търговията. От друга страна - приходи за реклама никак не са за подценяването.
 И от трета страна, или не знам от коя вече - ако цените ще  стигнат аукро - кой ще купува?  
 

Колкото и странно да ти се струва приходите от реклама са толкова малки, че не могат да покрият 1/4 от разхода за сървър Smiley Всичко е на добра воля за сега Smiley
Активен

riverdance
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Юли 27, 2010, 19:08:33 »
Раздели ТемаНагоре


Колкото и странно да ти се струва приходите от реклама са толкова малки, че не могат да покрият 1/4 от разхода за сървър Smiley Всичко е на добра воля за сега Smiley

 О, аз говоря за бъдещето, за развитието ;D сега не мисля, че са много изобщо Wink Както ти каза, ти си админ, ти решаваш, аз само нарисувах скица, какво може да стане, ако ще бъде разрешена търговия Tongue
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #17 -: Юли 27, 2010, 19:13:45 »
Раздели ТемаНагоре


Колкото и странно да ти се струва приходите от реклама са толкова малки, че не могат да покрият 1/4 от разхода за сървър Smiley Всичко е на добра воля за сега Smiley

 О, аз говоря за бъдещето, за развитието ;D сега не мисля, че са много изобщо Wink Както ти каза, ти си админ, ти решаваш, аз само нарисувах скица, какво може да стане, ако ще бъде разрешена търговия Tongue

Първо искам да чуя вашето мнение по въпроса!
Активен

riverdance
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Юли 27, 2010, 19:21:35 »
Раздели ТемаНагоре



Първо искам да чуя вашето мнение по въпроса!

 не знам, какво мислят други потребители, аз гласувах с "не" - това е чисто користен интерес, цените наистина са низки, но не на всичко...
 между друго, ако ще бъде разрешена търговия - трябва да има и наистина работещ механизъм срещу некоректни потребители. Честта за разработването му също ще падне на крехки  раменете на админите Sad
 това са само шегите, но както се казва, във всяка шега има само процент на шегата Kiss

 И още, искам да добавя, сигурно админите вече мислеха по този въпрос - справедливо ли е търговците да печелят от сайта, а админ да плаща от своя джоб сървъра?
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 19:40:22 от riverdance » Активен
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Юли 27, 2010, 21:57:42 »
Раздели ТемаНагоре

И аз гласувах с не, но съм за сайт за стоки от Ла Редут. В това отношение обаче няма как да се преставят линкове, защото продутките често се изчерпват за кратък период или променят цената си  Lips Sealed
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Юли 28, 2010, 08:24:56 »
Раздели ТемаНагоре

И аз гласувах с не, но съм за сайт за стоки от Ла Редут. В това отношение обаче няма как да се преставят линкове, защото продутките често се изчерпват за кратък период или променят цената си  Lips Sealed
Но ги получаваш с етикет,на който е отбелязана цената  Wink Снимаш каквото трябва и всичко е ок  Smiley
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
KickFish
KickFish=TheaFea
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


KickFish=TheaFea

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Юли 28, 2010, 09:07:17 »
Раздели ТемаНагоре

ПРОТИВ съм !
Активен

Вярвам в добронамерената комуникация Smiley
Сериозните хора пишат на лични и ползват предимство.
За повече от една обява също давам предимство.
Разменям обяви, по които няма активност
и стига да ми хареса нещо от вашите обяви.
Ходя веднъж в седмицата до пощата.
Предпочитам предварително плащане!

♥♥♥ моите обяви ♥♥♥
♥♥♥ моите оценки ♥♥♥
Tsvety
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 86


Моите зверчета

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Юли 28, 2010, 09:40:41 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм против, има достатъчно други сайтове за търговия.
Много правилно! Гласувах с "Не", защото и аз съм против!
Активен



Това съм аз - оценките ми!
Притежавам многостранен талант да говоря и да дразня по едно и също време, защото винаги казвам това, което мисля!
abba
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108


abba=фея на змея! Четете подписът ми!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Юли 28, 2010, 11:51:45 »
Раздели ТемаНагоре

Принципно съм против, но изчитайки предишните постове се замислих, дали няма да е плюс в касичката на сайта да влизат и други приходи освен от реклама. Може би създаването на блог към този сайт, където да се публикуват обяви от търговци срещу такса е някакво решение. Публикувала съм в сайт за имоти, обява за апартамент под наем и там таксата се плаща чрез SMS, като си избираш период - седмица, две, месец, три месеца.
Имам и въпрос свързан с въпросната търговия от ЛаРедут или други чужди сайтове. С риск да ме помислите за глупава, но не разбирам как става така, че тези потребители са обвинявани в търговия?  Как я правят тази търговия? За да не бъда разбрана погрешно, уточнявам, че аз не пазарувам от ЛаРедут, защото смятам, че там са страшни боклуци като качество и материи. Да ме извинят феновете, ако се чустват обидени! Пазарувам само обувки от два английски сайта, чрез посредници. На единия посредник плащам само стоката и транспортните разходи, а на другия - стоката, транспорта и 15% за услугата. Така едни обувки, които в сайта са примерно £30 на мен ми се връзват на £38-39, по 2.45лв. е равно на 95лв. Естествено има случаи, когато не си отговарят номерата и се налага да продам въпросните обувки. Рискове на пазаруването по интернет.  Sad  Публикувам ги за продажба /тогава беше в Продавалник-а/ на 70лв., никой не ги взима взима, защото са му скъпи, аз ги намалявам и така докато не ги продадах за 34лв.!!! Сами пресметнете колко ми е загубата! 61лв! И това без да смятам бензина и времето по взимането от посредника! А вината не е моя, защото аз съм поръчала верния номер, но производителя ги произвел умалени! Sad Сега и тук съм публикувала два чифта със същия проблем - умалени.  Та въпросът ми е следния: Как едни пазаруват изгодно и правят търговия, а други баламурници като мен,  са все на загуба?  Shocked Искам и аз поне веднъж да съм на печалба! ;D Или поне да не съм на голяма загуба. Въпросът ми е сериозен. Може и на лични да ми отговорите. Предварително благодаря на отговорилите! Smiley
Активен

НП само след уговорка. Не предплащам!
При предложения за размяна-аз съм 176см., р-р L-XL, обувки №38.
С момче на 9г.; ръст 153см.; обувки №37-38
Моля, не ми пращайте дрехи от II употреба - имам алергия към препаратите, с които ги третират. Изхвърлям ги директно! Мислете преди да ми ги изпратите. Ако си ги искате обратно, поемете си пощенските!
Не предлагам вещи, които самата аз не бих купила!
Честна и търпелива съм, но не злоупотребявайте!
Записаните в две и повече обяви са с предимство.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #24 -: Юли 28, 2010, 20:46:11 »
Раздели ТемаНагоре

Принципно съм против, но изчитайки предишните постове се замислих, дали няма да е плюс в касичката на сайта да влизат и други приходи освен от реклама. Може би създаването на блог към този сайт, където да се публикуват обяви от търговци срещу такса е някакво решение. Публикувала съм в сайт за имоти, обява за апартамент под наем и там таксата се плаща чрез SMS, като си избираш период - седмица, две, месец, три месеца.
Имам и въпрос свързан с въпросната търговия от ЛаРедут или други чужди сайтове. С риск да ме помислите за глупава, но не разбирам как става така, че тези потребители са обвинявани в търговия?  Как я правят тази търговия? За да не бъда разбрана погрешно, уточнявам, че аз не пазарувам от ЛаРедут, защото смятам, че там са страшни боклуци като качество и материи. Да ме извинят феновете, ако се чустват обидени! Пазарувам само обувки от два английски сайта, чрез посредници. На единия посредник плащам само стоката и транспортните разходи, а на другия - стоката, транспорта и 15% за услугата. Така едни обувки, които в сайта са примерно £30 на мен ми се връзват на £38-39, по 2.45лв. е равно на 95лв. Естествено има случаи, когато не си отговарят номерата и се налага да продам въпросните обувки. Рискове на пазаруването по интернет.  Sad  Публикувам ги за продажба /тогава беше в Продавалник-а/ на 70лв., никой не ги взима взима, защото са му скъпи, аз ги намалявам и така докато не ги продадах за 34лв.!!! Сами пресметнете колко ми е загубата! 61лв! И това без да смятам бензина и времето по взимането от посредника! А вината не е моя, защото аз съм поръчала верния номер, но производителя ги произвел умалени! Sad Сега и тук съм публикувала два чифта със същия проблем - умалени.  Та въпросът ми е следния: Как едни пазаруват изгодно и правят търговия, а други баламурници като мен,  са все на загуба?  Shocked Искам и аз поне веднъж да съм на печалба! ;D Или поне да не съм на голяма загуба. Въпросът ми е сериозен. Може и на лични да ми отговорите. Предварително благодаря на отговорилите! Smiley
Нека аз да ти отговоря
Конкретно за ла редут е следното.
Постоянно изникват кодове , за намаления в евро и проценти , за подаръци , за безплатна доставка , хората пазаруващи редовно от там ги ползват и взимат неща като подаръци или взимат намаления , отделно от кодовете има и разпродажби . По време на разпродажбите , има неща на по едно и две евро които по принцип са по десет и нагоре. Освен изброените до сега неща има и моментни намаления на конкретни продукти които траят примерно ден или дори час .
По гореизброените начини хората успяват да вземат неща на половин цена или дори повече , дори и като подарък и после ги продават на редовна цена .
Това на мен са ми го обяснявали , аз лично от опит не мога да говоря.
Същите работи ги има и по други сайтове , примерно , аз си поръчах през една мацка пристягащ корсет за много едра дама , са 6 евро вместо за 8 , беше на промоция , имам код който ще ми даде 10 % отстъпка от първата ми покупка , получих го като се регистрирах във въпросния сайт. Далавери много , тарикати също , единствено е обидно че мислят хората за балъци .
Ето ти тема да видиш кодовете за ларедут ако искаш
http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=485246
Активен

Горгона
КрИв ФаСоН:)
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 187


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Юли 28, 2010, 22:11:35 »
Раздели ТемаНагоре

Против съм, така и гласувах.
Активен

Изпращам само с пощенската услуга на Еконт!
Плащането е или чрез Еконт паричен превод или като наложен платеж на пощенската пратка.
Всичките ми обяви са за продажба, не разменям!
gataka.gataka
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Юли 29, 2010, 12:56:06 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм „за”... така всичко ще е ясно и няма да се набеждават невинни , че са търговци и обратното – търговците да минават между капките.
Най-се претеснявам от търговците, който купуват дрехи от магазини за втора употреба и ги пускат за  продажба с цел огромна печалба – имало е големи скандали по този повод и най-важното е, че има алергични хора.
Та и търговците трябва да са два вида : нови дрехи с цел търговия и дрехи втора употреба с цел търговия.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Юли 29, 2010, 13:25:26 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм „за”... така всичко ще е ясно и няма да се набеждават невинни , че са търговци и обратното – търговците да минават между капките.
Най-се претеснявам от търговците, който купуват дрехи от магазини за втора употреба и ги пускат за  продажба с цел огромна печалба – имало е големи скандали по този повод и най-важното е, че има алергични хора.
Та и търговците трябва да са два вида : нови дрехи с цел търговия и дрехи втора употреба с цел търговия.


И как точно си представяте, че някой ще си признае: аз препродавам дрехи от second hand магазини?! Ако ще има раздел тарговци, то нека е раздел за търговци с фирми. Защото всичко останало е "търговия на черно".
Активен

abba
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 108


abba=фея на змея! Четете подписът ми!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Юли 29, 2010, 14:11:39 »
Раздели ТемаНагоре

Нека аз да ти отговоря
Конкретно за ла редут е следното.
Постоянно изникват кодове , за намаления в евро и проценти , за подаръци , за безплатна доставка , хората пазаруващи редовно от там ги ползват и взимат неща като подаръци или взимат намаления , отделно от кодовете има и разпродажби . По време на разпродажбите , има неща на по едно и две евро които по принцип са по десет и нагоре. Освен изброените до сега неща има и моментни намаления на конкретни продукти които траят примерно ден или дори час .
По гореизброените начини хората успяват да вземат неща на половин цена или дори повече , дори и като подарък и после ги продават на редовна цена .
Това на мен са ми го обяснявали , аз лично от опит не мога да говоря.
Разбрах как става далаверата! ;D ;D Само не разбирам, кога тези мами намират време да си гледат децата, къщите, мъжете ... и т.н., като по цял ден са на компютъра за да дебнат кодове и намаления.  :Smiley  Добре, че дребния сега е при баба си, иначе и за този форум нямаше да имам време. Smiley
Благодаря за отговора! Smiley
Активен

НП само след уговорка. Не предплащам!
При предложения за размяна-аз съм 176см., р-р L-XL, обувки №38.
С момче на 9г.; ръст 153см.; обувки №37-38
Моля, не ми пращайте дрехи от II употреба - имам алергия към препаратите, с които ги третират. Изхвърлям ги директно! Мислете преди да ми ги изпратите. Ако си ги искате обратно, поемете си пощенските!
Не предлагам вещи, които самата аз не бих купила!
Честна и търпелива съм, но не злоупотребявайте!
Записаните в две и повече обяви са с предимство.
mimitooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 408


Това съм аз!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Юли 29, 2010, 16:11:30 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм против търговията.Така и гласувах-НЕ Wink.
Активен

Пазя ред не повече от 3 часа,след това с предимство са писалите на лични.Пощенските са за сметка на купувача.Връщам ,ако не отговаря на описанието.Коректна съм по отношение на плащането,надявам се на същото.Не продавам бокуци.Не приемам обратно закупено от мен.Има мерки,описания,гледайте и преценяйте.Не плащам опаковки.НЕ ми изпращайте пратки с наложен платеж,защото няма да ги приема.Оценките и от двата сайта говорят много за мен-може да ми се има пълно доверие.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=53638&profile_type=feedback


Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: