{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да се справя с НЕ-периода на дъщеря си?  (Прочетена 14087 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mmagy
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Юли 24, 2010, 15:25:01 »
Раздели ТемаНагоре

Ами пробвай като и омръзне малко време около ден да си казва не....прави се" Говори си не ми пречиш"  Cool
Щерката го схвана за около 1месец но нали още са първосигнални поне още 1 м отне докато спре да реагира веднага с "не"....Та така докарахме до около 2.6-8м и вееече малко по малко се беше очовечила/ама не много де/.
Та горе долу 3-4-5м имахме "извъртане на словореда"
Сетих се и още нещо:Пак от времето когато Тя беше на около 2-3г и искаше да изяде всичкия сладолед във магазините, за да не стават панайри...на "Купи мене гоам лееееед?!" Аз казвах "ДААА ама утре/следобед/след вечеря!"
За нея важно беше да чуе "Да" или "добре".Важно беше да не е "не"
Сетих се понеже днес ходихме до Макдрайв и се затръшкаха за детско меню,а аз излезнах само да посрещна 1 приятели и съответно с 0.00лв у джобето  Wink...И госпожицата пита:"Ще ни вземеш ли меню?" и аз казвам "ДААА" и тя Ама утре ли?  Cheesy Cheesy Cheesy при което аз се залях от смях! още важи значи Wink
Обещавам вече да не пиша....че се улях!
Активен

Пазя ред 6-8 часа!
Пошенските са за Ваша сметка освен ако нямаме др. уговорка!
Пращам САМО след получен запис или банков превод!
blanka 77
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Юли 27, 2010, 07:52:24 »
Раздели ТемаНагоре

   Ще прозвуча сериозно на фона на забавните истории,но все пак ще се включа. Не пожелавай да ги/ни подминава. НЕ-то или отрицанието e етап от развитието на всяко нормално развиващо се дете. Част е от изграждането на АЗ-а и редно да преминем през него. Овладяването на НЕ-то и преходът през тази криза е достигане на един следващ етап от развитието и от изграждането на личността. После ще дойде "АЗ сам",Аз мога..." и това е целта  на кризата на третата година и така ....Детето ,личността трябва да се научи да прави избор , да може да казва и ДА, и НЕ,  и да осъзнае до какво води този избор.
Кризите са нормални етапи от развитието ни ,по-важно е начинът по който излизаме или децата ни излизат от тях, с наша помощ,за да преминат на следващия етап. Защото ако това е норма за една възраст ,то за друга не е.
От нас ,родителите и възрастните ,се иска търпение ,правила и ред, да зачитаме и уважаваме децата си, и едновременно да сме непреклонни за някой неща ,защото те ни изпитват. Да ги обичаме и да им помагаме да пораснат  уверени и можещи...Добре е и ние да можем да казваме и НЕ , и ДА...и да даваме право на избор. Smiley


Активен

Здравейте, непознати и познати от някога и някъде...Smiley
ROSIDINKOVA
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 781


Радвай се на живота,а не на неговия смисьл!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Август 01, 2010, 12:04:05 »
Раздели ТемаНагоре

Това с НЕ ще отмине,но ще дойде следващия период ;D след него друг и друг.И този ще ви се види приказка!Не че искам да ви плаша,но си е така Wink Ние сме на 14 год. и нашите периоди си продьлжават Sad
Активен

Всички заслужаваме да бьдем щастливи!
K@list@
K@list@
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Август 03, 2010, 13:41:39 »
Раздели ТемаНагоре

Ами пробвай като и омръзне малко време около ден да си казва не....прави се" Говори си не ми пречиш"  Cool
   Мила, опасявам се, че с личен пример от типа "Говори си не ми пречиш", й "разрешавам" негласно утре тя да ме игнорира.  :Smiley
   blanka 77, моля за литература. Искам да се науча! "Аз сам" и "аз мога" е нещо, което вече е налице и го посрещам с радост. Дори тези мигове са търсени от мен като почивка от страховете ми, че не съм на верен път. Чувствам се обаче психически и физически уморена от борбата с безсмисленото НЕ Huh?  .............................
   
Активен
blanka 77
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Август 04, 2010, 16:20:34 »
Раздели ТемаНагоре

      Литература...детска психология, теориите за развитието на личността...Виготски описва точно кризите разделящи стабилните периоди и изграждането на новообразувания.Това по-скоро ще ти даде едно разбиране какво се случва.  Иначе на щандовете за полулярна психология има безброй много литература за възпитанието ... Погледни Позитивно възпитание 0-3г и 4-до тинеджърска възраст,книгите на д-р Фицхю Додсън ,за съжаление не се сещам автора на една книга ,която ми се отрази много добре , не че в тях има отговори и рецепти..но някой неща ме вдъхновяват Tongue. А съм адаптирала и някой практически съвети към мен и детето, и съм постигала добри резултати.
Мисля ,че си на прав път -фактът,че се замисляш над това е показателен. Почети, но и следвай интуицията си. Аз винаги съм се опитвала да разговрям разумно и когато успея да съхраня спокойствието си имам по-добри резултати, нооо понякога  е трудно -права си  :Smiley  А и съм доста категорична за някой неща и характерното тръшкане , не  и няма , не ме обезсърчава.. Така на 3г.6м. си имам мислещо и разсъждаващо дете ,което все още не владее емоциите си но се учи да ги разбира..А ит ази възраст си е наречена детски пубертет...караме тееежък такъв..
 Сега ми изникна нещо ,което според мен е важно, добре е да научим и децата си, че не е грешно да изпитват каквито и да е чувства и емоции ,но са отговорни за действията и постъпките си , за начина по който ги изразяват.......И е важно да знаят ,че и когато ги критикуваме, не сме доволни от постъпките им пак ги обичаме.
И в тая връзка критикувайте постъпките , не децата. Ако " Иван" удря или плюе лошо е да се плюе и да се бие, не е лош Иван", ако не искаме да стане лош и ако искаме да не се възприема като лош..


Мнооого дълго стана , но не мислете ,че пишейки давам съвети.....аз съм майка и търся правилния път защото и на мен ми е трудно ,но вярвам ,че от нас зависи какви растат децата ни...  Smiley
Активен

Здравейте, непознати и познати от някога и някъде...Smiley
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2010, 11:29:21 »
Раздели ТемаНагоре

Такааааа ДЗвер е на 2.3почти и е на Твърдо НЕ т.е НЯМАААА. и решението за мен е следното:
на въпроса:Хайде да обуем гащичките получавам НяМА Ама аз питам вече: Гол ли ще стоиш? НЯМАА  Tongue  е щом няма обувам слипчетата... ;D само че това вече не го коментирам а направо го обувам за да не получа още 1 "няма" .... Cool
Ще излизаме ли....следва "няма " ама нали вече му знам номера та въпроса ми е "Нали ще останем у нас..... Kiss НЯмааа вика змея... Wink
И така....до заспиванеили докато стане на около 3 -3 и малко и започне да се усеща...  Cool ми това е у нас......
Хе хе все едно аз съм изказала мнението си. Не, че сме в този период, но така ще постъпвам Wink
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2010, 11:35:15 »
Раздели ТемаНагоре

Това с НЕ ще отмине,но ще дойде следващия период ;D след него друг и друг.И този ще ви се види приказка!Не че искам да ви плаша,но си е така Wink Ние сме на 14 год. и нашите периоди си продьлжават Sad
Охххх а след Не-то е ЗАЩО -то....... (dew5) Пожелавам на всички здрави нерви
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked


Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: