{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: УТОЧНЕНИЯ И ДОПЪЛНЕНИЯ КЪМ ПРАВИЛАТА НА САЙТА  (Прочетена 16980 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« -: Юли 22, 2010, 13:21:22 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте,

Тук ще направя някой уточнения и допълнения към правилата за използване на сайта. Сайта съществува вече 3 месеца и вече се убедих, че със “со кротко со благо” трудно ще стане. Може мерките да ви се сторят строги, но за да бъдат всички равнопоставени е нужно да ги приложа.


Общи понятия:
1. За “ТЪРГОВИЯ” в сайта ще се счита всяка стока пусната за продажба (независимо каква) на цена по-висока от 70% от продажната и цена в магазинската мрежа.
2. За “ТЪРГОВИЯ” в сайта ще се счита ако даден потребител пусне повече от 5 обяви на дадена марка или артикул. Това не се отнася за каталожните обяви. За тях важи това правило.
3. За “ПОВДИГАНЕ НА ОБЯВА’ ще се счита такова дейтвие, което е довело до виждането на обявата на първа страница и е извършено чрез пускане на безсмислен коментар, изтриване и препубликуване на обява и др.


Налагане на санкции:

Санкции БЕЗ предупреждение съответно за 1, 2, 3 и 4 нарушение:
1. Санкция за безсмислен коментар: 1 ден бан, 10 дни бан, 30 дни бан.
2. Санкция за пусната(и) обяви с повече от 1 размер. Пример: Блуза номера M, L, S: 10 дни бан, 30 дни бан, пълна забрана до сайта.

Санкции с предупреждение съответно за 1, 2, 3 и 4 нарушение:
1. Публикувана обява(и) които не отговарят на правилото за “ТЪРГОВИЯ”: предупреждение до 24 часа за корекция(изтриване), 10 дни бан, 30 дни бан, пълна забрана до сайта.
2. Грубо отношение към администратори, модератори, и ПОТРЕБИТЕЛИ: предупреждение, 10 дни бан, 30 дни бан, пълна забрана до сайта.
3. Спор с администратор и/или модератор за отправено искане за корекция на обява: предупреждение, 1 ден бан, 10 дни бан, 30 дни бан.

До момента всеки бан се съгласуваше с мен. От този момент делегирам права на Модераторите да налагат бан до 10 дни без моя санкция.

Искрено се надявам това да намали тъговията в сайта и да има малко ред.

п.п. Моля, всички потребители които не отговарят на изискаванията за "ТЪРГОВИЯ" да променят обявите си до 3-4 дни.

С Уважение
Екипа на БгДомакиня
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 14:28:37 от administrator » Активен

K@list@
K@list@
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Юли 22, 2010, 15:25:36 »
Раздели ТемаНагоре

Това защо ми го пращате втори път? Аз не продавам, и в предишния сайт си бях само купувач. Ако е за усмивката в една от обявите, то аз съм писала на продавалката със сериозна заявка за стоката на ЛС. "Запис" ми е тъпо, както заявка за интерес. Не вярвам продавалката да се е оплакала, че искам да й купя обувките.
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 15:27:49 от K@list@ » Активен
netgear_83
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ! СЕВАСТОКРАТОРКА!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 509


Ходя 2 пъти до пощата !!!!

Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #2 -: Юли 22, 2010, 15:35:51 »
Раздели ТемаНагоре

Всички тези правила важат ли и за модераторите?Да не стане като в другия сайт,там те безнаказано въртяха търговия и определни хора под техния чадър? :Smiley
Активен

Изисквам предварително плащане /по банков път/.
При покупка на 2обяви-пощенските са от мен
(dance4) (dance5)
to4ica
Дипломат
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 87


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 22, 2010, 15:46:30 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря за информацията! Надявам се да не попадам волно или неволно сред наказаните!
Активен

Старая се да съм коректна с вас, но дали успявам ще напишете Wие. Не съм най-бърза нито в комуникацията, нито при изпращането - просто съм майка с палаво и болнаво дете и имам натоварена работа. Проявете разбиране, не бъдете нервни и ми се усмихнете - резултатът ще е печеливш за вас.Нямам възможност за срещи - никаква.СПАЗВАМ РЕДА НА ЗАПИСАЛИТЕ СЕ В ОБЯВИТЕ ЗА ДА НЯМА СЪРДИТИ.ИЗЧАКАВАМ 24 ЧАСА. Ако сбъркам не се сърдя, когато ми го кажете без да се заяждате. Склонна съм на компромиси. Не съм богата и използвам сайта за ВЗАИМОПОМОЩ, тоест не продавам скъпо и търся изгодни за мен оферти. Не искам плащане предварително. Може да се забавите, колкото Ви е необходимо, стига да поддържаме връзка. Най-лесно ми е с пощенски запис, но може и по банков път: Първа инвестиционна банка, IBAN: BG82FINV915010BGN00EEB.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #4 -: Юли 22, 2010, 16:06:00 »
Раздели ТемаНагоре

Всички тези правила важат ли и за модераторите?Да не стане като в другия сайт,там те безнаказано въртяха търговия и определни хора под техния чадър? :Smiley

Правилата важат за ВСИЧКИ. Няма моя няма твоя. Ако някой модератор наруши правилата този който констатира да ми пише на мен!
Активен

piskuni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Поканени потребители: 2

Профил WWW
« Отговор #5 -: Юли 22, 2010, 16:09:05 »
Раздели ТемаНагоре

нямам желание да се конфронтирам - търся уточнение  Smiley

не съм търговец, но не ми стана ясна точка 2 за това, което считате за търговия.

аз примерно харесвам определени марки дрехи и купувам от тях за мен и децата - съответно, някои са много запазени/почти нови/умалели и ги пускам за продажба (естествено на цена, пъти по-ниска от тази в магазина). Значи ли точка 2, че не мога да пусна повече от 5 обяви за дрешки с марката H&M например (говоря за различни дрешки, мои и детски - по 1 бр. всяка)?

предварително благодаря за разясненията  Smiley
Активен

в другия сайт съм malejna, имам над 240 положителни оценки
Предимство при взимане повече от 1 обява
Пощенските за сметка на купувача, ако не е изрично обявено друго
Връщане само след предв. уговорка
Плащане със запис, Еконт или ПИБ
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #6 -: Юли 22, 2010, 16:12:33 »
Раздели ТемаНагоре

Това защо ми го пращате втори път? Аз не продавам, и в предишния сайт си бях само купувач. Ако е за усмивката в една от обявите, то аз съм писала на продавалката със сериозна заявка за стоката на ЛС. "Запис" ми е тъпо, както заявка за интерес. Не вярвам продавалката да се е оплакала, че искам да й купя обувките.

Пуснато е ЛС до всички потребители! Не е само до теб!
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #7 -: Юли 22, 2010, 16:17:32 »
Раздели ТемаНагоре

нямам желание да се конфронтирам - търся уточнение  Smiley

не съм търговец, но не ми стана ясна точка 2 за това, което считате за търговия.

аз примерно харесвам определени марки дрехи и купувам от тях за мен и децата - съответно, някои са много запазени/почти нови/умалели и ги пускам за продажба (естествено на цена, пъти по-ниска от тази в магазина). Значи ли точка 2, че не мога да пусна повече от 5 обяви за дрешки с марката H&M например (говоря за различни дрешки, мои и детски - по 1 бр. всяка)?

предварително благодаря за разясненията  Smiley

Няма значение - 5 броя от марка! Съжелявам, но просто някой прекаляват!
Активен

b0nb0n4ence
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 286


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Юли 22, 2010, 17:52:39 »
Раздели ТемаНагоре

Извинете, този потник http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=7151&cat=94 става и за ХС и за ХЛЛ толкова много се разпъва.. какво да пиша Shocked
Активен

daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Юли 22, 2010, 18:07:57 »
Раздели ТемаНагоре

Извинете, този потник http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=7151&cat=94 става и за ХС и за ХЛЛ толкова много се разпъва.. какво да пиша Shocked

По етикет какво пише? Гледам че си направила снимка и на манекенка- пиши нейния размер Wink
Активен
betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Юли 22, 2010, 18:31:39 »
Раздели ТемаНагоре

напраените до момента коментари трябва ли да се премахнах "за побутване'
и ако да, в секцията мои коментари има ли опция да се премахнат всички наведнъж, или трябва да се трият едно по едно?
и ако коментара е с цел доуточняване на информация, забравена при побликуването, без цел "побутване" .....ще е позволено или ще се санкционира?

със piskuni  съм съгласна, защото повечето потрбители си имат поне една марка фаворит и преобладават такива артикули, според мен, като са различни, явно да речем ползвани или детски и талива за възрастни става ясно, че не е с цел за търговия!

и последно, в различните населени места цените на една и съща дреха са различни, на мин лично ми се е случвало да си купя дреха от Пловдив и да я видя същата на двойна цена в Смолян.
Та мисълта ми е, при точка 1 ( 70%) ще се предупреждава ли поне да се корегира цената преди да се санкционира?

пп: аз съм ЗА всички тези правила, освен, това за което писах по-горе, и ще се съобразявам с тях!
Активен

   


Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #11 -: Юли 22, 2010, 18:41:18 »
Раздели ТемаНагоре

напраените до момента коментари трябва ли да се премахнах "за побутване'
и ако да, в секцията мои коментари има ли опция да се премахнат всички наведнъж, или трябва да се трият едно по едно?
и ако коментара е с цел доуточняване на информация, забравена при побликуването, без цел "побутване" .....ще е позволено или ще се санкционира?

със piskuni  съм съгласна, защото повечето потрбители си имат поне една марка фаворит и преобладават такива артикули, според мен, като са различни, явно да речем ползвани или детски и талива за възрастни става ясно, че не е с цел за търговия!

и последно, в различните населени места цените на една и съща дреха са различни, на мин лично ми се е случвало да си купя дреха от Пловдив и да я видя същата на двойна цена в Смолян.
Та мисълта ми е, при точка 1 ( 70%) ще се предупреждава ли поне да се корегира цената преди да се санкционира?

пп: аз съм ЗА всички тези правила, освен, това за което писах по-горе, и ще се съобразявам с тях!


Не трябва да се трият досега направените коментари. Те вече са на задна позиция. Няма смисъл да тормозим потребителите.
Така, доуточняващите коментари не са повдигане, но това не означава, че не трябва да попълвате обявите си с размери и всички нужни атрибути.
Относно различните цени. По принцип цените са приблизително еднакви (има и изключения), но за търговия, първо се предупреждава и чак след това се налагат забрани. Винаги може да се намери компромисно решение за единични случай.

Искрено се надявам, тези правила да ви помогнат на вас, защото без правила има анархия.
Активен

betty
ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТЕН ПОТРЕБИТЕЛ!
no ads
power user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 724


БЪДЕТЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Юли 22, 2010, 18:49:09 »
Раздели ТемаНагоре

напраените до момента коментари трябва ли да се премахнах "за побутване'
и ако да, в секцията мои коментари има ли опция да се премахнат всички наведнъж, или трябва да се трият едно по едно?
и ако коментара е с цел доуточняване на информация, забравена при побликуването, без цел "побутване" .....ще е позволено или ще се санкционира?

със piskuni  съм съгласна, защото повечето потрбители си имат поне една марка фаворит и преобладават такива артикули, според мен, като са различни, явно да речем ползвани или детски и талива за възрастни става ясно, че не е с цел за търговия!

и последно, в различните населени места цените на една и съща дреха са различни, на мин лично ми се е случвало да си купя дреха от Пловдив и да я видя същата на двойна цена в Смолян.
Та мисълта ми е, при точка 1 ( 70%) ще се предупреждава ли поне да се корегира цената преди да се санкционира?

пп: аз съм ЗА всички тези правила, освен, това за което писах по-горе, и ще се съобразявам с тях!


Не трябва да се трият досега направените коментари. Те вече са на задна позиция. Няма смисъл да тормозим потребителите.
Така, доуточняващите коментари не са повдигане, но това не означава, че не трябва да попълвате обявите си с размери и всички нужни атрибути.
Относно различните цени. По принцип цените са приблизително еднакви (има и изключения), но за търговия, първо се предупреждава и чак след това се налагат забрани. Винаги може да се намери компромисно решение за единични случай.

Искрено се надявам, тези правила да ви помогнат на вас, защото без правила има анархия.


благодаря за светкавичния отговор!
последното Ви изречение е много точно, желая Ви успехи и мнооооого здрави нерви Smiley
Активен

   


Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #13 -: Юли 22, 2010, 19:31:35 »
Раздели ТемаНагоре

Извинете, този потник http://www.bgdomakinq.com/showproduct.php?product=7151&cat=94 става и за ХС и за ХЛЛ толкова много се разпъва.. какво да пиша Shocked

Започнах да предлеждам обявите си,за да редактирам нещо,ако е нужно и се сблъсках с един такъв проблем:
на много етикети има друга номерация /да не кажа на повечето/ освен S,M,L,XL,XLL, какво правим тогава? Как да преценим например дънки W29 на кой от вас посочените размери отговаря - не посочвам конкретен случай,просто пример,или Номер 44 по етикет на пола,да речем.
То пак си е много относително,а и различните държави си имат свои стандарти,които отговарят на тези номерации/например,имам 2 поли  M,едната от България,другата от Испания,които имат разлика 3 см. в талията/
Нали за това винаги даваме мерки-талия,ханш,дължина,т.н.

Е за това не съм помислил. Намерете си в интернет на кой размер отговаря и публикувайте в съответния раздел!
Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Юли 22, 2010, 19:37:32 »
Раздели ТемаНагоре

момичета,преценявате според сантиметрите,които вие сте измерили и приблизително се ориентирате  Lips Sealed
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891


Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: