{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колко струва Месечната ясла/ градина на детето Ви?  (Прочетена 29331 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #45 -: Ноември 25, 2010, 20:50:12 »
Раздели ТемаНагоре

SmileyМалчо е на ясла от септември, ходи-не ходи 20 лв задължително и по 1.50 лв за храноден.За вода по 2 лв, 20 лв за нови играчки, руло тоал. хартия, руло домакинска хартия, пакет мокри кърпи от 72-80 бр и салфетки Smiley
Детски не получаваме-на финала на месец 60-70 лв за ясла.Но по-добре пари  за ясла отколкото за лекарства Wink.



Струва ми се ,че като го пусна на ясла ще давам колкото за ясла толкова и за лекарсва. ТА ТЕ ДЕЦАТА ТАМ МНОГО БОЛЕДУВАТ!!!!!!!!!!!!!! Имам 3-4 приятелки - пуснаха децата на ясла и 3 дни ходят 5 в тях болни!!!!! Не знам защо си мисля,че ако го пусна на ясла ще направя зло на него и на себе си - МНОГО СЪМ РЕЗЕРВИРАНА към яслата Huh? Huh? Huh?
Въпроса мила има две страни според мен.
1.На ясла наистина децата боледуват доста-първо това е огромен стрес за тях-разделят се от мама и това неимоверно се отразява върху емоционалното състояние на детето.Доста от децата спират да се хранят дори-моето беше така.Голям кошмар, а пък е доста яшно по принцип.Много от децата се водят болни,по ред причини-невъзможност на родителите да се вземат болнични,липса на баби наблизо,понякога и немърливост на родителите.Но с течение на времето детето придобива имунитет и нещата се променят.
2.Колкото и играчки и забавления да се  мъчи да осигури един родител-атмосверата,детското и онази сладка бебешорска атмосвера която я има само в яслата неможе.
За мен ходенето на ясла е свързано с умението на детето да се учи да играе с други деца,да се учи да дава играчки,да контактува смело,не само с мама и тати,да се един вид макар и доста слабо социализира.
Синът ми тръгна на 1.8г. на ясла-изобщо не съжелявам че го пратих.Откакто ходи всеки ден виждам някаква промяна в него.Отначало ревеше,че не иска да ходи,сега реве-не иска да се прибира Cheesy
Напълно те подрепям и ние сега март месец ще сме там,Дано сме добре,гледам че е доста контакна НО САМО ЗА ДЕЦАТА което ни е малко проблем Roll Eyes ама се надявам всичко да е наред,нека да ходи там с децата на едно,това с разболяването е толкова относително,........имаме комшийче което вече 2 години ходи и само един път се е разболяма,децата болни,грип и т.н тя е там.Така че зависи много от самото дете. Cheesy
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Ноември 25, 2010, 20:58:50 »
Раздели ТемаНагоре

При нас задължителната такса е 10 лв. + 1.50 лв. на присъствен ден.
И ние така  Wink
И ние Wink
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #47 -: Ноември 25, 2010, 21:12:17 »
Раздели ТемаНагоре

При нас задължително 8,00лв.+1,30лв. на ден  Wink + когато кажат салфетки и т.х.
« Последна редакция: Ноември 25, 2010, 21:14:26 от velkova_1914 » Активен

zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2010, 00:41:04 »
Раздели ТемаНагоре

SmileyМалчо е на ясла от септември, ходи-не ходи 20 лв задължително и по 1.50 лв за храноден.За вода по 2 лв, 20 лв за нови играчки, руло тоал. хартия, руло домакинска хартия, пакет мокри кърпи от 72-80 бр и салфетки Smiley
Детски не получаваме-на финала на месец 60-70 лв за ясла.Но по-добре пари  за ясла отколкото за лекарства Wink.



Струва ми се ,че като го пусна на ясла ще давам колкото за ясла толкова и за лекарсва. ТА ТЕ ДЕЦАТА ТАМ МНОГО БОЛЕДУВАТ!!!!!!!!!!!!!! Имам 3-4 приятелки - пуснаха децата на ясла и 3 дни ходят 5 в тях болни!!!!! Не знам защо си мисля,че ако го пусна на ясла ще направя зло на него и на себе си - МНОГО СЪМ РЕЗЕРВИРАНА към яслата Huh? Huh? Huh?
Въпроса мила има две страни според мен.
1.На ясла наистина децата боледуват доста-първо това е огромен стрес за тях-разделят се от мама и това неимоверно се отразява върху емоционалното състояние на детето.Доста от децата спират да се хранят дори-моето беше така.Голям кошмар, а пък е доста яшно по принцип.Много от децата се водят болни,по ред причини-невъзможност на родителите да се вземат болнични,липса на баби наблизо,понякога и немърливост на родителите.Но с течение на времето детето придобива имунитет и нещата се променят.
2.Колкото и играчки и забавления да се  мъчи да осигури един родител-атмосверата,детското и онази сладка бебешорска атмосвера която я има само в яслата неможе.
За мен ходенето на ясла е свързано с умението на детето да се учи да играе с други деца,да се учи да дава играчки,да контактува смело,не само с мама и тати,да се един вид макар и доста слабо социализира.
Синът ми тръгна на 1.8г. на ясла-изобщо не съжелявам че го пратих.Откакто ходи всеки ден виждам някаква промяна в него.Отначало ревеше,че не иска да ходи,сега реве-не иска да се прибира Cheesy

ОХ явно от последното ни боледуване много съм се стресирала Embarrassed Roll Eyes През час го пипам за температура-луда работа-нощно време скачам като опарена и пак ръката ми е по челото му-че понякога чак го будя детенцето Sad Sad
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
скуби ду
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 93


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #49 -: Декември 02, 2010, 10:33:54 »
Раздели ТемаНагоре

хайде и аз да се включа,в Русе пълната такса е 60лв,2.20 на ден за храна и такса 10лв и всеки месец течен сапун,тоал.х-я,кухн.ролка,салфетки-те поне да ги ползваха дребосъците Tongue  Cheesy и събираме отделно пари за книжки,моливи и там каквото трябва
Активен

1.пазя ред 6ч! 2.не плащам кутии,пакети и т.н.!
          3.с куриер,след предварителна уговорка!
          4.коректна съм,очаквам същото и от вас!
          5.БОКЛУЦИ не плащам-ВЕДНАГА ВРЪЩАМ!


Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: