{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колко струва Месечната ясла/ градина на детето Ви?  (Прочетена 29480 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
abrikotin
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 107


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2010, 15:16:38 »
Раздели ТемаНагоре

...не сме купували CD,TV ... категорично ще откажа да дам пари за такива неща.Аз не си пращам детето на кино,а на градина да я занимават (gesture1)

И ние категорично отказахме да купим ДВД,TV,(CD си имаме, това е по- приемливо що-годе, музичка да слушат, да пеят, да танцуват) въпреки че във всички други ясленски и градински групи имат. Единодушно решихме, че децата имат нужда от играчки, книжки и т.н. и събрахме парички само за тях. Защото в крайна сметка наистина не си пращаме децата на кино там.
И какво се оказа- точно след седмица градината отпусна ( от къде и как пък така ги отпусна :Smiley ) на нашата група пари за ДВД и телевизор. И сега гледат... "Пчеличката Мая" , само това, защото други дискове нямат Smiley
Активен

Не толерирам "запис" за спорта!
Смятам,че 5-6 часа са достатъчни,за да решите искате нещо или не,ако имате нужда да изчакам повече-пишете на лични.
Не приемам НП без предварителна уговорка.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=65410&profile_type=feedback
neli89
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 29


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Октомври 25, 2010, 21:22:17 »
Раздели ТемаНагоре

здравейте и от мен
ние в хасково плащаме ясла-50лв аз мисля це е доста скъпо за този град Smiley
Активен
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Октомври 26, 2010, 08:09:54 »
Раздели ТемаНагоре

Ние мин. година събирахме по 50лв за консумативи и уч. тетрадки за всяко дете( на Моливко)и за ДВД и ТВ...
Гледам, че само след следобедната закуска им пускат ТВ, защото всяко дете го взимат по различно време и не е възможно да се концентрират да учат нещо. Но им пускат филмчета долу-горе по темите които изучават. Сега са на сезона есен... и гледаха някакво тематично детско онзи ден. Иначе повечето филмчета си ги носят децата. Ние сме оставили 5-6 диска с по 5-6 филмчета всеки и като имат време гледат.
Тази година събирахме по 40лв за консумативи, и понеже намериха по-евтини, от складовете... сега останали 2/3 от общата сума, та се чудят за какво да я изхарчат Smiley май ще купуваме и олекотени завивки Smiley
иначе таксата е 50лв, но ние сме с ТЕЛК и сме освободени от такса. Sad
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
margotooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


Лудетина

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 01, 2010, 16:10:06 »
Раздели ТемаНагоре

Ние тръгнахме  (dance4),и двамата ходят,60лв.за каката и 30 лв.за малкия,по 40 и 30 лв(съответно кака и малчо)за консумативи  (not5),това е всяка година,и като остават пари и за другата година-незнам за какво са тези суми,но както и да е!Освен това носим салфетки,кухненско руло,вода-10л.,мокри кърпи ,сапун,тоалетна хартия....на всяко първо число,ама тя златна тая градина,а помощите-70 лв. Huh?
И сега искат да укрепяваме пясъчниците с наши пари  Shocked Shocked,нямам думиииииии!!!
Активен

Изпращам и получавам като МПП
Коректна съм,би било чудесно ако и вие сте!
Държа на оценките.
Обичам да разменям,стига да има нещо подходящо за нас!
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=56230
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2010, 14:29:15 »
Раздели ТемаНагоре

В Пловдив пълната такса за месец е 35 лева   Wink

и при нас е така - гр.ветово ,обл.русе
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
margafraca
Некоректно отношение!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 619


Мъжка майка, много страстна и опасна...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2010, 14:33:42 »
Раздели ТемаНагоре

В София за малкия ми ,таксата за градина месечно е 60лв+10лв  режиини-вода,кърпи и охрана!Когато ходеха и двамата ми мъже, плащах 110лв месечно,но бати вече е ученик и малкия минава на пълната такса Tongueне слагам тук и 3лв един път седмично за театър Smiley
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 14:35:34 от margafraca » Активен

Призовавам за коректност!Не плащам и не пращам предварително!Продавам предимно нови дрехи-дамски!Не разменям-не ме канете за тази дейност-ако харесам нещо си го купувам!Ако решите пишете на лични-изпращам снимки и описания на мейла ви!!Рейтингът ми може да видите и тук и в съседите-потрбителското име ми е едно и също-коректна съм!

mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2010, 14:37:33 »
Раздели ТемаНагоре

При нас задължителната такса е 10 лв. + 1.50 лв. на присъствен ден.
И ние така  Wink
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2010, 14:42:23 »
Раздели ТемаНагоре

лелеее момичета какви са тия консумативи,какви са тия ТВ.нали децата са там за да се учат а не да гледат ТВ.че то няма логика да ходи-ще си стои вкъщи цял ден пред ТВ - УЖАССС.на нас парички събираха за уч.тетрадки,моливи,фулмастри,пластелини...и т.н.-ние майките помогнохме с по 1-2 чанти ненужни за вкъщи играчки,няколко майки си събраха - шишарки,кестени и др материяли  и така спестихме доста разходи на родителите.никога не са ни искали пари за ремонт-всяка година правят но с пари от общината.
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2010, 16:55:19 »
Раздели ТемаНагоре

лелеее момичета какви са тия консумативи,какви са тия ТВ.нали децата са там за да се учат а не да гледат ТВ.че то няма логика да ходи-ще си стои вкъщи цял ден пред ТВ - УЖАССС.на нас парички събираха за уч.тетрадки,моливи,фулмастри,пластелини...и т.н.-ние майките помогнохме с по 1-2 чанти ненужни за вкъщи играчки,няколко майки си събраха - шишарки,кестени и др материяли  и така спестихме доста разходи на родителите.никога не са ни искали пари за ремонт-всяка година правят но с пари от общината.

Ами вие сте щастливци тогава. Smiley
Ние миналата седмица имахме поредната родителска среща в яслата и отново събрахме по 20лв.
Този път ще купуваме нови играчки. Roll Eyes
Макар,че почти всяка майка е носила поне по една чанта ненужни играчки от вкъщи.
Само да кажа,че в групата децата са 38.
Преди 4-5м. пак събирахме по 20лв. -тогава купихме нови столчета за децата,пластелин,гланцови блокчета,моливи,книжки и т.н.
Всеки месец носим по едно веро,по един пакет прах ,по едно руло т.х.,по един сапун, по един пакет салфетки,гъби и т.н.
Абе няма оправия Sad
Да са живи и здрави само децата. Smiley
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 19:58:44 от rosina75 » Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2010, 19:57:22 »
Раздели ТемаНагоре

Ами вие сте щастливци тогава. Smiley
Ние миналата седмица имахме поредната родителска среща в яслата и отново събрахме по 20лв.
Този път ще купуваме нови играчки. Roll Eyes
Макар,че почти всяка майка е носила поне по една чанта ненужни играчки от вкъщи.
Само да кажа,че в групата децата са 38.
Преди 4-5м. пак събирахме по 20лв. -тогава купихме нови столчета за децата,пластелин,гланцови блокчета,моливи,книжки и т.н. Абе няма оправия Sad
Да са живи и здрави само децата. Smiley

ами мила та най-важното е да са живи и здрави,но пък това е ужасно да търгат от родителите толкова парички,не че ако ми ги искат няма да ги дам,но... нали не е само тази детска градина-децата имат нужда от дрехи,храна,играчки,и др консумативи за вкъщи.  Sad
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2010, 20:01:30 »
Раздели ТемаНагоре

Ами вие сте щастливци тогава. Smiley
Ние миналата седмица имахме поредната родителска среща в яслата и отново събрахме по 20лв.
Този път ще купуваме нови играчки. Roll Eyes
Макар,че почти всяка майка е носила поне по една чанта ненужни играчки от вкъщи.
Само да кажа,че в групата децата са 38.
Преди 4-5м. пак събирахме по 20лв. -тогава купихме нови столчета за децата,пластелин,гланцови блокчета,моливи,книжки и т.н. Абе няма оправия Sad
Да са живи и здрави само децата. Smiley

ами мила та най-важното е да са живи и здрави,но пък това е ужасно да търгат от родителите толкова парички,не че ако ми ги искат няма да ги дам,но... нали не е само тази детска градина-децата имат нужда от дрехи,храна,играчки,и др консумативи за вкъщи.  Sad
Така е,но за децата си правим всичко Smiley
Всеки гледа детето да се чувства добре-все пак в ясла/градина ,то прекарва почти целият си ден и всички искаме да им е хубаво там. Smiley
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2010, 21:16:41 »
Раздели ТемаНагоре

Така е,но за децата си правим всичко Smiley
Всеки гледа детето да се чувства добре-все пак в ясла/градина ,то прекарва почти целият си ден и всички искаме да им е хубаво там. Smiley


оооо да така е,при нас е страхотно,ако видите госпожите и лелките с каква любов се отнасят към децата,наистина са страхотни.
сега едната ни гаспожа е на лечение и последния ден прегръща и целува дъщеря ми около 15 мин и й вика - "Какво ще правя 10 дена без теб" .така че съм много доволна от обстановката и отношението в нашата градина - дано навсякъде е така  Kiss
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
gdlina32
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 323


моите слънца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Ноември 25, 2010, 10:09:35 »
Раздели ТемаНагоре

 SmileyМалчо е на ясла от септември, ходи-не ходи 20 лв задължително и по 1.50 лв за храноден.За вода по 2 лв, 20 лв за нови играчки, руло тоал. хартия, руло домакинска хартия, пакет мокри кърпи от 72-80 бр и салфетки Smiley
Детски не получаваме-на финала на месец 60-70 лв за ясла.Но по-добре пари  за ясла отколкото за лекарства Wink.
Активен

Пощенските са за сметка на получателя.Връщам стоки не отговарящи на описанието.Не купувам и не продавам захабени дрехи.Не приемам връщане- гледайте и мерете!!!
ВРЕМЕТО МИ Е ЦЕННО, НЕ МИ ГО ГУБЕТЕ!!!
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Ноември 25, 2010, 15:56:36 »
Раздели ТемаНагоре

SmileyМалчо е на ясла от септември, ходи-не ходи 20 лв задължително и по 1.50 лв за храноден.За вода по 2 лв, 20 лв за нови играчки, руло тоал. хартия, руло домакинска хартия, пакет мокри кърпи от 72-80 бр и салфетки Smiley
Детски не получаваме-на финала на месец 60-70 лв за ясла.Но по-добре пари  за ясла отколкото за лекарства Wink.



Струва ми се ,че като го пусна на ясла ще давам колкото за ясла толкова и за лекарсва. ТА ТЕ ДЕЦАТА ТАМ МНОГО БОЛЕДУВАТ!!!!!!!!!!!!!! Имам 3-4 приятелки - пуснаха децата на ясла и 3 дни ходят 5 в тях болни!!!!! Не знам защо си мисля,че ако го пусна на ясла ще направя зло на него и на себе си - МНОГО СЪМ РЕЗЕРВИРАНА към яслата Huh? Huh? Huh?
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Ноември 25, 2010, 16:27:38 »
Раздели ТемаНагоре

SmileyМалчо е на ясла от септември, ходи-не ходи 20 лв задължително и по 1.50 лв за храноден.За вода по 2 лв, 20 лв за нови играчки, руло тоал. хартия, руло домакинска хартия, пакет мокри кърпи от 72-80 бр и салфетки Smiley
Детски не получаваме-на финала на месец 60-70 лв за ясла.Но по-добре пари  за ясла отколкото за лекарства Wink.



Струва ми се ,че като го пусна на ясла ще давам колкото за ясла толкова и за лекарсва. ТА ТЕ ДЕЦАТА ТАМ МНОГО БОЛЕДУВАТ!!!!!!!!!!!!!! Имам 3-4 приятелки - пуснаха децата на ясла и 3 дни ходят 5 в тях болни!!!!! Не знам защо си мисля,че ако го пусна на ясла ще направя зло на него и на себе си - МНОГО СЪМ РЕЗЕРВИРАНА към яслата Huh? Huh? Huh?
Въпроса мила има две страни според мен.
1.На ясла наистина децата боледуват доста-първо това е огромен стрес за тях-разделят се от мама и това неимоверно се отразява върху емоционалното състояние на детето.Доста от децата спират да се хранят дори-моето беше така.Голям кошмар, а пък е доста яшно по принцип.Много от децата се водят болни,по ред причини-невъзможност на родителите да се вземат болнични,липса на баби наблизо,понякога и немърливост на родителите.Но с течение на времето детето придобива имунитет и нещата се променят.
2.Колкото и играчки и забавления да се  мъчи да осигури един родител-атмосверата,детското и онази сладка бебешорска атмосвера която я има само в яслата неможе.
За мен ходенето на ясла е свързано с умението на детето да се учи да играе с други деца,да се учи да дава играчки,да контактува смело,не само с мама и тати,да се един вид макар и доста слабо социализира.
Синът ми тръгна на 1.8г. на ясла-изобщо не съжелявам че го пратих.Откакто ходи всеки ден виждам някаква промяна в него.Отначало ревеше,че не иска да ходи,сега реве-не иска да се прибира Cheesy
Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.


Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: