{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
"ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?
Трябва да ги върнат - 36 (37.1%)
Трябва да ги върнат, но с по-малка лихва - 27 (27.8%)
Не трябва да връщат нищо - 34 (35.1%)
Общ брой гласове: 96

Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета: "ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?  (Прочетена 60170 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Декември 13, 2010, 15:01:09 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен също не трябва да се връщат парите.След като в един закон има вратичка или може да се тълкува това не е закон,защото при явяване в съд решението ще е различно/в един съд едно,в друг друго/.А да попитам и нещо друго децата само денем ли се гледат???И да си кажа аз се върнах на работа/с голямото си дете/преди да ми изтече майчимството и трябваше да получавам 50% от него до навършване на 2г. на сина ми.Да ама като ми го начисляваха към заплатата аз него виждах,защото отиваше в удръжки.Питам аз това редно ли е?



П.С.Ако си дадеш детето точно на 2г. и не те пуснат в платенияти натрупан отпуск какво ще прави майката тогава,защото при мен беше точно така,а и от яслата в началото всеки знае по 2 часа,по 4 часа докато дойде момента за по цял ден/нашият момент дойде след втория месец,защото той свикна много трудно и дори и сега вече е на 5г. в началото на тази година още плачеше сутрин и беше ад/?

Велкова няма как да ти отива в удръжки половината майчинство. Поне от три години се изплаща от НОИ и си идва като отделен превод  Kiss Според мен отчасти проблема в държавата се крие и в самите работодатели. Голяма част от тях не пускат майките в болничен или отпуска, след като имат законово право, но никой нищо не може да каже защото за съжаление работата е кът  Roll Eyes
Когато бях със сина си по майчинство ми беше изплащано от работодателя,а сега е от НОЙ.
Активен

poliloli
Павлина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 201


Тези две слънца са моето съществуване

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #31 -: Януари 07, 2011, 23:17:15 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте да се влюча и тук малко ами аз подкрепям тези майчета който имат дечица с заболяване и са на телк и са за НЕВРЪЩАНЕТО на парите защото те имат нужда от тези средства но също така искам да кажа че да върнат парите тези който найстина злопоотрибиха с цялата ситуация защото знайте има и много такива тоест направиха си сметка без кръчмаря.И нека да вметна с първото си дете взимах майчинство е дна година при което от навършването му на 1г законът се бил променил  и те ми го спряха тоест взимах майчинство 1г след това надомна вече след незнам колко време някой намериха някакви вратички и им изплатиха някакви пари а на аз нищо неможех да направя и какво винаги има прецакани и прецакващи е нека върнат пари само прецакващите.
Активен

Точна и коректна съм,надявам се на същото,моля чете внимателно както обявата така и ЛС,зада не се получават грешки.Слагам оценки слагайте и вие.Пощенските са за сметка на купувача освен ако не се уговорим за друго. 
poliloli
Павлина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 201


Тези две слънца са моето съществуване

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #32 -: Януари 07, 2011, 23:21:06 »
Раздели ТемаНагоре

 Smiley и само да ви питам майчинството ни го дават да си гледаме децата нали така е добре но събота и неделя или пък по празници ние не ги гледаме според тази нашета държава тъй като майчинството е въз основа на работните дни по календар поне първата година 22работни взимаш за толкова 19 работни ............е ... ; Shocked
Активен

Точна и коректна съм,надявам се на същото,моля чете внимателно както обявата така и ЛС,зада не се получават грешки.Слагам оценки слагайте и вие.Пощенските са за сметка на купувача освен ако не се уговорим за друго. 
cuckoo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Февруари 10, 2011, 14:03:10 »
Раздели ТемаНагоре

Smiley и само да ви питам майчинството ни го дават да си гледаме децата нали така е добре но събота и неделя или пък по празници ние не ги гледаме според тази нашета държава тъй като майчинството е въз основа на работните дни по календар поне първата година 22работни взимаш за толкова 19 работни ............е ... ; Shocked

Майчинството се изчислява на база РАБОТНИТЕ ДНИ за 1 година назад, така че не виждам за какво протестираш.
Активен
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2011, 11:18:27 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен законите са за да се спазват от всички.Всеки гледа да прецака държавата и затова сме на това дередже.Все нещо не сме разбрали и чакаме някой друг да ни оправи.Таксите в детските градини не се определят от държавата,а от общината,така че дали плащате високи такси не е виновна държавата,а управляващите на общината.Това,че искат в началото да водите децата за кратко е с цел да улекотят раздялата,но много лесно можете да го оставите и веднага за по цял ден,ще плаче ще отказва храна,ще е тъжно...Това е може би единствения месец,за който не трябва да не се държи сметка,но оттам на татък?Huh?Ако детето е в ясла майката какво прави без него?Huh? като е в майчинство?Huh?Преди години имах проблем със взимането на стара отпуска,шефа ми отказа с обяснението,че той определя правилата.На такива не вярвам.Проверих в Кодекса на труда,написах до Инспекция по труда жалба и излязох в отпуск.Сега ще кажете,че се страхувате да не ви уволнят-не става просто така ,ако си потърсите правата.Дори нещо да не знаете има инстанции,които могат да ви защитят,но да се чака някой друг да го прави...е несериозно.Не знам в някоя европейска държава да плащат майчинство и да водиш детето си на ясла.В повечето държави майчинството е и доста кратко.Това за майчинство според образованието не мисля,че е правилно.Друг е въпроса,че повечето работещи се осигуряват на минимална заплата за да укриват данъци,а друга част е кеш.Като дойде време за майчинство-минимално.Нищо не могло да се направи не е точно така,но това е друг спор.И моят до скоро беше на двойно счетоводство,но го промениха.Иначе като се пенсионира след някоя година ще мрънкя,че виж сега държавата каква малка пенсия ми даде.На толкова си се осигурявал брато.Имам едно дете,не защото не мога  и не искам повече,просто преценихме,че можем да отгледаме нормално едно.Такива са ни възможностите.Приказки от сорта"къде едно там и две" не ме греят.Имам брат и какво от това не ни е било лесно,нито аз съм добре нито той.Няма нищо по-хубаво от голямо семейство,но какъв е смисълът,ако не можеш да им осигуриш нормална прехрана,облекло,образование,нормален дом,само и само за да са повече от едно.Надявам се да имам много внуци обаче Wink
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2011, 11:22:19 »
Раздели ТемаНагоре

А аз само да попитам едно дете само деням ли се гледа? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2011, 13:37:05 »
Раздели ТемаНагоре

Не се гледа само денем, но като ходиш на работа пак си го гледаш през останалата част на деня, нали? Идеята на майчинството е да си гледаш детето, то е като вид работа, която имаш за периода до 2 години. Все едно да кажеш на някой друг да работи твоята работа, пък ти да си вземаш заплатата.
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2011, 15:16:28 »
Раздели ТемаНагоре

Детето сме го искали ние с баща му и изобщо не чакам на държавата да се грижи за него и да го гледам денем или нощем си е мое задължение и на баща му,не на бабите и дядовците,не на държавата.Ако съм имала съмнения дали ще успяваме щях да отложа раждането.А че сме си бедни бедни си сме.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
cuckoo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2011, 21:09:33 »
Раздели ТемаНагоре

Данина, права си, че всеки се прави на луд и се оправдава с това "до мен ли опряха, митничари и министри колко крадат". Така винаги ще има някой по-виновен, но има един принцип, че чуждата вина не е оправдание за твоята.
Когато се заговори за връщането, по някоя телевизи показваха възмутени майки, които обясняваха, че представи си - те не били длъжни да четат Държавен вестник. Значи когато става дума, че могат да вземат пари - веднага научават някакси, а когато трябва да дават - не се интересуват. Тук пък важи принципът, че незнанието на закона не е оправдание за неспазването му.

За осигурителната и пенсионната ни система си права само донякъде - наистина много хора тарикатстват, но пък и изрядните си патят. Каква ми е на мен файдата, че съм държавен служител и съм здравно осигурена на пълната ми заплата? Да не би в поликлиниката да ме третират по-добре? По-добре да бях на минималната, а другото да внасям в някой частен фонд. Същото е за пенсиите. Кой знае след 20-30 години какво ще стане с пенсионните фондове? Дали няма да построят с тях поредния седмоъгълен петох...к както пред НДК
Активен
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2011, 11:12:46 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм на мнение че наистина трябва да се върнат , но без никаква лихва !
съгласна съм  Cheesy ако ме хващаше давноста и аз трябваше да връщам за 2 месеца  Cheesy моето е от незнание  Embarrassed
Активен

данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2011, 20:37:47 »
Раздели ТемаНагоре

Ако,ако,ако......Ако в един прекрасен ден се окаже,че детето ви,да предположим току що започнало работа на минимална работна заплата,се е разболяло от заболяване,което ще изисква поддържащо лечение,което ще струва например 10000лв на месец и трябва да разчита на натрупани пари във частен фонд?Колко ли пари ще има и за колко време ще му стигнат парите в сметката?А изобщо частния здравен фонд дали пък случайно няма да извърти нещата така,че да изкара детето ви виновно за това,че например е пропуснал да спомене някакво неразположение в миналото или направена татуировка с нестерилни инструменти например.Здравния фонд просто ще му откаже и какво ще правите,ще го оставите да умре,ще си продадете жилището,а после....Huh?За мен настоящия модел на здравеопазване у нас е добър.Друг е въпроса за това доколко стигат парите за всичко.Права си,че когато трябва да взимаме обикновено "забравяме" да да проверяваме,но когато трябва да връщаме прочитаме и проверяваме една камара информация с цел да изкараме държавата лоша и да заобиколим закона.Законите трябва да се спазват от всички.Така е и със ваксините.При всички положения ваксини ще се доставят,но всички се втурваме на висок глас да обясняваме колко държавата не се грижи за децата ни.Ами нали искаме частни фондове.Колко се осигуряват гражданите на минималната заплата-да не сбъркам около 18лв.За една година колко натрупваме-вие дайте отговор с такива пари може ли да  се осъществява скъпоструващо лечение или операция,да покриват ваксините на децата ни,ако системата не е солидарна. И за щастие има все още хора,които не са така хронично билни,да чукам на дърво аз съм такава за сега и нямам нищо против този начин.Но съм против мнението,че децата са на държавата.Когато съм решила да ваксинирам сина си с ваксина срещу Хепатит Аи Б например съм отишла и съм я купила защото аз съм най-вече отговорна за детето си.Отплеснах се извинявам се Huh?
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2011, 13:29:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ако,ако,ако......Ако в един прекрасен ден се окаже,че детето ви,да предположим току що започнало работа на минимална работна заплата,се е разболяло от заболяване,което ще изисква поддържащо лечение,което ще струва например 10000лв на месец и трябва да разчита на натрупани пари във частен фонд?Колко ли пари ще има и за колко време ще му стигнат парите в сметката?А изобщо частния здравен фонд дали пък случайно няма да извърти нещата така,че да изкара детето ви виновно за това,че например е пропуснал да спомене някакво неразположение в миналото или направена татуировка с нестерилни инструменти например.Здравния фонд просто ще му откаже и какво ще правите,ще го оставите да умре,ще си продадете жилището,а после....Huh?За мен настоящия модел на здравеопазване у нас е добър.Друг е въпроса за това доколко стигат парите за всичко.Права си,че когато трябва да взимаме обикновено "забравяме" да да проверяваме,но когато трябва да връщаме прочитаме и проверяваме една камара информация с цел да изкараме държавата лоша и да заобиколим закона.Законите трябва да се спазват от всички.Така е и със ваксините.При всички положения ваксини ще се доставят,но всички се втурваме на висок глас да обясняваме колко държавата не се грижи за децата ни.Ами нали искаме частни фондове.Колко се осигуряват гражданите на минималната заплата-да не сбъркам около 18лв.За една година колко натрупваме-вие дайте отговор с такива пари може ли да  се осъществява скъпоструващо лечение или операция,да покриват ваксините на децата ни,ако системата не е солидарна. И за щастие има все още хора,които не са така хронично билни,да чукам на дърво аз съм такава за сега и нямам нищо против този начин.Но съм против мнението,че децата са на държавата.Когато съм решила да ваксинирам сина си с ваксина срещу Хепатит Аи Б например съм отишла и съм я купила защото аз съм най-вече отговорна за детето си.Отплеснах се извинявам се Huh?
Напълно съм съгласна и с предните ти постове,но мила на колко да ме осигуряват не решавам аз а работодателя! Едва си отвоювах да ме осигуряват на 8 часа, понеже предната им служителка била 6 години на 4 часов работен ден по договор, а да не говорим пък че договора ми е за общ служител т.е. може и чистачка да съм там Cheesy  дори не е за продавач консултант. Няма да казвам къде работех. Професията ми е в здравния сектор.  Cheesy И накрая излезе че съм си планирала да работя там една година и да забременея и да родя второ дете. Ама съм и нагла защото не искам да си поема здравните осигуровки които по закон докато съм в майчинство се плащат от работодателя. Ама съм била и още по - нагла понеже съм щяла да си търся отпуска, който ми се полага когато майчинството ми свърши. Отплеснах се доста..... Та не решава работника, защото ако не се съгласи има друг, който ще работи на какъвто договор му кажат.
Активен

cuckoo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Февруари 21, 2011, 15:20:46 »
Раздели ТемаНагоре

При всички положения ваксини ще се доставят,но всички се втурваме на висок глас да обясняваме колко държавата не се грижи за децата ни.Ами нали искаме частни фондове.Колко се осигуряват гражданите на минималната заплата-да не сбъркам около 18лв.За една година колко натрупваме-вие дайте отговор с такива пари може ли да  се осъществява скъпоструващо лечение или операция,да покриват ваксините на децата ни,ако системата не е солидарна. И за щастие има все още хора,които не са така хронично билни,да чукам на дърво аз съм такава за сега и нямам нищо против този начин.Но съм против мнението,че децата са на държавата.

Не знам на колко години си, но общо взето хората са относително здрави докъм 40-50 години. Правилно си написала "засега" - чукай на дърво и живей здравословно. А после - имаше едно стихче:
 След 50-така майката си трака,
шипове в двата крака, блъска те далака,
върти те артрита без дори да пита  Cheesy

Говориш, че 18 лв. месечно са малко, но те си се натрупват. Човек на 20 години може и 2 години да не стъпи на лекар, което вече е резерв от 430 лв. Но по принцип и аз съм против да бъда осигурена на 1000 лв. и да ме третират еднакво с осигуреният на 240 лв. А в момента така се получава със средствата от НЗОК. Може и да си права за частните здравни фондове, но каква е гаранцията, че от държавата ще получиш необходимата помощ? Докато в същото време има злоупотребяващи с инвалидност, хронични заболявания и т.н.

Иначе и аз съм на мнение, че на държавата не й трябва задължително количество деца, а по-важно е качеството. Като са по-малко от нас, да не би датчаните и норвежците да са по-зле?

s0n1a , можеш да се осигуряваш допълнително, ако не си съгласна. Или  да изискаш работодателят ти да те осигурява на повече за сметка на заплатата ти.
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 15:24:28 от cuckoo » Активен
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #43 -: Февруари 21, 2011, 18:09:15 »
Раздели ТемаНагоре

Ако днес се осигуряваш на 1000лв.,а от утре на 240лв. друг човек ли ще бъдеш?
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
cuckoo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Февруари 24, 2011, 16:58:42 »
Раздели ТемаНагоре

Ако днес се осигуряваш на 1000лв.,а от утре на 240лв. друг човек ли ще бъдеш?

Не е въпросът какъв човек съм била вчера и днес, а с колко допринасям за здравната система. На твоят въпрос ще отговоря с друг - ако днес похарча в магазина 100 лв., а утре - 10 лв., дали за 10 лв. ще ми дадат същото количество като предния ден за 100, защото съм същия човек и вкусовете ми са същите?

Хайде стига, че съвсем изместихме темата
Активен


Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: