{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
"ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?
Трябва да ги върнат - 36 (37.1%)
Трябва да ги върнат, но с по-малка лихва - 27 (27.8%)
Не трябва да връщат нищо - 34 (35.1%)
Общ брой гласове: 96

Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета: "ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?  (Прочетена 60760 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #15 -: Юли 21, 2010, 19:49:36 »
Раздели ТемаНагоре

Не съм .... да ти кажа аз като проучвах каква е хавата с яслата , дип че при роднина , дори тя ми каза че задължително условие за да те приемат е да ходи стабилно детето , не ме нападай , просто ти споделям че не само на теб са ти го казали това за ходенето , но другите работи дето са ти ги наговорили не са читави , и все пак искам да отбележа че в повечето градини се падат по 5-6 деца на възпитателка , и наистина е опасно ако има някое много слабичко дете , какво поведение съм виждала каква злоба от по едрите , няма да ти говоря , така че , пиши го всяко зло за добро , по добре да си останеш с малкия още една година да заякне , както телесно така и имунно , че там пък бъка от бацили , аз хем че моята за година и 4 месеца само два пъти ми е настивала , е размислих за яслата въпреки че мястото ми беше сигурно , реших да заякне още малко пък тогава
Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Юли 21, 2010, 22:42:51 »
Раздели ТемаНагоре

о мила,ти не знаеш,че аз минах през ада...ходихме в ХЕИ-то,на комисия,...тоо са размотавания,сутрин и вечер ходех до мин.на образованието за решението
мотаха ме 2м. за глупости
а тоия ад,тоест комисията, осигурява на синът ми ресурсен учител,логопед и психолог!Нали това е целта!Минаваме комисията,отпускат се ресурсните,а такива всъщност няма да има за МОЕТО дете,и затова се прави целия панаир
Това и в министерството ми го казаха,че печелят на гърба на синът ми....

И бъди сигурна,че не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО детето да е проходило!!!Нормалното дете прохожда на 1г.,а яслата е от 10м. възраст.В яслата имат кошарки,където малките стоят и спят.
Моя син проходи преди 4дни,а все едно ходи от 1м. След 1м. когато започва яслата,той ще е фурия.
Виждам по другите деца,и по големият ми син,че малкия и интелектуално,е по-развит за възрастта си-прави неща,които не е виждал как се правят,повтаря всичко,което му се каже и покаже...
Никой няма право да отказва да запише детето мии при условие,че от министерството му отпускат място.Първо минахме през системата,после извън системата,после нанайси....

А всъщност аз изобщо не мисля да  го пускам,но искам да го запиша,защото вече ми преля  чашата...

А на мъжът ми директорката е казала,че в градината НЯМА медински персонал и ако нещо стане....та личната се насра от смях,защото има лекар,а и детските лелки са педиатри...
Спирам до тук,защото това не е всичко!Не ми се спори,защото виждам и 2-те страни на монетата-здраво и болно дете как се приемат  и третират....Здраво право го премат и записват за 2-3 ч работа за документи,а болното го разиграват с месеци...А ако е с парализа,сляпо,малоумно или нещо друго...

Директорката сама е казала,че няма болни деца в градината,родителите са ги отписали.Представям си как ги е тъпкала и мачкала докато не са се отказали,но аз съм Темерут!

« Последна редакция: Юли 21, 2010, 22:46:57 от Не съм ... » Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Юли 22, 2010, 12:45:27 »
Раздели ТемаНагоре

Що за дискриминация и отношение е това UndecidedИ то от Директор на детско заведение >Sad
Стискам палци да успееш да се пребориш и да не оставяш нещата така Lips Sealed
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Юли 26, 2010, 21:03:47 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък не смятам, че трябва да се връщат!
Водех се фиктивно в една фирма и като направих 2г ми казаха-ЧАО!
На 1.6г пуснах Деби на ясла... 1седмица беше там, 2 вкъщи болна... При който и да работех, нямаше да ме изтрае ако ще и аз да му плащах, че да ме пуска отпуска. >Sad
Веднага щом ми изтече майчинството почнах работа в др фирма, точно 2м ме изтраяха с постоянното ми отсъствие и ме уволниха. След това 1г търсех работа!
Нещата са толкова навързани, че незнам как ще се оправим! Ако ясли и градини не приемаха болни деца, нямаше да се налага толкова често майките да излизаме в болнични... Но ако всички майки имаха разбрани шефове, нямаше да си пращат болни децата!
Освен това, държавата не е коректна към нас, защо ние да сме към нея?
Аз също чакам парите за ТЕЛК... Откак се разболя Деби не работя и ме хваща яд като държавата бави точно тези пари. Запълва дупки точно с парите на болните ни деца. Сега 31во число е събота и ще ги преведат чак на 02.08... което не се случва за първи път, но никой не начислява лихва и не ни компенсира за това закъснение! Но и никой няма да преведе с 1ден по-рано парите!
Не съм получила известие да плащам за тези 6м, но силно се замислям дали да ги платя изобщо! Ма*ната им! Точно от майките взеха да търсят пари за бюджета, а от митничари и корумпирани депутати не смеят!
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Юли 26, 2010, 23:03:25 »
Раздели ТемаНагоре

 Smiley Тук говорим на 1 език с теб-за ТЕЛК-а.
Когато през февруари започнахме да взимаме пари,през този месец взех на 18-то число.С всеки следващ месец парите взеха да се бавят.Сега ги взимам на 5-то число следващия месец!!!
Да не говорим,че отпадна закона за взимането на пари назад във времето-от датата на инвалидизация до датата на решението.... >Sad >Sad >Sad
Моят син е с вродено заболяване,чакахме операция,възстановяване,документи,дати,комисии ,решения...И пак бях адски бърза-за 20дни. успях.Взех 1 000лв накуп от датата на раждане,но други майки след мен не успяха.Те завариха нов закон,по който пари със задна дата не се изплащат.....
Каква интеграция имат тези деца?!?Нали са много,че не можем да ги подсигурим....
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 23:10:30 от Не съм ... » Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Юли 26, 2010, 23:07:59 »
Раздели ТемаНагоре

Да, и ние преди почти 2г минахме ТЕЛК и още важеше изплащането със задна дата. Дадоха ни 1500лв на куп и от следващите месеци парите ги събирахме, че взехме кола и за мен... Иначе мъжо по цял ден беше с неговата и ние с Деби обикаляхме с автобуси болниците Huh? Но сега неможем хич да спестим тез парички. Искаше ми се да й открием сметка и да не й ги пипаме, ама цените скачат, а заплатите падат... и кашата е пълна!
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Юли 26, 2010, 23:15:02 »
Раздели ТемаНагоре

да,но никой не ни пита,нали?
Как прегивява 1 болно дете със прословутите интеграции-пари за лекарства,рехабилитации,винетки,кола задължително,болници,санаториуми и т.н.....
Аз Влади тази година още не съм го завела на санаторум,нито на море,нито на планина,а трябва  Embarrassed

При мен фактора не е пари,а липса на мобилност,защото не см шофьор,а с 2 деца по влакове,рейсове,таксита,багажи....не става...Таткото работи 1 ден,1 почива....
Надявам се,през септември да успея да ги заведа заедно с комшийката с нейните 2  Cheesy
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Юли 27, 2010, 07:17:53 »
Раздели ТемаНагоре

Оф, напълно те разбирам. Ние сме с епилепсия и всякакви санаториуми са противопоказни за нас, но всеки септември ходим на гости на дядо ми в Сандански, че да сменим въздуха. Тази година ще сме без мъжо, само аз, Деби и майка ми... че той да вади парички.
Лятото морето ни е на 10мин път с колата, ама пак не е хубаво да се препича Дебс... и ходим мн рано или след като я взема от градината 16-17ч.
А за парите на държавата, да го д**ат! До преди да се разболее Деби, не бях взимала и 1ст детски. Дохода на мъжа ми бруто е едно, а нето на половина... Но на никой не му дреме! Той работи на Бург. пристанище и там им удържат на 1000лв поне 300лв за пенсия, осигуровки, застраховки... и още куп подобни и чисто взимаше под мин. праг за 3членно семейство, но понеже се гледаше брутото нямахме право на детски, и аз с онова келяво майчинство от 160лв направо цъфвахме и вързвахме, та сега ще ми искат да им връщам пари! Да бе да, да ги пишат на пясъка!!! >Sad
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
FEMININE
Главата ми може да е пълна с бръмбари, но всичките са висшисти :)
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 46


На всеки удар може да се отвърне, без слънчевия :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Август 18, 2010, 20:55:23 »
Раздели ТемаНагоре

Не съм ... , направо съм изумена от всичко с малкия ти. Тези дечица по принцип трябва с перце да ги галят, много повече да внимават с тях, да са с предимства! Какво е това отношение!?!? Думи нямам!!!

Да не говорим,че отпадна закона за взимането на пари назад във времето-от датата на инвалидизация до датата на решението.... >Sad >Sad >Sad
Моят син е с вродено заболяване,чакахме операция,възстановяване,документи,дати,комисии ,решения...И пак бях адски бърза-за 20дни. успях.Взех 1 000лв накуп от датата на раждане,но други майки след мен не успяха.Те завариха нов закон,по който пари със задна дата не се изплащат.....
Каква интеграция имат тези деца?!?Нали са много,че не можем да ги подсигурим....

ЗА КАКВО СИ ГОВОРИМ!? Ето го и отговора на въпроса!!!!
Окей, закона си е закон! И аз съм ЗА да се върнат, но без лихвите естествено. Въпреки, че съм счетоводител на следващия ден, след като пуснах малката на ясла разбрах, че трябва да подавам декларация за преустановяване на майчинските! Далеч съм от мисълта, че повечето майки са го правили нарочно. В това няма значение! Окей, надвзели - върнали. Естествено, че от 5 дни - 3 си в къщи с него да се лекувате, ама ... не ние пишем законите!
НО ... какво прави ДЪРЖАВАТА за нас!? Преустановява взимането на пари назад във времето-от датата на инвалидизация до датата на решението.... а в същото време иска възстановяване на сумите от майките! Егати комедията! Айде, бачкайте за държавата, ама насреща нищо, братче! Писна ми! Особено ми е тежко да слушам пък за болни дечица, които действително нямат основа за интеграция в нашето общество!!!
Защо когато ходя да подавам документи за детски ме гледат под вежди служителките: вие наистина ли получавате толкова малко? Нали знаете, че всичко се проверява!!! Викам: ЗАПОВЯДАЙТЕ !!!!
В същото време мръсните мангали се пишат самотни майки с по 15 деца, точат средствата от НАШИТЕ данъци, приемат ги с отворени обятия в социални!!!
БАЧКАМЕ и се трепем за братята "мексиканци"! Това е истината!!!!
Чудя се само защо не вземаме пример от Европа!? Защо в страна като Германия майчинските са СПРЯМО ОБРАЗОВАНИЕТО!!!
Това е: имаш основно - вземаш ниски, средно - по-високи, висше - вече тавана!
Защо не пригодят България за българите, а не за тая мръсна паплач!!!

А конкретно за това, което ме жегна най-много ... Не съм..., не разчитайте на държавата, мила !!! Разчитайте на себе си и на добри хора! От нея нищо не може да се очаква. Егати асоциалната политика, егати чудото !!!!!
Активен

Експедитивна и коректна съм и очаквам същото.
Ето и ОЦЕНКИТЕ МИ от комшията Smiley
http://prikachi.com/images/565/2307565u.jpg
margotooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


Лудетина

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Септември 11, 2010, 14:06:26 »
Раздели ТемаНагоре

Незнам доколко е законно да се връщат със задна дата(по скоро да си ги искат),защото според мен е редно ПЪРВО да си оправят бъкиите,и в частност текста в декларацията който казва :...детско заведение на ПЪЛНА държавна издръжка",ако бяхме нормална държава и ги дадем под съд-не мисля че щяха да си вземат парите назад!!Защо ли..ами плащам по 60лв.такса,ако децата ми ходят в различни градини ,ще плащам по 120 лв.на месец,не мисля че това е ПЪЛНА държавна издръжка  Lips Sealed
Моето мнение е,че трябва да се връщат пари,когато текста е оправен и има основание за това,че и с лихви си ги искат  Undecided
Активен

Изпращам и получавам като МПП
Коректна съм,би било чудесно ако и вие сте!
Държа на оценките.
Обичам да разменям,стига да има нещо подходящо за нас!
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=56230
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2010, 11:57:23 »
Раздели ТемаНагоре

Текста за Пълна дължавна издръжка и свързан с изплащане на 50% от майчинството след като майката се върне на работа и детето е на ясла, т.е  на такава издръжка не са детските градини, а домовете. В текста, на който се основават НОИ е пропуснато Пълна и пише само заведение на държавна издръжка. Тъй че те са си оставили вратичка и на това се основават исканията им Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
margotooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


Лудетина

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2010, 16:11:31 »
Раздели ТемаНагоре

Сега е така,но преди 5 години(визирам дъщеря ми)почти съм убедена че пишеше"пълна държавна издръжка  Kiss
Активен

Изпращам и получавам като МПП
Коректна съм,би било чудесно ако и вие сте!
Държа на оценките.
Обичам да разменям,стига да има нещо подходящо за нас!
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=56230
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Декември 13, 2010, 14:38:04 »
Раздели ТемаНагоре

Аз разглеждам нещата от малко по-различен ъгъл. Не мисля ,че трябва да се връщат ,защото не ние майките трябва да събираме пари в хазната на държавата.Защо са били допускани децата до яслите ,ако е извън закона ?  Вярно е ,че за да си гледаш детето получаваш майчинство,но какво е това майчинство ? Една самотна майка с 240лв на месец дали ще успее да си изхрани и изгледа нормално детето,дали ще й стигат за сметки и храна за самата нея? Имам приятелка с 15 годишен син и близначки на годинка.(знаете близнаците ги водят едно раждане) ,мъжа й ходи на работа на повикване. Сега остават с 240 майчинство и 105 детски,ако мъжа й отиде някой друг ден на работа още 300. (случва се през месец,а някъде средно месечно взима 150лв) .Освен това мъжа й има син (на втори брак са и двамата) ,който не живее при тях ,но често се случва да им иска пари "назаем" ,тя горката няма как да откаже ,защото хранят и издържат нейния син как да откаже на неговия.Представете си колко е трудно . Ситуацията е толкова тежка ,а и работа не се намира никак лесно. Ако си намери в удобно време ,за да може да гледа децата то ще е за смешни пари. Поставям се на мястото на майките с деца ,които им се налага сега да връщат парите. Някой пита ли ги как ще оцелееят и дали имат възможността въобще
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Декември 13, 2010, 14:47:34 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен също не трябва да се връщат парите.След като в един закон има вратичка или може да се тълкува това не е закон,защото при явяване в съд решението ще е различно/в един съд едно,в друг друго/.А да попитам и нещо друго децата само денем ли се гледат???И да си кажа аз се върнах на работа/с голямото си дете/преди да ми изтече майчимството и трябваше да получавам 50% от него до навършване на 2г. на сина ми.Да ама като ми го начисляваха към заплатата аз него виждах,защото отиваше в удръжки.Питам аз това редно ли е?



П.С.Ако си дадеш детето точно на 2г. и не те пуснат в платенияти натрупан отпуск какво ще прави майката тогава,защото при мен беше точно така,а и от яслата в началото всеки знае по 2 часа,по 4 часа докато дойде момента за по цял ден/нашият момент дойде след втория месец,защото той свикна много трудно и дори и сега вече е на 5г. в началото на тази година още плачеше сутрин и беше ад/?
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 14:51:21 от velkova_1914 » Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Декември 13, 2010, 14:54:33 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен също не трябва да се връщат парите.След като в един закон има вратичка или може да се тълкува това не е закон,защото при явяване в съд решението ще е различно/в един съд едно,в друг друго/.А да попитам и нещо друго децата само денем ли се гледат???И да си кажа аз се върнах на работа/с голямото си дете/преди да ми изтече майчимството и трябваше да получавам 50% от него до навършване на 2г. на сина ми.Да ама като ми го начисляваха към заплатата аз него виждах,защото отиваше в удръжки.Питам аз това редно ли е?



П.С.Ако си дадеш детето точно на 2г. и не те пуснат в платенияти натрупан отпуск какво ще прави майката тогава,защото при мен беше точно така,а и от яслата в началото всеки знае по 2 часа,по 4 часа докато дойде момента за по цял ден/нашият момент дойде след втория месец,защото той свикна много трудно и дори и сега вече е на 5г. в началото на тази година още плачеше сутрин и беше ад/?

Велкова няма как да ти отива в удръжки половината майчинство. Поне от три години се изплаща от НОИ и си идва като отделен превод  Kiss Според мен отчасти проблема в държавата се крие и в самите работодатели. Голяма част от тях не пускат майките в болничен или отпуска, след като имат законово право, но никой нищо не може да каже защото за съжаление работата е кът  Roll Eyes
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!


Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: