{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
"ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?
Трябва да ги върнат - 36 (37.1%)
Трябва да ги върнат, но с по-малка лихва - 27 (27.8%)
Не трябва да връщат нищо - 34 (35.1%)
Общ брой гласове: 96

Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета: "ЗА" или "ПРОТИВ" Майките връщат пари, когато детето е било на ясла?  (Прочетена 60792 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« -: Юли 14, 2010, 10:31:40 »
Раздели ТемаНагоре

Сигурен съм в изхода на Анкетата, но мисля, че съм длъжен да я пусна за дебат. Закона е ясен, но е добре е да се чуят и мненията на майките.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 10:35:57 от administrator » Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Юли 14, 2010, 11:13:05 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм на мнение че наистина трябва да се върнат , но без никаква лихва !
Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Юли 14, 2010, 13:35:15 »
Раздели ТемаНагоре

Моето мнение е същото като на The_Black_Angel. Мисля си че когато майката е в майчинство, то и се дава от държавата за да си гледа детето Wink
За съжаление зная за няколко случая в които майки са записали децата си в ясла, помолени от директорката, за да "" трупат" бройки и сега ще трябва да връщат доста средства, без реално децата им да са посещавали детското заведение.
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 14, 2010, 16:51:10 »
Раздели ТемаНагоре

Да,редно е да се върнат
Обаче тя тъпата държава толкова скапа народа,че....все гледат да те отарашат >Sad
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #4 -: Юли 14, 2010, 22:51:40 »
Раздели ТемаНагоре

и аз съм да се върнат и ще се аргументирам защо-че ни е скапана държавата и че са малко тези пари нема да коментирам,но скоро когато подавах молбата за майчинството моята счетоводителка ме посъветва точно това да не се опитвам да се правя на хитра евентуално,защото ще се разбере и когато се разбере нали знаете ,че лесно се зима заем ама трудно се връща та ситуацията същата,но тя ми каза така "Държавата дава пари за да си стоите в къщи и да си гледате детето,след като е дадено на ясла това значи че може да работиш ,но тех не ги интересува ти дали си работила през това време или си си седяла в къщи пред компа и следобед си взимаш детето от ясла "и за мен това е правилно  Smiley
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
fish
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 263


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Юли 15, 2010, 06:52:33 »
Раздели ТемаНагоре

Против съм да ги връщат. Детето е на ясла, а през три дни се разболява.
Ами пак си я гледам в къщи!
Активен

Започва се голямото изнасяне -премесване на обявите!
Другите ми Оценки
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=37704
ник fish
ходя в пощата 2пъти седмично
1.Над 12лв първо запис!Нищо лично-набутах се с пари
2. Чакам 4ч.който го иска да пише на лични
ЗАПИСИ-пощата или ПРокредит банк
I BAN: BG54PRCB92301026240216
BIC:PRCBBGSF Милуша Стамова Атанасова
-----
МОЛЯ, НАПОМНЯЙТЕ МИ ЗА ОЦЕНКИ - АКо не съм писала
 тайно влизам от работа и по късно пиша
ето т. при нужда 0878 879 544-
daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Юли 15, 2010, 08:09:15 »
Раздели ТемаНагоре

и аз съм да се върнат и ще се аргументирам защо-че ни е скапана държавата и че са малко тези пари нема да коментирам,но скоро когато подавах молбата за майчинството моята счетоводителка ме посъветва точно това да не се опитвам да се правя на хитра евентуално,защото ще се разбере и когато се разбере нали знаете ,че лесно се зима заем ама трудно се връща та ситуацията същата,но тя ми каза така "Държавата дава пари за да си стоите в къщи и да си гледате детето,след като е дадено на ясла това значи че може да работиш ,но тех не ги интересува ти дали си работила през това време или си си седяла в къщи пред компа и следобед си взимаш детето от ясла "и за мен това е правилно  Smiley

Съгласна съм че трябва да се връщат, но ако се касае за повече от един месец, ще ви кажа и защо. Сещам се, че когато дъщеря ми започна ясла, ми казаха да я водя първите дни за по час, после няколко за по 2-3 часа и така докато останем да спим в яслата. Тази цялата процедура на привикване на детето, продължи близо месец. Естествено през това време неможеш да ходиш на работа. Затова съм за връщане на парите БЕЗ лихва и с един месец по малко. Smiley
Активен
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Юли 15, 2010, 10:17:08 »
Раздели ТемаНагоре

Против съм да ги връщат. Детето е на ясла, а през три дни се разболява.
Ами пак си я гледам в къщи!

за тази цел мила имаш платен отпуск,който ти се натрупва за тези 2г.-60 дни или 2м.
Това не е оправдание.Също така като ти се разболее,си взимаш болничен  Smiley

Нека не спорим,шефа иска да се изпотрепем ли сега  :Smiley  Wink

Наистина лихвите са излишни,и без друго все бавят парите...Да не ви казвам на детето ТЕЛК-а кога го вчимам,а кога трябва да го взимам.... Sad
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
mama na sofia ot sofia
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Юли 19, 2010, 22:49:26 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм на мнение,че трябва да се върнат,но без лихви.В крайна сметка затова се дава това майчинство,за да си гледаш детето в къщи,щом е записано на ясла,тогава се предполага,че работиш и нямаш нужда от майчинство.За
о да се плаща???
А заради такива родители,които само записаха децата си,а не посещават изобщо яслата,моята дъщеря и тази година не се е  класира за ясла,така че.......
Активен

Плащам по банков път и предпочитам такова плащане.
ЦКБ-BG49 CECB 9790 1073 8766 01
Мразя пазърлъци,особено за лев и два!
Не подсещам след "запис".
Пзая ред,в рамките на деня!
Винаги пиша оценки,моля правете го и вие!
Ходя до пощата два пъти седмично.
Не продавам боклуци и връщам такива!
оценките ми:
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=54056&profile_type=feedback
Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Юли 20, 2010, 06:45:14 »
Раздели ТемаНагоре

teodora14  при нас има недостиг на деца за яслите и нарочно караха родители да записват децата си за да могат да хванат бройка от яслите и да не изтърват парите които им се дават. Реално тези деца не са посещавали ясла, а пък сега да плащат. Разбира се грешката си е на родителите и отговорността е пак тяхна, но ....
За тези случаи говоря аз  Wink
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #10 -: Юли 20, 2010, 07:42:52 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм на мнение,че трябва да се върнат,но без лихви.В крайна сметка затова се дава това майчинство,за да си гледаш детето в къщи,щом е записано на ясла,тогава се предполага,че работиш и нямаш нужда от майчинство.За
о да се плаща???
А заради такива родители,които само записаха децата си,а не посещават изобщо яслата,моята дъщеря и тази година не се е  класира за ясла,така че.......

Shocked Shocked какво значи и тази година не се е класирала,че колко време преди това се записват и се чака  Shocked Shocked Shocked
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Юли 20, 2010, 07:52:19 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм на мнение,че трябва да се върнат,но без лихви.В крайна сметка затова се дава това майчинство,за да си гледаш детето в къщи,щом е записано на ясла,тогава се предполага,че работиш и нямаш нужда от майчинство.За
о да се плаща???
А заради такива родители,които само записаха децата си,а не посещават изобщо яслата,моята дъщеря и тази година не се е  класира за ясла,така че.......

Shocked Shocked какво значи и тази година не се е класирала,че колко време преди това се записват и се чака  Shocked Shocked Shocked

Като се има в предвид, че на ясла ги приемат от 9 или 10 месечна възраст (да могат да вървят сами ) до 3годинки са на ясла. Получава се, че две години подрет може да се кандидатства, ако не го приемат първата то дано втората година го приемат. В продивен случай на градина, ако и там не ви приемат, то на 5 годинки са длъжни да го приемат в предучилищна група. Стискам палци на всички кандидат мини-ученици да ги приемат. Smiley Smiley Smiley
Активен
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Юли 20, 2010, 22:49:44 »
Раздели ТемаНагоре

Скоки,вие в Монтана едва ли имате Софийските проблеми...Дано си истанат само тук,а и да се разрешат

аз с Влади какви перипетии имам...не искат да го премат,разиграва ни по комисии,пък после бир само 8кг??!Пък кой щял да го паз,пък другите били по-силни и т.н.
а комисия минахме за есурсен учител,който да се занимава с него,а реално такъв няма даима и не искат да го запишат

Милслех да пиша до президента,до господари нна ефира....Такива ми ги наговори тая...вие иматеболно  дете-гледайте си го у вас....А детето си е нормално,6м. след операцията може да тръгне на ясла...Дори след 1м. ги пращат...Той не е ппроходил-къде пише,че трябва да ходи?Той е 8кг-къде пише колко кг. трябва да е?
Жената от комисията ми вика-Какво да го гледам това дете?Шевовете ли да му броя?Той не е умствено болеен,просто операция на сърцето,успешно кориигиран вроден порок!Дори хирурга е в шах...
През септември ще я размажа,ако ще и да отпиша баткото от там >Sad
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #13 -: Юли 20, 2010, 23:25:00 »
Раздели ТемаНагоре

Мале мила в какъв ужас живееш от заобикащи те идиоти -мойта бебка за сега няма никакви проблеми и дано за напред да е така и имам майчета познати които са с недоносени и те ми казват,че моето добре върви с развитието защото първите 2 месеца от както си я взех от болница ми качи по 1кг а след това 3 месеца по 600грама ,сега когато направи 7-мия месец тя беше 6.200 а на моите познати мамчета децата са им на по годинка и 1 месец и са 7кг  и за това ми казват че Мими добре наддава -
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Мама Ели
Форумлийка
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 302


Мама на две красавици

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Юли 21, 2010, 14:48:32 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм на мнения ,че трябва да се върнат!
Активен

http://getprize.org/didis,точка плс
Група за размяна на точки http://www.facebook.com/groups/258747717468632/docs/
http://www.facebook.com/groups/234525466594992/
Деца май 2007 г


Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: