{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АЛЕРГИЯ ПРИ МАЛКИ ДЕЦА  (Прочетена 34922 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Април 14, 2011, 14:51:20 »
Раздели ТемаНагоре

Пускам тази тема,защото не намерих а ако има се извинявам и я преместете.
Та да си дойда на въпроса интересува ме някой дали знае от каква възраст могат да се изследват деца зада се разбере от какво са алергични.Понеже дъщеря ми вече една седмица е с хрема и покашля водена е през ден при личната и всеки път един и същи отговор получавам"кашля от хремата,която влиза на вътре в гърлото".Днес  при поредното ни посещение пак същото ми казаха,но този път ни изписаха капки,че не било възможно толкова време  хремата да не спре.Няма тръгнали зъбки понеже малката е на 2г. и има 16 зъбчета,а трябвало да има 20.Гърло,гърди всичко е добре.Попитах от каква възраст може да се изследва,но така и отговор не получих и за това се обръщам към  форума.Благодаря предварително.
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Април 14, 2011, 14:54:33 »
Раздели ТемаНагоре

Оная вечер дребното се обрина та го водих по спешност - казаха алергия, написаха разни илачи и като я питах кога да го водя да го изследват, ми отговори след 3 годишна възраст Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Април 14, 2011, 14:58:14 »
Раздели ТемаНагоре

Охооооооооооо,малеееееееееее чак тогава ли  Shocked Shocked Shocked ужас  Huh?
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Април 14, 2011, 15:37:29 »
Раздели ТемаНагоре

Охооооооооооо,малеееееееееее чак тогава ли  Shocked Shocked Shocked ужас  Huh?

Преди това не ги тествли Smiley Склонна съм да вярвам, въпреки,че информацията не е проверена
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Galina Lovecheva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 345


Горда мама на двама!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Април 14, 2011, 17:44:00 »
Раздели ТемаНагоре

Охооооооооооо,малеееееееееее чак тогава ли  Shocked Shocked Shocked ужас  Huh?

Преди това не ги тествли Smiley Склонна съм да вярвам, въпреки,че информацията не е проверена
Точно така е , децата се тестват след 3 год. възраст Wink
Активен


анимационные картинки

Връщам,ако не отговаря на описанието.
За нови и непознати за мен потребители искам предварително плащане.
Не приемам НП без уговорка.
ВИНАГИ ПОСТАВЯМ ОЦЕНКИ.


*оценки*

(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе света.
VIPS4E_73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 221


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Април 14, 2011, 18:45:41 »
Раздели ТемаНагоре

Аз водих малкия на алерголог и ми казаха,  че самото тестуване със всички видове и групи алергени се прави при навършени 5г.
Активен




АМА МНОГО СЪМ ДОБРЕ,......ЩОТ НЕ ЗНАМ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ !!!
dilaila2
Мама забравана
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 543


Обичам те до последната звезда на небето

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Април 14, 2011, 19:56:57 »
Раздели ТемаНагоре

Кръвният тест за алергия може да се направи и на бебенце- става въпрос за кръв от веничката. От тази кръв се изработва серум, който се тества с различни алергени. Другият тест е този с надраскване или убождане на участъци от кожата ( обикновено ръчичките ). Той се прави след 5 годишна възраст, тъй като преди това кожата не е достатъчно зряла имунно ( бебешка кожа Smiley) и тестовете дават грешни резултати.
Давам тази информация, защото съм сигурна в това, което пиша, тъй като дъщеричката ми е на 3 год. и половина и вече сме правили кръвен тест. Ако е от значение Криси е с персистиращ алергичен ринит и атопичен дерматит..
Дано съм била полезна, ако има нещо друго , с което мога да помогна- питайте Smiley
Активен

1.Коректен човек съм, моля за същото отношение.
2.Ако не съм посочила друго пощенските разходи са за сметка на купувача.
3.Не продавам боклуци, моля не ми предлагайте Вашите.
4.Стока, която не отговоря на посоченото от Вас описание и състояние, връщам без предупреждение и обяснение.
5.Ако се разсея и забравя да Ви поставя оценка- моля, подсетете ме.
6.Тук сме за да си помагаме- да престанем да се надлъгваме.
7.Бъдете много, много здрави и се усмихвайте Smiley
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Април 15, 2011, 08:22:37 »
Раздели ТемаНагоре

Кръвният тест за алергия може да се направи и на бебенце- става въпрос за кръв от веничката. От тази кръв се изработва серум, който се тества с различни алергени. Другият тест е този с надраскване или убождане на участъци от кожата ( обикновено ръчичките ). Той се прави след 5 годишна възраст, тъй като преди това кожата не е достатъчно зряла имунно ( бебешка кожа Smiley) и тестовете дават грешни резултати.
Давам тази информация, защото съм сигурна в това, което пиша, тъй като дъщеричката ми е на 3 год. и половина и вече сме правили кръвен тест. Ако е от значение Криси е с персистиращ алергичен ринит и атопичен дерматит..
Дано съм била полезна, ако има нещо друго , с което мога да помогна- питайте Smiley
Извинявам се,но били ми обяснила за алергичния ринит/какви бяха при Вас признаците/,защото ние в момента сме с хрема и от два вида капки не ни мина,а да Ви кажа вчера ни предписаха 'Ксизал' и хремата драстично намаля.И друго да попитам ако знае някой наща хрема е на вода трябва ли да си промени цвета или да се сгъсти за да спре или не.
« Последна редакция: Април 15, 2011, 11:10:24 от velkova_1914 » Активен

Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Април 15, 2011, 10:18:39 »
Раздели ТемаНагоре

Кръвният тест за алергия може да се направи и на бебенце- става въпрос за кръв от веничката. От тази кръв се изработва серум, който се тества с различни алергени. Другият тест е този с надраскване или убождане на участъци от кожата ( обикновено ръчичките ). Той се прави след 5 годишна възраст, тъй като преди това кожата не е достатъчно зряла имунно ( бебешка кожа Smiley) и тестовете дават грешни резултати.
Давам тази информация, защото съм сигурна в това, което пиша, тъй като дъщеричката ми е на 3 год. и половина и вече сме правили кръвен тест. Ако е от значение Криси е с персистиращ алергичен ринит и атопичен дерматит..
Дано съм била полезна, ако има нещо друго , с което мога да помогна- питайте Smiley

  И ние сме с АД - при д-р Мустаков ли правихте теста ? Може ли да се направи на 2.6 г. дете и колко струва ? Точно вчера му гледах сайта и скоро ще му звъня, но ще съм благодарна на всякакво инфо....
Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
dilaila2
Мама забравана
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 543


Обичам те до последната звезда на небето

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Април 15, 2011, 12:09:13 »
Раздели ТемаНагоре

Здравей.
Извинете, че се забавих с отговора, но и ние не сме на градина , а сме вкъщи с хрема- водниста, всъщност направо чиста водичка Wink Честно казано само такава досега не сме имали и не знам какви са фазите, докато премине SadВ момента и ние сме на Ксизал, но сме по схема и го редуваме с Ериус, преди това близо година пихме Зиртек Cheesy Поне според мен щом хремата се влияе от противоалергичен препарат значи това е проблемът, но аз не съм лекар Smileyпък и може да е само от сезона, сега всичко започва да цъфти.
За Д-р Мустаков- да, при него направихме преглед - той е 20 лв. Самият тест се прави като първо той ви праща в определена лаборатория за вземане на кръв( между другото съм много доволна от лаборантките, защото имах огромни притеснения как ще уцелят вена на толкова малко дете, при това  Кристияна е доста пухкава Cheesy и нищо не се вижда по ръчичките й, но те бяха перфектни ).След като вземат кръв изработват от него кръвен серум, който пращат с куриер на Мустаков и той лично ровежда тестовете за алергии. Има "съкратена " версия на теста, т.е към 20 алергена , пълният тест е 56, ако не се лъжа. Ние правихме само първият за момента и беше 106 лв мисля Sad Което е почти евтино, защото в Цибалаб вземат по 20 и ...на 1 алерген Wink)
Всъщност при вас може да не се налага тест изобщо, това ще каже Мустаков. В нашият случай от миналата година по това време сме с хрема, постоянно хъркане през нощта, и в началото на тази година вече почти не дишаше през нослето, защото лигавицата е жестоко набъбнала постоянно и така.
И още нещо- когато звъниш за час, не оставяй сестрата да те отсвири за час за след 2 месеца, ако трябва се скарай с нея- има ефект Wink Ако има и друго- насреща съм Wink
Активен

1.Коректен човек съм, моля за същото отношение.
2.Ако не съм посочила друго пощенските разходи са за сметка на купувача.
3.Не продавам боклуци, моля не ми предлагайте Вашите.
4.Стока, която не отговоря на посоченото от Вас описание и състояние, връщам без предупреждение и обяснение.
5.Ако се разсея и забравя да Ви поставя оценка- моля, подсетете ме.
6.Тук сме за да си помагаме- да престанем да се надлъгваме.
7.Бъдете много, много здрави и се усмихвайте Smiley
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Април 29, 2011, 13:04:00 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам за отзиви от Изопринозин.Благодаря предварително на всички.
Активен

panda7
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #11 -: Април 29, 2011, 14:18:01 »
Раздели ТемаНагоре

Много е добър Изопринозина,но не е за алергия.По-скоро предотвратява разболяване при започване навреме.Лошото е че са търди хапчета и не са вкусни - малко дете не може да ги дъвче, да ги разтвориш в нещо е мъка-не се разтваря и променя вкуса на всяка напитка.Трудно се дават, но са много ефективни.Казвам го от личен опит и опита на близките до мен майки.
Активен

Предварително плащане за непознати потребители или с отриц.оценки.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=21850&ppaction=readfeed
Не приемам НП,без проба,връщам парцали.Приемам размяна ако ме устройва.
Предимство на покупка пред размяна,покупка 2 обяви или на познати.Не плащам предварителн
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Април 29, 2011, 14:22:38 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам за отзиви от Изопринозин.Благодаря предварително на всички.


Нашата лекарка е много против всякакви имуностимуланти ! Според нея само си тъпчем децата с тях и ако рече да се разболява със или без него - то ще се разболее !
Аз лично на моят син не съм давала нищо , като изключим по 1 курс 10 дневен от Витамин Ц - ДВА ПЪТИ В ГОДИНАТА !
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
velkova_1914
ЛЕВСКИ СФ 1914
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1474


Левски Сф 1914

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Април 30, 2011, 13:10:14 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да попитам за отзиви от Изопринозин.Благодаря предварително на всички.


Нашата лекарка е много против всякакви имуностимуланти ! Според нея само си тъпчем децата с тях и ако рече да се разболява със или без него - то ще се разболее !
Аз лично на моят син не съм давала нищо , като изключим по 1 курс 10 дневен от Витамин Ц - ДВА ПЪТИ В ГОДИНАТА !
Тя и нашата е против всичко,но един месец детето ми е с хрема и личната неможа да открие от какво е.........изпрати ни на алерголог и хоп алергия,после не било алергия а вирусна инфекция,след два дни нее вирусна инфекция-алергия е,след още два дни пак вирусна инфекция и така цял месец.Ето го детето си е само с хрема пихме и антибиотик,сироп за кашлица(въпреки,че не кашля),три вида капки за в носа,и още 5 вида лекарства за алергия,но малката си е още с хрема и решение на проблема няма.Незнам вече къде да я водя и с какво да я лекувам...................за тази прословута хрема. Sad Sad Sad
Активен

etkagogo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 149


В КЪЩИ НЕ СЕ ПУШИ И НЯМАМ ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Май 03, 2011, 14:56:52 »
Раздели ТемаНагоре

Мога да ти препоръчам един доктор при, който да отидете - Найден Петров, специалист УНГ, приема в МВР Болница с талони от здравната каса, преглежда предимно деца.
Активен

Коректна съм и очаквам същото от вас.
Пазя ред 12 часа, не подсещам. При сериозен интерес след "запис" пишете лични.
Проба, наложен платеж, куриер - с предварителна уговорка.
Изпращам и получавам като МПП.
Пощенските са за сметка на купувача, освен ако не съм посочила друго.
Връщам стоки неотговарящи на описанието.
Винаги поставям оценки!


Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: