{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Некоректно ли постъпих?  (Прочетена 4990 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Март 15, 2011, 18:15:50 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!
С olenka1117 ,направихме размяна за едно детско яке ,което си хареса от мен.
Извадих якето ,закопчах ципа и и го пратих.Към нещата получени от нея никакви забележки нямам и подаръче ми беше сложила.
Получих лично след извесно време ,което гласи:
Получих якето, благодаря! Smiley
От което разбирам ,че всичко е ОК.
Два дена по-късно на 13 март получам друго лично:
Здравей, много се извинявам, но ципа на якето е развален. Още при първото обличане и опит да го закопчея, той се разчекна. Мисля, че всичко трява да бъде посочено в обявата. Ако бяхте уточнили, че ципа е развален нямаше да го поискам. Какво правим?! Няколко подобни случая ми се събраха напоследък и почвам да си мисля, че всеки гледа да си пробута вещите, описвайки ги по различен от реалния начин. Много некоректно!

За да не се обяснявам направо копирам отговора си:
Здравей!
Случая си има и две страни Wink При мен ципа е ОК ,закопчах го точно преди да го пратя и неустанових проблем!При всичките ми положителни оценки + тези в П-ка мисля ,че съм доказала ,че съм коректна.И на мен ми е трудно да реагирам в случая ,как да процедирам при положение ,че при мен всичко си беше ОК Roll Eyes
А и получих лично ,че си взела якето и нищо повече ,как да съм сигурна ,че описаната от теб случка е точно така?Не казвам ,че лъжеш просто за теб:
Аз съм некоректната и съм ти изпратила яке с развален цип!
Но за мен:
Не е така ,защото при мен ципа си работи чудесно и нямам проблеми.

Може да пуснем тема във форума и мами имали подобни случаи да се изкажат.
Ако забелжката беше друга веднага бих ти пуснала нещата отново (а ти якето) и да се свърши ,НО няма как да сме сигурни при кой ципчето се е развалило ,нали?
Очаквам отговор!
Приятна вечер!

Получавам ЛС отново:
Няма да се занимавам за един цип и да създавам терен за клюки и излишни приказки от страна на само това чакащите. Не очаквах, че ще ми излезеш с това.... Както и да е..... Случаят е приключен от моя страна. Ти най-добре си знаеш как е бил ципа, и щом не ти е неудобно, просто няма какво повече да се занимавам. Интересно как е работел при теб ципа, само това се чудя Roll Eyes, след като не успях нито веднъж да го закопчея. Още при първия опит се разчекна. По принцип не съм дребнава, но при положение, че няма как аз да съм го развалила и ти го знаеш много добре, ще ти поставя съответната оценка. Ако искаш се жалвай, ако искаш пускай теми, каквото искаш прави! 

Моля вида се изкажете по темата.Не искам да се занимавам излишно ,но приех отрицателна "навътре" може би защото ми е първа след около 200 положителни /от двата сайта/...
Ще съм благодарна ако се намеси и модератор!Не мисля ,че оценката ми е  заслужена.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Март 15, 2011, 19:33:40 »
Раздели ТемаНагоре

Не заемам ничия страна,но аз така си го изтълкувах:на ципа му е дошло времето точно след закопчаването на ципа.В случая си мисля,че няма виновна страна,а отрицателна оценка е меко казано злобарско!Сложете си и двете по една неутрална или никаква и това е!
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Март 15, 2011, 19:37:58 »
Раздели ТемаНагоре

Не заемам ничия страна,но аз така си го изтълкувах:на ципа му е дошло времето точно след закопчаването на ципа.В случая си мисля,че няма виновна страна,а отрицателна оценка е меко казано злобарско!Сложете си и двете по една неутрална или никаква и това е!
И според мен това е най-възможно да се е случило.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Март 30, 2011, 17:03:30 »
Раздели ТемаНагоре

След намесване на страхотния ни Админ проблема е решен и нямам некоректно поставена отрицателна оценка!
Благодаря!
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: