{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "За "или "Против" солидарната здравна система  (Прочетена 14650 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Февруари 25, 2011, 14:01:50 »
Раздели ТемаНагоре

Бих искала да направим анкета за здравната система в България,тъй като се породи спор в неподходяща тема.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
staneva
• Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно,
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 191


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Март 01, 2011, 21:57:56 »
Раздели ТемаНагоре

И за кое по-точно Roll Eyes
Активен

данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #2 -: Март 04, 2011, 20:34:04 »
Раздели ТемаНагоре

Съгласни ли сте,че всички граждани,независимо на каква сума се осигуряват трябва да имат равен достъп до здравни грижи?
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Март 10, 2011, 09:55:09 »
Раздели ТемаНагоре

Съгласни ли сте,че всички граждани,независимо на каква сума се осигуряват трябва да имат равен достъп до здравни грижи?

Принципно от тази солидарна система ни идват всички проблеми. Аз искам да спра да се осигурявам към държавата, а да си плащам само в частен фонд, защото така или иначе си ходя в частна болница. Но ако всички, които имат възможност да се осигуряват в частни фондове, спрат да плащат държавните здравни вноски, няма да има пари за лекуване и раждане на циганите. Което май ни е решение на проблема с ромската популация.
И защо аз да плащам по 200 лв здравно осигуряване и да ползвам едни и същи услуги, с човек който плаща 20 Huh?
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Март 10, 2011, 11:22:45 »
Раздели ТемаНагоре

Съгласни ли сте,че всички граждани,независимо на каква сума се осигуряват трябва да имат равен достъп до здравни грижи?

Зависи... от както работя, плащам З.О.( върху сериозна заплата) Наложи ми се да влезна в болница само, когато бях бременна и имах проблеми свързани с бременността.  За годините преди това, в които не съм ползвала услугите на здравната каса - парите ми са "потънали". В момента съм безработна ( фирмата в която работех фалира) и имам пропуснати вноски към касата = здравно неосигурена съм на този етап.
В нормалните държави би следвало да мога да ползвам осигуровките на съпруга ми.
Малцинствата, които работят в "чистотата" ги осигуряват на минимум доход, но в момента са с повече права от мен, която съм плащала сериозни вноски, без да съм се възползвала от тях.

Така, че по-скоро не съм съгласна с равния достъп до здравни грижи.
« Последна редакция: Март 10, 2011, 11:27:21 от Shu-shi » Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Март 10, 2011, 12:06:49 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също подкрепям горните два поста и съм против солидарната здравна систеа. Със съпруга ми се осигуряваме на хубави заплати и почти никога не сме ползвали здравни услуги. Ако обаче се наложи да се възползвам шансовете са ми равни с тези на циганката, която не плаща никакви осигуровки. Според мен би трябвало парите от здравни осигуровки да се събират в частен фонд на съответното лице и при нужда да може да се изоползват от него или семейството му  Smiley
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #6 -: Март 11, 2011, 09:58:02 »
Раздели ТемаНагоре

Вие дето се осигурявате на високи заплати сигурни ли сте,че винаги ще получавате толкова?Дали отивате в частна болница или общинска медицинската услуга като техника на изпълнение е една и съща,има разлика в условията при които се изпълнява.Представете си,че заболеете от диабет и се наложи инсулиново лечение.Нужни са ви четири флакона,които струват около 50лв.единият.Дотук 200лв на месец.Изследването на гликиран хемоглубин-12лв.С времето ще се получат проблеми в оросяването на крайниците,което изисква вливания с Тилгама-минимум 6 фл по 50лв.,които се правят задължително в болнична обстановка и престоят в болницата ще се заплаща.След това ще се появят проблеми със сърцето,очите,бъбреците,стомаха.Да продължавам ли?Тъй като съм навътре с хроничните хепатити ще ви кажа че лечението за месец е около 40 000лв. и % на излекувани е изключително нисък при хроничен хепатит Б.При настоящата солидарна система пациента не плаща тази сума.Радвам се,че взимате добри пари  и бихте си покривали такива лечения.Погледнете си фиша със заплатата и пресметнете за една година колко сте внесли като това е едната част,другата я внася работодателя.Нямате дори за едномесечно лечение на хепатит.За тази коварна болест никой не е застрахован повярвайте ми.И за много други например Множествена склероза.Мога много да пиша защото знам,че утре мога да не съм на заплатата,която взимам в момента,но ще получа медицинска помощ независимо от това.Гледайте "Недъзи"
http://zamunda.net/details.php?id=105321
Не си мислете,че частните фондове ще ръсят за вас пари при нужда те трябва да печелят от вас,а не да са майка Тереза.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Март 11, 2011, 15:22:14 »
Раздели ТемаНагоре

данина ти четеш ли изобщо темата си или просто искаш всички да са съгласни с теб? И имам идея, какво означава осигуровка, защото точно това съм работила - счетоводител съм. Моите осигуровки са потънали и в момента си плащам, когато отида на лекар. И с последния си пост абсолютно противоречиш на собствената си тема.
Активен

Elita
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 216


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Март 11, 2011, 15:36:20 »
Раздели ТемаНагоре

Скъпоструващото лечение винаги ще е частне случай в здравеопазването, защото в противен случай социално слабите трябва г иотпишат, тъй че в тази сфера пари от държавата винаги ще има. В случая на Шу- ши обаче ако голям процент от осигуровките й се беше спестявал в нейн личен фонд сега можеше да ползва от него, докато няма работа, а не д аси плаща по 30лв за преглед Wink
Или следния случай- моето дете е върнато от болнично отделение, защото няма места  Huh?/ сякаш е хотел, а не болница/, но пък болницата е пълна с ромки, които не са платили и 1лв за ЗО. То в тази връзка май здравната ни система хич не е солидарна
Активен

Цък http://nagradi.us/Elita
http://www.nagradka.com/Elita

Изисквам предварително плащане за потребители с малко оценки или отрицателни такива!
При сериозен интерес- на лични!Не спазвам ред, освен ако потребител не е писал на лични.
Изпращам като МПП по пощата!
Пощенските са за сметка на купувача.
Не обичам да се пазаря!
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Март 11, 2011, 17:24:47 »
Раздели ТемаНагоре

Само да добавя, че медикаментите по време на престоя ми в болницата съм си ги купувала сама. Само едното лекарство, струваше 40лв ампулата, като ми го вливаха 5 дни в седмицата. Там съм получавала единствено магнезии. Престоя ми беше 2 месеца Smiley
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Март 11, 2011, 17:42:08 »
Раздели ТемаНагоре

Данина -Дали отивате в частна болница или общинска медицинската услуга като техника на изпълнение е една и съща,има разлика в условията при които се изпълнява. - Ти сериозно ли Huh?

Масово в общинските болници няма апаратура и консумативи.

Да ти кажа ли колко струва раждане в Белгия на човек ползващ застраховката (парите в частен фонд за здраве) на съпруга си или своята - 0.00 лв.
Нито носиш превръзки, нито памперси. Нищо. Даже и четка и паста за зъби дават. Взимаш себе си и някоя книга Smiley
Същото тук, при доста по-мизерни условия е според зависи. Касата плаща едни пари, пък на доктора колкото може и на ръка Smiley

А относно хората с парите и големите заплати - за да изкарват тези пари значи имат квалификация подплатена с документи и дипломи. И ако някой ден се получи така, че тук да не могат да изкарат пари - светът е едно голямо село и за квалифицирани хора винаги ще има високи заплати.

Аз съм "за" държавата да позволи на хората, които искат и могат да се осигуряват във фондове, да сключват застраховки и т.н., ама няма как да стане, защото касата ще фалира.
Не искам да плащам за раждането на стотиците хиляди роми, които ще затрият тая държава.

Елита как ще не е солидарна ? Та нали това е принципа на солидарността - ние да плащаме за поразиите и болестите на ромите. Баш солидарна е, ама само за по-тъмните събратя
« Последна редакция: Март 11, 2011, 17:47:02 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #11 -: Март 11, 2011, 23:01:08 »
Раздели ТемаНагоре

Преди време направих запитване в застрахователно дружество дали ще може човек да си направи здравна осигуровка при тях,ако е болен от хронично заболяване и не получих утвърдителен отговор.Дори не ме попитаха какви пари съм готова да давам.По въпроса с болниците и апаратурата в тях.Те са търговски дружества с общинско участие доколкото знам и лошите им мениджъри-лекари с купени дипломи по здравен мениджмънт ги докараха до положение да нямат нищо,а не системата на здравеопазване.Почти всички частни болници работят със ЗК и работят с направления.Не се сещам за държавни.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Март 11, 2011, 23:30:19 »
Раздели ТемаНагоре

Преди време направих запитване в застрахователно дружество дали ще може човек да си направи здравна осигуровка при тях,ако е болен от хронично заболяване и не получих утвърдителен отговор.Дори не ме попитаха какви пари съм готова да давам.По въпроса с болниците и апаратурата в тях.Те са търговски дружества с общинско участие доколкото знам и лошите им мениджъри-лекари с купени дипломи по здравен мениджмънт ги докараха до положение да нямат нищо,а не системата на здравеопазване.Почти всички частни болници работят със ЗК и работят с направления.Не се сещам за държавни.

При сключване на застахователна полица си правиш изследвания. Според годините ти, здравословното състояние и др. фактори като трудов стаж и вид работа  определят премията ти и др. подобни.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #13 -: Март 12, 2011, 13:26:48 »
Раздели ТемаНагоре

Да предположим,че ви се случи сериозен инцидент,кой ще потърсите за помощ,ако не участвате в здравната система съзнателно като не се осигурявате в нея?Само да уточня,че парите за Спешна помощ идват от бюджета,,а парите в болниците от здравните осигуровки чрез клиничните пътеки.И друго си мисля как така за толкова време се изродихме и станахме такива егоисти.Трябва ли хората с професии,които не са платени,но без тях не можем, да бъдат третирани като втора ръка и да не бъдат лекувани като онези с квалификация подплатена с дипломи.В крайна сметка и сега имаме право да избираме къде да се лекуваме.Давам пример-херния.Клиничната пътека покрива операцията,но не покрива платно,то се заплаща.Ако нямам пари ще се оперирам без платно и няма да плащам допълнително.Не мисля,че застрахователите ще ви дадат възможност да избирате къде да се лекувате.Явно сте здрави и така да бъде дълго време,но ако случайно се окаже,че имате гастрит например застрахователя ще ви откаже покриване на лечение на язва,жлъчка,колит,панкреатит най-малкото.Наличието на леко завишено кръвно автоматично ще елиминира диагнози свързани с бъбреците и сърцето да не говорим за мозъка.За какво ли ще могат да ви осигурят лечение?Не знам каква е диагнозата на Shu-shi,но застрахователя автоматично ще и откаже лечението по нея и съпътстващите я.Не знам защо при положение,че сте осигурени плащате за прегледи.Преди години отидохме на платен преглед при професор тъй като не работеше по ЗК и платихме 80лв.Никой не ни е карал насила беше си наш избор.Останахме доволни и след това ни насочи за изследвания в болница и не сме платили никакви пари ползвахме направления за всичко.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Март 12, 2011, 13:51:58 »
Раздели ТемаНагоре

Да предположим,че ви се случи сериозен инцидент,кой ще потърсите за помощ,ако не участвате в здравната система съзнателно като не се осигурявате в нея?.
Явно аз не съм се изразила правилно. Ако ми се даде възможност да се осигурявам във фонд, то когато ми се наложи да потърся лекарска помощ, фондът покрива тези разноски. Проста сметка. Да речем, че внасям 2000 лева годишно и за 5 г. не ми се е налагало да ползвам лекарски услуги - имам предвид операци и т.н., а не прегледи. Сумата е горе долу сносна и би покрила по-често срещаните заболявания и интервенции. А ако годините са 10 или 15 ?

И друго си мисля как така за толкова време се изродихме и станахме такива егоисти.Трябва ли хората с професии,които не са платени,но без тях не можем, да бъдат третирани като втора ръка и да не бъдат лекувани като онези с квалификация подплатена с дипломи.
В това да си егоист няма нищо лошо. Човек трябва да мисли първо за себе си, за да може да се грижи за децата и семейството си или да  помогне и на другите. Ако не гледам да си оправя аз нещата кой ще ми ги оправя ? Какво ме интересува, че докато аз съм си "налягала парцалите" и съм "кълвала", някой се се е мотал по заведения и дискотеки и после единствената му алтернатива е продавач, метач или нещо от сорта ? Да и тази работа трябва да се върши, но защо пък аз да плащам за чужди решения ?
На никой не му пука дали аз имам пари, работа, къде да живея, какво да ям........Защо пък на мен да ми пука за другите и да гледм първо тях, а не себе си ?
 
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: