{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Излъгаха ли преброителите със заплащането?  (Прочетена 10543 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« -: Февруари 19, 2011, 19:56:54 »
Раздели ТемаНагоре

Много интересно.
Чета заповедта на шефа на НСИ относно заплащането на преброителите. Там пише така: цена за "Преброено лице с електронен въпросник - информация за уникалния код и карта сграда" - заплащане 0.80 лв.
От това излиза, че за всяко преброено лице с електронен код се заплащат по 0.80 лв.
Сега гледам БТВ-то и там казват така. Не за всяко лице се плаща по 0.80 лв., а за всеки получен код по 0.80 лв.
За един преброител това е разлика от около 50-60 лв. Smiley

Оставям нещата за коментар!

Ето линк за фейсбук за недоволни.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 08:22:08 от Хуан Куеста » Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2011, 21:14:15 »
Раздели ТемаНагоре

Ще кажа утре.Има бележка,че утре ще ни посетят  Smiley
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2011, 23:58:34 »
Раздели ТемаНагоре

Ама това само,ако си се преброил онлайн нали? Roll Eyes
Нас дойдоха и ни преброиха без пари Cheesy
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2011, 00:11:24 »
Раздели ТемаНагоре

Ама това само,ако си се преброил онлайн нали? Roll Eyes
Нас дойдоха и ни преброиха без пари Cheesy
не ти да им плащаш моме  Cheesy Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2011, 00:15:14 »
Раздели ТемаНагоре

Много интересно.
Чета заповедта на шефа на НСИ относно заплащането на преброителите. Там пише така: цена за "Преброено лице с електронен въпросник - информация за уникалния код и карта сграда" - заплащане 0.80 лв.
От това излиза, че за всяко преброено лице с електронен код се заплащат по 0.80 лв.
Сега гледам БТВ-то и там казват така. Не за всяко лице се плаща по 0.80 лв., а за всеки получен код по 0.80 лв.
За един преброител това е разлика от около 50-60 лв. Smiley

Оставям нещата за коментар!
Аз знаех,че ако ми идват в къщи да попълват анкетата ще вземат по7лв на човек а ако е онлайн 0.80лв .Мъж ми вика бегай се записвай да обикаляш ама нема как с малката требваше на раница да я нося  Cheesy
А сега се оказва,че не на човек се плаща а на код или анкета на адрес нема значение колко души живеят там хихихих дали ги цакнаха преброителите хихихи
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2011, 12:02:26 »
Раздели ТемаНагоре

Ама това само,ако си се преброил онлайн нали? Roll Eyes
Нас дойдоха и ни преброиха без пари Cheesy
не ти да им плащаш моме  Cheesy Cheesy
Аха значи аз пак не схванах......бавно загрявам,я обесни,че ми стана интересно Roll Eyes
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2011, 12:54:19 »
Раздели ТемаНагоре

Много интересно.
Чета заповедта на шефа на НСИ относно заплащането на преброителите. Там пише така: цена за "Преброено лице с електронен въпросник - информация за уникалния код и карта сграда" - заплащане 0.80 лв.
От това излиза, че за всяко преброено лице с електронен код се заплащат по 0.80 лв.
Сега гледам БТВ-то и там казват така. Не за всяко лице се плаща по 0.80 лв., а за всеки получен код по 0.80 лв.
За един преброител това е разлика от около 50-60 лв. Smiley

Оставям нещата за коментар!
да така е за всеки получен код заплащането е 80 ст. Свекърва ми е преброител в момента и е много разочарована от евентуалния краен резултат. И както винаги "връзките"  за район играели голяма роля. В край на сметка се получава и набутвация т.к. от единия край на града има да преброява в другия край на града  Lips Sealed и има разход за транспорт. А се налага да ходи вече няколко пъти.
Активен

Deki
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 654

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Март 29, 2011, 20:32:34 »
Раздели ТемаНагоре

В заповед РД-07-777/25.10.2010 г. на Председателя на НСИ относно ценовото образуване ясно пише:
"Цена за "Преброено лице с електронен въпросник - информация за уникалния код и карта сграда" - заплащане 0.80 лв."

След като е минало електронното преброяване и са излезли резултатите от него, излизат "Указания за отчитане на кодове от електронно преброени лица" под номер 93-00-140/09.02.2011 г. в които пише, че "Разценката за разплащане на потребителите се формира на тази база - брой събрани уникални кодове."

В случая указанията за изплащане на база уникални кодове, а не преброени лица, излиза 15-20 дни след като са сключени договорите с Преброителите.

Във всички бели държави промяната в плащанията по договор се извършват или с анекс към договора или с нов договор. Но явно в България не е така.
Активен
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Март 31, 2011, 00:48:42 »
Раздели ТемаНагоре

Ами мен пък да ви кажа, така и никой не дойде да ме преброи. А всеки ден съм вкъщи до към 4ч следобяд. Нито бележка са ми оставили, че са минавали- нищо! Що така не разбрах. Добре че се преброих онлайн, че после издирих какво да правя с великия им код, след като никой не благоволи да дойде да ми го вземе. Та го пратих на някакъв имейл там в последния ден от преброяването към осем без нещо (да не би случайно пък да минат в 99-тата секунда да ме броят) и от там ми върнаха нещо от сорта - "благодарим - вече сте преброена "  Cheesy Иначе дали щяха да ме глобят? ...
« Последна редакция: Март 31, 2011, 05:28:17 от Хуан Куеста » Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
Sky_Angel
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 809


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Март 31, 2011, 06:19:31 »
Раздели ТемаНагоре

Аз кандидатствах за преброител.
Изготвих и подадох документите и зачаках обаждане... но ЙОК.
След няколко дни се заговори, че има шуробаджанащина в избора на преброителите, а аз връзки нямам Smiley
Като дойде деня познайте кой ни преброи!!! Комшийката от съседния апартамент!!!
Мъжа й е член ли председател ли, на групата на СДС в Бургас... Тя работи на едно гише и събира парички по цял ден от хората... Дъщеря й е женена за бизнесмен и изобщо не са им притрябвали тез пари, ама пак алчни! Мн ме доядя... Аз да оправям една камара документи, да се надявам, понеже ми бяха казали, че ще се предпочитат млади, безработни с висше образование.... а накрая да видя бабата от съседния апартамент!!! че се уредила и наблизко да обикаля! Lips Sealed
Не са лоши хората, ама ме хваща яд на такива връзкари! Аз винаги в живота си, само и единствено на мен си съм разчитала.
Та сега ми е утеха, че ги прецакаха с парите Smiley Не че е честно... Ама е мн гадно всичко в таз държава да става с връзки и подкупи!
Активен

1. Предпочитам банк. превод или телегр. запис: BG79BPBI79371017154101- ПОЩ. БАНКА- Теодора Добрева
2. Предимство за искащите повече от 1 обява!
3. Не плащам предварително! Коректна съм, и не се бавя!
4. Пращам/получaвам като МПП,без НП!
5. Приемам рекламации само при пропуснати неописани дефекти!
6. Чакам макс. 2 часа първия записан, после давам на който пише адрес на ЛС!
7. Пиша отриц. оценки за спестени пощ.р-ди!
Barbarona
Criminal mind....
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 500


Criminal mind...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Март 31, 2011, 10:02:03 »
Раздели ТемаНагоре

Понеже всичко в държавата ни се основава на връзкарство, затова после и свършена работа ЙОК
На нашата улица не минаха преброители - говорих със съседи от няколко кооперации... При родителите ми също не са минали (друг град) при свекърите (София, друг квартал) - също никакви преброители. Кой знае колко други райони "са пропуснати" и на каква въобще обективност на преброяването разчитаме?!?
Активен

Нови потребители задължително предварително заплащане. В обявите ми има и артикули на снаха ми, които НЕ СЕ разменят. Затова възможно е към настоящия момент някой обяви да не са вече актуални, питайте и ще проверя. Поздрави
poli23
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 454


Нека бъдем коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Март 31, 2011, 10:37:18 »
Раздели ТемаНагоре

Ще видим накрая по колко ще платят. От една позната разбрах, че плащането ще е след 20-ти април.
А междо-другото като ни преброиха, колко ни изкараха?Huh???  Huh? Huh? Huh?
Активен

Коректна съм и очаквам същото!
За две обяви с предимство!
Вече изисквам предварително плащане, омръзна ми от некоректни потребители!
Моля, дайте ми един глас тук, не се изисква регистрация.Благодаря ви! Моята рецепта е- Пай с праскови Smiley))
http://fino-bg.com/show_recipes/view/135/
daiido
АДМИНИСТРАТОР
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 532


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Април 18, 2011, 17:41:23 »
Раздели ТемаНагоре

Citat ot drug potrebitel:
Цитат
Днес се обадих на един от телефоните на НСИ и ми казаха ,че вече са открили сметката ,от която ще се извършва плащането на преброителите и контрольорите!За целта от 20 април всеки може да отиде до най - близкият клон на ДСК и срещу лична карта да си получи възнаграждението!
Активен
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Април 19, 2011, 12:31:12 »
Раздели ТемаНагоре

Ами мен пък да ви кажа, така и никой не дойде да ме преброи. А всеки ден съм вкъщи до към 4ч следобяд. Нито бележка са ми оставили, че са минавали- нищо! Що така не разбрах. Добре че се преброих онлайн, че после издирих какво да правя с великия им код, след като никой не благоволи да дойде да ми го вземе. Та го пратих на някакъв имейл там в последния ден от преброяването към осем без нещо (да не би случайно пък да минат в 99-тата секунда да ме броят) и от там ми върнаха нещо от сорта - "благодарим - вече сте преброена "  Cheesy Иначе дали щяха да ме глобят? ...
Същата работа и при нас в София. Shocked Егати - не стига, че им плащат, ми пак ги и мързи. Lips Sealed
Sky_Angel, много си права!
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #14 -: Април 19, 2011, 12:43:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ами мен пък да ви кажа, така и никой не дойде да ме преброи. А всеки ден съм вкъщи до към 4ч следобяд. Нито бележка са ми оставили, че са минавали- нищо! Що така не разбрах. Добре че се преброих онлайн, че после издирих какво да правя с великия им код, след като никой не благоволи да дойде да ми го вземе. Та го пратих на някакъв имейл там в последния ден от преброяването към осем без нещо (да не би случайно пък да минат в 99-тата секунда да ме броят) и от там ми върнаха нещо от сорта - "благодарим - вече сте преброена "  Cheesy Иначе дали щяха да ме глобят? ...
Същата работа и при нас в София. Shocked Егати - не стига, че им плащат, ми пак ги и мързи. Lips Sealed
Sky_Angel, много си права!

Ако някой не си е свършил работата - да не му се плаща. Но има такива които са направили всичко както трябва. Има една приказка - Който не работи, не трябва да яде. Нали така Smiley

Ето линк за фейсбук за недоволни.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 08:15:27 от Хуан Куеста » Активен



Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: