{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво става с българския език?  (Прочетена 11422 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evkata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2011, 19:05:07 »
Раздели ТемаНагоре

Първо  колкото и да е добър Руслан не мисля ,че точно това е диктовка подходяща за деца в първи клас.
Второ никога и никъде не съм казала ,че само учителите са виновни за всичко,защото както има едни ,които си вършат съвестно работата,така има и други ,които в часовете четат вестници.
Трето съжалявам ,че и Вие сте учителка с тона ,който сте използвали.Не той не звучи заядливо ,а арогантно.Не Ви отива да слагате епитети на хора ,които не познавате и не знаете дали са влизали в клас или не и с какво образование са .


Поправям поста си току що се обадих на кака и ми каза ,че не е актьорите ,а артисти,но това не означава ,че пак диктовката е подходяща за дете първи клас.Не мисля ,че е редно то сега да ги пращаме по кръчмите

Никоват, няма как да се чете вестник в клас, особено в първи. Достатъчно е да влезеш в училище и веднага ще го разбереш. Тонът ми не е арогантен. Не защото не може да бъде, а защото конкретната "дискусия" не си заслужава.
Епитет и етикет никъде не съм сложила, за разлика от теб.
И за десерт- образованието не е мерило за качествата на човека, нали. Подавам ти ръка, подарявам ти усмивка и пак ти казвам, няма учител, който да продиктува това на учениците си. Или поне на мен ми е необходимо да вярвам, че е така. Иначе... и даскалите сме хора, де!
Активен

Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2011, 20:55:22 »
Раздели ТемаНагоре

Няма да продължавам водената дискусия,понеже не виждам смисъл .Само не знам ,ако сложа снимков материал на диктовката и трите поправки след нея дали ще си промените мнението.
Така е за Вас лъжа,за мен истина.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 21:04:14 от Nikovat » Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
kami_kami
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2011, 20:59:28 »
Раздели ТемаНагоре

Моят син е в пети клас, но съм сигурна, че и той е имал подобна диктовка. Не съм сигурна в първи или втори клас е било, но изреченията бяха подобни. По обясними причини съм го запомнила Smiley
Явно госпожите са ползвали едни и същи помагала, а не е тяхна измислица. Друг е въпроса, че изобщо са решили да им я продиктуват.
Активен

Всички жени по своята същност са ангели, но когато им прекършат крилата, се налага да летят на метла...
http://spe4eli.me/kamelia77
http://www.nagradka.com/kamelia77
http://nagradite.net/kamelia77
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2011, 23:28:12 »
Раздели ТемаНагоре

]
"еЙ кИffлИИ4кЕйИИ nИ dиеЕЕй mи s11ЪЪ пrаУУ ,4ЕееЕеЕЕЕЕ мЪЪ11 nеRвиИИр1шш ..!!

Shocked Huh? А само си помисли колко е трудно да се напише това - хиляда пъти трябва да сменяш езика на клавиатурата, да натискаш Shift и пр. Защо ли си го причиняват? Roll Eyes
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2011, 23:55:34 »
Раздели ТемаНагоре

Племенницата на моя мъж също пише с малки и големи букви както и повтаря някой.Питала съм защо го прави,а тя ми отговори ,че всички на нейната възраст така пишели.(тя е на 12) Понякога се плаша моето дете какво го чака в тинейджърските години
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
zizi78
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 369


kiss kiss kiss

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2011, 00:16:38 »
Раздели ТемаНагоре

и моето дете е първи клас и не са писали такова нещо, програмата е съобразена с изучените букви и диктовките винаги са леко безмислени, но пък ползват само изучен материал.
А за простотията и желанието да са интересни и да ги забелязват няма смисъл да коментирам, защото май е масово сред младежта.
Активен


ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ДОБРИ.

предпочитам еконт, наложен платеж п.п. до 3лв.
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2011, 11:47:43 »
Раздели ТемаНагоре

]
"еЙ кИffлИИ4кЕйИИ nИ dиеЕЕй mи s11ЪЪ пrаУУ ,4ЕееЕеЕЕЕЕ мЪЪ11 nеRвиИИр1шш ..!!

Shocked Huh? А само си помисли колко е трудно да се напише това - хиляда пъти трябва да сменяш езика на клавиатурата, да натискаш Shift и пр. Защо ли си го причиняват? Roll Eyes
Така е ,но "мода".Вече обаче особенно във фейсбук забелязвам как тийнове масово си пишат на български с кирилица.Спазват знаци и пр.
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
luchezara
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1327


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Септември 27, 2015, 21:16:30 »
Раздели ТемаНагоре

Трябва да се вземат някакви по-сериозни мерки, защото граматиката куца на много българи, а това е жалко.
Активен

luchezara
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1327


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2015, 09:57:56 »
Раздели ТемаНагоре

Проблемът идва от там, че младите си пишат по някакъв странен начин. Вместо ч пишат 4, вместо ш -6 безобразна работа..
Активен

mima11
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1266


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Февруари 05, 2017, 15:39:02 »
Раздели ТемаНагоре

Аз като питам дъщеря ми защо пишеш така и тя ми отговаря така е модерно  Shocked
Активен

sonq35
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 512


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Март 25, 2017, 10:11:38 »
Раздели ТемаНагоре

Не случайно децата стават все по-неграмотни, те не могат да пишат..
Активен
luchezara
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1327


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Април 19, 2017, 09:51:12 »
Раздели ТемаНагоре

На някои деца родителите са неграмотни какво остава за децата.
Активен



Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: