{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Народни ИЛАЧИ  (Прочетена 34257 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Февруари 03, 2011, 08:46:05 »
Раздели ТемаНагоре

Така , айде мами казвайте кое как знете да се прави , аз лично имам няколко много ценни илача , дето са пробвани и помагат
Илач № 1
За възпалено гърло , помага и за гнойна ангина , стига да не е слязла в дробовете
На една марля , се нарязват наситно само белтъците от едно до две твърдо сварени яйца , разнасят се така че да станат плътен слой , и се поръсват с пудра захар , опакова се в марля това , без да се прави на купчина , и се слага като "гердан" на гърлото , плътно , е не да задушава , но плътно , отгоре даже може да се сложи шал , за да запарва и да има по голям ефект , това не веднъж ми го прилагаха на мен като малка , аз съм го правила на мъж ми , много помага и отпуска , при много сериозно възпаление само с него не става , трябват и хапове , но пак спомага за оздравяването.
Илач № 2
При хрипове и бронхоплевмонии
То не е толко илач , колкото спомагателно и отпускащо , сеги го знае , но много хора не се сещат за него , инхалации с лайка , на едно къмпинг котлонче или с бързовар , с чершаф или хавлиена кърпа на главата , заставате / болния или вие с детето в ръце/ и дишате изпаренията , от лайковия чай , това помага и при екс-пушачи за прочистване на натрупванията , както и при настоящи които много кашлят от цигарите , много е полезно и при асматици , въпреки че там трябва да се внимава много , да не се прекалява , да не стигне до пристъп.
Илач № 3
При гнойни подкожни образувания и възпаления / не се визира акне по скоро запушени потни пори и т.н./
Царевично бръшно и мед се бъркат така че да стане лепкаво тесто / меда да е захаросан, сигурно и с течен става , ама не съм пробвала/ от тестото се прави плочка с 3- 5 мм по широка от мястото където ще се слага и дебела около 3-5 мм , отгоре с лепенка , лейкопласт или марля , в зависимост от големината , това се носи някоко дни , като през тях би трябвало да "изсмуче" гнойта , ако не помогне , значи не е за вашия случай.
Илач № 4
Лайкучка ето как изглежда http://2.bp.blogspot.com/_4i1cqj14Oxw/Sn2lNwwvwqI/AAAAAAAAAJs/fwgu8sVxKKY/s1600-h/linaia-vulgaris.jpg
С това трябва да се внимава ДА НЕ СЕ ПИЕ , щото го водят отровно , то е само за външно приложение
Вари се като чай , или по точно му се прави запарка и се оставя да престои , цвета на водата става като чай по тъмна , с потопено памуче се промиват рани , едно че действа леко като дезинфекция , второ че раните зарастват по бързо , това е гарантирано правила съм си експеримент , макар и малко зловещ , две порязвания , едно на едната едно на другата ръка , не дълбоки , едното го третирах другото не , третираното зарасна за няколко дни за седмица даже се обюпи , на другото му трябваха почти 2.
Една запарка се ползва не повече от 24 часа , после се хвърля , за запарката , не повече от едно стръкче на 20-30 милилитра вода , къса се задължително без корените , за да има и за догодина
Има и още един , вълебен за бронхоплевмония , ама трябва да си намеря тефтера да видя какво пишеше
Айде вие сте , дано съм била от полза
Активен

данина
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2011, 15:54:59 »
Раздели ТемаНагоре

За кашлица:сока на един лимон се изстисква в бурканче за пюре,добавя се супена лъжица ментова тинктура(има я в аптеките) и до горе се пълни с пчелен мед.Всичко това се разбърква и се пие по една лъжица 3-4 пъти дневно.Много е приятно на вкус.
Активен

Коректна съм.
Предпочитам плащане чрез ЕКОНТ по-евтино е.
svedd
http://nagradite.net/svedd
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 104


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2011, 15:18:43 »
Раздели ТемаНагоре

За кашлица:сока на един лимон се изстисква в бурканче за пюре,добавя се супена лъжица ментова тинктура(има я в аптеките) и до горе се пълни с пчелен мед.Всичко това се разбърква и се пие по една лъжица 3-4 пъти дневно.Много е приятно на вкус.

Моето е долу горе същото, за кашлица, моето само така го оправям поне за сега
Един лимон цял го сварявам 10мин. и го истисквам в една чаша, допълваме чашата с мед (не точно до горе) и слагаме 1-2 ч.л. глицерин (имаго в аптеките, няма и лев)
Дава се по 1ч.л. - 3-4 пъти, ако се налага и през ноща.  Smiley
Активен

Коректна съм, очаквам същото и отсреща
Изпращам пари по Еконт - по-ефтино е, ако имате възможност правете го и Вие
tann4eto
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 336


Мойто слънце Валето:)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2011, 17:55:05 »
Раздели ТемаНагоре

За болки в гърлото: На един памук сложен върху голяма носна кърпа се натопява с ракия(домашна по възможност) , счуквате 1 аспирин и поръсвате върху памука. Поставя се на гърлото и се вързва стегнато, но не много. 2 нощи и болката я няма. Правих гои на сина си, който е на 2.6-3г
За хрипове и кашлица: На един лист вестник(изрязва се според детето за гърдичките) , разбивате мед и 1с.л. сода(меда шупва), намазвате вестника и слагате върху гърдичките, отгоре стар потник или тениска. Детето трябва да преспи с него, на сутринта всичко е попило. 1-2 дни много помага!
За много течна хрема: Ако детето е над 3г: На клечка за уши  малко медец и хубаво намзвате нослето, като се опитате да бръкнете и по навътре-хремата се сгъстява бързи и намалява. Медът трябва да е течен, не захаросан!
Активен

Изчаквам 6 часа и спазвам реда в обявата
Връщам, ако не отговаря на описанието
Коректна съм и винаги се разбирам с добро!!!
Суми над 10лв след предварителен запис
За нови потребители или потребители с отрицателни точки - парите предварително.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=53883&ppaction=readfeed оценките ми
NELINA-70
нели
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


0877910038

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2011, 14:31:03 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте ,една мама ми каза една рецепта за кашлица ,тъй като от две седмици моят син е със силна кашлица,днес е едва втория ден който му варя отварата,и трябва да ви споделя, че снощи  е спал много спокойно,не е кашлял изобщо
            ето и рецептата
 6 листа индрише,6 бр. счупени ореха със черупките,половин глава лук със люспите-измит добре-или половин дюля,6 бр. бонбони лукчета,6 бр. обикновен локум. Това се слага във половин литър вода и ври 15-20мин,след което се подслажда със мед и се пие
Активен

denizara
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2011, 14:47:59 »
Раздели ТемаНагоре

NELINA-70, а колко често му даваш? Питам, защото синът ми също кашля от 2 седмици и не може да спи. Благодаря!
Активен
NELINA-70
нели
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


0877910038

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2011, 15:04:35 »
Раздели ТемаНагоре

тази отвара я правих вчера  следобед и до вечерта вече я беше изпил,а днес я направих сутринта -останало е малко ,но като се събуди ще я стопля и ще му я дам да я изпие,той обожава да пие чай,честно казано не съм питала повече от една доза дали може да се дава -а и той е на 3 години
Активен

eria
Чисто луда :) Вечеее съм си у домаааа ,ама в пъти по луда :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1473


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2011, 20:01:54 »
Раздели ТемаНагоре

тази отвара я правих вчера  следобед и до вечерта вече я беше изпил,а днес я направих сутринта -останало е малко ,но като се събуди ще я стопля и ще му я дам да я изпие,той обожава да пие чай,честно казано не съм питала повече от една доза дали може да се дава -а и той е на 3 години
Мила ,от опит знам че може да се дава от това чайче колкото иска детето ,не вреди напротив Smiley
Дъщеря ми като мъничка съм и правила доста и по много е пила дневно ,имаше ефект определено.
Активен

Не правете това, което не искате да ви правят !!
Точна и коректна ще съм,както досега !!
Слагам винаги оценки ,моля Ви правете го и Вие !!
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2011, 10:15:29 »
Раздели ТемаНагоре

запис да си следя темичката  Wink Аз от скоро пробвам и хомеопатично лечение, но последния път не издържах след два дни борба с гнойно гърло , афти в устата и висока температура реших да купя изписания антибиотик. А и тук нямаме добър хомеопат  Sad
Активен

The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2011, 17:33:00 »
Раздели ТемаНагоре

Аз да ви кажа , съм на мнение че Народната медицина е силно ефикасна , в началните стадии на заболяване , има и илачи които лекуват и тежки заболявания , знам го от първа ръка , майка ми е била диагностицирана с раково образувание на кожата и е отишла при знахар , лечението е било 2 месеца , смърдяла е ужасно защото се е мазала с нещо , но на финала е излекувана .
Но тези неща които са за сериозно заболяване или много напреднало , тряба да се прилагат само от опитни хора , тъй като там дозировката е много важна , и даже опасна тъй като лековете са силни , при аматьорско прилагане магат да бъдат опасни , за леко възпалено гърло и кашлица бих ползвала народни лекове , но за силно възпаление и т.н. не бих имала смелост и вяра в себе си да рискувам здравето на детето с незнанието и неопитността си , така че мила и аз съм против антибиотиците , но като трябва трябва , няма какво да се прави
Активен

s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2011, 18:26:45 »
Раздели ТемаНагоре

За болки в гърлото: На един памук сложен върху голяма носна кърпа се натопява с ракия(домашна по възможност) , счуквате 1 аспирин и поръсвате върху памука. Поставя се на гърлото и се вързва стегнато, но не много. 2 нощи и болката я няма. Правих гои на сина си, който е на 2.6-3г
За хрипове и кашлица: На един лист вестник(изрязва се според детето за гърдичките) , разбивате мед и 1с.л. сода(меда шупва), намазвате вестника и слагате върху гърдичките, отгоре стар потник или тениска. Детето трябва да преспи с него, на сутринта всичко е попило. 1-2 дни много помага!
За много течна хрема: Ако детето е над 3г: На клечка за уши  малко медец и хубаво намзвате нослето, като се опитате да бръкнете и по навътре-хремата се сгъстява бързи и намалява. Медът трябва да е течен, не захаросан!
О това с аспирина и ракията никога не бих го сложила дори на 6 г. ми дъщеря камо ли на помалко дете!!!!!! Първо заради ракията   Huh? и второ заради самия аспирин  Huh? И колкото и чудно да е понеже и свекърва ми все настоява за този аспирин За тези които не знаят аспирина се  усвоява и през кожата и е много вреден. После само с ракия при серозно болно гърло детето няма да се оправи !!! Изпитала съм го върху себе си. А това за меда в носа  Roll Eyes клеева тинктура има ама чак пък мед  Roll Eyes и клиивата тинктура се накапва разредена с преварена вода или физиологичен разтвор. ТОчно заради такива народни рецепти съм потресена и предпочитах да вярвам и ползвам само химията от аптеката. Д -р Михайлов има много теми за хомеопатия аз покрай форума там разбарх за този сайт тук.
Активен

emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2011, 11:41:04 »
Раздели ТемаНагоре

да дам и аз моята рецепта, която е за пречистване на белите дробове и подсилване на имунитета. Пък и е вскусна   Cheesy

3броя лимони - смляни заедно с корите
1кг мед,
1/2пакетче краве масло,
1шепа счукани орехи (може и малко повече не пречи Smiley )
1-2 супени лъжици синапено брашно,
3 листенца индрише.

Всичко това се разбърква добре и се хапва всеки ден поне по една лъжица сутрин и вечер. Аз понякога хапвам и по 10, понякога забравям  Cheesy

Само да добавя за синапенето брашно - такова не се продава, или ако намерите ще е голям къмет  Cheesy Купува се от аптеката синапено семе и се счуква в хаванче. Синапено брашно се получава като се смеси 50 на 50 с брашно. Много е полезно точно за белите дробове. Малко е люто, но като се сложи в цялата тая смесица не се усеща никак освен с дробовете Smiley

Може само мед и синапено брашно да си смесвате за пречистване на дробове.
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
staneva
• Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно,
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 191


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Март 01, 2011, 20:25:35 »
Раздели ТемаНагоре

            ето и рецептата
 6 листа индрише,6 бр. счупени ореха със черупките,половин глава лук със люспите-измит добре-или половин дюля,6 бр. бонбони лукчета,6 бр. обикновен локум. Това се слага във половин литър вода и ври 15-20мин,след което се подслажда със мед и се пие
Незнам баба ми така ли го правеше на времето,но много го обичах.Мисля,че нямаше орехи но бях много малка-не помня.На вкус е също супер чая.Аз му викам чай с локум и лукчета Wink
Активен

bankova87
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1263


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Март 08, 2011, 22:50:31 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте ,една мама ми каза една рецепта за кашлица ,тъй като от две седмици моят син е със силна кашлица,днес е едва втория ден който му варя отварата,и трябва да ви споделя, че снощи  е спал много спокойно,не е кашлял изобщо
           ето и рецептата
 6 листа индрише,6 бр. счупени ореха със черупките,половин глава лук със люспите-измит добре-или половин дюля,6 бр. бонбони лукчета,6 бр. обикновен локум. Това се слага във половин литър вода и ври 15-20мин,след което се подслажда със мед и се пие
Мила,може ли да се дава на дете-1.4год?Защото малкия започна да накашля днес и искам да се опитам да спася положението,ако успея де...
Благодаря! Kiss
« Последна редакция: Март 08, 2011, 22:52:17 от bankova87 » Активен

При сериозен интерес пишете на ЛС!Не пращам и не получавам с наложен платеж!
Приемам размяна!
Пиша оценки,правете го и вие!
ZORI_135
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 609


Весели празници!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Март 09, 2011, 06:54:33 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен,притеснително в тази рецепта за толкова малко дете е слабителният ефект на локума.
Бързо оздравяване!
 Kiss
Активен

.Връщам стока не отговаряща на описанието.
Не приемам НП.Не плащам кутии и опаковки.Пращам и получавам по пощата като МПП.
Коректна съм и очаквам същото!

РАЗМЕНЯМ!!!

Плащам след като получа стоката!Искам да знам за какво си давам парите!


Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: