{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пак съм бременна !!!  (Прочетена 46228 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2011, 14:01:12 »
Раздели ТемаНагоре

E,честито и от мен!
Не живееш във време оно,в 21-ви век сме.Знаеш за секциото предполагам  Roll Eyes Ще се разминеш само с 6 шева.Кофти са първите 2-3 дни,но минава и заминава-бебето остава

Аз родих 2-250кг първото си нормално,тръгнах от нас с 8см разкритие и с ТАКСИ.От фоето-клизмата-на родилна маса...
Второто-1-800кг драпах със зъби и нокти да родя нормално,въпреки,че ми казаха секцио.Правих ФОТ-слагат ти система и предизвикват контракции за 45 мин. да видят как реагира плода.Мина ОК,но накрая се оказа,че кръвопотока е спрял преди 2 дни,бебето е на доизживяване,няма сили да се бори с раждането и си родих секцио.
Казват,че болката при раждане при бебетата е същата като при майката и затова плачели като се родят нормално  Cheesy
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
margafraca
Некоректно отношение!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 619


Мъжка майка, много страстна и опасна...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2011, 14:18:12 »
Раздели ТемаНагоре

Честито и от мен!Сега да кажа- аз имам двама юнаци,първото се роди 4,200-секцио,защото не можа да излезе този слон, а и по добре, че иначе мъжо нямаше да ме познае Wink ако беше се родило нормално Tongue,и после с второто ми казаха пак секцио,ще е по голямо тинтри минтири и аз си умирах от страх,защото първият път се мъчих да родя нормално цял ден докато ме оперират и беше ужасно преживяване,но с второто нямаше нищо общо-второто бебе не беше слон, а си беше нормално за момченце 3,680-18 дни преди термина, второто секцио за 1 час всичко приключи и на другия ,ден си го гледках и му се радвах,бях се възстановила много по бързо от първото секцио,така че не може да знаеш!Нормално е да те е страх,защото вече имаш представа какво те чака,но давай смело напред-лека бременност и късмет при раждането! Kiss
Активен

Призовавам за коректност!Не плащам и не пращам предварително!Продавам предимно нови дрехи-дамски!Не разменям-не ме канете за тази дейност-ако харесам нещо си го купувам!Ако решите пишете на лични-изпращам снимки и описания на мейла ви!!Рейтингът ми може да видите и тук и в съседите-потрбителското име ми е едно и също-коректна съм!

galiarukova
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


да се завърнеш в бащината къща...

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2011, 18:36:56 »
Раздели ТемаНагоре

При второто ми дете водата ми изтече в 1.15 през нощта, в 4.30 бебка вече беше на лице - за 3 часа. Докато събудя мъжа ми, да се натуткаме да стигнем в болницата, то времето мина, накрая в родилна зала влязох 10 мин. преди раждането. Честно казано контракциите ми се сториха малко по-силни и напъните малко по-болезнени, но нямах време много да се вайкам - защото всичко стана много бързо. После нямах нито един шев. През цялото време чакахме момче, а то излезе момиченце. Понеже първото ни е момче, мъжа ми много се зарадва. На мен ми трябваше малко време да превключа от "мъжко" на "женско" но после бях много щастлива. Определено си заслужава! Smiley))))
Активен
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2011, 18:38:29 »
Раздели ТемаНагоре

колкото и да е тежко едно раждане като видиш и чуеш пролакването на бебо всичко забравяш за секунди Smiley))важен е крайния резултат:)
С това не съм много съгласна, че забравяш, ама ти сигурно си имала леко раждане.Ако са те тропосали с над 20 шева си го помниш цял живот.
 
Поли, няма от какво да се притесняваш, те докторите си знаят работата. Само всичко да е наред с теб и бебчето през бременността и най накрая ще си избереш или епидурална или секцио. Не минавай през всички мъки на майка-геройня. Те няма да са измислили тия упойки, защото нямат работа. Ако си с нисък праг на болка или си мислиш, че ще психясаш като си спомниш първото раждане по-добре си направи епидурална. Успех. Лека бременност и леко раждане.

ПП: И да кажеш кога да чакаме малкото попълнение.
А какво  е това епидурална ?
Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
aneliq38
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 430


Това е щастието

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2011, 19:31:30 »
Раздели ТемаНагоре

Епидурална упойка, коте. Тези дето се бият в гръбнака. Обезболявате, усещаш че трябва да напъваш, чува и виждаш всичко само едно липсва и това е болката. ОБАЧЕ трябва да я бие специалист и ако не си сигурна в анестезиолога не рискувай. От тези упойки има и последствия ако не се бият на правилното място. Има и друго. На мен тази упойка просто не ми подейства. Не знам защо. Не беше изчислена ли какво незнам
Активен

Бъдете коректни, аз винаги съм.
Без записи в обявите!!! При интерес - на лични.
В събота и неделя съм на работа, бъдете търпеливи.
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2011, 19:54:32 »
Раздели ТемаНагоре

Епидурална упойка, коте. Тези дето се бият в гръбнака. Обезболявате, усещаш че трябва да напъваш, чува и виждаш всичко само едно липсва и това е болката. ОБАЧЕ трябва да я бие специалист и ако не си сигурна в анестезиолога не рискувай. От тези упойки има и последствия ако не се бият на правилното място. Има и друго. На мен тази упойка просто не ми подейства. Не знам защо. Не беше изчислена ли какво незнам
Ахам сещам се... дето ти изтръпва всичко от кръста надолу ?  аз пък съм чувала за нея, че ако не се постави правилно може да те парализира ... ти за какви последствия имаш в предвид '.?
Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
таня ботева
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 373


на мама слънчицата ДАЯНА и АЛЕКСА

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2011, 20:07:10 »
Раздели ТемаНагоре

И аз да се присъединя ЧЕСТИТО  имам две момиченца и двете ги родих нормално първият път просто незнаеш какво е и си мислиш че боли / е то си боли де  Tongue/ вторият път си мислиш че си малко по запазната и по опитна във тази област и оставаш изненадана няма нищо общо със първият път  при мен поне беше така малката излезе за един час заедно със болките  и мина много по леко Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност
Активен

коректна съм бъдете коректни и вие пиша винаги оценки пишете и вие изпращам снимка на квитанцията  нищо лично към който и да е от вас просто аман от ,,,,,,,,,
aneliq38
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 430


Това е щастието

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2011, 20:16:08 »
Раздели ТемаНагоре

Епидурална упойка, коте. Тези дето се бият в гръбнака. Обезболявате, усещаш че трябва да напъваш, чува и виждаш всичко само едно липсва и това е болката. ОБАЧЕ трябва да я бие специалист и ако не си сигурна в анестезиолога не рискувай. От тези упойки има и последствия ако не се бият на правилното място. Има и друго. На мен тази упойка просто не ми подейства. Не знам защо. Не беше изчислена ли какво незнам
Ахам сещам се... дето ти изтръпва всичко от кръста надолу ?  аз пък съм чувала за нея, че ако не се постави правилно може да те парализира ... ти за какви последствия имаш в предвид '.?
Ти отиде веднага на най-лошия вариант. Някои мами ги боли кръст. Други имат изтръпване година на мястото на упойката. На някой просто не им действа (като на мен) - това е от организма. Незнам точната цифра, но мисля, че на около 0,5% от майките не им действа упойката. В такъв случай не си струва риска. А най-голям е % на доволните и щастливи майчета след раждане с такава упойка.

Затова ти казвам, че няма нищо страшно, ако анестезиолога е добър.
Активен

Бъдете коректни, аз винаги съм.
Без записи в обявите!!! При интерес - на лични.
В събота и неделя съм на работа, бъдете търпеливи.
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2011, 20:30:28 »
Раздели ТемаНагоре

Епидурална упойка, коте. Тези дето се бият в гръбнака. Обезболявате, усещаш че трябва да напъваш, чува и виждаш всичко само едно липсва и това е болката. ОБАЧЕ трябва да я бие специалист и ако не си сигурна в анестезиолога не рискувай. От тези упойки има и последствия ако не се бият на правилното място. Има и друго. На мен тази упойка просто не ми подейства. Не знам защо. Не беше изчислена ли какво незнам
Ахам сещам се... дето ти изтръпва всичко от кръста надолу ?  аз пък съм чувала за нея, че ако не се постави правилно може да те парализира ... ти за какви последствия имаш в предвид '.?
Ти отиде веднага на най-лошия вариант. Някои мами ги боли кръст. Други имат изтръпване година на мястото на упойката. На някой просто не им действа (като на мен) - това е от организма. Незнам точната цифра, но мисля, че на около 0,5% от майките не им действа упойката. В такъв случай не си струва риска. А най-голям е % на доволните и щастливи майчета след раждане с такава упойка.

Затова ти казвам, че няма нищо страшно, ако анестезиолога е добър.
Благодаря ти мила за информацията, ще взема да поразпитам за тази упойка че наистина много ме е страх че ще ме боли пак много... Sad
Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
Dama pika
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 138


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2011, 20:37:51 »
Раздели ТемаНагоре

Честито ! Малко завиждам... Roll Eyes
Аз бях със секцио, ама май със спинална - не съм сигурна. Никакви болки, никакво главоболие не усетих - всяка година мога да раждам така.  Tongue
Активен

Не ми пращайте линкове за гласуване - докладвам на модератор !!!!!
evata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 405


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2011, 20:43:57 »
Раздели ТемаНагоре

Да ти е чистита радостта и леко бременеене!
Ей ме мене със скорошно второ раждане.Слаба съм с тесен таз.Първияат път при плот 3 кг искаха да е секцио че нямало да мога да го родя. Да ама предвари плановото секцио тръгна нормално и го родих. Адски болки доста време, напъни има не дават щот няма разкритие и тем подобни подрпобности. Второ раждане  забременях 45 кила отидох да раждам 75-8 някъде в тоя диапазон. Корема ми  голям питаха ме дали не са близнаци и никой да не ги е видял. Като изключим проблем който тъпия ми проследяващ не беше казал, бих казала много по лесно раждане. Първият път не издържах и си поисках епидурална упойка, този път не се наложи. С три напъна излезе като се стигна до напъните. Преди това се разхождах по коридорите уж за по-бързо разкритие защото слабо ме болеше и даже мислех,че родовата дейност затихва. Една подробност обаче не дадох нищо да ми се слага нито окситоцин нито нищо. От опит пак него мога да заявя,че без намеса е много по-безболезнено. Нямах нито един шев.
Активен

НЕ ПЛАЩАМ ОПАКОВКИ!!!
Пращам и получавам МП по пощата, наложен връщам ако е без уговорка-
Ползвам Мама-БГ Еконт, но само ОФИС-ОФИС
От тук на сетне връщам всичко с премълчани дефекти или пуснато Врата-Врата без моето съгласие без дори да си правя труда да ги получа!
Когато пратите пакета, моля ПИШЕТЕ ЕДНО ЛС. Аз винаги пиша, така не се притеснявам или спирам да търся нещо, което ми е спешно!
МНОГО ВИ МОЛЯ  искам да знам точното състояние на покупката, нямам време за огледи без покупки. Омръзна ми да получавам отлични неща видимо носени
aneliq38
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 430


Това е щастието

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2011, 20:44:26 »
Раздели ТемаНагоре

Честито ! Малко завиждам... Roll Eyes
Аз бях със секцио, ама май със спинална - не съм сигурна. Никакви болки, никакво главоболие не усетих - всяка година мога да раждам така.  Tongue
Със секцио е спинална, да. А при нормално е епидурална, защото ти участваш в самото раждане. Можеш да даваш напъни, усещаш от къде минава бебето, но не е болезнено. Усещаш само като допир ли как да го нарека.
Активен

Бъдете коректни, аз винаги съм.
Без записи в обявите!!! При интерес - на лични.
В събота и неделя съм на работа, бъдете търпеливи.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2011, 21:00:12 »
Раздели ТемаНагоре

Честито ! Малко завиждам... Roll Eyes
Аз бях със секцио, ама май със спинална - не съм сигурна. Никакви болки, никакво главоболие не усетих - всяка година мога да раждам така.  Tongue
Със секцио е спинална, да. А при нормално е епидурална, защото ти участваш в самото раждане. Можеш да даваш напъни, усещаш от къде минава бебето, но не е болезнено. Усещаш само като допир ли как да го нарека.
Аз пък така се хилих с анестезиолога, че не разбрах кога родих Smiley Няма страшно давай смело
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2011, 21:04:00 »
Раздели ТемаНагоре

Да ти е чистита радостта и леко бременеене!
Ей ме мене със скорошно второ раждане.Слаба съм с тесен таз.Първияат път при плот 3 кг искаха да е секцио че нямало да мога да го родя. Да ама предвари плановото секцио тръгна нормално и го родих. Адски болки доста време, напъни има не дават щот няма разкритие и тем подобни подрпобности. Второ раждане  забременях 45 кила отидох да раждам 75-8 някъде в тоя диапазон. Корема ми  голям питаха ме дали не са близнаци и никой да не ги е видял. Като изключим проблем който тъпия ми проследяващ не беше казал, бих казала много по лесно раждане. Първият път не издържах и си поисках епидурална упойка, този път не се наложи. С три напъна излезе като се стигна до напъните. Преди това се разхождах по коридорите уж за по-бързо разкритие защото слабо ме болеше и даже мислех,че родовата дейност затихва. Една подробност обаче не дадох нищо да ми се слага нито окситоцин нито нищо. От опит пак него мога да заявя,че без намеса е много по-безболезнено. Нямах нито един шев.
Значи ти си била същия случай като мене  Smiley  и на мене докторите ми казваха, че сигурно ще се наложи секцио, защото бебето е голямо (3 кила и 300 грама) а таза ми бил тесен и незнам си кво, но го родих нормално.. но с много голям зор ... и аз бях така като тебе само болка,болка цяла нощ ме скъсва от болка а разкритие няма ! за това и се намъчих много, после като ми се разкри разкритието родих бързо... ама преди тва ми се еба майката от болка цяла нощ и на другия ден почти до обяд ... оф не ми се мисли кво ме чака ...  ще пукна сигурно...
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 21:05:50 от polincheto88 » Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
evata
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 405


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2011, 21:46:40 »
Раздели ТемаНагоре

Полинче да пукнеш няма нито сме първите нито последните родили.Зор е не е приятно да, но  си заслужава резултата.  Само да добавя втория път родих бебе 3500 а първият 3050гр. Вторият път с по-голямото бебе беше много - по лесно самото  избутване на плота буквално с една контракция през която направих три напъна родих. Първата ми мисъл беше и това и попитах моного ли се разкъсах? Акушерката срещу мене много е са ше видиш кво шиене пада. Аз щях да припадна и викам ама вярно ли, а тя вече се залива да се хили и вика абсолютно нищо ти няма. Говори си с някой анестезиолог за епидурална казвам ти рахат е. Седиш бъзикаш се лафиш си с докторите около теб и раждаш. Ако  ти е нисък прага на търпимост на болка както на мен определено това е начинът. Втория път контракциите не боляха  като пъвият път определено, но за напъните не бях подготвена, тъй като първият път бях с упойка тя се слага при определени сантиметри разкритие 4-5см мисля като стане и не знаех какво е напън, та с това малко  се озорих,но в рамките на нормалното.
Активен

НЕ ПЛАЩАМ ОПАКОВКИ!!!
Пращам и получавам МП по пощата, наложен връщам ако е без уговорка-
Ползвам Мама-БГ Еконт, но само ОФИС-ОФИС
От тук на сетне връщам всичко с премълчани дефекти или пуснато Врата-Врата без моето съгласие без дори да си правя труда да ги получа!
Когато пратите пакета, моля ПИШЕТЕ ЕДНО ЛС. Аз винаги пиша, така не се притеснявам или спирам да търся нещо, което ми е спешно!
МНОГО ВИ МОЛЯ  искам да знам точното състояние на покупката, нямам време за огледи без покупки. Омръзна ми да получавам отлични неща видимо носени


Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: