{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Националната програма „В подкрепа на майчинството”  (Прочетена 12292 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vivival
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1198


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 28, 2011, 15:57:18 »
Раздели ТемаНагоре

Здравеите,мами!Пускам тази тема с идеята да споделим информация.Въпроса ми е:Някоя мама възползвала ли се е от "В подкрепа на майчинството". Знаете ли за какво става въпрос? Какво е мнението ви?
Давам и линк:http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Maiki/Frame_maiki.htm
Активен

Не, не искам слон в боа! Една боа е нещо твърде опасно, а един слон – твърде обременително! При мен всичко е толкова малко. Имам нужда от овца. Нарисувай ми овца.

“Малкият принц”  Екзюпери
Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 28, 2011, 19:18:09 »
Раздели ТемаНагоре

Здравеите,мами!Пускам тази тема с идеята да споделим информация.Въпроса ми е:Някоя мама възползвала ли се е от "В подкрепа на майчинството". Знаете ли за какво става въпрос? Какво е мнението ви?
Давам и линк:http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Maiki/Frame_maiki.htm

Здравей мила,ние се възползвахме от тая програма .Бяхме много доволни.Аз трябваше да се върна на работа и в нашия случай таткото бе нает по тази програма.
Мисля ,че сега няма големи промени в изискванията.Програмата е до 3 години от навършването на детето,като в тоя период то нетрябва да посещава детско заведение(защото има и такива случаи,вземат си парите ,а пускат детето на ясла)
Лицето което,ще кандидатсва по тази програма трябва да е регистрирано ,като безработно.Преди ние като бяхме ,неможеше да се наемат пенсионери,но сега го промениха мисля.
Парите които получава наетото лице е в размер на минималната работна заплата ,като имаше и някакви удръжки,абе грубо 200 лв се получават.
Трябва да се отиде в социални грижи във вашето населено място или район,там има лице което се занимава само с тази програма.Дават ви набор от документи които трябва да подготвите и като сте готови с тях се задейства процедурата по назначаването.Сега пиша малко хаотично,кое как е било,но ако имаш някакви конкретни питания ,пиши Smiley

Ето линк с повече подробности:   http://www.trudipravo.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=290:mat16&catid=10:ibtbest&Itemid=41
  Не е толкова сложно,с подаването и изготвенето  на документите,колкото изглежда Smiley
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 19:33:25 от Strawberry shortcake » Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
vivival
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1198


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Януари 28, 2011, 20:27:54 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss
Активен

Не, не искам слон в боа! Една боа е нещо твърде опасно, а един слон – твърде обременително! При мен всичко е толкова малко. Имам нужда от овца. Нарисувай ми овца.

“Малкият принц”  Екзюпери
Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 29, 2011, 01:48:33 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss

Радвам се ,че можах да бъда полезна Smiley
Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2011, 17:53:50 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss

Радвам се ,че можах да бъда полезна Smiley
Понеже не отварях линковете да чета исках само да питам за това което мисля ли става въпрос-че ако имам роднина безработен може да кандидатства все едно да ми е в помощ или.....да чета за да разбера  Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2011, 16:51:53 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss

Радвам се ,че можах да бъда полезна Smiley
Понеже не отварях линковете да чета исках само да питам за това което мисля ли става въпрос-че ако имам роднина безработен може да кандидатства все едно да ми е в помощ или.....да чета за да разбера  Cheesy

Може мила,да кандидатсва и твой роднина който е безработен,но ти трябва да се върнеш на работа (ама в твоя случай май няма как да стане  Wink ),това е цялата идея на програмата-майката да се върне наработа по рано от изтичането на майчинството.
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 17:13:08 от Strawberry shortcake » Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2011, 17:26:01 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss

Радвам се ,че можах да бъда полезна Smiley
Понеже не отварях линковете да чета исках само да питам за това което мисля ли става въпрос-че ако имам роднина безработен може да кандидатства все едно да ми е в помощ или.....да чета за да разбера  Cheesy

Може мила,да кандидатсва и твой роднина който е безработен,но ти трябва да се върнеш на работа (ама в твоя случай май няма как да стане  Wink ),това е цялата идея на програмата-майката да се върне наработа по рано от изтичането на майчинството.
АААААаа разбрах ,а аз си мислех,че ще ми дадът някой да ми помага с двете деца хихихиих  Cheesy Cheesy май ми се иска ама няма  Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Strawberry shortcake
Strawberry shortcake
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1208


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2011, 17:57:39 »
Раздели ТемаНагоре

Много ти благодаря за изчерпателната информация!Това е добре,ако не успеем да се вредим за ясла,от една страна да си намеря човек по програмата.Стана ми ясно! Kiss Kiss Kiss

Радвам се ,че можах да бъда полезна Smiley
Понеже не отварях линковете да чета исках само да питам за това което мисля ли става въпрос-че ако имам роднина безработен може да кандидатства все едно да ми е в помощ или.....да чета за да разбера  Cheesy

Може мила,да кандидатсва и твой роднина който е безработен,но ти трябва да се върнеш на работа (ама в твоя случай май няма как да стане  Wink ),това е цялата идея на програмата-майката да се върне наработа по рано от изтичането на майчинството.
АААААаа разбрах ,а аз си мислех,че ще ми дадът някой да ми помага с двете деца хихихиих  Cheesy Cheesy май ми се иска ама няма  Cheesy

 Cheesy Хубаво би било ,ама в България няма как да стане ,те на когото трябва и имат най голям нужда не отпускат предружител,та за това ли
Активен

Пазя ред 6 часа,след заявен интерес и на л.с.Пращам като МПП.За суми над 15 лв.предварително плащане.Предпочитам плащането и изпращането да бъде в един ден! Получа ли дреха неотговаряща на описанието връщам веднага,не ми пращайте боклуци.Меря точно ,мерете и вие!Закупилите повече от една обява ВИНАГИ са с предимство!Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!Поставям оценка,ако не съм ви оценила,по добре не питайте,защо!!!

          
malko_beb4e
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


За по - бърз и лесен контакт - намерете ме в скайп

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2011, 22:02:22 »
Раздели ТемаНагоре

хайде и аз да се включа по темата  Wink
та значи аз съм работила по тази програма - 1 колега на мъжа ми има детенце което нямаше кой да гледа няколко месеца, та понеже сме си прителски семейства и детето ме познва решиха че би било добре да го гледа някой познат за да не се създава излишен шок у детето и ми предложиха да ме включат по тази програма и и бяха се  минали около 2 седмици от както ме бяха съкратили и така общо взето беше добре - само дето е на минималната заплата, но от тогава като ми тръгна и все с това се занимавам - с гледне на деца - приятно ми а и съм 1 непораснало дете и им удисвам на акъла
сега гледам моята племеница, но не тази програма, а по друга
миналата година гледах едно детенце и бяхме се разбрали с родителите да се включа по тази програма и те да ми доплащат, но като питахме ни казаха че нямало пари по програмата и била "замразена" , но ни казаха че се очаква да стартира друга подобна програма (тогава още не беше - сега съм по нея) и ако искаме да подадем за нея - е така и не дочакахме защото стартиране беше пролетта, а аз бях до края на декември 2009
сега започвам да обяснявам за тази по която съм в момента
води се Оперативна програма Развитие на човешките ресурси "Отново на работа" и е спусната от ЕС
документите се подават в ДБТ (бюро по труда) за района а другата беше към социалните - това е разликата
могат да кандидатсват родители, които работят или предстои да се върната на работа, на които детето им е от 1 до 3 годинки
след разглеждането на документите и ако бъдат одобрени лицето което ще кандидатства за детегледч трябва да е регистрирано в ДБТ като безработен/а започва да минава 5 дневен курс на обучение (включващо лекции от мед. лице, педагог и психолог) като през това време си набавя нужните документи за сключване на договора с ДБТ
- медицинско за работа
- здравна книжка
- удостоверение от Областен психодиспансер
- свидетелство за съдимост
 това е  - подписва договора, издава му се дебитна карта задължително от тях - питах дали не  може по моя си сметка да ми ги превеждат че имам 2-3 карти, ама не дадоха
това е оф колко много писах  Shocked
ако все пак някой иска да пита нещо друго което го интересува с радост ще споделя - може и на лс
хайде успех на желаещите да я ползват  Kiss
Активен

Пощенските са за сметка на купувача!Приемам пратки с куриер или с наложен платеж САМО СЛЕД ПРЕДВАРИТЕЛНА УГОВОРКА!За потребители с отрицателни оценки - паричките предварително или с наложен платеж!Линк с оценките ми от продавалника
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=53906
malko_beb4e
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


За по - бърз и лесен контакт - намерете ме в скайп

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2011, 22:10:21 »
Раздели ТемаНагоре

ето ви и линкче

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28&WA=Efunds/OPHRD/AP1105/Menu_1105.htm

могат да се издетеглят формулярите от тук да се принтират, попълнят и направо да се занесат в ДБТ за да си спестите 1 разкарване да отидете за формуляри после да се връщате да ги подавате и така
« Последна редакция: Февруари 05, 2011, 22:13:02 от malko_beb4e » Активен

Пощенските са за сметка на купувача!Приемам пратки с куриер или с наложен платеж САМО СЛЕД ПРЕДВАРИТЕЛНА УГОВОРКА!За потребители с отрицателни оценки - паричките предварително или с наложен платеж!Линк с оценките ми от продавалника
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=53906
таня ботева
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 373


на мама слънчицата ДАЯНА и АЛЕКСА

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2011, 16:29:09 »
Раздели ТемаНагоре

ето ви и линкче

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28&WA=Efunds/OPHRD/AP1105/Menu_1105.htm

могат да се издетеглят формулярите от тук да се принтират, попълнят и направо да се занесат в ДБТ за да си спестите 1 разкарване да отидете за формуляри после да се връщате да ги подавате и така
[/quote
И АЗ ДА БЛАГОДАРИЯ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА ]
Активен

коректна съм бъдете коректни и вие пиша винаги оценки пишете и вие изпращам снимка на квитанцията  нищо лично към който и да е от вас просто аман от ,,,,,,,,,


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: