{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В яслата  (Прочетена 6113 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 26, 2011, 12:03:02 »
Раздели ТемаНагоре

В крайна сметка се оказа, че ще ме огрее така лелеяната ясла. Но тъй като идея нямам с какво трябва да изпратя детето и какво трябва да може то, ще помоля майчетата с опит да споделят. Въпросите, които изникват в главата ми са :
Трябва ли да се е отказал от памперса
да може да яде сам (в момента опитва, но става мазало)
да заспива точно в 2 следобед
да говори смислено ( казва думи, но за изречения още си и мечтая ).
Предполагам, че в яслата ще ми разяснят, но не пречи и тук да попитам. Когато живот и здраве тръгне, ще е на 2 години без 1 месец Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 26, 2011, 12:48:31 »
Раздели ТемаНагоре

Здравей, моето момченце тръгна на ясла на точно 2 годинки. На 16-ти септември направи 2, и на 20-ти тръгна на ясла.Не можеше нито да яде самостоятелно,нито можех да го накарам да седне на гърне, а за говоренето говореше за живите и за умрелите, но нищо почти не му се разбираше.Не се притеснявай за нищо, защото там ще го научат на всичко. Моето дете на третата седмица почна да ходи на гърне,почти се е научил да се храни сам а в говоренето е супер вече. Яслата е много голям плюс за децата,защото там се развиват много по бързо, отколкото у дома с мен. Гледат едно от друго и научават много нови неща. Митко започна да пее песнички,да се храни сам,да използва по на често  гърнето( все още не се е отучил напълно от памперса), дори напълня там от режима. те ядът и спят по едно и също време и това си оказва влияние.Единственото лошо е, че в началото ходи 3 дена на ясла,после болен една седмица удома,после 5 дена на ясла, и пак болен седмица удома, но това да не те притеснява, защото така децата си изграждат имунитет и почват да се разболяват все по рядко и по рядко . можеш да му вземеш някакво сиропче или витамини за подсилване на имунната система, аз му давам сиропа на доктор тайс и съм много доволна. не се притеснявай ако детето ти не може да се храни само, или не е научено на гърне... там ги гледат много добре и който не може да се храни сам, ги хранят госпожите, защото те все пак са си бебета още... не е като в градината да са самостоятелни. Ще видиш сама колко голяма разлика ще има в детето ти, когато го пуснеш на ясла, за кратко време ще научи много неща. всеки ден ще те изненадва с по нещо ново Smiley  пожелавам ви много успех с яслата, и дано не плаче като моето момче за мама Smiley  много трудно му беше докъто свикне, че ще е сам там и мен няма да ме има, но ето че свикна и се чувства много добре там  Smiley
Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Януари 26, 2011, 12:57:59 »
Раздели ТемаНагоре


Поли благодаря за изчерпателната информация Smiley За болестите съм подготвена, ясно ми е, че като едното е със сополив нос ще зарази и другите 9 Smiley
То и моят не млъква, ама изричението му е "лалалилоласкотамото кола брамбръмлаламими". Та коли ако има ще е екстра, ако не ще занеса.
На гърне седи, пипа си памперса и даже понякога си носи гърнето, но невинаги го хващам  Cheesy
Опасявам се за спането само. Дано ги уморяват повече, че моят е свикнал да спи от 3 до 5.
Сашко ще тръгне Март месец. В началото по половин ден и с мен, надявам се до Април да се адаптира Smiley Може и да реве малко, но като има коли и други деца се надявам да ме забрави. Съдейки по директорката и лелките отношението към бебоците е страхотно.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 13:01:20 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
polincheto88
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


моето малко момченце

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 26, 2011, 13:19:54 »
Раздели ТемаНагоре


Поли благодаря за изчерпателната информация Smiley За болестите съм подготвена, ясно ми е, че като едното е със сополив нос ще зарази и другите 9 Smiley
То и моят не млъква, ама изричението му е "лалалилоласкотамото кола брамбръмлаламими". Та коли ако има ще е екстра, ако не ще занеса.
На гърне седи, пипа си памперса и даже понякога си носи гърнето, но невинаги го хващам  Cheesy
Опасявам се за спането само. Дано ги уморяват повече, че моят е свикнал да спи от 3 до 5.
Сашко ще тръгне Март месец. В началото по половин ден и с мен, надявам се до Април да се адаптира Smiley Може и да реве малко, но като има коли и други деца се надявам да ме забрави. Съдейки по директорката и лелките отношението към бебоците е страхотно.

   Не мисля, че ще има проблеми със заспиването, аз и аз си мислех, че митко няма да може да го накарат да легне, но те там се измарят а и като види че всички лягат да спят няма къде да иде и той ще заспи  Smiley  а тези на които не им се спи, и които са новички дечица ги разхожат, играят си с тях докъто не им се доспи поне в нашата ясла  е така.И да, в началото най добре е да си го прибираш на обяд.Няма да се притесняваш за нищо всичко ще е наред, ние попаднахме на много добри госпожи и лелки (много съм доволна) грижат се за децата, все едно са техни не ги оставят нито гладни нито напикани нито пък се държат грубо с тях, дано и при вас да е така. Успех  Smiley
Активен

коректна съм и очаквам същото от ваша страна! при интерес пишете на лични! за непознати за мен потребители при кокупка над 10лв,предварително плащане! желая ви здраве !
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Януари 26, 2011, 13:43:17 »
Раздели ТемаНагоре


Поли благодаря за изчерпателната информация Smiley За болестите съм подготвена, ясно ми е, че като едното е със сополив нос ще зарази и другите 9 Smiley
То и моят не млъква, ама изричението му е "лалалилоласкотамото кола брамбръмлаламими". Та коли ако има ще е екстра, ако не ще занеса.
На гърне седи, пипа си памперса и даже понякога си носи гърнето, но невинаги го хващам  Cheesy
Опасявам се за спането само. Дано ги уморяват повече, че моят е свикнал да спи от 3 до 5.
Сашко ще тръгне Март месец. В началото по половин ден и с мен, надявам се до Април да се адаптира Smiley Може и да реве малко, но като има коли и други деца се надявам да ме забрави. Съдейки по директорката и лелките отношението към бебоците е страхотно.

   Не мисля, че ще има проблеми със заспиването, аз и аз си мислех, че митко няма да може да го накарат да легне, но те там се измарят а и като види че всички лягат да спят няма къде да иде и той ще заспи  Smiley  а тези на които не им се спи, и които са новички дечица ги разхожат, играят си с тях докъто не им се доспи поне в нашата ясла  е така.И да, в началото най добре е да си го прибираш на обяд.Няма да се притесняваш за нищо всичко ще е наред, ние попаднахме на много добри госпожи и лелки (много съм доволна) грижат се за децата, все едно са техни не ги оставят нито гладни нито напикани нито пък се държат грубо с тях, дано и при вас да е така. Успех  Smiley
Благодаря Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Януари 26, 2011, 15:16:08 »
Раздели ТемаНагоре

В крайна сметка се оказа, че ще ме огрее така лелеяната ясла. Но тъй като идея нямам с какво трябва да изпратя детето и какво трябва да може то, ще помоля майчетата с опит да споделят. Въпросите, които изникват в главата ми са :
Трябва ли да се е отказал от памперса
да може да яде сам (в момента опитва, но става мазало)
да заспива точно в 2 следобед
да говори смислено ( казва думи, но за изречения още си и мечтая ).
Предполагам, че в яслата ще ми разяснят, но не пречи и тук да попитам. Когато живот и здраве тръгне, ще е на 2 години без 1 месец Smiley

мила emi9 моята дъщеря тръгна на 1.10г и правеше всичка.на въпросите ти отговарям подред
1.-беше без памперс,казваше всичко каквото й се правеше
2.-ядеше сама
3.-в яслятя не зяспеват в 14.00ч ,а някаде между 12.00 и 12.45ч
4.за смесленото говорене е мн относително.дащеря ми говореше всичко,а малкия ми племенник е на 2г и не говори все още

детето трябва да е отучено от памперс,да се храни само и да казва какво иска,но ми е чудно как да стане като всяко дете е различо.ето аз например съм провървала на 3г,а брат ми е проговорил на 3г.няма как всички деца да са еднакви.така че не се притеснявай,пращай детето на ясла,те за това са там да го отвикнат от памперсите и да го учат да се храни.та той ако прави вс сам какво ще прави там,дъщеря ми можеше вс и за това не й харесваше в яслата. Kiss
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      
slamcho_r
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 197


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Януари 26, 2011, 17:43:17 »
Раздели ТемаНагоре

Е, аз съм далече от мисълта, че яслата е място да се научи всичко. И че ако детето е свикнало на всичко, там ще му е скучно. Моята дъщеря тръгна на 1г7м. Правеше всичко- и говорене с изречения, и ходене на гърне, и хранене. И пак и беше интересно.
 Моето мнение е , че под грижите на лелките-там няма госпожи и в средата на други дечица много по-лесно ще се приучи на хигиенни навици и режим. А емоциите от игрите с децата и заниманията са несравними. Няма да остане гладно и жадно, нито мокро.Но се въоръжи с търпение по отношение на болестите. Цикъла 3дни на ясла и 5 у дома при нас беше доста дълъг.Успешно приобщаване ви пожелавам! Има много трогателни моменти в тази възраст и в това заведение. И много майчини вълнения.
Активен

Коректна и добронамерена съм, очаквам същото и от отсрещната страна.
При интерес към моя обява , след запис и сериозни намерения очаквам ЛС и адрес,давам предимство на първият, който го направи.
 Описвам подробно размери и състояние.
 Поставям оценки,правете го и вие.
niki_neni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 75

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Януари 26, 2011, 17:43:45 »
Раздели ТемаНагоре

АЗ МОЯ МАЛКИЯ ГО ПУСНАХ НА ЯСЛА НА  11 МЕСЕЦА ДАЖЕ И НЕ ХОДЕШЕ,ТАМ ПРОХОДИ .ПРОСТО СЕ НАЛОЖИ...,БЕШЕ СИ С БИБКАТА,ПАМПЕРСА.ШИШЕТО И ТН.СЛЕД 2 СЕДМИЦИ МАХНА И ШИШЕТО И БИБЕРОНА, НО ДО ПАМПЕРСА СИ БЕШЕ ДО  2ГОД.НИКОЙ И НИЩО НЕМОЖЕШЕ ДА ГО НАКАРА ДА СЕДНЕ НА ГЪРНЕТО  Shocked ВСИЧКО СИ Е ДО ДЕТЕТО
Активен

1.Пощенските са за сметка на купувача,и за не платени такива пиша отрицателни оценки.
2.Коректна съм,бъдете и Вие.
3.Винаги поставям оценки.
4.За по-големи суми изисквам предварително плащане.
5.При сериозен интерес пишете на лични
6.Получавам пратки само по ПОЩАТА,АКО НЯМАМЕ ДРУГА УГОВОРКА.
7.ПАРИ НА ПРЕД НЕ ПРАЩАМ НА ПОТРЕБИТЕЛИ БЕЗ ОЦЕНКИ И С ОТРИЦАТЕЛНИ.МОЛЯ ЗА РАЗБИРАНЕ..
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=81458&profile_type=feedback
denica.staneva
дъщеря ми е моят живот
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1546


четете подписът ми!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Януари 26, 2011, 19:52:15 »
Раздели ТемаНагоре

Е, аз съм далече от мисълта, че яслата е място да се научи всичко. И че ако детето е свикнало на всичко, там ще му е скучно. Моята дъщеря тръгна на 1г7м. Правеше всичко- и говорене с изречения, и ходене на гърне, и хранене. И пак и беше интересно.
 Моето мнение е , че под грижите на лелките-там няма госпожи и в средата на други дечица много по-лесно ще се приучи на хигиенни навици и режим. А емоциите от игрите с децата и заниманията са несравними. Няма да остане гладно и жадно, нито мокро.Но се въоръжи с търпение по отношение на болестите. Цикъла 3дни на ясла и 5 у дома при нас беше доста дълъг.Успешно приобщаване ви пожелавам! Има много трогателни моменти в тази възраст и в това заведение. И много майчини вълнения.

миличка сега когато Йоана е в 1-ва гр не плаче не й е скучно и не иска да се прибира.занимания по цял ден и просто детето от 7.30 иска да тръгва от вкъщи.за хубавите детски емоции и трогателните моменти на мама съм съгласна,на мен всеки ден до сега ми е такъв.отивам в гр да си я взима и като почнат г-жите да си ми хвалят детето  Cheesy Cheesy Cheesy всеки път се просълзявам от радост  Kiss
Активен

изисквам предварително плащане!!!аман от тарикати!!!
      


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: