{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Еконт" vs. Български пощи  (Прочетена 62175 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #120 -: Март 27, 2011, 18:28:50 »
Раздели ТемаНагоре

Еконт имат ограничение на тегло и габарити за изпращане на пощенкски пратки. Знам със сигурност, защото скоро едва се вместих в обиколките на кашончето ми, ако беше 2 см по-голямо, трябваше да го пратя като куриерска пратка. Така че да знаете, ако искате да  използвате специално пощенските пратки на Еконт.
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #121 -: Март 29, 2011, 16:27:17 »
Раздели ТемаНагоре

Еконт имат ограничение на тегло и габарити за изпращане на пощенкски пратки. Знам със сигурност, защото скоро едва се вместих в обиколките на кашончето ми, ако беше 2 см по-голямо, трябваше да го пратя като куриерска пратка. Така че да знаете, ако искате да  използвате специално пощенските пратки на Еконт.
Кажи какви са точно размерите.
С голяма неохота ми приемат пощенските (колетни) пратки в Еконт. Roll Eyes Явно служителките печелят процент само от куриерските. Huh?
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #122 -: Март 29, 2011, 21:24:28 »
Раздели ТемаНагоре

Нямам представа какви са позволените размери, но събираха всичките мерки на кашончето ми и смятаха нещо. Може би в сайта им има упоменати допустими размери, не съм гледала подробно.
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley
shushamusha
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 117


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #123 -: Юли 10, 2011, 10:40:33 »
Раздели ТемаНагоре

Така и така се започна обсъждането на предимствата и недостатъците на курирските фирми и българските пощи в различни теми, дайте да ги пишем тук, че да е по-систематизирано. Копирам линковете и тук.

http://www.econt.com/post_prevod_2553/ това са за пощенски парични преводи


http://www.econt.com/tariff-post/ на мен ли така ми се струва или малките пакети по Еконт излизат по-евтино Shocked Там дали се загубват, ако не са препоръчани?


Малките пакети изглеждат само на пръв поглед по-ефтини. Но упомената цена се добавя и 1лв. препоръчана поща, което е задължително.
Всъщност цените на малките пакети излизат като цените на пощенските пратки в Еконт. Подробно съм разпитвала, даже писах до управата на Еконт и те ми казаха, че ще преразгледат цените и ще пишат, но засега нищо. Даже не виждам смисъла да има такава опция малък пакет.
Що се отнася до паричните записи, те са с най-ниска тарифа - 1.2% от стойността на парите, които изпращаш.
Иначе аз съм много доволна от тях! Досега нищо не ми се е губило и дори да е без препоръчани си има начини да ги проследят. Аз отвреме навреме пращам пощенски пратки без препоръчани и никога не съм имала проблеми.
Активен

ТОЧНОСТ, КОРЕКТНОСТ, ДОБЪР ТОН И КОМУНИКАЦИЯ! Прочете подписа ми в профила - там ще разберете повече за мен като потребител! http://www.bgdomakinq.com/member.php?ppaction=profile&uid=7427
shushamusha
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 117


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #124 -: Юли 10, 2011, 10:51:41 »
Раздели ТемаНагоре

Еконт имат ограничение на тегло и габарити за изпращане на пощенкски пратки. Знам със сигурност, защото скоро едва се вместих в обиколките на кашончето ми, ако беше 2 см по-голямо, трябваше да го пратя като куриерска пратка. Така че да знаете, ако искате да  използвате специално пощенските пратки на Еконт.
Кажи какви са точно размерите.
С голяма неохота ми приемат пощенските (колетни) пратки в Еконт. Roll Eyes Явно служителките печелят процент само от куриерските. Huh?

При мен момичето е много любезно, отговаря на всеки въпрос, даже ми е дала телефона и аз понякога се консултирам с нея по телефона или питам колко ще ми излезе нещо, ако няма клиенти в момента. Пращала съм пощенски колетни пратки без проблеми, нито за размери ми е правила въпрос, даже тя сама ме насочи към пощенските пратки, в повечето случаи с наложен платеж, но той не е много при тях - 1% от наложената сума. Куриер ползвам само като пращам обемисти неща и такива които трябва да ги отворят, за да ги видят.
Изобщо много съм си доволна от нашия офис!
Активен

ТОЧНОСТ, КОРЕКТНОСТ, ДОБЪР ТОН И КОМУНИКАЦИЯ! Прочете подписа ми в профила - там ще разберете повече за мен като потребител! http://www.bgdomakinq.com/member.php?ppaction=profile&uid=7427
daniabc
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #125 -: Юли 23, 2011, 16:21:21 »
Раздели ТемаНагоре

Предпочитам Еконт, защото:
1. По- близо ми са  Cheesy
2. Няма бумащина  Wink
3. Паричните преводи са 1.2% /на 100лв. се плаща 1.20 лв./ и след броени минутки пристигат. И дума не може да става за сравнение като цена и бързина, спрямо телеграфните записи на БП.
4. Излиза доста по-евтино да се ползва пощенска услуга на Еконт, с наложен платеж. Преди няколко дни за първи път я ползвах  - изпратих книга. Само не разбрах, защо е валидна  единствено за  офис-офис, а трябва да се опакова и надписва предварително пратката, като за МПП по пощата... Също и разходите се заплащат предварително от подателя - Е, пълно щастие няма. За книгата разходите ми излезоха 2.83 лв., но след консултация ги калкулирах предварително и поех горницата над 2 лв. - Мисля, че е напълно разумен и примемлив риск, при отказ за приемане на пратката. 

ПП. А само който не е пращал с наложен платеж чрез Български Пощи - не знае в какво приключени се вкарва  Huh? . Аз веднъж пратих пакет и със сигурност няма да повторя - невероятна бумащина, измислени и скъпи тарифи /минимална разлика от куриерските услуги/ и над 10 дни чакане за получаване на записа  Roll Eyes
Активен
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #126 -: Август 05, 2011, 14:20:21 »
Раздели ТемаНагоре

Съвсем прясно инфо за Бг Пощи,препоръчано е с увеличение вече е 0.65 лв.,имайте го в предвид при пускане на препоръчани пакети!
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
delia
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 183


delia от Продавалник-а

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #127 -: Септември 13, 2011, 10:07:12 »
Раздели ТемаНагоре

Аз само едно нещо не разбрах...
Трябва ли да потдогвят предварително от къщи някакви документи, за да изпратя възможно най-евтино едно блузка от офис до офис като пощенска пратка с наложен платеж?
В сайта им пише, че има 6% отстъпка при предварителна подготовка на документите. Аз съм регистрирана и в Еконт и в  П-к, цяла сутрин се зверя и нищо не разбирам.
Виждам, че има 20% отстъпка, но тя касае куриерските разходи.
А в никое меню не мога да намеря предварителна подготовка за пощенска пратка.
За първи път ще ми е и не мога изобщо да се ориентирам.
Активен

Предимство за русенци и купувачите на повече от една обява. Не изпращам "до поискване" нито пари, нито покупки. Наложен платеж само след предварителна уговорка.
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #128 -: Януари 22, 2012, 10:51:15 »
Раздели ТемаНагоре

Когато изпращате по Еконт като пощенска пратка как опаковате? Както когато изпращате по пощата-в хартия или трябва да е опаковано с прозрачен найлон?
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #129 -: Януари 22, 2012, 16:49:06 »
Раздели ТемаНагоре

Скоро очаквайте 20% отстъпка при изпращане на пратки през Еконт за потребителите на сайта!
Активен

dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #130 -: Януари 22, 2012, 17:38:13 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Когато изпращате по Еконт като пощенска пратка как опаковате? Както когато изпращате по пощата-в хартия или трябва да е опаковано с прозрачен найлон?
Аз лично опаковам или в торбичка  или в бял плик(пощенски или А4 в зависимост  от размера).Ако е в торбичка си залепям края с тиксо и отгоре листче с данните.Все пак в Еконт задължително поставят пратката в техен плик,не е като в пощите(каквото дадеш,това изпращат).

п.п.Ако е чупливо,обвивам с балончестото фолио и тогава в плика(торбичката) Wink
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #131 -: Януари 22, 2012, 18:01:30 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря Даце  Wink
Това важи и за пощенските пратки по Еконт, нали?
Активен
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #132 -: Януари 22, 2012, 18:45:50 »
Раздели ТемаНагоре

Да,без значение пощенска или куриерска пратка,те задължително ги слагат в техен плик .Това не го правят единствено ако е нещо обемно,примерно  кутия за обувки (от големите) или нещо с такъв обем. Smiley
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #133 -: Януари 22, 2012, 19:24:19 »
Раздели ТемаНагоре

Много благодаря  Smiley
Лека вечер;)
Активен
mima11
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1266


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #134 -: Ноември 23, 2015, 11:19:39 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да ви попитам с коя от двете фирми мога да получа една пратка по-бързо ,защото е много спешно и трябва да я получа от София до Пловдив за около 24 часа?
Активен



Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: