{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Еконт" vs. Български пощи  (Прочетена 62176 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Ноември 05, 2010, 14:14:03 »
Раздели ТемаНагоре

Така и така се започна обсъждането на предимствата и недостатъците на курирските фирми и българските пощи в различни теми, дайте да ги пишем тук, че да е по-систематизирано. Копирам линковете и тук.

http://www.econt.com/post_prevod_2553/ това са за пощенски парични преводи


http://www.econt.com/tariff-post/ на мен ли така ми се струва или малките пакети по Еконт излизат по-евтино Shocked Там дали се загубват, ако не са препоръчани?
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2010, 14:18:49 »
Раздели ТемаНагоре

Така и така се започна обсъждането на предимствата и недостатъците на курирските фирми и българските пощи в различни теми, дайте да ги пишем тук, че да е по-систематизирано. Копирам линковете и тук.

http://www.econt.com/post_prevod_2553/ това са за пощенски парични преводи


http://www.econt.com/tariff-post/ на мен ли така ми се струва или малките пакети по Еконт излизат по-евтино Shocked Там дали се загубват, ако не са препоръчани?
Не знам. В пощата всичко до 2 кг и с препоръка е под 2 лв. За мен лично Еконт са ужасни. Два пъти съм получавала пратки чрез тях и двата пъти с големи проблеми.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2010, 14:39:00 »
Раздели ТемаНагоре

Така и така се започна обсъждането на предимствата и недостатъците на курирските фирми и българските пощи в различни теми, дайте да ги пишем тук, че да е по-систематизирано. Копирам линковете и тук.

http://www.econt.com/post_prevod_2553/ това са за пощенски парични преводи


http://www.econt.com/tariff-post/ на мен ли така ми се струва или малките пакети по Еконт излизат по-евтино Shocked Там дали се загубват, ако не са препоръчани?
Не знам. В пощата всичко до 2 кг и с препоръка е под 2 лв. За мен лично Еконт са ужасни. Два пъти съм получавала пратки чрез тях и два
та пъти с големи проблеми.
Еми така като гледам май май,кажете какви проблеми сте имали там,те до дома ли идват,от офис ли се вземат,по бързо ли става всичко?Нека някой обесни как стоят нещата и кое предпочита БГ пощи или Еконт,може би там ще е по добре,ако естествено имате в града,ние до сега нямахме ама май ще имаме Cheesy
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2010, 14:44:51 »
Раздели ТемаНагоре

Дефакто нас ни интересува това нали
Големи писма / малки пакети
Големи писма - Кореспондентски пратки, които съдържат съобщения от текущ или личен характер, вложени в плик с размери не по-големи от 260 / 360 мм, дебелина не повече от 20 мм и тегло до 2000 гр.
Малък пакет - Пратка, съдържаща предмети с или без търговска стойност, незабранени за влагане в пратки, с максимално тегло до 2000 гр.
до 50 гр  2,40лв
до 250 гр 1,20лв
до 500 гр 1,50лв
до 1000 гр 1,80лв
до 2000 гр 2,00лв
А това немога да разбера защо до 50гр е 2,40лв Huh?

Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
ponky
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 64


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2010, 15:13:58 »
Раздели ТемаНагоре

В предния си пост исках да наблегна само за записите,защото май само те излизат по-евтино.
Активен
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2010, 15:18:17 »
Раздели ТемаНагоре

И двата пъти трябваше да ми го доставят до дома. Седяла съм вързана целият девн. Дала съм и телефон и накрая звънят на изпращача да съм ходела до офиса да си го взема. И  като отидох ги питах, защо не са дошли. Обяснението беше, че нямали къде да паркират пред нас Huh? !!!
Вдигнах им луд скандал и поисках да платя доставка до офис, а не до врата, каквато трябваше да бъде, не можело. След половин час караници им платих и се зарекох повече да не ги потърся.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2010, 15:20:46 »
Раздели ТемаНагоре

И двата пъти трябваше да ми го доставят до дома. Седяла съм вързана целият девн. Дала съм и телефон и накрая звънят на изпращача да съм ходела до офиса да си го взема. И  като отидох ги питах, защо не са дошли. Обяснението беше, че нямали къде да паркират пред нас Huh? !!!
Вдигнах им луд скандал и поисках да платя доставка до офис, а не до врата, каквато трябваше да бъде, не можело. След половин час караници им платих и се зарекох повече да не ги потърся.
Еми гадно така,ама добре де каква е разликата като цена до дома или в офиса им
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2010, 15:24:02 »
Раздели ТемаНагоре

И двата пъти трябваше да ми го доставят до дома. Седяла съм вързана целият девн. Дала съм и телефон и накрая звънят на изпращача да съм ходела до офиса да си го взема. И  като отидох ги питах, защо не са дошли. Обяснението беше, че нямали къде да паркират пред нас Huh? !!!
Вдигнах им луд скандал и поисках да платя доставка до офис, а не до врата, каквато трябваше да бъде, не можело. След половин час караници им платих и се зарекох повече да не ги потърся.
Еми гадно така,ама добре де каква е разликата като цена до дома или в офиса им
Май към лев и малко. Не ми е за парите, а за отношението и разправиите. Щом са казали, че ще го донесат и си плащам за тази услуга - да ми го донесат.Притесняваха и изпращача. И офисът им е на гадно място. Нямат паркинг за клиенти, вътре работят страшни овци.......слаба фирма са. Поне за мен
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Merianlll
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 72


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2010, 15:42:54 »
Раздели ТемаНагоре

И аз вече предлагам да получа пари или да изпратя пари чрез Еконт.
Щеше да бъде още по-лесно и приятно ако на 2-те служителки там им бяха обяснили как се пращат пари до банкова сметка  Huh?
Първият път висях там 1 час докато жената ми прати парите, защото звънеше да й обясняват. Последният път уж пак пратих до сметка, ама са се получили в офис, а аз се чудя защо още на мамата не са й отразени в картата  Cheesy
Отделно уж пращаш до банка, ама ти искат адрес, телефон, bic код...
То май само аз ги тормозя да ми пращат пари така  Cheesy

И, въпреки всичко се надявам да се понаучат, защото често ще ги посещавам. Искам да приключа със записите по пощата, въпреки, че нашата поща е малка и само в определен ден и момент има доста хора, ама когато и аз съм там се изнервям  Undecided

А според тарифите, дадени по-горе е доста изгодно и пращането на пакети до 2 кг. Дано се разработи системата  Smiley
Активен

Обичам да чета ЛС
Поставяйте оценки!!!!!
Изчаквам записалите се колкото преценя.
Не плащам предварително, за да няма после изненади.
Връщам без да питам при несъответствие на състоянието, макар и да се набутвам с пощенските.
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=67319&profile_type=feedback /моля, редактирайте "сс" в думата "prodavalnicc" с "к" и ще ми ги видите. Не знам защо не ми се получава правилен линк.
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2010, 16:22:10 »
Раздели ТемаНагоре

Ползвала съм Еконт доста пъти, но не и във връзка с покупко-продажба на дрехи.
Най-евтино излиза "от офис до офис". Всичко допълнително като идване на адрес,изпращане от адрес,наложен платеж, точен час и т.н. се заплаща допълнително и накрая удоволствието може да ви излезе 10 лв (за пакет до 1 кг)
Не съм регистрирана като фирма,нито бгмама..мисля,че за тях има някакви отстъпки.
Активен
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2010, 16:28:48 »
Раздели ТемаНагоре

И аз вече предлагам да получа пари или да изпратя пари чрез Еконт.
Щеше да бъде още по-лесно и приятно ако на 2-те служителки там им бяха обяснили как се пращат пари до банкова сметка  Huh?
Първият път висях там 1 час докато жената ми прати парите, защото звънеше да й обясняват. Последният път уж пак пратих до сметка, ама са се получили в офис, а аз се чудя защо още на мамата не са й отразени в картата  Cheesy
Отделно уж пращаш до банка, ама ти искат адрес, телефон, bic код...
То май само аз ги тормозя да ми пращат пари така  Cheesy

И, въпреки всичко се надявам да се понаучат, защото често ще ги посещавам. Искам да приключа със записите по пощата, въпреки, че нашата поща е малка и само в определен ден и момент има доста хора, ама когато и аз съм там се изнервям  Undecided

А според тарифите, дадени по-горе е доста изгодно и пращането на пакети до 2 кг. Дано се разработи системата  Smiley
Значи с две думи пак е по добре за пакетите говоря,не за записите,до нас ли ги носят или до офиса?и какви са им цените така?
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2010, 16:57:27 »
Раздели ТемаНагоре

ЗА ЗАПИСИТЕ ОПРЕДЕЛЕНО Е ПО ЕВТИНО,ЗА ПАКЕТИТЕ НЕ СЪМ ТОЛКОВА СИГУРНА.АЗ СЪМ РЕГ И В БГ МАМА ЕКОНТ.ТРЯБВА ДА ВИ КАЖА,ЧЕ ДО СЕГА ПОЛЗВАХ 40% ОТСТЪПКА ОТ ЦЕНАТА,НО ОТ 01.11. ТОВА СЕ ПРОМЕНИ И ВЕЧЕ ОТСТЪПКАТА Е 20%.МНОГО ПО ИЗГОДНО ,А И СИГУРНО Е ПРИ ПРАЩАНЕТО НА ПО ОБЕМИСТИ ПРАТКИ ОТКОЛКОТО С БГ ПОЩИ.
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
mi_ma
мимчето
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 361


над мене греят две слънца,това са моите деца

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2010, 17:03:06 »
Раздели ТемаНагоре

Криси09 НОСЯТ ГИ КАКТО НА ТЕБ ТИ Е ИЗГОДНО,НО ЗА ВСИЧКО СЕ ПЛАЩА.АКО ИСКАШ СИ ГИ ВЗЕМАШ ОТ ОФИСА,А АКО ИСКАШ ДА ТИ ГО ДОНЕСАТ ДО ВАС СЪОТВЕТНО СИ ПЛАЩАШ ЗА ТОВА.НАЙ ЕВТИНА Е УСЛУГАТА ОФИС-ОФИС
Активен

1.пощенските за сметка на КУПУВАЧА 2.ВЕЧЕ плащане предварително 3.въщам стока неотговаряща на описанието 4.BG94BPBI79231098205001 пощенска банка 5.давам на първия дал адрес на лс 6.имам 245 ++++++ в Пр-ка 
http://smajliki.ru/smilie-743654535.html
tonikrisi
Вече ходя два пъти седмично до пощата
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 126


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2010, 17:14:24 »
Раздели ТемаНагоре

Аз лично съм много доволна от тази фирма,винаги когато са ми пращали пакети по нея служителите ми изпращат смс когато пратката е до офис,а когато е до дома и мен ме няма винаги се обаждат по телефона да ме питат кога ще съм си в къщи да ми го донесат!А от днес вече смятам да ползвам и тази им услуга за пращане на пари от офис до офис,излиза направо без пари таксата им....аз по пощата само за 2 дни съм дала 8лв само за такси....!
Активен

АЗ СЪМ КОРЕКТНА,ОЧАКВАМ СЪЩОТО И ОТ ОТВЕТНАТА СТРАНА!
 За  потребители  с по-малко от 10+оценки не пращам предварително!!!(първо паричките-после пакета и обратно).
Не пазя ред,давам на първият писал на ЛС!
rosina75
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


най-голямото ми щастие са децата ми

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2010, 17:25:50 »
Раздели ТемаНагоре

ЗА ЗАПИСИТЕ ОПРЕДЕЛЕНО Е ПО ЕВТИНО,ЗА ПАКЕТИТЕ НЕ СЪМ ТОЛКОВА СИГУРНА.АЗ СЪМ РЕГ И В БГ МАМА ЕКОНТ.ТРЯБВА ДА ВИ КАЖА,ЧЕ ДО СЕГА ПОЛЗВАХ 40% ОТСТЪПКА ОТ ЦЕНАТА,НО ОТ 01.11. ТОВА СЕ ПРОМЕНИ И ВЕЧЕ ОТСТЪПКАТА Е 20%.МНОГО ПО ИЗГОДНО ,А И СИГУРНО Е ПРИ ПРАЩАНЕТО НА ПО ОБЕМИСТИ ПРАТКИ ОТКОЛКОТО С БГ ПОЩИ.

Еееееееее това с намалянето на % отстъпка е много гадно. SadИзобщо не знаех за това :Smiley
Аз съм много доволна от Еконт.
Винаги са били супер изрядни, точни и коректни.
От скоро ги ползвам и да пращам записи.След 15минута са вече при отсрещната страна /като телеграфен запис/,само че за смешни стотинки.















Активен

Привет и от мен !
ето оценките ми от другият сайт! Smile
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=43553&ppaction=readfeed
не пазя ред,пращам на първия дал адрес на лс.
не пращам боклуци,не ми пращайте и вие.
корекна съм и очаквам същото.
пращам и получавам като МПП.
поставям винаги оценки-правете го и вие.
за нови потреб. и такива с отр.оценки пращам след получен запис.
опаковки не плащам-правете си сметката.
НП без уговорка не приемам.
връщам стока неотговаряща на описанието.


Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: