{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Еконт" vs. Български пощи  (Прочетена 62230 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #90 -: Декември 05, 2010, 10:48:32 »
Раздели ТемаНагоре

Такааааааааааа......ще бъде отправено предупреждение на този етап  Cheesy (предложиха ми разследване и протокол за нарушение от страна на офиса). Смилих се, кво да ги правя! НО ! Втора прошка обаче няма да има!
Оказа се, че таксуват препоръка, която в случая е напълно излишна, защото превода е от офис до офис и парите немогат да отидат другаде.
С тези 0,50лв. не са пили кафе, а са отчетени като такса за самия превод (поне това). Грешката е от незнание(предполага се!) Shocked Shocked Shocked
ТАКСАТА Е 1,2% ЗА ПАРИЧЕН ПРЕВОД ОТ ОФИС ДО ОФИС И НИТО СТОТИНКА ПОВЕЧЕ!  Tongue

Ако при следващото ми ходене нещата са на същия хал.....да му мислят!  Wink
Е добре де кака , ти не поиска ли да си върнат назад в архивите и да ти възстановят всичките по 50 стотинки които са те таксували по незнание , ако бях аз щях да го изискам!!!
Ангелче, всичките по 0,50лв. са точно 4 х 0,50лв. = 2,00лв.  Roll Eyes Аз за 2,00лв. циганка не ставам, а и от тогава не ми се е налагало да им ползвам услугите. За мен е по-важно при следващото ми ходене да няма изпълнения  Cheesy , остави ме мен, но има хора, които правят преводи по 3пъти в седмицата.... Shocked
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #91 -: Декември 05, 2010, 12:00:57 »
Раздели ТемаНагоре

Аха , аз си представях нещо от рода на 20-30 по 0,50 , за два лева да , ама ако бяха повече ,
Активен

rado84
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 455


София

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #92 -: Декември 05, 2010, 12:08:29 »
Раздели ТемаНагоре

Мимоза, ти знаеш ли какви са им правилата и законите на Еконт? 160 листа А4 написани двустранно! Доста преди да им стана клиент работих известно време при тях, даже ни водиха на обучение в Руси. Много малка част от обучаващите се успяваха да запомнят и най-важното - да разберат тези 160 листа А4. Така че не им се сърди, че не знаят това или онова. Ако видиш на живо книгата с правилата и таксите лошо ще ти стане и на драго сърце ще ги даваш тия 50 с'тинки всеки път.
Активен

mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #93 -: Декември 05, 2010, 16:53:17 »
Раздели ТемаНагоре

Ей, Радо, само не ги защитавай!
От всички офиси в цялата страна само те не разбраха Lips Sealed Как тъй бе?
И не, повече няма да давам по 0,50лв. отгоре, пък камо ли и на драго сърце  Tongue
Хич не ме интересува колко бумаги трябва да изучат, ако не могат, не им е мястото там  Lips Sealed
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
ivelinajk
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #94 -: Декември 18, 2010, 18:10:43 »
Раздели ТемаНагоре

А колко би излязъл наложен платеж по пощата на чанта около 300гр. на стойност 8лв.? Вземаме цената на услугата 1,05лв. според грамажа + такса наложен платеж 0,60лв. + такса обявена стойност или цената на записа 0,50лв. Слагат ли се още 0,58лв. за препоръка или щом е с наложен платеж се предполага? Правилно ли калкулирам 2,15лв. или се включва още нещо?
Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #95 -: Декември 18, 2010, 18:13:13 »
Раздели ТемаНагоре

А колко би излязъл наложен платеж по пощата на чанта около 300гр. на стойност 8лв.? Вземаме цената на услугата 1,05лв. според грамажа + такса наложен платеж 0,60лв. + такса обявена стойност или цената на записа 0,50лв. Слагат ли се още 0,58лв. за препоръка или щом е с наложен платеж се предполага? Правилно ли калкулирам 2,15лв. или се включва още нещо?
Доста скъпо излиза то не си заслужава,но не знам как се смята .Мислях веднъж да пращам така една термо чанта за която бая ми искаха и се отказах  Lips Sealed
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
ivelinajk
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #96 -: Декември 18, 2010, 18:52:07 »
Раздели ТемаНагоре

Мдаааа, още две мацки ми казаха същото. Явно това, което смятам изобщо не отговаря на реалността. А и самата аз се сетих, че получих книга на стойност 6лв. за 9,67лв. общо с наложения, хем печатните произведения са на по-ниска тарифа. Заблудих се от това, че за бебешки шезлонг ми бяха взели 4,60лв. и предполагах, че за нещо маломерно няма да е така....
Активен

Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #97 -: Януари 10, 2011, 16:10:22 »
Раздели ТемаНагоре

Я кажете когато се пуска по Еконт,аз ли пак да си го опаковам Lips Sealed или те си имат Wink
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
mimi100
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #98 -: Януари 10, 2011, 16:12:57 »
Раздели ТемаНагоре

Я кажете когато се пуска по Еконт,аз ли пак да си го опаковам Lips Sealed или те си имат Wink
ти си опаковаш  Wink
Активен

НЕ искам хора които нямат сериозен интерес към нещо
 да се записват излишно в обявите ми
НЕ обичам да чакам  
 за това давам на първия дал адрес на лс дори и да е последно записал се
и ако може без КОМЕНТАР по темата...защоне спазвам ред
ТУК СЪМ ГО НАПИСАЛА
записал се на 2 или повече обяви с предимство
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #99 -: Януари 11, 2011, 19:21:10 »
Раздели ТемаНагоре

Я кажете когато се пуска по Еконт,аз ли пак да си го опаковам Lips Sealed или те си имат Wink
ти си опаковаш  Wink
е как  Shocked те ти го опаковат, имат си пликчета всякакъв размер. даже ако е чупливо, ти дават балончета. Roll Eyes
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
mimi100
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #100 -: Януари 11, 2011, 20:17:47 »
Раздели ТемаНагоре

Я кажете когато се пуска по Еконт,аз ли пак да си го опаковам Lips Sealed или те си имат Wink
ти си опаковаш  Wink
е как  Shocked те ти го опаковат, имат си пликчета всякакъв размер. даже ако е чупливо, ти дават балончета. Roll Eyes
зависи какво пускаш.......лично аз съм пускала само големи неща като колички,кошари ит.н.т аз съм си ги опаковала....един единствен път пуснах като пощенска пратка която там си я опаковах с  хартия  Cheesy
Активен

НЕ искам хора които нямат сериозен интерес към нещо
 да се записват излишно в обявите ми
НЕ обичам да чакам  
 за това давам на първия дал адрес на лс дори и да е последно записал се
и ако може без КОМЕНТАР по темата...защоне спазвам ред
ТУК СЪМ ГО НАПИСАЛА
записал се на 2 или повече обяви с предимство
rainkissed_girl
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 488


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #101 -: Януари 11, 2011, 22:48:52 »
Раздели ТемаНагоре

Я кажете когато се пуска по Еконт,аз ли пак да си го опаковам Lips Sealed или те си имат Wink
ти си опаковаш  Wink
е как  Shocked те ти го опаковат, имат си пликчета всякакъв размер. даже ако е чупливо, ти дават балончета. Roll Eyes
зависи какво пускаш.......лично аз съм пускала само големи неща като колички,кошари ит.н.т аз съм си ги опаковала....един единствен път пуснах като пощенска пратка която там си я опаковах с  хартия  Cheesy
аз досега съм пращала обувки, чанта, тенис ракети - те ми ги опаковаха.
кошница за кола съм купувала и пристигна във фолио, но май си бепе еконтско Roll Eyes
Активен

Не поемам пощенски, освен ако не е упоменато в обявата.
                                 
s0n1a
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 226


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #102 -: Януари 22, 2011, 23:59:39 »
Раздели ТемаНагоре

Колети по еконт
Пратка, съдържаща предмети с или без търговска стойност, незабранени за влагане в пратки, с максимално тегло до 20 кг, дължина до 60 см и обиколка до 240 см.    до 1 кг - 2.50 лв
до 2 кг - 3лв
до 5 кг - 4 лв
Този ценоразпис актуален ли е ? МИналата седмица исках да изпратя колет по еконт беше 2кг 100 гр. и с жената се бяхме разбрали да е с наложен платеж. Ми искаха ми 12 лева и нещо за доставка до офис  Huh?  От тарифите им виждам , че заради наложения платеж е 1 процент и пак не ги докарвам до 12 лева. моята сметка сега като гледам е 4 лв + 1 % от 40 лв МИ нещо не ми излизат 12 лева  Cheesy А по пощата ми струваше 4. 96 лв.
Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #103 -: Януари 23, 2011, 09:30:29 »
Раздели ТемаНагоре

Колети по еконт
Пратка, съдържаща предмети с или без търговска стойност, незабранени за влагане в пратки, с максимално тегло до 20 кг, дължина до 60 см и обиколка до 240 см.    до 1 кг - 2.50 лв
до 2 кг - 3лв
до 5 кг - 4 лв
Този ценоразпис актуален ли е ? МИналата седмица исках да изпратя колет по еконт беше 2кг 100 гр. и с жената се бяхме разбрали да е с наложен платеж. Ми искаха ми 12 лева и нещо за доставка до офис  Huh?  От тарифите им виждам , че заради наложения платеж е 1 процент и пак не ги докарвам до 12 лева. моята сметка сега като гледам е 4 лв + 1 % от 40 лв МИ нещо не ми излизат 12 лева  Cheesy А по пощата ми струваше 4. 96 лв.
Ама и аз се учудвам ама ценоразписа май не е актуален,че и аз питах на скоро и ми казаха некаква космическа сума  Undecided
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
sweets
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 106


И там съм sweets....

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #104 -: Януари 24, 2011, 15:11:02 »
Раздели ТемаНагоре

Момичета, може би са ви казали цените на куриреските пратки, те са такива космически. Еконт имат и услуга пощенска пратка, такава като на пощите. Опаковаш си ти нещото с твои материали и казваш, че искаш да го пратиш като ПОЩЕНСКА пратка, не като куриерска. Преди 3-4 дни изпращах парфюм, опакован в голяма кутия с много намачкана хартия вътре, за да не се счупи /бях го приготвила за пощата, добре, че майчето-купувач ми каза да го пусна по Еконт за по-сигурно/ - взеха ми 2,50 лв. Съвсем актуални са си цените, написани по-горе.  Wink Чудно ми е защо не ги харесваме Еконт, като цените на пощите станаха почти колкото Еконтските, ми аз за по-малко то 1,63 по пощата не съм изпращала или получавала, а масово пратките са ми по 1,88 лв. Така че 0,50 - 0,90 лв отгоре давам без да се замислям, че пощата не гарантира нито че няма да се изгуби, нито че няма да се счупи. А пощенските пратки на Еконт се доставят за 1 ден - като куриерските им.
Активен

Предимство за тези, които си изберат повече от едно нещо.
За суми над 20 лв, нови потребители и потребители с отрицателни оценки ще помоля за предварително плащане.
Приемам плащане по банка, пощ. запис или паричен превод чрез Еконт /най-удобен и евтин/, ето банковата ми сметка:IBAN BG06UNCR 7630 1078 5520 56
СКЛОННА СЪМ ДА ДОГОВАРЯМЕ ЦЕНИ И ПРАЩАМ ЗА ПРОБА!
Моля, не забравяйте пощенските! Smiley


Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: