{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Връщане на стока непотърсена от получател с Еконт  (Прочетена 15094 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
panda7
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 1

Профил
« -: Юли 17, 2011, 23:35:13 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте мами, изпращала съм и съм получавала с Еконт и други куриери,но досега такова нещо не ми се беше случвало.След дълги преговори една потребителка иска да купи дреха от мен.Държеше на Еконт, тя поема разходите по пращането и освен това наложен платеж. Искаше и доставка на адрес. Пращам в четвъртък-7 юли. В петък сутрин ми звънят че няма никого на адреса, какво да прави куриера от Еконт- казвам връщане на стоката в офиса. Пиша и че дрешката е в офиса и може и в събота да я вземе оттам, веднага идва отговор че е на работа,но утре ще си я вземе.И край-оттогава нито връзка с потребителката, нито от Еконт ми звънят.  В интернет при проверка на номера на товарителницата в сайта на Еконт излиза че е правен опит са доставка, върнат в офиса и инфо надолу няма.Отивам в нашия офис да проверят.Служителя малко се позачуди докато разчете инфото в неговия компютър - казва че пратката е там непотърсена, че може седмица да остане ако я потърсят,ако искам да разпоредя връщане на пратката обратно.
Отказвам, щом има срок 7 дни, защото не е изтекъл и защото много разчитах на тази продажба.  Той казва -добре, като минат 7 дена колегите от другия град ще ви звъннат да питат какво да правят с пратката. Досега никой обаче не ме е потърсил, а пратката е пусната на 7-ми.
Сега прочетох в сайта на Еконт че след 7-я работен ден оставането на пратка в офиса се заплаща по 4.80 на ден и ми стана лошо. Отделно че като я върнат ще трябва да платя към 7 лева в едната и другата посока,общо към 14-15 , а тя дрешката е толкова. Тези условия служителя не ми ги обясни, а често съм клиентка на офиса.
Искам да попитам на някого случвало ли му се е такова нещо и имам ли избор. Мога ли да откажа връщането и просто да остане непотърсена пратка и съответно никога да не я видя.Не ми се плащат 15 или повече лева за този "номер" на потребителката , и ми идват нанагорно.
И другото което ме терзае е, че не са ме потърсили. SadМоже ли нарочно да не звънят -да си начислят таксата престой и да плащам като поп. А може ли потребителката ако има близък в офиса или тя е служител да "поправи "документите и пратката да "изчезне.   
Извинете ме, че е  толкова объркано, но утре сутрин ще събера смелост да звънна в Еконт и не мога да спя, представяйки си как ще  ми заяват че вторник мога да си взема дрешката обратно срещу "скромните " 20-25 лв Shocked - двупосочни такси куриер и такса престой.     
Благодаря предварително на всеки отзовал се.
Активен

Предварително плащане за непознати потребители или с отриц.оценки.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=21850&ppaction=readfeed
Не приемам НП,без проба,връщам парцали.Приемам размяна ако ме устройва.
Предимство на покупка пред размяна,покупка 2 обяви или на познати.Не плащам предварителн
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #1 -: Юли 18, 2011, 09:32:31 »
Раздели ТемаНагоре

Това е някакъв ужас,е за това дори и да има офис на Еконт близо при мен (макар,че няма за това не им ползвам услугите),а мацко коя е таз потребителка или е от другия сайт,аз ако съм тези 20-25 лв. няма да ги дам на Еконта(ще прежаля дрешката),с тях ще си платя пътя до въпросната госпожа и милна и майка и баща и лелинчовци  Roll Eyes
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
panda7
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #2 -: Юли 18, 2011, 12:56:09 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря Поли, че се включи. Случаят е от другия сайт,но писах тук защото тук се чувствам по-спокойна да споделям, а и не търсех мнение за потребителката.Тя е нова,регистрирана април,но нито една оценка,нито една нейна обява, нито някой който да каже нещо за нея.Нито в списък с некоретни-просто като фантом.Явно е регистрирана и рядко намира време за сайта. 
С радост мога да съобщя че преди малко получих съобщение от Еконт да отида са си получа наложения платеж Tongue. Камък ми падна от сърцето Cheesy. Нито потребителката ми е писала, нито в сайта им при проследяване на стоката видях че е взета.Явно най-после в събота се е добрала до офиса. Но така и не е влизала в сайта откакто последно ми писа на 8 юли.
Но това чакане, този тормоз 10 дена да мисля ще я вземе ли , няма ли да я вземе, изпатих ли си, направо ме побърка.Повече няма да си го причиня. Щом не са скъпи стоки за 100 лв, ще си искам само предварително парите и това е. 
Незнам каква е процедурата, но админа може да заключи темата - Благодаря !
Активен

Предварително плащане за непознати потребители или с отриц.оценки.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=21850&ppaction=readfeed
Не приемам НП,без проба,връщам парцали.Приемам размяна ако ме устройва.
Предимство на покупка пред размяна,покупка 2 обяви или на познати.Не плащам предварителн
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 18, 2011, 13:24:55 »
Раздели ТемаНагоре

пандичка,и аз четох темата ти оттам,направо ми е жал за теб,но не и прощавай изобщо!!!ще кацне рано или кьсно!най-много да и направиме една мечка,аз бих се жертвала за една отрицателна в името на справедливостта,ще я попогледна,само дето там сьм МИС БАН 2011 Cheesy
но не прощавай!!!искай сьдействие и от админи,и от някой който живее там наоколо!
аз сега ще звьнна до нашия еконт да ги питам,приятелчета са ми Wink
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 13:26:42 от rusamapaumna » Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Юли 18, 2011, 13:40:32 »
Раздели ТемаНагоре

значи Пандичка,не се плаши изобщо!!ТРЯБВА задьлжително да ти се обадят от еконта,ще те попитат какво да правят с пратката,ти определяш-ако остане там се плаща магазинаш,но ако ти кажеш,точния термин е ПРАЩА СЕ ЗА УНИЩОЖЕНИЕ-не разбрах какво значи точно,но остава за тях или се унищожава според мен,но това не ти да им звьниш,а ТЕ ТРЯБВА ДА ТЕ ПОПИТАТ!дотогава нямат право да начисляват каквото и да е вьрху пратката.обясних всичко с подробностите около сумите на моя познат,така че бих му се доверила лично на този техен представител,спокойно!поне ще се разминеш с пьтни и останалите тежести,успех и тьрпение мила,и повече не им се врьзвай на тия престьпници дето нямат оценки пьк не им се плаща предварително!да ти кажа и аз имах подобен случай,но през пощата/пак от другия сайт/поисках едни ботуши за 7 лв,само че мацката ми ги пратила с наложен,вьпреки че изрично я предупредих-бих платила телеграфен,бих ги получила като пощенска пратка от еконт,но не и наложен платеж,а тая пак нахална!ботушите пристигнаха при мен на 12.80 лв,не пожелах да ги получа,а те все още стоят/втори месец/в нашата поща,виждам кашона всеки ден!идея нямам какво ще ги правят,но няма да ги платя!така и ти-кажи майната му,поне няма да се набутваш заради чуждите недомислици Sad
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 13:43:50 от rusamapaumna » Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726
panda7
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #5 -: Юли 18, 2011, 14:01:37 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря за съдействието rusamapaumna !
Както винаги си 6 !!!
Може би не си видяла поста,преди теб съм писала- явно мацката е взела ризката в събота и днес на обед дойде съобщение да отида за наложения. Оценка сега не мога да и поставя, не ми оферира, въобще не влиза в сайта.Но ще се опитам ако влезе-не трия обявата с дрехата нарочно.
А и ще я държа под око - да видя дали наистина е заета и разсеяна или някой ще изпищи.Може и повече да не ползва сайта. Дори не е писала дали е доволна,има ми и телефона-нищо.А 1 месец ме преследва за тази дрешка.
Важното за мен е че приключи благополучно и дано на никой да не се случва така да си стои в неведение.  Wink
Активен

Предварително плащане за непознати потребители или с отриц.оценки.
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=21850&ppaction=readfeed
Не приемам НП,без проба,връщам парцали.Приемам размяна ако ме устройва.
Предимство на покупка пред размяна,покупка 2 обяви или на познати.Не плащам предварителн
rusamapaumna
Мис "Луд умора няма" 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1969


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Юли 18, 2011, 14:48:45 »
Раздели ТемаНагоре

пфу,не сьм чела като хората,защото сьм на работа...е няма що,давам мнение и аз па Wink Cheesyе нищо де,поне ще знаеме и ние какви са им условията на еконта,не ми се е случвало и дано и така да остане де Cheesy
Активен

нЕма начин да нЕма начин!!!

http://kaprizen.com/?cat=14&img=1922726


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: