{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пощенски услуги!  (Прочетена 37078 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mira
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 194

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2010, 15:15:08 »
Раздели ТемаНагоре

Аз незнам кое колко струва,но пратих бебешки буйки с наложен платеж до София и ми взеха 4,01лв.Незнам много ли е малко ли е толкова ли трябва да е,но ми дадоха документ за това нещо и съответно жената няма как да пие кафе та било то от машина или не..........Щом имаш документ за исканата сума 1,2,3 или 5лв. касиерката няма как да си сложи в джоба някакви пари поне аз така си мисля,незнам.......
Мога да те убедя в обратното Wink Принципно представи си как си тръгвам, тя си го пуска като МПП и съответно коригира разликата на касовият апарат. Демек прави сторно на сумата взета от мен и си го пуска както си трябва. Не казвам, че е станало така. Казвам, че няма невъзможни неща и българинът потвърждава поговорката сиромах човек жив дявол Cheesy
Както и да е. На този пакет не му върви. Пуснала съм го на 22.10. Вчера мамата ходи до пощата си и още го нямало, а началника на Централна поща твърди, че е на адрес от 25.10. Малък ужас .......
Ей това със сторното няма как да стане, защото касовата бележка е в теб, а не в служителката! При сторно задължително се прилага оригиналната касова бележка.
Активен

За всички обяви: предварително плащане; пощенските за сметка на купувача, освен ако не сме уговорили друго; наложен платеж - след уговорка;
Пращам МПП по БП;
Предпочитам превод по сметка;
Не мога да пращам всеки ден: кварталната ми поща е в ремонт, затова трябва да ходя до друга, а съм с 2 деца;
Много ви моля, пишете оценки!
mira
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 194

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Ноември 12, 2010, 15:18:31 »
Раздели ТемаНагоре

Всъщност дойдох да питам нещо, което вече е питано, ама не ми е ясен отговора: при наложен платеж цената е теглото на МПП, препоръката, обявената стойност и какво още? Или това е всичко?
Активен

За всички обяви: предварително плащане; пощенските за сметка на купувача, освен ако не сме уговорили друго; наложен платеж - след уговорка;
Пращам МПП по БП;
Предпочитам превод по сметка;
Не мога да пращам всеки ден: кварталната ми поща е в ремонт, затова трябва да ходя до друга, а съм с 2 деца;
Много ви моля, пишете оценки!
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2010, 17:00:37 »
Раздели ТемаНагоре

За наложен платеж се плащат допълнително 0.60 лв за: цитирам от сайта на БГ пощи "допълнително към цената за тегло, препоръка, обявена стойност и цена за превод на  сумата на наложения платеж".
-Препоръката е 0.58
-Обявената стойност е
обявена стойност/допълнително към цената за тегло и препоръка/          
до 50,00 лв.   0,50      
от 50,01 до 100,00 лв.   1,00      
от 100,01 до 150,00 лв.   1,50      
от 150,01 до 200,00 лв.   2,00      
от 200,01 до 300,00 лв.   3,00      
от 300,01 до 400,00 лв.   4,00      
от 400,01 до 600,00 лв.   6,00      
от 600,01 до 800,00 лв.   8,00      
от 800,01 до 1000,00 лв.   10,00      
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2010, 17:04:22 »
Раздели ТемаНагоре

Аз незнам кое колко струва,но пратих бебешки буйки с наложен платеж до София и ми взеха 4,01лв.Незнам много ли е малко ли е толкова ли трябва да е,но ми дадоха документ за това нещо и съответно жената няма как да пие кафе та било то от машина или не..........Щом имаш документ за исканата сума 1,2,3 или 5лв. касиерката няма как да си сложи в джоба някакви пари поне аз така си мисля,незнам.......
Мога да те убедя в обратното Wink Принципно представи си как си тръгвам, тя си го пуска като МПП и съответно коригира разликата на касовият апарат. Демек прави сторно на сумата взета от мен и си го пуска както си трябва. Не казвам, че е станало така. Казвам, че няма невъзможни неща и българинът потвърждава поговорката сиромах човек жив дявол Cheesy
Както и да е. На този пакет не му върви. Пуснала съм го на 22.10. Вчера мамата ходи до пощата си и още го нямало, а началника на Централна поща твърди, че е на адрес от 25.10. Малък ужас .......
Ей това със сторното няма как да стане, защото касовата бележка е в теб, а не в служителката! При сторно задължително се прилага оригиналната касова бележка.
Има как, има.  Cheesy Не казвам, че е правилният начин, но има. И аз съм горд собственик на фирма с касов апарат, та са ми ясни. Няма значение. Минало.
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
juliqzh
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 121


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2010, 13:37:29 »
Раздели ТемаНагоре

Не знам дали тук му е мястото на моя въпрос, но ще питам Smiley
Последния пък като ходих да пускам прилежно опакован пакет ми направиха забележка,че трябвало да го опаковам пред тях (някакви нови правила).
На някоя от вас случвало ли се е?
Защото знаем как изчезват пакети каресани от пощенска служителка(вече ми се е случвало), и затова реших да питам.

Благодаря предварително за отговорите.
Активен

1.Пазя ред най-много 24 часа.Подсещам 1 път на ЛС.
2.Коректна съм - бъдете и Вие

ОЦЕНКИТЕ МИ

http://jazh.snimka.bg/other/ocenki.519192
juliqzh
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 121


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #50 -: Ноември 29, 2010, 14:15:14 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявам се ако се счита за спам. За интересуващите се от същия въпрос ето я темата:

http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=553.0


Ако прецените изтрийте постовете ми.
Отново, извинявам се за недоглеждането си.
Активен

1.Пазя ред най-много 24 часа.Подсещам 1 път на ЛС.
2.Коректна съм - бъдете и Вие

ОЦЕНКИТЕ МИ

http://jazh.snimka.bg/other/ocenki.519192
maristuta
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #51 -: Декември 09, 2010, 17:21:41 »
Раздели ТемаНагоре

Само да отбележа, че публикуваната информация на първа страница за телеграфен запис като услуга на Български пощи НЕ е вярна.
Таксата за телеграфен запис е сума от таксата като за обикновен запис + 1.20 лева.
Активен
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #52 -: Март 25, 2011, 17:04:41 »
Раздели ТемаНагоре

Я да питам пак аз, пък дано някой ми отговори Smiley. Когато пращаме препоръчани пакети, за какво всъщност е тази препоръка, която се заплаща и длъжни ли са пощенските служители да ни носят тези МПП до вкъщи? Веднъж бях попитала тук, но имаше просто мнения :"на мен ми ги носят", "на мен не", като молбата ми е не да споделите как е при вас, а как е по закон. Не в възможно да е навсякъде различно!!! Ако имате познати в пощата питайте ги, моля ви, защото имам съмнения, че се правят на разсеяни в пощата Cheesy
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
Илейн
Пращам на първия писал ЛС след ЗАПИС и по лично усмотрение!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Разгледайте другите ми обяви.

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #53 -: Март 25, 2011, 17:35:39 »
Раздели ТемаНагоре

Я да питам пак аз, пък дано някой ми отговори Smiley. Когато пращаме препоръчани пакети, за какво всъщност е тази препоръка, която се заплаща и длъжни ли са пощенските служители да ни носят тези МПП до вкъщи? Веднъж бях попитала тук, но имаше просто мнения :"на мен ми ги носят", "на мен не", като молбата ми е не да споделите как е при вас, а как е по закон. Не в възможно да е навсякъде различно!!! Ако имате познати в пощата питайте ги, моля ви, защото имам съмнения, че се правят на разсеяни в пощата Cheesy
При препоръчаните пратки вземат таксата +0,58 лв(мисля толкова беше)за препоръката,която дава някаква сигурност,че пратката няма да се изгуби.А иначе може и да ти оставят известие и да ходиш да си я търсиш от пощенския клон.Това е основното предимство според мен:))Аз пращам само препоръчани.
Активен

Разгледайте и другите ми обяви.
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #54 -: Март 25, 2011, 17:37:22 »
Раздели ТемаНагоре

Да, и аз също пращам само препоръчани, но носенето до вкъщи акт на добра воля ли е или са задължени?
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
Илейн
Пращам на първия писал ЛС след ЗАПИС и по лично усмотрение!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Разгледайте другите ми обяви.

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #55 -: Март 25, 2011, 17:40:48 »
Раздели ТемаНагоре

Да, и аз също пращам само препоръчани, но носенето до вкъщи акт на добра воля ли е или са задължени?
Те са задължени по принцип,но оставят известие ако няма никой вкъщи.А дали действително са носили нещо и не са открили никой,не може да се докаже:))Вероятно ги мързи да ги разнасят като дядо Коледа с чувала и пускат известия само а ти ако искаш стой и ги дебни 2-3 дни и не излизай от вас Cheesy
Активен

Разгледайте и другите ми обяви.
springflower
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 324


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #56 -: Април 07, 2011, 23:07:19 »
Раздели ТемаНагоре

Знае ли някой дали може да се пусне пощенски запис, ако знаеш само двете имена на получателя/всичко друго-адрес, ПК си е точно и вярно попълнено/???
Активен

- с предимство за повече от една обява,вече не пазя ред
- връщам стока, неотговаряща на описанието
- не считам, че трябва да плащам опаковки
- пращам и получавам като МПП
- държа преди всичко на добрата комуникация
Благодаря на всички за коректността към мен!!
   
bankova87
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1263


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #57 -: Април 07, 2011, 23:19:28 »
Раздели ТемаНагоре

Знае ли някой дали може да се пусне пощенски запис, ако знаеш само двете имена на получателя/всичко друго-адрес, ПК си е точно и вярно попълнено/???
При нас неможе,незнам как е при другите?! Roll Eyes
Мен са ме връщали! Sad
Активен

При сериозен интерес пишете на ЛС!Не пращам и не получавам с наложен платеж!
Приемам размяна!
Пиша оценки,правете го и вие!
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #58 -: Април 07, 2011, 23:51:18 »
Раздели ТемаНагоре

И при нас не може- и мен са ме връщали.
Активен
poli23
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 454


Нека бъдем коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #59 -: Април 08, 2011, 07:21:09 »
Раздели ТемаНагоре

И при нас неможе. Даже скоро като пусках пакет бях си написала само двете имена и ме караха да си допиша другото име.
Активен

Коректна съм и очаквам същото!
За две обяви с предимство!
Вече изисквам предварително плащане, омръзна ми от некоректни потребители!
Моля, дайте ми един глас тук, не се изисква регистрация.Благодаря ви! Моята рецепта е- Пай с праскови Smiley))
http://fino-bg.com/show_recipes/view/135/


Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: