{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мерки против измамите  (Прочетена 9467 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dacetoooooooo
Глобален Модератор
Moderator
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #45 -: Септември 12, 2010, 18:23:29 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Потребител
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил Лично Съобщение (Неактивен)
   
   
Re:Мерки против измамите
« Отговор #30 -: Днес в 17:40:15 »
    Отговори с цитатЦитат Раздели ТемаНагоре
Цитат на: dacetoooooooo в Днес в 17:30:46
Мисля,че най добре ще е да стане задължително правило:
1-поставянето на оценка
2-потребители без оценки или с под 10 такива да изпращат първи

Това пък е абсолютна намеса в отношенията продавач - купувач. Аз, като такъв сама тряба да преценя, дали и кога да изпратя/купя нещо и при какви условия, и дали изобщо да поставя оценка.
И още нещо - ще предплатя, а каква ми е гаранцията, че ще получа изобщо нещо или пък стоката ще отговаря на описанието? Защо се обсъжда само варианта да е застрахован само продавача?
Не изпадайте в крайности.
Никъде няма подобни условия, ама никъде.
Има един сайт където задължително,ама задължително на купувач с нулев рейтин или такъв с по малко от 5 пол. оценки му се искат предварително парите за покупката .Мисля,че в това няма нищо нередно.Ако пък това което си закупил,не отговаря на описанието,пишеш веднага на администраторите.Те от своя страна се свързват с продавача като гледат да решат конфликта.Ако продавача пък откаже да върне парите ,веднага му се налага Бан(до 1 седмица и голямооо предупреждение).

п.п:До известна степен е застрахован и продавача,не можеш да върнеш нещо само защото не ти е харесало.Трябва да има неописан дефект или неточен размер.
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Септември 12, 2010, 18:25:03 »
Раздели ТемаНагоре


Shu-shi твоето мнение го разбрах. Благодаря ти!


Благодаря, че сте ме разбрали, но искам да се доискажа. Ако наложите авансово плащане за потребители с 0 точки, то отключвате възможността да се правят измами, като се искат авансово пари за несъщесвуващи артикули или такива неотговарящи на описанието в обява. Тогава не само потребителите ще бъдат подведени под отговорност, но и вие. Защото правилата ще са наложени от вас и жалбите ще бъдат насочени и срещу вас  в КЗП и в полицията.

Приятна вечер на всички.



П.П. dacetoooooooo ако съм измамник, малко ще ме интересува, дали ще ми наложи някой бан и админ няма как да ме накара да върна пари за нещо си. Дори и по IP да се направи запор, пак гаранция е никаква, че отново няма крадеца или измамника да се логне. И ако сега потребителите са 2000, може да станат 20 000 (пожелавам го).
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 23:51:52 от Shu-shi » Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #47 -: Септември 12, 2010, 18:34:09 »
Раздели ТемаНагоре

Аз видях списъка с некоректните и мога да ви кажа, че никой от нас тук, дето си пишем не е застрахован че няма да попадне там.
Например geri_koleva която фигурира в списъка.Аз съм купувала от нея в другият сайт и абсолютно не мога да кажа, че е мошенничка и мястото и е там.Имам отлични впечатления за нея, прочетох и темата заради която е в списъка и това е едно доказателство как заради някакви недоразумения може да светнеш в червено.
И има ли начин да се излезе от този списък?
Не говорим ли в тази тема за измамници.Такива които се регистрират за да крадат.Не е справедливо според мен имена на хора, които така и не е ясно дали имат вина да стоят редом с крадците.
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #48 -: Септември 12, 2010, 18:38:54 »
Раздели ТемаНагоре

Аз видях списъка с некоректните и мога да ви кажа, че никой от нас тук, дето си пишем не е застрахован че няма да попадне там.
Например geri_koleva която фигурира в списъка.Аз съм купувала от нея в другият сайт и абсолютно не мога да кажа, че е мошенничка и мястото и е там.Имам отлични впечатления за нея, прочетох и темата заради която е в списъка и това е едно доказателство как заради някакви недоразумения може да светнеш в червено.
И има ли начин да се излезе от този списък?
Не говорим ли в тази тема за измамници.Такива които се регистрират за да крадат.Не е справедливо според мен имена на хора, които така и не е ясно дали имат вина да стоят редом с крадците.

Тук е тамата за случая с Geri_koleva
http://www.bgdomakinq.com/forum/index.php?topic=271.0
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #49 -: Септември 12, 2010, 18:47:14 »
Раздели ТемаНагоре

Да, знам я темата, следя е, даже съм писала още в началото.И все пак не мисля, че е мошенничка и мястото и е там.
Но не го казвам за да я защитавам, а за да дам пример, че много често совите не са това което са и че вкарването в този списък заради подобни разпри е прекалена мярка.
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #50 -: Септември 12, 2010, 18:54:57 »
Раздели ТемаНагоре

Да, знам я темата, следя е, даже съм писала още в началото.И все пак не мисля, че е мошенничка и мястото и е там.
Но не го казвам за да я защитавам, а за да дам пример, че много често совите не са това което са и че вкарването в този списък заради подобни разпри е прекалена мярка.

Ще помисля по въпроса!
Активен

desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #51 -: Септември 12, 2010, 18:57:18 »
Раздели ТемаНагоре

Искам да помоля за нещо - нека не забравяме,че всички сме започнали от 0-та и не бива да подтискаме новорегистрираните юзери за това,че тепърва започват да купуват или продават.
Когато научих за онзи сайт,а и за този и се регистрирах - няколко пъти въобще не ме "отразиха" продавачите,въпреки,че съм се записала първа или пък съм била единствената желаеща да закупя нещо. Когато пуснах да продам мои неща - пак имаше недоверие. Ами как да натрупам оценки като никой не се доверява?! Благодарна съм на жените,които ми гласуваха доверие! Kiss
В момента съм изпратила едни обувки на потребителка,която не познавам. Не съм искала предварително пари и съм го направила на доверие. Дали ще си получа сумата или не - един Господ знае,но..дала съм шанс.
Моето мнение е,че ако някой е дошъл с идеята да мами,дали като "купувач" или като "продавач",то нищо няма да го спре.
Факт е също,че и много мами изобщо не отварят форума ..

За това идеята за червения ник ми се стори добра - набива се на очи и е един вид аларма.

Хората са направили подробни графи за попълване на обявата,на профила,но незнайно защо почти стоят празни откъм информация. Мамите мързи ли ги,страх ли ги е - нямам представа,но е много неприятно да пишеш като луд за да разбереш дори най-елементарното - от къде е потребителят!
Активен
dacetoooooooo
Глобален Модератор
Moderator
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #52 -: Септември 12, 2010, 19:03:10 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм комуникирала с geri_koleva при съседите-2 успешни покупки и се учудих,че е в списъка :Smiley

Админ,браво за указанията и препоръчителните правила на 1 стр.!С това още веднъж доказахте,че  Ви интересува как се справяме във и със сайта! (danke1) (feast3) (dance1)
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #53 -: Септември 12, 2010, 19:06:19 »
Раздели ТемаНагоре

И аз съм комуникирала с geri_koleva при съседите-2 успешни покупки и се учудих,че е в списъка :Smiley

Админ,браво за указанията и препоръчителните правила на 1 стр.!С това още веднъж доказахте,че  Ви интересува как се справяме във и със сайта! (danke1) (feast3) (dance1)

Аз нямам нищо против да я махна от там стига veselina_s_p да каже, че няма претенции.
Активен

mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #54 -: Септември 12, 2010, 19:36:20 »
Раздели ТемаНагоре

С две думи нищо не се променя.И сега има такъв списък, че и цял подфорум и въпреки, че следя новите публикации не мога да цитирам нито едно име от там.Просто не ги помня.Но ... няма начин, и аз не се сещам какво може да се направи.

Има и нещо друго.Огромна част от хората в сайта не влизат и не четат във форума.

Твое право е да искаш авансово заплащане за обявите си или наложен платеж. Защо трябва да има специално правило за това? Ти сама ще прецениш, как да продаваш вещите си. Аз пък ще преценя, дали да ти се доверя и да купя или не Smiley
Тогава няма смисъл и от тема за некоректни във форума. По твоите думи всеки да си сърба попарата за това, че се е доверил. Да, обаче като те измамят веднъж си променяш мирогледа завинаги. Странно е, че при теб не е така.
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #55 -: Септември 12, 2010, 19:59:29 »
Раздели ТемаНагоре

Има смисъл от "Черен списък". Темата за некоректните потребители е много субективна ( и там съм писала) Smiley
И както казах - била съм измамена и така и не си получих парите, въпреки жалбата подадена от мен.
Вярвам, че всеки има право на равен шанс - продавач и купувач в случая. Против дискриминиранацията съм (нови- стари потребители). Вярвам, че колкото повече правила има, толкова повече недоверие и липса на елементарни човешки отношения ще настъпят. И стягантето на "юздите" няма да спре измамника.
Може и да съм глупава, но моите разбирания са такива.
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 20:21:53 от Shu-shi » Активен

viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #56 -: Септември 12, 2010, 21:02:07 »
Раздели ТемаНагоре

Според мен също не е удачно,да се оцветява в червено ника,точно за това, че има хора които несправедливо ще попаднат там Sad.Някои писаха ,че повечето мами не четели форума или  не знае ли ,че има такава тема(черен списък),е на кого е проблем това?Huh?Аз как намирам време да надникна във форума,това е за 5мин да видиш списъка.Все пак ,за мен поне,сайтът не е само да продаваш и да купуваш ,ами и да комуникираш с хората,да следиш актуалните теми,които засягат всички ни!!Дано не съм обидила никого,ако е така не е умишлено!:)
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
sweet_girl71
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 987


Прочетете подписа ми за добър завършек

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #57 -: Септември 13, 2010, 14:44:15 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм съгласна с предложението на mimoza7710,НО само Админа или модовете да погат да правят ника червен*.Тоест потърпевшия и *измамникът* да излагат версиите си и така да се преценява.Не знам дали е добра идея,но това би намалило доста броя на измамите Smiley
Активен

1.Разменям почти всичко.
2.Пощенските за сметка на купувача освен ако не сме се разбрали друго.
3.Изпращам и получавам като МПП ,ако нямаме друга уговорка.
4.Не приемам наложен платеж ако не сме се разбрали предварително.
5.Опаковки и кутии не плащам и не купувам.Всеки сам си решава.
6.Максимално коректна съм ,очаквам същото и от вас.
7.Предпочитам да НЕ пращам за проба ,но това зависи изцяло от подхода на отсрещната страна.
8.Игнорирам по собствено усмотрение (считам оценки ,държание ,*тон*).
9.Не обичам да подканям за да ми поставите оценка.За мен това е задължително ,но ако се случи да забравя моля напомнете ми.
10.Сама решавам ,кога трябва да искам предварително парите.
11.ВАЖНО - стоки неотговарящи на описанието ,не връщам и не плащам.Твърде заета съм ,за да плащам за грешките на другите.Не се сърдете ,просто огледайте стоката преди да ми я изпратите.
12.Не приемам връщане.Показала съм коректността си *тук и там*.Има описание ,мерете ,гледайте ,питайте.
******
Дани - 23.10.96
Кати - 30.12.2003
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #58 -: Септември 13, 2010, 15:23:00 »
Раздели ТемаНагоре

ОЦВЕТЕНИЯ В ЧЕРВЕНО НИК--чудесна идея е това
БРАВО Wink
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
kokonata
Пристрастенааааааааа......
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 791


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #59 -: Септември 15, 2010, 10:52:45 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте.Аз също съм съгласна с идеята да се назначи модератор,който да се занимава с това.Може би наистина,ако има един такъв човек,който да следи нещата постоянно и по обстойно,може нещо да се промени.
Аз лично съм била лъгана от дама с над 150 положителни оценки.Оценките са критерий,но понякога лъжат.Днес си коректен,утре не.Това че имаш 150 положителни оценки не гарантира,че утре отново ще си коректен.Имала съм и сделка с дама с 4 отрицателни оценки и около 25 положителни и останах очарована от комуникацията ми с нея.Така че,оценките са важни,но както казах понякога подвеждат.
Аз съм за МОДЕРАТОР,който да следи нещата!!! Wink Cheesy
Активен

Пазя ред 6 часа!
Коректна съм,очаквам същото и от вас!
Не изпращам боклуци и не приемам такива!
Ходя до пощата всеки ден!
Получавам и изпращм като МПП по БГ пощи!
Предпочитам плащане с пощенски запис по Бг пощи!
За две обяви поемам пощенските!
За суми над 15лв. предварително плащане!
И за непознати потребители пак,предварително плащане!
ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
И най-вече обичам сина си!!!
ЩЕ ОТСЪСТВАМ до 06.03.2011год.
[img]


Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: