{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеи за сладки и торти  (Прочетена 37176 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mama_na_aleks
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 348


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #30 -: Декември 17, 2010, 00:13:36 »
Раздели ТемаНагоре

Моето предложение е кремкарамелена торта с кроасани
необходими продукти 6-8 яйца ( колкото повече толкова по-добре) 1 литър прясно  мляко.2, 1/2 чаени чаши захар. 1 пакетче желатин, 2 пакета малки кроасанчета аз ползвам тези големите на SevenDays със шампанско.(сладко от смокини) или пресни смокини;кокосови стърготини;пакетче ванилия
взимате тава за кест; карамелизирате захар; започвате да редите кроасаните;приготвяте яйцата+млякото+захарта и ванилията като за крем карамел)+разтварям желатина в млякото и заливате кроасанчетата.Аз пека на водна баня.като се поизпече сипвам сладко независимо дали смокини малини каквото имате,и доизпичам като излезе от фурната поръсвам с кокосовите стърготини оставям да престои 24 часа обръщам тавата идеален желиран сладкиш;
добър апетит  (hungy5)
Активен

Коректна съм моля за същото!
За нови и непознати потребители парите първо- ако искам да правя подаръци ще публикувам обявите в секция Подарявам!
Всички имаме деца и знаем колко трудно се гледат,нека си помагаме взаимно.
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #31 -: Декември 17, 2010, 14:40:07 »
Раздели ТемаНагоре

Мила мерси,аз торти мога да правя,то най лесно.
Исках някой да ми каже как се правят тия фунийки и кошнички,ама май ще си ги търся в нета Wink
Как ги обичам тези фунийки с един домашно приготвен жьлт крем,нали? Ще питам свекито,тя преди години правеше,ама вече изветря ,горката  Cheesy Cheesy Cheesy Та ако я пази ,ще ти я дам Wink Kiss





Сега видях,че са ти дали рецепта. Wink Ех,ако беше наблизо,да направише и на мен,но..... Sad Ще се задоволя сьс снимки. Undecided Cheesy
Хииихиих ще давате адрес и поръчки и пращам Tongue Tongue Tongue
Много ми се занимава искам да го правя всеки ден,ама нямам възможност,много идеи имам ама....... Lips Sealed Kiss
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #32 -: Декември 17, 2010, 14:43:51 »
Раздели ТемаНагоре

Мила мерси,аз торти мога да правя,то най лесно.
Исках някой да ми каже как се правят тия фунийки и кошнички,ама май ще си ги търся в нета Wink
Как ги обичам тези фунийки с един домашно приготвен жьлт крем,нали? Ще питам свекито,тя преди години правеше,ама вече изветря ,горката  Cheesy Cheesy Cheesy Та ако я пази ,ще ти я дам Wink Kiss





Сега видях,че са ти дали рецепта. Wink Ех,ако беше наблизо,да направише и на мен,но..... Sad Ще се задоволя сьс снимки. Undecided Cheesy
Хииихиих ще давате адрес и поръчки и пращам Tongue Tongue Tongue
Много ми се занимава искам да го правя всеки ден,ама нямам възможност,много идеи имам ама....... Lips Sealed Kiss
аз сигурно от месец не съм се хлепала. по принцип правя всичко все като заспи малката ,защото иначе няма как.
сега мила се сетих и за една питка която съм правила след 5 минутки рецептата
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #33 -: Декември 17, 2010, 14:44:27 »
Раздели ТемаНагоре

Мила мерси,аз торти мога да правя,то най лесно.
Исках някой да ми каже как се правят тия фунийки и кошнички,ама май ще си ги търся в нета Wink
Как ги обичам тези фунийки с един домашно приготвен жьлт крем,нали? Ще питам свекито,тя преди години правеше,ама вече изветря ,горката  Cheesy Cheesy Cheesy Та ако я пази ,ще ти я дам Wink Kiss





Сега видях,че са ти дали рецепта. Wink Ех,ако беше наблизо,да направише и на мен,но..... Sad Ще се задоволя сьс снимки. Undecided Cheesy
Хииихиих ще давате адрес и поръчки и пращам Tongue Tongue Tongue
Много ми се занимава искам да го правя всеки ден,ама нямам възможност,много идеи имам ама....... Lips Sealed Kiss
аз сигурно от месец не съм се хлепала. по принцип правя всичко все като заспи малката ,защото иначе няма как.
сега мила се сетих и за една питка която съм правила след 5 минутки рецептата
Kiss Kiss А мен времето не ме спира,а друго Roll Eyes Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #34 -: Декември 17, 2010, 15:07:11 »
Раздели ТемаНагоре

Мила мерси,аз торти мога да правя,то най лесно.
Исках някой да ми каже как се правят тия фунийки и кошнички,ама май ще си ги търся в нета Wink
Как ги обичам тези фунийки с един домашно приготвен жьлт крем,нали? Ще питам свекито,тя преди години правеше,ама вече изветря ,горката  Cheesy Cheesy Cheesy Та ако я пази ,ще ти я дам Wink Kiss





Сега видях,че са ти дали рецепта. Wink Ех,ако беше наблизо,да направише и на мен,но..... Sad Ще се задоволя сьс снимки. Undecided Cheesy
Хииихиих ще давате адрес и поръчки и пращам Tongue Tongue Tongue
Много ми се занимава искам да го правя всеки ден,ама нямам възможност,много идеи имам ама....... Lips Sealed Kiss
аз сигурно от месец не съм се хлепала. по принцип правя всичко все като заспи малката ,защото иначе няма как.
сега мила се сетих и за една питка която съм правила след 5 минутки рецептата
Kiss Kiss А мен времето не ме спира,а друго Roll Eyes Tongue
ами мила давай да правим комбина .Ние нали си купихме къща на село с моя мъж и се паднахме точно по средата на бабки и дядовци и постоянно ни глезят.Коя баба донесе яйчица,коя ни засади някое цвете,кой даде малко доматки.А мляко за малката колко ни носят...

ето и рецептата

1 кис. мляко
4 яйца
250 гр. сирене
8 с.л. масло (разтопено)
1 ч.л. сода
28 с.л. брашно
2 щипки сол
Киселото мляко се разбърква добре със содата. Прибавят се разбитите яйца, сиренето, маслото и солта. Разбърква се.
Постепенно прибавяме и брашното...и това е : )
Пече се в намазнена тавичка(аз ползвам кръгла) на 160-170 градуса.
Може и на малки питки, които пека във форма за мъфини. и на всяка питка отгоре правя дупка и слагам бучка масло- превъзходно! става и за закуска.
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
doublemama
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 238


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #35 -: Декември 17, 2010, 15:35:45 »
Раздели ТемаНагоре

И аз ще ви напиша рецепта за един сладкиш,който никога не съм правила сама,а с баба ми,която го прави ЧУДЕН!!! Но съм си обещала,че съвсем скоро ще го направя и ще ви покажа нагледно как изглежда Smiley
 Продукти:
4 яйца
150гр. масло
1ч.ч. прясно мляко
1 1/2 ч.ч. захар
2ч.ч. брашно
Сладко или конфитюр по избор
2 пак. ванилия
1 бакпулвер (за предпочитане е да е на Д-р Йоткер,защото е по-хубав от нашенския)

Жълтъците и белтъците се разбиват отделно.
Белтъците се разбиват с половин чаена чаша захар и трябва да се разбият много добре,така че като обърнете съда,да не се изливат.След като ги разбиете,ги оставяте настрани.Те ще ви трябват на края Wink

Жълтъците се разбиват с една непълна чаена чаша захар.Към разбитите жълтъци се прибавя маслото.Добавя се и млякото.След това добавяте и брашното малко по малко,като по време на прибавянето добавяте и бакпулвера и ванилията.
Гъстотата трябва да е като на кексово тесто (гъсто).Пече се на 180 градуса.

След като се изпече блата се намазва с конфитюр (не много дебел пласт).Аз го обичам най-много с кайсиев конфитюр,защото е леко кисел,а сладкиша по принцип става сладък,затова е нужно малко "балансиране" Smiley

Взимате съда с белтъците,добавяте счукани орехи и още 1 пак. ванилия,за да не мирише на белтък,разбърквате,за да се разнесат орехите из цялата белтъчна смес и получената смес я разливате върху изпечения блат.

Отново слагате във фурната,като този път се пече само на горен реотан на около 100-120 градуса.
Когато повърхността покафевее леко,сладкиша е готов!
Оставяте да изстине и си хапвате с кеф Cheesy

Активен


Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #36 -: Декември 23, 2010, 21:41:22 »
Раздели ТемаНагоре

Добре ами за тия прасковки,дето ги продават по магазнините как се  оцветяват,моля някой да ми обясни......и какво им е оригиналното сладко и как се лепи захарта по тях.Искам да ги направя като тези от магазина Tongue
За нова година ще ги правя и мисля на 30-и да правя формички,фуниййки,кошнички и прасковки.Дали ще ми стигне целия ден Roll Eyes
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Kremi84
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 847


Коректна съм! Бъдете и Вие!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #37 -: Декември 23, 2010, 22:38:17 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Добре ами за тия прасковки,дето ги продават по магазнините как се  оцветяват,моля някой да ми обясни......и какво им е оригиналното сладко и как се лепи захарта по тях.Искам да ги направя като тези от магазина Tongue
За нова година ще ги правя и мисля на 30-и да правя формички,фуниййки,кошнички и прасковки.Дали ще ми стигне целия ден Roll Eyes
Прасковките се правят по следният начин:
Месиш тестото, оформяш малки топчета и печеш. Докато са леко топлички се издълбават (по-лесно се дълбаят, когато са топли), пълнят се с крем и се слепват. След това се прави захарен сироп, който се разделя на две и в едната част се слага жълта боя, а в другата - червена. Едната част на вече слепената прасковка се потапя в жълтия сироп, а другата - в червения. Накрая се овалват в кристална захар.

Трохичките от издълбаването на топченцата се слагат в крема  Smiley

Моят съвет е, понеже на 30-ти едва ли ще можеш да направиш всичко, да направиш фунийките по-рано и на 30-ти само да ги напълниш с крема, за да могат до 31-ви да си поемат и омекнат.
За една доза прасковки си отдели около 3-4 часа занимание  Wink
Ако мога да помогна с нещо информативно, пиши  Kiss
Ние редовно за празниците правим от тези сладки!
Активен
mama_na_aleks
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 348


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #38 -: Декември 23, 2010, 22:59:12 »
Раздели ТемаНагоре

Ако някой има рецепта за Баварска торта да пише
Активен

Коректна съм моля за същото!
За нови и непознати потребители парите първо- ако искам да правя подаръци ще публикувам обявите в секция Подарявам!
Всички имаме деца и знаем колко трудно се гледат,нека си помагаме взаимно.
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #39 -: Декември 23, 2010, 23:24:11 »
Раздели ТемаНагоре

Цитат
Добре ами за тия прасковки,дето ги продават по магазнините как се  оцветяват,моля някой да ми обясни......и какво им е оригиналното сладко и как се лепи захарта по тях.Искам да ги направя като тези от магазина Tongue
За нова година ще ги правя и мисля на 30-и да правя формички,фуниййки,кошнички и прасковки.Дали ще ми стигне целия ден Roll Eyes
Прасковките се правят по следният начин:
Месиш тестото, оформяш малки топчета и печеш. Докато са леко топлички се издълбават (по-лесно се дълбаят, когато са топли), пълнят се с крем и се слепват. След това се прави захарен сироп, който се разделя на две и в едната част се слага жълта боя, а в другата - червена. Едната част на вече слепената прасковка се потапя в жълтия сироп, а другата - в червения. Накрая се овалват в кристална захар.

Трохичките от издълбаването на топченцата се слагат в крема  Smiley

Моят съвет е, понеже на 30-ти едва ли ще можеш да направиш всичко, да направиш фунийките по-рано и на 30-ти само да ги напълниш с крема, за да могат до 31-ви да си поемат и омекнат.
За една доза прасковки си отдели около 3-4 часа занимание  Wink
Ако мога да помогна с нещо информативно, пиши  Kiss
Ние редовно за празниците правим от тези сладки!
.
охо 3-4 часа......е то аз няма да правя много,ама все пак си е играчка,така сега трябва да да си купя боя.Да фунийки мога да ги направя на 29-и и на 30 само да ги напълня,ох нямам търпение да се заловя,дано да станат.За първи път ми е  Tongue Tongue стискайте палци,после ще показвам Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #40 -: Декември 23, 2010, 23:25:17 »
Раздели ТемаНагоре

Kremi84  ами този захарен сироп долу горе колко към колко се прави Embarrassed
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Илейн
Пращам на първия писал ЛС след ЗАПИС и по лично усмотрение!
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Разгледайте другите ми обяви.

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #41 -: Декември 23, 2010, 23:27:44 »
Раздели ТемаНагоре

Баница със локум
1 пак.кори
4 яйца
5 с.л.брашно
1 ч.ч.олио
1 ч.ч.захар
1+1 ванилия и бакпулвер
    Разбъркват се с миксер.
1 пак.локум
 За сиропа:
3 ч.ч. вода
3 ч.ч захар
  Прави се като баница със плънка и малки парченца локум.Пече се,Залива се топло със студено.
Активен

Разгледайте и другите ми обяви.
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #42 -: Декември 23, 2010, 23:28:32 »
Раздели ТемаНагоре

А аз пак да питам,за тия сладки, дето са от тесто и се режат на различки форми,те като се опекат какво се правят.Със шоколад ли се правят или поръсват с нещо Roll Eyes?
Малиии къде съм тръгнала и аз Tongue
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)
Kremi84
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 847


Коректна съм! Бъдете и Вие!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #43 -: Декември 23, 2010, 23:54:23 »
Раздели ТемаНагоре

Сиропа за прасковките го правя на око. Трябва да стане сладка водичка  Smiley
Не като за баклава, гъст,а рядък сироп.

Купувам боя за яйца от тази, която е като капсули. Отварям си капсулката и слагам мъничко прах в сиропа. После я затварям пак и я прибирам за следващият път (т.е не се слага цялата капсула боя; малко слагаш, колкото да се оцвети в розово-червената гама сиропа)

Сиропа е хубаво да е топъл, като прасковите се потапят за по 3-4сек. в него (първо в червения и после в жълтия сироп или обратно, няма значение)

Да добавя само, че прасковките, кошничките и фунийките се пекат до леко порозовяване ( в умерена фурна; аз ги пека на около 180-200 градуса, но не повече), в противен случай стават твърди и сухи  Wink
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 11:42:06 от Kremi84 » Активен
Криси09
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1657


Вече ходя на работа :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #44 -: Декември 26, 2010, 22:28:11 »
Раздели ТемаНагоре

Kremi84 Никъде не продават боички за яйца,какво да правя сега Undecided Undecided Undecided
Активен


Коректна съм бъдете и вие!
Някой път се случва,да не мога да пратя дадено нещо веднага!

Давам точни размери,снимките ми са чудесни,така,че четете,мерете,гледайте.Не приемам връщане!
С наложен платеж по ПОЩАТА НЕ!
Предпочитам пощата и Еконт,както за записи,така и за пратки!
Приемам и предлагам размяна,но има някои обяви,които не се разменят,те не са мои и са описани.
Приятно пазаруване и разменяне,с повече положителни емоции:)


Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: