{GOOGLENEWHOR}


Анкета
Въпрос:
ДА СЕ СЪЗДАДЕ ЛИ ОТДЕЛНА СЕКЦИЯ ТЪРГОВИЯ С ПРИЛЕЖАЩИ ПОДРАЗДЕЛИ?
ДА - 35 (33%)
НЕ - 71 (67%)
Общ брой гласове: 105

Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЗА ИЛИ ПРОТИВ ТЪРГОВИЯТА? Вземете участие   (Прочетена 20203 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« -: Юли 27, 2010, 13:06:31 »
Раздели ТемаНагоре

Понеже на екипа му пропищяха ушите от оплаквания от рода на „Ама защо има търговия?” „Ама защо е забранена търговията?” „Ама защо пък да няма , на мен не ми пречи” имаме следното предложение

Ще бъде създаден отделен раздел „Търговия” с подраздели
„За детето”- където ще се публикуват детски дрехи ,обувки , играчки , аксесоари .
„За жената”- където ще се публикуват женски дрехи , аксесоари , обувки.
„За мъжът”- мъжки дрехи обувки аксесоари
„За домът”- Спално бельо , бяла и черна техника , домакински принадлежности и т.н.
В този раздел цените не трябва да надхвърлят , най-ниските за такъв артикул в уеб пространството , количествата ще са неограничени , но Максималния брой обяви от потребител ще е 50 обяви.

Също така ще има и подраздел ЛА РЕДУТ в който ще се качват стоките от там .

Горното предложение ще бъде подложено на анкета , като молим всеки да вземе участие . След две седмици , гласуването ще приключи  и ще бъдат предприети действия за създаването ако така решите ВИЕ потребителите .

Ако повечето гласуват ЗА , моля тези които са ПРОТИВ да не се оплакват и обратното , ако повечето са ПРОТИВ , тези които за ЗА да не се жалват. С това искаме да приключим това безкрейно разискване на темата „Търговия и търговци”
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 13:13:58 от The_Black_Angel » Активен

Отнесена от вихъра,простете!
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3865


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Юли 27, 2010, 13:14:44 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм против,но ще гласувам малко по-късно. Wink
Активен

Моят син е жив благодарение на ТАЗИ болница,ТЕЗИ лекари и ТАЗИ  реанимация!Моля,подкрепете ни дори и само с харесване на страницата.Утре не се знае дали няма да спасят и вашето дете там!Нека държавата плаща поне за лечението на  децата ни.Те са нашето бъдеще!Нека сме задружни поне в това отношение!

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/215549755125891
bionic
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


William third

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 15:21:29 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм за (и тук отварям една скоба, за да напиша защо гласувах да има такъв раздел - така ще се намали най-вече работата на екипа, това безкрайно дебнене за търговци), макар че не е много правилно, все пак сайта е да си продадем излишните неща. Има толкова други сайтове специално предназначени за търговци, които продават нови артикули от всички размери и цветове. Друго което би ми се искало и смятам, че е правилно за тези търговци да има някаква такса на месец.
Давам пример, в бмв форума имаш право на 3 теми, които да пуснеш в раздела им продавам, като можеш да продаваш всичко, което се сетиш, но всяка следваща се плаща и съответно минава в подраздела им за търговци. Знам, че този сайт е доста далеч от форума на бмв, но все пак за мен това е правилно. В много други сайтове също съм виждала подобни такси за търговците. Защото не може от тук да искарваш по 100-200лв примерно на месец от продажби и да не даваш никакви пари за пространството, което ползваш макар и в нета, да не би шефа на магазина за дрешки на пазарчето да не плаща наем, плаща си е още как... та това е моето мнение Tongue
Активен

Не спазвам ред в обявите си и не подсещам на ЛС, ако имате сериозен интерес ми пишете ЛС.
Отговарям на всякакви въпроси, не ме мързи да снимам и измервам допълнително, ако се налага.
Държа на добрата комуникация.
Изпращам като МПП по БГ пощи или с наложен платеж по Еконт
Изисквам предварително плащане за всички потребители - по Еконт
С предимство са желаещите повече от 1 обява!
Оценките ми от другия сайт на лични.
FEMININE
Главата ми може да е пълна с бръмбари, но всичките са висшисти :)
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 46


На всеки удар може да се отвърне, без слънчевия :)

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 27, 2010, 15:30:22 »
Раздели ТемаНагоре

Търговията се предполага, че трябва да е с особен режим на обслужване в сайтовете. Всички сайтове за търговия са с ежемесечни такси, или такси за всеки един публикуван артикул или евентуално такса върху цената, на която се продава. Не би следвало да се поставя на равно с продажбата на стоки втора употреба или ненужни подаръци, да речем. Така или иначе търговците ще се опитват да прескочат това правило, дори и да ги направите част от сайта в отделен раздел. Лично мое мнение е, че е хубаво да си има строго профилиран сайт, а не раздел за тях. Все пак насочеността на този сайт е взаимопомощ ... или се лъжа.
Аз лично ще гласувам против.
Активен

Експедитивна и коректна съм и очаквам същото.
Ето и ОЦЕНКИТЕ МИ от комшията Smiley
http://prikachi.com/images/565/2307565u.jpg
geri_koleva
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Юли 27, 2010, 16:11:14 »
Раздели ТемаНагоре

Аз съм против,но ще гласувам малко по-късно. Wink

И аз съм абсолютно против
Активен

Скайп gery.koleva

С предимство 2 или повече обяви,изпращам и получавам като МПП или Еконт пощенска пратка .Не изпращам за проба
Не приемам връщане защото не сте измерили правилно

Имам над 200 полож.Оценки  в съседния сайт
cveti2005
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 160


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Юли 27, 2010, 16:12:16 »
Раздели ТемаНагоре

AЗ СЪМ ЗА, ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СИ КУПУВАМ ГОТИНИ НОВИ НЕЩА, А НЕ БОКЛУЦИ ОТ ВТОРАТА УПОТРЕБА!!!!
Активен

ПРЕДВАРИТЕЛНО ПЛАЩАНЕ ПО БАНКОВ ПЪТ ИЛИ ЧРЕЗ ПОЩЕНСКИ ЗАПИС ИЛИ НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ!
ИГНОРИРАМ ПО МОЯ ПРЕЦЕНКА ПОТРЕБИТЕЛИ!
vefii
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Skype-bubeto11111

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Юли 27, 2010, 16:23:38 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също съм против, има достатъчно други сайтове за търговия.
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #7 -: Юли 27, 2010, 16:27:05 »
Раздели ТемаНагоре

Радвам се, че давате мнение по въпроса!
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Юли 27, 2010, 16:39:54 »
Раздели ТемаНагоре

AЗ СЪМ ЗА, ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СИ КУПУВАМ ГОТИНИ НОВИ НЕЩА, А НЕ БОКЛУЦИ ОТ ВТОРАТА УПОТРЕБА!!!!
Търговците ще са "за"  естествено Smiley

Сайтът е озаглавен: продай излишното, има достатъчно места за извършване на търговия. А и нерегламентираната тъговия е забранена. Фактури с касови бележки и платежни нареждания ли ще ни издават търговците? Също така, сайтът няма ли да попадне под внимателно наблюдение от съответните институции? Най-малкото, при първото оплакване от потребител ще се наложи да давате информация и писмени обяснения.

Гласувах с НЕ.
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 16:43:29 от Shu-shi » Активен

Цвети
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #9 -: Юли 27, 2010, 17:05:16 »
Раздели ТемаНагоре

Гласувах с НЕ-против търговията ,но пък съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ
Активен

ето тук са оценките ми от другия сайт   http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=36365     моите обяви http://www.bgdomakinq.com/showcat.php?cat=500&ppuser=932
maeva0959
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


ЧЕТЕТЕ ПОДПИСА МИ !!! Бъдете коректни!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Юли 27, 2010, 17:33:43 »
Раздели ТемаНагоре

Сайтът е озаглавен: продай излишното, има достатъчно места за извършване на търговия. А и нерегламентираната тъговия е забранена. Фактури с касови бележки и платежни нареждания ли ще ни издават търговците? Също така, сайтът няма ли да попадне под внимателно наблюдение от съответните институции? Най-малкото, при първото оплакване от потребител ще се наложи да давате информация и писмени обяснения.


Напълно подкрепям.

До тук се стигна,защото след големия прилив/наплив на потребители,бяхме приети изключително любезно и приятелски.Естествено с това започна да се злоупотребява - българинът е такъв:подай пръст,да ти налапа ръката.Беше ни предоставена възможност да си дадем мнението и препоръката относно изграждането на място в което всеки от нас да се чувства приятно.В стремежа си да угоди на всички,администратотът на сайта заедно с модовете се завъртя на една голяма въртележка,която според мен е време да спре.
Колкото и добри намерения да имат и да се опитват да угодят на всички,винаги ще има недоволни.
Моето лично мнение е,че това трябва да се прекрати.Трябва да се изградят ясни и точни правила,които да са равни за всички и те да бъдат решени от когото трябва.Разбирам добрите намерения на админа за което го поздравявам,но те явно не водят до никъде,освен до спорове и анкети.Повярвайте ми и след тази пак ще има такива. Това исках да го напиша в друга тема,но реших,че тук е мястото.МОе мнение е,без да ангажирам никого.

Относно анкетата
Гласувах с НЕ-против търговията ,но пък съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ
Аз бих предложила следното - за създаването на подраздел "неуспешни покупки от чуждестранни сайтове",като там може да се наложи и лимит от брой обяви и към всяка такава да е приложен линк с цена.
 
Активен

1. Пращам след банков превод като МПП! - ДСК
2.Куриерски р-ди НЕ поемам без уговорка!
3.Пощенските са за сметка на купувача!
4.Ред не пазя,който е сериозен-ЛС!
5.Оценявам винаги!
6.***ОЦЕНКИ!***
albenusha
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 74


Усмивката побърква!!!!!!!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Юли 27, 2010, 17:50:46 »
Раздели ТемаНагоре

Сайтът е озаглавен: продай излишното, има достатъчно места за извършване на търговия. А и нерегламентираната тъговия е забранена. Фактури с касови бележки и платежни нареждания ли ще ни издават търговците? Също така, сайтът няма ли да попадне под внимателно наблюдение от съответните институции? Най-малкото, при първото оплакване от потребител ще се наложи да давате информация и писмени обяснения.


Напълно подкрепям.

До тук се стигна,защото след големия прилив/наплив на потребители,бяхме приети изключително любезно и приятелски.Естествено с това започна да се злоупотребява - българинът е такъв:подай пръст,да ти налапа ръката.Беше ни предоставена възможност да си дадем мнението и препоръката относно изграждането на място в което всеки от нас да се чувства приятно.В стремежа си да угоди на всички,администратотът на сайта заедно с модовете се завъртя на една голяма въртележка,която според мен е време да спре.
Колкото и добри намерения да имат и да се опитват да угодят на всички,винаги ще има недоволни.
Моето лично мнение е,че това трябва да се прекрати.Трябва да се изградят ясни и точни правила,които да са равни за всички и те да бъдат решени от когото трябва.Разбирам добрите намерения на админа за което го поздравявам,но те явно не водят до никъде,освен до спорове и анкети.Повярвайте ми и след тази пак ще има такива. Това исках да го напиша в друга тема,но реших,че тук е мястото.МОе мнение е,без да ангажирам никого.

Относно анкетата
Гласувах с НЕ-против търговията ,но пък съм ЗА създаването на подраздел ЛА РЕДУТ
Аз бих предложила следното - за създаването на подраздел "неуспешни покупки от чуждестранни сайтове",като там може да се наложи и лимит от брой обяви и към всяка такава да е приложен линк с цена.
 

аз съм на същото мнение...А относно гласуването - НЕ
Активен

ВИНАГИ СИМВОЛИЧНИ ЦЕНИ ,РАЗМЕНИ И КОМЕНТАРИ КАКТО ВИЕ ИСКАТЕ ПРИ МЕН! Не ми е удобно да работя с КУРИЕРСКИ ФИРМИ! Пращам и получавам по пощата ........
dodkoDD
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 276


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Юли 27, 2010, 18:06:22 »
Раздели ТемаНагоре



Сайтът е озаглавен: продай излишното, има достатъчно места за извършване на търговия. А и нерегламентираната тъговия е забранена. Фактури с касови бележки и платежни нареждания ли ще ни издават търговците? Също така, сайтът няма ли да попадне под внимателно наблюдение от съответните институции? Най-малкото, при първото оплакване от потребител ще се наложи да давате информация и писмени обяснения.


Абсолютно подкрепям.
Против съм.
Активен

Предимство има за поръчване от повече обяви.
Пазарлъците на дребно не ги толерирам и игнорирам. Не искам отрицателни емоции.
Ако се забавя с ходене до пощата с два-три дни-не бързайте да нападате, работя, не живея в сайта, което по никакъв начин не ме прави некоректна.
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #13 -: Юли 27, 2010, 18:32:24 »
Раздели ТемаНагоре

AЗ СЪМ ЗА, ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СИ КУПУВАМ ГОТИНИ НОВИ НЕЩА, А НЕ БОКЛУЦИ ОТ ВТОРАТА УПОТРЕБА!!!!
Твоето "ЗА" е неоснователно ,има толкова сайтове ,в които можеш да го правиш ,анкетата е пусната с цел   отсяването на търговците за да няма ощетени  ;D

Аз гласувах с   :не:
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
riverdance
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Юли 27, 2010, 18:43:28 »
Раздели ТемаНагоре

 Здравейте всички Smiley
 Не знам изобщо, защо е зададен този въпрос. Търговия предполага таксите, интерес от страната на данъчните и така нататък. Няма да визирам никого, аз основно съм читател, но искам да кажа, ако разрешава се на един, трябва да се разреши и на всички, за данъчна инспекция и е все едно - един или много. За мен важи правило - ако цената ми устройва, аз ще взема това нещо, което ми харесва.
 Така че  админите да помислят сами, какво точно ги устройва - диалозите с институциите или да забранят търговията. От друга страна - приходи за реклама никак не са за подценяването.
 И от трета страна, или не знам от коя вече - ако цените ще  стигнат аукро - кой ще купува?  
 
 
Активен


Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: