{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво правите с декоративната козметика която е с изтекъл срок на годност  (Прочетена 7108 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sunny_777
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 132


Поканени потребители: 0

Профил
« -: Януари 31, 2011, 10:08:39 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде момичета кажете какво какво правите с декоративната ви козметика която е с изтекъл срок на годност. Имам доста неща ( сенки, моливи, червила,лакове) които нямат срок на годност, но съм наясно, че ги имам отдавна и би трябвало да им е минал срока на годност. Много съм трудна с хвърлянето. Иска ми се да ги подаря на някого ама ми е неудобно да не стане мечешка услуга  Roll Eyes
Дайте идея дали да ги хвърлям на боклука (да им се радват циганетата) или да ги предложа на някоя мама която не може да си позволи да си купи нова такава.
Активен

Усмихни се това ще те направи още по щастлив Smiley
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Януари 31, 2011, 10:56:05 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде момичета кажете какво какво правите с декоративната ви козметика която е с изтекъл срок на годност. Имам доста неща ( сенки, моливи, червила,лакове) които нямат срок на годност, но съм наясно, че ги имам отдавна и би трябвало да им е минал срока на годност. Много съм трудна с хвърлянето. Иска ми се да ги подаря на някого ама ми е неудобно да не стане мечешка услуга  Roll Eyes
Дайте идея дали да ги хвърлям на боклука (да им се радват циганетата) или да ги предложа на някоя мама която не може да си позволи да си купи нова такава.
Най-добре на циганетата. При изтекъл срок на годност на червило например, може да си докараш обрив. Не е шега работа. В кофата и цинга манга да се подуват Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
Nikovat
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1054


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Януари 31, 2011, 11:38:15 »
Раздели ТемаНагоре

Хайде момичета кажете какво какво правите с декоративната ви козметика която е с изтекъл срок на годност. Имам доста неща ( сенки, моливи, червила,лакове) които нямат срок на годност, но съм наясно, че ги имам отдавна и би трябвало да им е минал срока на годност. Много съм трудна с хвърлянето. Иска ми се да ги подаря на някого ама ми е неудобно да не стане мечешка услуга  Roll Eyes
Дайте идея дали да ги хвърлям на боклука (да им се радват циганетата) или да ги предложа на някоя мама която не може да си позволи да си купи нова такава.
Най-добре на циганетата. При изтекъл срок на годност на червило например, може да си докараш обрив. Не е шега работа. В кофата и цинга манга да се подуват Smiley
И аз съм за кофата
Активен

Здравейте!!!
1. Коректна съм,бъдете и вие коректни
2.Ходя веднъж в седмицата до пощата,понеже съм с малко дете,а вече става студено
3.Пощенските са за сметка на купувача
4.Приемам и предлагам размяна
5.Пиша оценки,правете го и вие
6 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188416494509440&set=a.188357027848720.46474.142927812391642&pid=606813&id=142927812391642
Задължителен е КОМЕНТАРА
zorniza
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 957


Слабите обичат реда-силните владеят хаоса

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2011, 15:32:46 »
Раздели ТемаНагоре

И аз имам доста такива неща - жал ми е да отиват на боклука , но това е най-правилното,което трябва да се направи !
Жал не жал  НА БОКЛУКА Huh?
Активен

Нека Коледа и Нова година влязат в дома ви
с надежда, вяра и любов !!
С цялата си душа ви желая
Весели празници
в един осмислен живот !



анимационные картинки - Новый год
sunny_777
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 132


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #4 -: Януари 31, 2011, 17:48:03 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря ви така ще направя  Kiss
Активен

Усмихни се това ще те направи още по щастлив Smiley
Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2011, 00:01:18 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък имам червила отпреди години и нищо не ми става от тях..ако не ти се раздразва кожата си ги ползвай,знам ли  Huh? Иначе ( не че е декоративна козметика,но да споделя) имам маски за лице и тоници с изтекъл срок и понеже кожата  на лицето ми лесно се зачервява,ги ползвам за други работи-почиствам си краката,стъпалата най-вече..хем омекват от маската,хем почиствам по-лесно после мъртвите клетки.
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
black_ice
Черно ледче
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 782


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2011, 00:30:18 »
Раздели ТемаНагоре

Аз също имам някои неща с изтекъл срок на годност и си ги ползвам. Повечето производители слагат срока, за да се застраховат. Същото е и при храните. Все едно годността на едни солети да е три месеца и на първия ден след тези три месеца вече да не стават за нищо.
Ако козметиката ти обаче е замирисала на развалено я изхвърли. Иначе лосионите за тяло и кремовете за ръце са идеални за петите.

Лично аз бих пуснала нещата, които няма да ползвам, най-напред тук, като изрично посоча, че са с изтекъл срок на годност. Сигурна съм, че ще има кой да ги вземе. А и всеки си поема риска.  Wink
Активен
emi_9eni
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 318


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2011, 11:50:22 »
Раздели ТемаНагоре

Ми какво правим - по преценка. Мисля че всеки така прави. Аз като имам 2 чувала с мазила и по стените да рисувам пак не свършват. Тъй че от време на време като правя рекапитулация, изхвърлям това-онова в зависимост как изглежда и т.н. Майка ми 15 години ползва едни и същи моливи за очи. От Австрия - готини (май свършиха вече). Обаче тя е със супер чувствителна кожа, така че преценете си, щом на нея й понася. Нямате никаква гаранция, че чисто нов молив или крем за лице да си купите - няма да се изприщите като орехова торта.
Е не бих пускала обяви тук като реша да хвърлям. Щом съм решила да хвърлям, значи има за какво - няма нужда да подарявам на някой боклук.
Активен

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща!
vanila
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 388

силен характер,но нежна по душа

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2011, 12:33:06 »
Раздели ТемаНагоре

Ми какво правим - по преценка. Мисля че всеки така прави. Аз като имам 2 чувала с мазила и по стените да рисувам пак не свършват. Тъй че от време на време като правя рекапитулация, изхвърлям това-онова в зависимост как изглежда и т.н. Майка ми 15 години ползва едни и същи моливи за очи. От Австрия - готини (май свършиха вече). Обаче тя е със супер чувствителна кожа, така че преценете си, щом на нея й понася. Нямате никаква гаранция, че чисто нов молив или крем за лице да си купите - няма да се изприщите като орехова торта.
Е не бих пускала обяви тук като реша да хвърлям. Щом съм решила да хвърлям, значи има за какво - няма нужда да подарявам на някой боклук.

Разбрах защо като искаше да си менкаме разни работи и си избра едни мои сенки,не са ти стигнали ресурсите да боядисаш и тавана,а? Cheesy Cheesy
По темата.Аз като човек ,който притежава 3 шкафа с козметика мога да кажа,че по миризмата на дадено нещо най-добре може да се ориентирате дали е за кофата.Както писаха по-горе срока на годност е един вид застрохавка за производителя.И за да съм откровена до край,имала съм чисто нови неща, от които ми се е възпалявала кожата и очите,ползвала съм неща след като им е изтекъл срока и съм нямала проблеми.
Активен

Изчаквам 12 часа
НЕ изпращам и НЕ получавам с наложен платеж
ВРЪЩАМ стоки неотговарящи на описанието
за непознати и суми над 10 лв.изпращам след предварително плащане
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=59629&ppaction=readfeed ОЦЕНКИТЕ
The_Black_Angel
Правещ много правописни грешки Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1411


Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2011, 13:03:39 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък си ги ползвам , и сега ще ви открехна на нещото , щот съм пич
Ако примерно нещото е произведено на 01,01,2009 и срока му изтича на 01,01,2010 , преспокойно може да си го ползвате до 01,06,2010
защото , всички производители дават като срок една трета на годността
примерно ако е годно 9 месеца те пишат 6 , ако е годно 3 години те пишат 2 , ако е годно 6 месеца те пишат 4 и т.н. и т.н. ,
Са има го тънкия момент с годност след отваряне , тоест примерно 6 седмици след разопаоване , преспокойно може да си се плякате поне до 10 седмица , това е един вид застарховка , че няма шанс да ви стане нещо , щото средета на съхраниение е различна и т.н. , и срока на годност винаги е по малък от реалното , за де няма жалби искове и т.н.
Ай със здраве , дано съм ви от полза
П.С. имам си дома една пудра , ттакава фон дьо тен пудра , дет си е имам отпреди ад се хвана с половинката , кажи рече 4 години , срока и е окапал сигурно преди 3 или 3,5 , ама и сега си слагам чат пат , и то под очите да ми прикрива недоспалите кръгове  , и нищо ми няма.
Имам и други ама не ми се разтърсва да гледам , така че , ако нямат странен и противен мирис , и на консистенция намат промени , аз бих си ги ползвала
Активен

galpet
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Буба с пълнеж

Поканени потребители: 0

Профил WWW
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2011, 23:27:15 »
Раздели ТемаНагоре

Изхвърлям ги. Рядко се случва обаче да имам нещо толкова в излишък, че да му мине срока.
Активен



Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: