{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: МОЛЯ ЗА НАСОКА ,СЪВЕТ  (Прочетена 48243 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #45 -: Май 04, 2011, 10:31:19 »
Раздели ТемаНагоре

"Свъекървата" е опекун, което означава, че всички решения за майката и бебето взима тя. Докато брат ти не се стегне и не почне работа, няма как да имате претенции.

Вече казах за "Анимус", но всичко е от невероятно по-невероятно Smiley
Активен

ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #46 -: Май 04, 2011, 10:37:18 »
Раздели ТемаНагоре

"Свъекървата" е опекун, което означава, че всички решения за майката и бебето взима тя. Докато брат ти не се стегне и не почне работа, няма как да имате претенции.

Вече казах за "Анимус", но всичко е от невероятно по-невероятно Smiley
DA TOVA MI KAZAHA V4ERA V SOCIALNITE,SEGA 6TE IS4AKAME,A DOKATO SE NAMERI RE6ENIE,6TE HODYAT PRI MAMA DA SA NA TOPLO,BEBKATA NAHRANENA,I TAKA.6TE VIDIM KVO STE STANE,NO PONE SE USPOKOIH,4E ANDJI 6TE YA VODYAT PRI MAIKA MI,I VE4ER 6TE SI TRAGVAT.TYA MAMA RABOTI,NO PONE 6TE E TOPLI4KO I NA TRIMATA,I 6TE E SGOTVENO,I 4ISTO.6TE PI6A KOGATO IMA RAZVITIE NA PROBLEMAT.
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #47 -: Май 04, 2011, 10:42:12 »
Раздели ТемаНагоре

Ама и до социалните сте успели да отидете вчера? Тогава, какъв е смисълът от темата? Пък и не видях да сте го споменала. Вие нали бяхте от някакво село, социалните служители в кметството ли са?
Активен

RUMI 73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #48 -: Май 04, 2011, 10:44:00 »
Раздели ТемаНагоре

Илияна преди месец искаше да ти подарят хъски, писа после че било за брат ти,та той няма пари за детето си но ще гледа куче така ли
а относно този "проблем" ( не очакваш да ти пращат пари за храна и на това дете нали) има Закрила на детето в всяка една община
подаваш сигнал ето ти сайта
http://stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000016
http://stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=911000000

хайде малко се спри, в страницата на с.Градница не са ми писали относно твоята тема за помощ, но мисля да пратя линк до общината и да проверят как стоят нещата

пп. и не ми пиши и тук че си взела поука,че някой друг ти е виновен, още малко ще те чета и като подпаля ще разбера всичко за теб до девето коляно

Активен
RUMI 73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #49 -: Май 04, 2011, 10:46:26 »
Раздели ТемаНагоре

"Свъекървата" е опекун, което означава, че всички решения за майката и бебето взима тя. Докато брат ти не се стегне и не почне работа, няма как да имате претенции.

Вече казах за "Анимус", но всичко е от невероятно по-невероятно Smiley
DA TOVA MI KAZAHA V4ERA V SOCIALNITE,SEGA 6TE IS4AKAME,A DOKATO SE NAMERI RE6ENIE,6TE HODYAT PRI MAMA DA SA NA TOPLO,BEBKATA NAHRANENA,I TAKA.6TE VIDIM KVO STE STANE,NO PONE SE USPOKOIH,4E ANDJI 6TE YA VODYAT PRI MAIKA MI,I VE4ER 6TE SI TRAGVAT.TYA MAMA RABOTI,NO PONE 6TE E TOPLI4KO I NA TRIMATA,I 6TE E SGOTVENO,I 4ISTO.6TE PI6A KOGATO IMA RAZVITIE NA PROBLEMAT.



може ли да ми кажеш как се казва тази от социалните с която си се видяла вчера, аз ще се обадя и ще разбера какво точно се прави, и ако няма адекватни мерки ще пиша на друго място, според думите ти има бебе в риск и трябва веднага да проверят сигнала и ако е така детето се извежда от семейството
Активен
ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #50 -: Май 04, 2011, 13:27:33 »
Раздели ТемаНагоре

Илияна преди месец искаше да ти подарят хъски, писа после че било за брат ти,та той няма пари за детето си но ще гледа куче така ли
а относно този "проблем" ( не очакваш да ти пращат пари за храна и на това дете нали) има Закрила на детето в всяка една община
подаваш сигнал ето ти сайта
http://stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000016
http://stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=911000000

хайде малко се спри, в страницата на с.Градница не са ми писали относно твоята тема за помощ, но мисля да пратя линк до общината и да проверят как стоят нещата

пп. и не ми пиши и тук че си взела поука,че някой друг ти е виновен, още малко ще те чета и като подпаля ще разбера всичко за теб до девето коляно

 VIJ KAKVO TE 6TE IM VZEMAT MALKATA,NYAMA DA SPOMENAVAM IMENA I TAKA NA TATAK ,AZ IMAM 3-MA BRATYA-24,20,13,I KU4ETO HASKI BE6E ZA 20GOD.MI BRAT,I NE JIVEYA V SELO GRADNICA,I NIKADE NE SAM SPOMENALA 4E SE ISKA,POVE4E OT SAVET,ILI NASOKA MOLYA PO GORE SAM PISALA ,4E BLAGODARYA NA ERIYA I ,4E BLAGODARENIE NA NEINATA PRIYATELKA ADVOKATKA POLU4IH INFOTO KOETO MI TRYABVA6A,I POZNATATA KOYATO RABOTI V SOCIALNATA SVERA,ME POSAVETVA DA NE SE IZBARZVA TAI KATO POZNAVA MAMA,I ZNAE 4E 6TOM MAMA SE ZAEME,DETETO 6TE E DOBRE!
Активен
RUMI 73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #51 -: Май 04, 2011, 13:28:30 »
Раздели ТемаНагоре

в с. Градница няма социални грижи-или поне не са вписани в регистъра, звънях на номера на кметството но никой не ми вдига  а имам работа и не знам дали ще успе да позвъня отново до 17.00      
6736 210         това е номера кмета е Адем Алиев
  
« Последна редакция: Май 04, 2011, 13:50:00 от RUMI 73 » Активен
ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #52 -: Май 04, 2011, 13:30:18 »
Раздели ТемаНагоре

в с. Градница няма социални грижи-или поне не са вписани в регистъра, звънях на номера на кметството но никой не ми вдига  а имам работа и не знам дали ще успе да позвъня отново до 17.00
 06736 210 begin_of_the_skype_highlighting              06736 210      end_of_the_skype_highlighting   това е номера кмета е Адем Алиев
   OTNOVO POT4ERTAVAM,AZ NE JIVEYA V C.GRADNICA,A BRAT MI ,I CYALOTO MI SEMEISTVO SI JIVEYAT V GABROVO.
Активен
ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #53 -: Май 04, 2011, 13:35:46 »
Раздели ТемаНагоре

Ама и до социалните сте успели да отидете вчера? Тогава, какъв е смисълът от темата? Пък и не видях да сте го споменала. Вие нали бяхте от някакво село, социалните служители в кметството ли са?
AZ HODIH V GABROVO,JIVEYA V EDNO SELCE NA 20KM OT GABROVO,I NA 10 OT SEVLIEVO,I SAM PISALA ,4E POMO6TA NA ERIYA MI E DOSTATA4NA,VSE PAK BLAGODARYA,NA VSI4KI KOITO SE VKLIU4IHA!
Активен
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #54 -: Май 04, 2011, 13:47:21 »
Раздели ТемаНагоре

ERIYA моите адмирации към вас.

Илияна - брат ви е за затвор, само това ще ви кажа. Жалко, че едно бебенце има такъв старт в живота. Може би е по-добре за детето да отиде в приемна грижа, докато брат ви разбере, че да си родител е отговорност за 18г напред, поне по законите в държавата ни.

П.П. Не разбирам позицията на социалния работник, но приемам, че не е предприел мерки, защото сте отишли с протекции (до колкото разбрах) в службите там. Лично аз, ако бях на близо, щях да подам сигнал, защото е безобразие всичко, което се е случило до момента.
« Последна редакция: Май 04, 2011, 13:51:03 от Shu-shi » Активен

RUMI 73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #55 -: Май 04, 2011, 13:49:11 »
Раздели ТемаНагоре

ок значи ще търся в Габрово как се изчаква проверка при подаден сигнал за дете в риск, нека си направят проверката в социалните и защо не се взимат адекватно мерки при сигнал
а ако се разболее това дете тогава какво ще се направи, всеки подаден сигнал за дете в риск се проверява веднага а не се изчаква


Мултидисциплинарен механизъм за взаимодействие при сигнал за дете, жертва на насилие или в риск от насилие
Получил сигнала-до 1 час
ОЗД-Отговорник по случая-Проверка- до 24 часа от постъпване на сигнала
Изпраща доклад, копие от получения сигнал и насрочва работна среща на екипа с:
Полиция,Съдия,Прокурор,Социална Услуга (отговорно лице),Лекар,Община (отговорно лице)

това  са хората с който се работи
В най-кратък срок
Работна среща на мултидисциплинарния екип /ръководи се от отговорника по случая от ОЗД/:
Протокол
Ангажименти
Отговорници
Срокове


Задължения на органите за закрила на централно и местно ниво и останалите ангажирани субекти по настоящия Координационен механизъм за взаимодействие при работа в случаи на деца, жертви или в риск от насилие и за взаимодействие при кризисна интервенция

Процедура за взаимодействие при сигнал за дете, жертва на насилие или в риск от насилие /Приложение 2 А/
В случай, че сигналът за насилие бъде приет от някой от визираните органи за закрила – получен от ДСП/ОЗД, ДАЗД или МВР /съгласно чл.7 от Закона за закрила на детето/, той е длъжен да уведоми за това останалите незабавно до 1 час от регистриране на сигнала, включително по телефон и факс. Сигналът се изпраща в Дирекция „Социално подпомагане” по настоящия адрес на детето / в §1, т.15 от Допълнителните разпоредби на Закона за закрила на детето е дадено определението "Настоящ адрес на дете" е адресът, на който детето пребивава/.



това е по закон след 1 час от подадения сигнал от теб социалната е трябвало да задейства нещата
може да посъветваш тази позната от социалните да прочете пак как се процедира при сигнал, сега ще видя номера на социалните в Габрово
Координационен механизъм: задължения на органите за закрила на централно и местно ниво и останалите ангажирани субекти
ето този механизъм трябва да го знае прие се на 15 март 2010 г. споразумение за сътрудничество















Активен
stefani220609
Мария
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 937


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #56 -: Май 04, 2011, 13:56:33 »
Раздели ТемаНагоре

От всичкото това писане разбрах че,има недохранено бебе ,непълнолетна майка,баща без отговорен който не си търси работа,някаква "тъща " алкохоличка която се възползва от помощите за бебето .Не разбрах само как за един след обяд  ти успя да отидеш до социалните да говориш с тях и в същото време и да пишеш тук във форума .При условие че живееш на 20 км от Габрово и 10км от Севлиево .И другото което е в предната тема която беше пуснала ,доколкото си спомням беше писала че имаш две деца ,но не мога да я открия туктемата за подаръка.
Активен

Коректна съм и очаквам същото !След запис изчаквам до 5часа,поставям оценки веднага след получаване на паричките или пратката!!!

RUMI 73
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #57 -: Май 04, 2011, 13:57:56 »
Раздели ТемаНагоре


П.П. Не разбирам позицията на социалния работник, но приемам, че не е предприел мерки, защото сте отишли с протекции (до колкото разбрах) в службите там. Лично аз, ако бях на близо, щях да подам сигнал, защото е безобразие всичко, което се е случило до момента.

и аз не разбирам това бездействие, но сега ще се провери защо не се прави нищо, няма протекции в такава ситуация,който не си е свършил работата ще понесе наказание
Активен
ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #58 -: Май 04, 2011, 13:59:27 »
Раздели ТемаНагоре

ок значи ще търся в Габрово как се изчаква проверка при подаден сигнал за дете в риск, нека си направят проверката в социалните и защо не се взимат адекватно мерки при сигнал
а ако се разболее това дете тогава какво ще се направи, всеки подаден сигнал за дете в риск се проверява веднага а не се изчаква


Мултидисциплинарен механизъм за взаимодействие при сигнал за дете, жертва на насилие или в риск от насилие
Получил сигнала-до 1 час
ОЗД-Отговорник по случая-Проверка- до 24 часа от постъпване на сигнала
Изпраща доклад, копие от получения сигнал и насрочва работна среща на екипа с:
Полиция,Съдия,Прокурор,Социална Услуга (отговорно лице),Лекар,Община (отговорно лице)

това  са хората с който се работи
В най-кратък срок
Работна среща на мултидисциплинарния екип /ръководи се от отговорника по случая от ОЗД/:
Протокол
Ангажименти
Отговорници
Срокове


Задължения на органите за закрила на централно и местно ниво и останалите ангажирани субекти по настоящия Координационен механизъм за взаимодействие при работа в случаи на деца, жертви или в риск от насилие и за взаимодействие при кризисна интервенция

Процедура за взаимодействие при сигнал за дете, жертва на насилие или в риск от насилие /Приложение 2 А/
В случай, че сигналът за насилие бъде приет от някой от визираните органи за закрила – получен от ДСП/ОЗД, ДАЗД или МВР /съгласно чл.7 от Закона за закрила на детето/, той е длъжен да уведоми за това останалите незабавно до 1 час от регистриране на сигнала, включително по телефон и факс. Сигналът се изпраща в Дирекция „Социално подпомагане” по настоящия адрес на детето / в §1, т.15 от Допълнителните разпоредби на Закона за закрила на детето е дадено определението "Настоящ адрес на дете" е адресът, на който детето пребивава/.



това е по закон след 1 час от подадения сигнал от теб социалната е трябвало да задейства нещата
може да посъветваш тази позната от социалните да прочете пак как се процедира при сигнал, сега ще видя номера на социалните в Габрово
Координационен механизъм: задължения на органите за закрила на централно и местно ниво и останалите ангажирани субекти
ето този механизъм трябва да го знае прие се на 15 март 2010 г. споразумение за сътрудничество


NO AZ NE ISKAM DA IM VZEMAT MALKATAMTO4NO ZARADI TOVA NE OTIDOH V ZAKRILATA,POZNATATA NI NE E 4AST OT EKIPA NA OTDEL,,ZAKRILA NA DETETO,,,NE JELAYA DA IM VZEMAT ANDJI,I 6TE SE BORIM !













Активен
ILIYANA.V
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #59 -: Май 04, 2011, 14:00:54 »
Раздели ТемаНагоре

От всичкото това писане разбрах че,има недохранено бебе ,непълнолетна майка,баща без отговорен който не си търси работа,някаква "тъща " алкохоличка която се възползва от помощите за бебето .Не разбрах само как за един след обяд  ти успя да отидеш до социалните да говориш с тях и в същото време и да пишеш тук във форума .При условие че живееш на 20 км от Габрово и 10км от Севлиево .И другото което е в предната тема която беше пуснала ,доколкото си спомням беше писала че имаш две деца ,но не мога да я открия туктемата за подаръка.
,IZLYAZOH OT VKA6TI V 15 4ESA,POSLEDNO SI PISAH S ERIYA,I IZLYAZOHME S MALKIYAT
Активен


Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: