{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека в тази тема всеки напише по някоя здравословна рецепта  (Прочетена 3512 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
valency11
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Май 02, 2011, 14:39:55 »
Раздели ТемаНагоре

Нека който има свежи идеи за това какво ново,здравословно и вкусно да приготвим за децата, да ги сподели!
аз например, никога не съм ползвала готовите каши и пюрета , а съм приготвяла всичко сама.Купувам овесени ядки от здравословния магазин, елда също!овесените ядки ги накисвам 20мин и после ги загрявам на котлона на слаб огън,слагам масло и прясно мляко. елдата я накисвам, слагам на котлона на лек огън и като се затопли и хвърлям първата вода, после слагам нова вода и леко сварявам докъто се разпука, като поистине, я прибавям към кисело мляка!
 От известно време правя овесените ядки с кокосово мляко!!! Невероятен продукт!Напълно замества прясното краве мляко в кухнята ,но го превъзхожда по всички показатели! таво е единствения растителен продукт с идентични вещества като майчината кърма! Правя снего и грис !
НИКОГА не употребявам готови бульони като Маги и пикантина! Веществото което се съдържа в тях ,попадайки в организма- остава вечно там , не се изхвърля!за деца до 3 год е много нежелателно да се консумира! Е621 !
Активен

НЕ РАЗМЕНЯМ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eria
Чисто луда :) Вечеее съм си у домаааа ,ама в пъти по луда :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 1473


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Май 02, 2011, 19:57:42 »
Раздели ТемаНагоре

МНого хубава тема ,поздравления !!
Искам да споделя с мамчето която иска детенцето и да похапва здравословно и що годе екологично чисто.
Имам дъщеря на почти 15 години..Преди толкова години нямаше такъв богат асортимент от детски храни и адаптирани млека ..То май почти нищо свястно нямаше (щом фризолак вземах с връзки ) .
Детето гледахме аз и свекървами и тя като тебе реши че нейната внучка няма да вкусва разни Е 621 и т.н.Всички сокчета се  приготвяха в нас ,след което пюрета плодови ,рибни ,месни .Дъщеря ми не ядеше месо от магазина а само дивеч ,тъй като детската ни лекарака (частна) каза че дивеча е най-богато месо на белтъчини ..Свъкър ми плащаше на ловци за различно месо ....Абе всичко беше приготвено в нас ,плодовете и зеленчуците отгледани от бабата без тор без нитрати и др.химикали..И всичките тези грижи полагани за здравословното хранене на детето ми не попречиха на това тя да е болна всеки месец та дори и по 2 пъти на месеца ..Дъщеря ми вкуси кремвирш за първи път на 3 години а съседските деца похапваха сладко пред блока и бяха здравички и дебели ,бомбончета ..Като тръгна на градина на 3 години поне година свекито и носеше там храна от нас +сокчета фрешчета защото тя  самата работеше като учителка в тази градина..ЕДин ден ми писна от всичко и разреших да яде всико което е заобикаля и което и се яде ..Нищо не се промени в нейното развитие и здравословно състояние ,продължаваше да си боледува та и до днесвсе още си е болнава..
Така че мила ,моя съвет е да предпазвай детенцето си от ГМО и многото Е в храните ,но не се престаравай ..Твоето сладурче като тръгне на градинка ,няма кой да му готви и дава отделна храна а и няма смисъл.
ЕДинственото което ме радва и до днес че никога не се научи дъщеря ми да пие газирани напитки а препочита фреш или вода .
Активен

Не правете това, което не искате да ви правят !!
Точна и коректна ще съм,както досега !!
Слагам винаги оценки ,моля Ви правете го и Вие !!
eclipsion
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 133


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Август 17, 2011, 18:29:31 »
Раздели ТемаНагоре

 Аз редовно готвя(или ми готвят) тези печени тиквички лятото когато има градински на пазара. Нискокалорично е и става много вкусно. http://fitnesinstruktor.com/tikvichki/
Активен

Разчиствам вкъщи и има доста запазени (дори нови) неща, включително книги. Моля, разгледайте тук. http://www.bgdomakinq.com/showcat.php?cat=500&ppuser=2223
Ако си харесате нещо, но ви се струва скъпо, съм склонна да намаля цената.
Изпращам по пощата/куриер/пощенска тарифа на Еконт - както ви е удобно.
По пощата обикновено цената е с вкл. доставка, пише на обявите ми.
Приемам пощенски записи, наложен платеж, плащане по Еконт, Виза Електрон и Пейпал.
denismami
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 640

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Август 17, 2011, 20:47:31 »
Раздели ТемаНагоре

 Smiley
МНого хубава тема ,поздравления !!
Искам да споделя с мамчето която иска детенцето и да похапва здравословно и що годе екологично чисто.
Имам дъщеря на почти 15 години..Преди толкова години нямаше такъв богат асортимент от детски храни и адаптирани млека ..То май почти нищо свястно нямаше (щом фризолак вземах с връзки ) .
Детето гледахме аз и свекървами и тя като тебе реши че нейната внучка няма да вкусва разни Е 621 и т.н.Всички сокчета се  приготвяха в нас ,след което пюрета плодови ,рибни ,месни .Дъщеря ми не ядеше месо от магазина а само дивеч ,тъй като детската ни лекарака (частна) каза че дивеча е най-богато месо на белтъчини ..Свъкър ми плащаше на ловци за различно месо ....Абе всичко беше приготвено в нас ,плодовете и зеленчуците отгледани от бабата без тор без нитрати и др.химикали..И всичките тези грижи полагани за здравословното хранене на детето ми не попречиха на това тя да е болна всеки месец та дори и по 2 пъти на месеца ..Дъщеря ми вкуси кремвирш за първи път на 3 години а съседските деца похапваха сладко пред блока и бяха здравички и дебели ,бомбончета ..Като тръгна на градина на 3 години поне година свекито и носеше там храна от нас +сокчета фрешчета защото тя  самата работеше като учителка в тази градина..ЕДин ден ми писна от всичко и разреших да яде всико което е заобикаля и което и се яде ..Нищо не се промени в нейното развитие и здравословно състояние ,продължаваше да си боледува та и до днесвсе още си е болнава..
Така че мила ,моя съвет е да предпазвай детенцето си от ГМО и многото Е в храните ,но не се престаравай ..Твоето сладурче като тръгне на градинка ,няма кой да му готви и дава отделна храна а и няма смисъл.
ЕДинственото което ме радва и до днес че никога не се научи дъщеря ми да пие газирани напитки а препочита фреш или вода .
Съгласна съм с казаното ,но ще допълня ,че наскоро се върна моя /на мъжът ми/братовчетка която е за здравословното хранене -живее в Испания,та оказа се че там дори имаш право на избор на кухня-ако искаш нормална ,ако искаш здравословна абе имаше там някакво име ..но  идеята ми е ,че навън хората са решили дори този проблем ,а ние тук ще трябва сами, само под наш контрол да си храним децата здравословно без Е-та ...
А по темата -за децата ,ако има прясно -от баба или сама приготвях сокчета ,пюрета...
Имам късмет ,че каката ми друго освен пр.мляко и плодове не иска-това нат.сок с 1000 Е-та или близалки ,бонбонки-неееееее иска и съм щастлива.
Моята рецепта е проста -без бял хлаб,плодове на воля,без пържено,е някой път им правя картофки ,но рядко,много салати,...
и отново тиквички -печени,във фурната или ако имате тиган тефлон стават супер с чесън ,копър,магданоз, и приготвям сос -кисело мляко и чесън  пресен.
А за овесените ядки -просто съм влюбена в тях -много си хапвах с кис.мляко докато кърмех за закуска от вечерта с ги слагах във вода и мед и сутрин прибавях само млякото ,а като имаше и плодове-прибавях и праскова ,круша или ананас-ммм супер ставаше.
Мъжът ми слава богу ,не е от тези които без мръвка не сядат на масата -казва ми Аз искам задушени зеленчуци с много моркови и лук-стават за 10 15 мин.
Това е моят начин да се храним здравословно.
Активен

Ценя точноста.Не пращам за проба.Не плащам предварително на хора с по малко от моите оценки или без такива !
Пощата е за купувача. Стока неотговаряща на описанието не плащам и не връщам.
Давам на 1 вия дал адрес на ЛС
http://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/247052752043675
Плетива и декоративни украшения-разгледайте!


Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: