{GOOGLENEWHOR}


Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Условия за второ и следващи деца!!!  (Прочетена 89922 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2010, 07:53:59 »
Раздели ТемаНагоре

За да имам повече деца,трябва да имам голяма кьща,като всяко дете да си има стая.Ане всички да са намьрдани в една стаичка.Да имам стабилни финансови доходи,а не днес 2000лв ,а утре 0лв.Абе много работи искам Cheesy Искам да  подсигуря децата си финансово,да ги изуча.Аз затова сьм с едно. Wink А желание всеки има,но условия няма. WinkВ такава дьржава като нашата, не можеш да имаш повече от две.
Мое мнение,аз разсьждавам така

Колко жалко,че са много малко хората,които разсъждават така!
Е,и аз съм една от майките с едно дете,искам и второ,за да не е самичка,но не искам да ги мъча с лишения и труден живот,и само да повтарям ''маменце сега нямам парички за това и онова''и те да гледат отстрани задоволени дечица и да преглъщат....,а да не говорим за дом и нормални условия за отглеждане на две деца,АБСУРД!
Сега не ми се смята,но дайте една проста сметчица на месец колко излиза отглеждането на две деца от до със заплатка от сорта на 400-450 лв. Cheesy Cheesy Cheesy
Ми все на минус ще излиза сметката. Заради това не обичам Абсурдистан - не се грижи за децата си. Не създава условия зя труд на родителите. Е, ще видим 2025 Цигания ли ще се казва, Ромбулгар ли ?
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2010, 07:57:52 »
Раздели ТемаНагоре

Еми каза, че нейното дете не ядяло любов.Всички деца ядът основно това Wink Всичко останало е само в нашите глави.
Помислете си само след 20-30 години, когато детето ви вече не е малкото бебче зависимо от вас, когато вече е възрастен със собствено семейство.Помислете няма ли да съжалявате и да се връщате назад виждайки колко сте загубили с тази предпазливост, мислейки че е здрав разум.
Не казвам, че не му давам любов, но само с нея не става.Нека не си кривим душите.
 Ще ти кажа и защо мисля така. Преди да забременея и двамата с мъжа ми взимахме много добри заплати и можехме да си позволим минимум 2 деца. Забременях - съкратиха ме, родих - мъжът ми го уволниха. Бременна погребах баща си, 2 месеца преди да родя майка ми замина да работи в чужбина. Вярвай ми, имало е моменти, когато съм смятала дали да купя хляб от 76 ст. или от 81ст. А преди да се омъжа и аз и брат ми живеехме добре. Осъзнавам, че сме били задоволени деца - дрехи, играчки, уроци по чужди езици.....
Нещата при нас се пооправят постепенно. Но няма гаранция, че няма да се повтори. Е как да обрека второто си дете ?
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 08:05:46 от emi9 » Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2010, 08:42:03 »
Раздели ТемаНагоре

"Да не остане само!"-ей това за мен лично не е и не може да бъде причина.Произхождам от род,в който никой не е само дете,но и никои от братята ,и сестрите не се имат,дори нещо повече...на нож са .Аз самата имам брат и не сме в толкова близки отношения.Лишения в семейството винаги е имало,защото родителите ни не са смогвали да отделят и за двама ни.Аз свирех на пиано,рисувах,танцувах,но до едно време,защото нямаше пари ,защото трябваха парички за братчето.След като родих моята майка ми каза,че трябва да си "опичам акъла" и да внимавам,че ако нямам някаква финансова стабилност си е лудост да се решавам на второ дете,защото само голото желание без подплата не е достатъчно.
И да,съгласна съм,че парите не са всичко,нещата винаги могат да се обърнат,затова да не забравяме и емоционалната страна .Аз изгледах детето си до 5 години и едва сега го пратих на предучилищна,та се чудя дали ще имам търпението да се грижа по същия начин и за друго или други деца...съмнявам се лично за себе си,защото не е достатъчно само желанието,важни са още много други неща,особено човекът ,с когото живеем!
Аз лично се радвам много на многодетните майки,но не на онези изтормозените мърляви,вечно мрънкащи госпожи,а на слънчевите излъчващи спокойствие и много любов ! Smiley
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 08:47:13 от EvaJ » Активен

skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2010, 08:53:24 »
Раздели ТемаНагоре

Еми каза, че нейното дете не ядяло любов.Всички деца ядът основно това Wink Всичко останало е само в нашите глави.
Помислете си само след 20-30 години, когато детето ви вече не е малкото бебче зависимо от вас, когато вече е възрастен със собствено семейство.Помислете няма ли да съжалявате и да се връщате назад виждайки колко сте загубили с тази предпазливост, мислейки че е здрав разум.
Не казвам, че не му давам любов, но само с нея не става.Нека не си кривим душите.
 Ще ти кажа и защо мисля така. Преди да забременея и двамата с мъжа ми взимахме много добри заплати и можехме да си позволим минимум 2 деца. Забременях - съкратиха ме, родих - мъжът ми го уволниха. Бременна погребах баща си, 2 месеца преди да родя майка ми замина да работи в чужбина. Вярвай ми, имало е моменти, когато съм смятала дали да купя хляб от 76 ст. или от 81ст. А преди да се омъжа и аз и брат ми живеехме добре. Осъзнавам, че сме били задоволени деца - дрехи, играчки, уроци по чужди езици.....
Нещата при нас се пооправят постепенно. Но няма гаранция, че няма да се повтори. Е как да обрека второто си дете ?

Лошо мислиш мила ще ме извиниш не искам да те обидя.Ами по твоята логика ако на 45г вземеш че забогатееш тогава ще родиш ли второ понеже ще имаш възможност??Моя случай не е цветущ но не мисля че си обричам децата -живея на квартира общо доходите ни и на двамата са между 650-700лв на месец и се справяме .Не съм си лишила детето от нищо,не е гладно ,е Да за мен не оставът за да се поглезя не съм се подстригвала от месеци все не мога да ги заделя тези 5лв  Cheesy Бременна съм с второ -докато родя малката ще дръпне нема да има вече хумана и за нея и други там глезотии ,вече си имам всички бебешки принадлежности и само живот и здраве всичко да е наред ще дондуркам още едно  Cheesy Ще пораснат ,ще си почна пак работа пък дано си имам късмет в живота и за в бъдеще съм по финансово стабилна  Cheesy Аз мисля че е много по трудно при вече пораснало дете да се навиеш за второ  Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2010, 08:58:58 »
Раздели ТемаНагоре

Ама да не вземете да се скарате сега!!!Аз тая тема уж за добро я направих :Smiley
Активен

emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2010, 09:02:59 »
Раздели ТемаНагоре

Скоки, не става въпрос за забогатяване, а за сигурен доход всеки месец, сиреч заплата. Не искам да имам милиони, но съгласи се, че ако знам колкоще взема в края на месеца ще ми е по-лесно да ноглася парите.
Добре, че мама праща и помага, ама докога Huh? То ме е срам вече.
Иначе аз съм си казала - от мен второ България няма да види. Cheesy
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2010, 09:05:31 »
Раздели ТемаНагоре

Иначе аз съм си казала - от мен второ България няма да види. Cheesy

Еми, ти за България ли си раждаш децата?
Никога, ама никога не съм смятала, че раждам деца "на държавата" и ми е супер странен и смешен подобен израз и начин на мислене, не се сърди;)
Активен
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2010, 09:16:51 »
Раздели ТемаНагоре

Иначе аз съм си казала - от мен второ България няма да види. Cheesy

Еми, ти за България ли си раждаш децата?
Никога, ама никога не съм смятала, че раждам деца "на държавата" и ми е супер странен и смешен подобен израз и начин на мислене, не се сърди;)
Не се сърдя. Не не ги раждам за България, но в крайна сметка остават данъкоплатци тук Smiley
Лично аз съм взела решението за себе си. Зачитам вашето мнение и гледна точка, зачитайте и моето
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
emi9
Всички луди на борба за мир и социализъм :)
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2291


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2010, 09:17:48 »
Раздели ТемаНагоре

Ама да не вземете да се скарате сега!!!Аз тая тема уж за добро я направих :Smiley
Няма, просто си обменяме мнения и гледни точки Smiley
Активен

http://bgcash.net/u/emi9
http://spe4eli.me/pileto8833   и аз да се пробвам в тия игри Smiley

Коректността преди всичко.
След "запис" моля да заявите интерес и на ЛС
За потребители с малко или без оценки - плащам/пращам след като получа нещото/парите.
Когато изпратя парите/нещото ВИНАГИ пиша на лични
винаги ПОСТАВЯМ оценки, правете го и вие
Позволявам си да игнорирам потребител, по свое усмотрение
Всъщност всичко е въпрос на преговори и договорки
Изпращам като МПП. Желая и така да получавам пратките си. Все пак си поемам разходите
Публикувам и в съседният сайт. Старая се да съм точна, но моля не се сърдете Smiley
 
Благодаря
НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were fucked
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2010, 09:20:13 »
Раздели ТемаНагоре

Скоки, не става въпрос за забогатяване, а за сигурен доход всеки месец, сиреч заплата. Не искам да имам милиони, но съгласи се, че ако знам колкоще взема в края на месеца ще ми е по-лесно да ноглася парите.
Добре, че мама праща и помага, ама докога Huh? То ме е срам вече.
Иначе аз съм си казала - от мен второ България няма да види. Cheesy
Никой не може да ти тази гаранция за в години напред-днес работиш тук -утре там и така  Wink то и при мен е така -добре че е мама  Cheesy
Ама да не вземете да се скарате сега!!!Аз тая тема уж за добро я направих :Smiley
Никой не се кара просто искам да обедя emi9 да си има второ хихих  Cheesy Cheesy
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2010, 09:22:15 »
Раздели ТемаНагоре

Не не ги раждам за България, но в крайна сметка остават данъкоплатци тук Smiley

Не се знае;)
Моите ако решат един ден да се реализират навън ще ги приветствам с две ръце;)
Зачитаме ти гледната точка, просто споделяме и аргументираме и своите;) Диалог да става;)
Активен
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 27, 2010, 09:23:16 »
Раздели ТемаНагоре

А,добре,успокоих се!
И на мен моля никой д ане ми се сърди,ама как се гледа дете с доход 500-700 лв при това на квартира,че и да се мисли за второ?Доходът ми е висок,видяла съм 2 и 200.НЕка бъдем коректни спрямо децата си и се замислим дали не ги обричаме просто на едно съществуване и не искаме ли всъщност те да живеят! Smiley
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #27 -: Октомври 27, 2010, 09:26:42 »
Раздели ТемаНагоре

Децата ви няма да са винаги деца;) Един ден ще станаг големи, възрастни хора и пътят им не винаги зависи от вас.Както и не е задължително цял живот да ги бутате напред и да ги отглеждате и изхранвате.Има много случаи, когато в един момент става обратното;)Така че не им предначертавайте съдбата, само защото заплатата ви в момента е 500 лв.
Активен
Поли
Мис БГ Домакиня 2011
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 2098


Поканени потребители: 32

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 27, 2010, 09:33:35 »
Раздели ТемаНагоре

твърдо подкрепям Еми,за второ не си помислям,мързи ме ся да пиша и да се обяснявам...''Сития на гладния не вярва!'' Wink
Активен

Пращам и получавам като МалъкПощенскиПакет(препоръчан)
С предимство са записалите се за две и повече обяви и дали адрес на лични.Не гоня на лични за адрес,заинтересованите пишат на лични!
Не приемам с наложен платеж!
EvaJ
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 146


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2010, 09:38:52 »
Раздели ТемаНагоре

Така,така,аз защото съм нова и мен никой не ме подкрепя! Tongue
Ами моя доход не е 500 лв,ама и аз на този етап не желая друго дете и това не зависи от финансите,пък и кой е казал,че трябва да са две и повече...то е много лесно народим ги,после ги даваме на ясли или баби и дядовци ...то така е много лесно наистина! Tongue
Активен



Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: