{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема-Всичко за косата  (Прочетена 39832 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vefii
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Skype-bubeto11111

Поканени потребители: 0

Профил
« -: Юли 07, 2010, 11:06:43 »
Раздели ТемаНагоре


На мен косата ми е болна тема и ме интересува всичко свързано с нея.Предлагам тук да споделим за продукти от които сме доволни или не.Също  домашни маски и всякъкви други неща за подържане на косата.
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 11:43:54 от vefii » Активен
margotooo
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 125


Лудетина

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Юли 09, 2010, 10:31:25 »
Раздели ТемаНагоре

Много хубава темичка,браво! Kiss
Аз да кажа за боядисването-преди я боядисвах веднъж в месеца,сега на 6 седмици,косата е отпочинала и не ми цъвти както преди,а и по принцип имам от 10-ина години себорея (УЖАСНАА) Huh?,ноо,с Клиъра се оправих  Shocked,а съм ползвала какви ли не препарати,но всичко беше временно.От 1.5 година нямам проблеми   ;D
Активен

Изпращам и получавам като МПП
Коректна съм,би било чудесно ако и вие сте!
Държа на оценките.
Обичам да разменям,стига да има нещо подходящо за нас!
http://www.detski-filmi.eu/ppc/member.php?uid=56230
Мама Ели
Форумлийка
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 302


Мама на две красавици

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Юли 10, 2010, 19:50:57 »
Раздели ТемаНагоре

Изправяне на косата

Не харесвате къдриците си? Искате права и гладка коса? Трудно ми е да ви разбера, но ще опитам да ви подкрепя. Запознайте се подробно с процедурата изправяне на косата. Въпреки че допускам, че я владеете до съвършенство.

Колкото и дълбоко да сте навлезли в темата, винаги може да възникнат някои въпроси от първостепенно значение:

Как става изправянето на косата в домашни условия?
Процедурата започва с избор на подходящ изглаждащ продукт – фиксаторна пяна, гел, серум и/или лак за коса. Тези продукти не само изправят, но и защитават косата от вредното въздействие на сешоара и пресата за коса. Пяната за коса най-често се използва за подчертаване на къдриците, но е ефективна и при изглаждане, особено за придаване на обем на редките коси. Гелът за коса е подходящ най-вече за постигане на мокър ефект и за оформяне на отделни кичури. Серумът за коса е възможно най-добрият избор, тъй като хидратира и заздравява косата, още преди да сте я увредили с процеса на изправяне. Лакът за коса служи за фиксиране на прическата.

Изправяне на косата със сешоар и кръгла четка
Изглаждащият продукт се нанася на влажна коса, без корените. Задължително поставете приставката на сешоара, защото концентрира топлината и улеснява оформянето. Колкото по-дълга е косата ви, толкова по-дебела трябва да е четката. Разделете косата в горната част и закрепете кичурите с щипки. Започнете да сушите долната част на косата, като сресвате всеки кичур поотделно с кръглата четка. Изпъвайте от корените към краищата. Повторете процедурата и с горната част на косата до пълното й изправяне. Фиксирайте с малко лак за коса, защото ако прекалите ще се начупи.
Изправяне с преса за коса
Веднъж опитали пресата за коса, едва ли ще се върнете към изтощителното изправяне със сешоар и четка. Новите преси са с много висока защита, но въпреки това всички увреждат косата при прекалена и най-вече неправилна употреба.

Как да използвате правилно пресата за изправяне на коса?
1. Старателно разресвайте косата си преди да започнете с изправянето.
2. Разделяйте косата на малки кичури, за да стане по-гладка и лека.
3. Изтегляйте косата от корена към върха, прилагайки равен натиск.
4. Много е важно да поддържате пресата чиста, за да я ползвате по-дълго и да сте по-внимателни към косата си.

Какво представлява трайното изправяне на косата?
Трайното изправяне на косата всъщност трае около 3-5 месеца. Ако косата е гъста и тежка, може и по-кратко. Извършва се от професионалист във фризьорски салон. Използва се течност, подобна на къдрина, която се нанася върху цялата коса, а на отделните кичури се поставят пластинки, които опъват косъма за известно време. След като се свалят, косата вече е изправена. Разбира се, това е тежка процедура, която изсушава и уврежда косъма.

Ето няколко конкретни предложения за изправяне на косата:

    *  Преса за коса SHE MK4 розов керамично-турмалинов стайлър

Лекото, кръгло тяло е създадено, за да е лесно за употреба в малки ръце, с удобна дръжка, която ви дава повече контрол, докато създавате различни спирали, къдрици или абсолютно права коса.
Вграден микропроцесор
Инфрачервено затопляне с йонна технология
Подвижни керамично-турмалинови плоскости


    *  Преса за изправяне на коса HP4666 - SalonStraight Sonic от Philips
 
Притежава уникална иновационна технология – керамични плочи, които нежно вибрират. Така косата се разпределя равномерно между тях и всеки кичур получава точното количество топлина. Косата ви е зашеметяващо права за 30% по-малко време (в сравнение с модел HP4669).


    * Шампоан за изправяне на косата Phytobrush shampoo от Phyto, 200 мл

За коса, която подлежи на изправяне – естествено къдрава или чуплива. Омекотяване на косата: акациев мед, богат на захари и витамини, розмарин (тонизира).
Подхранване на косата: пшенични протеини (възстановяват и подхранват). Защита на косата от агресивното действие на сешоара: термо-защитни агенти. Подготвя за употребата на сешоар, без риск от изсушаване на косата. Косата е мека и блестяща, без статично електричество.


    * Балсам за изправяне на косата Phytodefrisant от Phyto, 100 мл 

Нежно омекотяване: ферула (от семейството на копъра), хрян, градински чай (тонизират), растителна смола (хидратира). Без отмиване. Може да изсушите със сешоар след третиране с балсама. Хидратира, релаксира и омекотява косата, без химични съставки.

    * Моделираща паста за моментално подхранване и оформяне от Avon, 150 мл

Предпазва косата от увреждащото въздействие на сешоара и намалява времето, необходимо за изсушаване с 30%.
Подхранва косъма и му придава плътност.


    * Изправящ серум Schauma Straight&Glossy от Schwarzkopf, 150 мл

С употребата единствено на сешоар, новият серум за изправяне приглажда структурата на косата, без да я утежнява – за до 24 часа по-права коса с великолепен бляскав вид.

    * Лак за коса 3 Weather Taft от Schwarzkopf, 250 мл

С много силна фиксация, която осигурява гладка, права коса, без накъдряне за 24 часа.
Активен

http://getprize.org/didis,точка плс
Група за размяна на точки http://www.facebook.com/groups/258747717468632/docs/
http://www.facebook.com/groups/234525466594992/
Деца май 2007 г
hladna
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 139


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #3 -: Юли 10, 2010, 20:50:22 »
Раздели ТемаНагоре

Като стана дума за коса, някой ползвал ли е от тези сухите шампоани? Ще ми е интересно да чуя отзиви.
Активен

1.Поемайте си пощенските!
2.Не подканям на ЛС!
3.Не изпращам за проба!
4.Не приемам и не изпращам с наложен платеж без предварителна уговорка!
5.Изпращам и получавам САМО като МПП! По - скъпите неща, чрез пощенската услуга на Еконт - цена 2,50лв.
6.Запазвам си правото да игнорирам потребители по свое усмотрение!
7.Записвайте се в обявите!
http://detski-filmi.eu/user/profile/?id=66963&profile_type=feedback
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #4 -: Юли 10, 2010, 21:24:45 »
Раздели ТемаНагоре

Аз пък за пръв път чувам за такива  ;D  тя майка ми ме снабдява с такива неща и от доста време не съм се заглеждала какви неща са напускали  ;D
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Август 02, 2010, 21:58:49 »
Раздели ТемаНагоре

vefii ,надявам се да ти помогна с поста си,защото косата ми е нещото,за което се грижа най-много :Smiley Аз я изправям през ден по принцип,правя й вафлички,топирам,пръскам флакони с лакове..Та поради този постоянен терор доста започна да капе,загуби си блясъка,стана непокорна,като слама буквално,цъфтеше..абе  Lips Sealed Реших малко да й дам почивка и от 1 месец и правя една маска,от която направо стана уау.Най-вече изглежда огромно количество,преди сякаш имах 2 косъма.Не че се е сгъстила,просто от съставките "бухва" и се съживява.Захвърлих всички шампоани-имах какви ли не-професионални,за всякакви коси-нищо.Никаква химия,това му е майката Cheesy Маската е следната:
1 пакетче хума/е,може и половин или 2,трябва да си улучиш точното количество за товята дължина коса/
един жълтък
бира на око,аз лично сипвам поне чаша и нещо,зависи колко маска ти е необходима,пак казвам
Взела съм си и стимулант за коса на Икаров,когато не забравя капвам 10-15 капки.
Ако решиш да я изпробваш маската,имай предвид,че косата изглежда суха,затова може да добавяш и малко зехтин.Аз не го правя,защото иначе ми се омазнява за един ден.А след третата-четвъртата употреба се къпя само с жълтъци-2-3,понеже наистина от хумата ми трябва малко почивка.Но като цяло много ми я заздрави,спря да капе,разбира се расте малко по-бързо сякаш..като не я третирам с преси и химии нормално.
А след всяко къпане започнах сега да се пръскам и с хининова вода,тя пък нали казват,че омазнявала,та си балансирам изсушаването от хумата.Ако целта ти е здрава коса-опитай,няма да съжаляваш.Пък и може само моята така да я изсушава,пробвай със зехтин както написах.
После ще се радвам да споделиш впечатления Smiley
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
vefii
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Skype-bubeto11111

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #6 -: Август 05, 2010, 21:31:49 »
Раздели ТемаНагоре

Благодаря ти за рецептата, от утре започвам да я правя.Зехтин мисля за момента да не слагам, защото по-принцип бързо ми се омазнява косата.
А колко време седиш с маската и после само с вода ли я отмиваш?
Активен
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #7 -: Август 05, 2010, 22:07:27 »
Раздели ТемаНагоре

Мили мами и аз имам нужда от помощ.Моята коса от половин година капе като за световно.Казаха ми,че е от стрес.Пробвах какви ли не маски е не ще и не ще,капе.Даже вече започна да ми прозира отпред на бретона,там ми капе най-много.Спрях да я третирам с каквото и да е,отзад ми стана страхотна,здрава и блестяща,но отпред-УЖАС!Моля,ако някоя от Вас има идея ,какво да правя,да пише!
Активен

vefii
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Skype-bubeto11111

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Август 05, 2010, 23:03:07 »
Раздели ТемаНагоре

Ако познаваш добър фризьор, консултирай се с него за нещо ефикасно.
А иначе за по-бърз разтеж и за подхранване, знам за хининовата вода, бадемовото масло и стимуланта на Икаров
Активен
skoki81
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3134


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #9 -: Август 05, 2010, 23:03:44 »
Раздели ТемаНагоре

Както казва Cheesecake много е ефикасен стимуланта за коса на Икаров и не е скъп 5лв е шишето и наистина действа но ще пробвам с маската която тя каза че аз нямам нерви да се занимавам с мазане на корените само а с маската ще я напляскам цялата  ;D ;D
Активен

 
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
dacetoooooooo
Глобален Модератор
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6310


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #10 -: Август 05, 2010, 23:27:22 »
Раздели ТемаНагоре

Фризьорката ми е една от най добрите в града.Постоянно ме клепа с някакви чудеса,отделно ме кара да си правя постоянно маски и в къщи.От стимуланта на Икаров сигурно вече съм изразходила един кашон плюс вит. А,Е и Д.Бях платинено руса,от 2 седмици съм кестенява и е направо ужасно.Толкова си личи,че ми идва да се подстрижа нула номер.Сега сме решили пак де се изсветля,поне по малко се вижда.Направо ми се реве.Ще пробвам  маската на Cheesecake,но от къде да си купя хума.Никога не съм я използвала.
Активен

bionic
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


William third

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Август 05, 2010, 23:47:47 »
Раздели ТемаНагоре

Хума има почти във всички козметични магазинче, аз съм взимала дори и от аптека. :Smiley
Активен

Не спазвам ред в обявите си и не подсещам на ЛС, ако имате сериозен интерес ми пишете ЛС.
Отговарям на всякакви въпроси, не ме мързи да снимам и измервам допълнително, ако се налага.
Държа на добрата комуникация.
Изпращам като МПП по БГ пощи или с наложен платеж по Еконт
Изисквам предварително плащане за всички потребители - по Еконт
С предимство са желаещите повече от 1 обява!
Оценките ми от другия сайт на лични.
Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Август 06, 2010, 00:01:02 »
Раздели ТемаНагоре

Извинявайте за късния отговор,момичета.
vefii,стоя колкото се може повече-горе-долу докато хумата се запече и започне да изсъхва.Обикновено престоявам 30-40 мин,и после САМО с вода се отмива-никакви балсами и шампоани,поне това е моят съвет.Колкото по-малко химия,толкова по-добре.
dacetoooooooo,моят косопад спря от тази маска,не че е бил сериозен,колкото твоя,но помогна.А и съм чувала,че се прави и при косопад,тъй че не съм случайност.Иначе пръскай смело хининова вода-всеки ден,обилно.Струва към левче от аптеките.Там има и хума на пакетчета-около 30ст. е.Опитай тази комбинация-маската,която написах(само си прецени да слагаш ли зехтин или не,имай предвид,че изсушава косата),хининова вода всеки ден и пий нещо от сорта на Геритамин Нео,Центрум и тн.А щом пък е толкова сериозен косопада,добавяй ампули витамин А към маската-няма да сбъркаш,изчети си ако искаш и свойствата му спрямо косата из гуугъл.
Надявам се да съм от помощ и да се похвалите с резултати,изцяло положителни  Smiley
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
vefii
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: Май се объркахте малко!!!


Skype-bubeto11111

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Август 06, 2010, 21:47:02 »
Раздели ТемаНагоре

Cheesecake благодаря ти.От утре я започвам, по-нататък ще пиша за резултати.
А иначе току що си направих маска на лицето с хума.2 супени лъжици  хума, розова вода и обикновенна вода, да стане на гъста каша.Намазах я на лицето, стоях 10 мин. и я измих.Невероятен резултат.Аз по принцип съм с проблемна кожа и черни точки, но от маската порите се свиха, кожата не ми лъщи и изглежда много добре.
Активен
borislav
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 759

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #14 -: Август 06, 2010, 22:28:50 »
Раздели ТемаНагоре

ето и от от мен една маска,от която съм много доволна,2 супени лъжици тривитаминол де и 2 супени лъжици бадемово масло,ефекта е невероятен,за растеж на коста се ползва,аз си го правя 2 пъти в седмицата,седи се по 1 час с нея
Активен

КОРЕКТНА СЪМ-ОЧАКВАМ СЪЩОТО
Спазвам ред 3 часа,после давам напред


Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: