{GOOGLENEWHOR}


Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мерки против измамите  (Прочетена 9486 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« -: Септември 12, 2010, 09:41:57 »
Раздели ТемаНагоре

Тъй като гледам, че темата с Некоректните потребители набъбва (както при нас, така и другаде) искам да въведем някакви допълнителни мерки. Дайте вашите предложения!

Моите предложения са:
1. Да назнача модератор който да се занимава най-вече с темата за измами.
2. Да въведа правило с което е желателно да се разменят телефони преди сделка и евентуално да се осъществява контакт. В момента всички номера на тел. са персонални и по-лесно могат да се проверят от МВР при жалба.

Дайте и вашите предложения!
Активен

viv_f
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 630


Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #1 -: Септември 12, 2010, 09:50:34 »
Раздели ТемаНагоре

Хубави са идеите за телефона,но аз не мисля , че всеки би си дал личния номер!Аз давам телефона,само на хора с които вече съм имала вземане-даване и до някаква степен им имам доверие!Но на всеки ей така да си давам тел,няма да ми е приятно.Знаете какви скандалджийки има,където кълнат,заплашват и т.н..Това е моето мнение SmileyА относно това,да се назначи модератор,е хубава идея!
Активен

Коректна съм,давам точни описания.Очаквам същото!Ходя само веднъж седмично до пощата,с изключения ако съм свободна!
Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #2 -: Септември 12, 2010, 10:14:28 »
Раздели ТемаНагоре

Телефонът си бих дала само, ако аз преценя. А и не е трудно да се даде някакъв, който после да не се ползва...  И аз съм за модератор, който да следи темата.
Активен

amber
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 459


Поканени потребители: 1

Профил WWW
« Отговор #3 -: Септември 12, 2010, 10:30:14 »
Раздели ТемаНагоре

За телефона и на мен не ми допада идеята.
А за модератор ... как точно ще помага този модератор?
Активен
Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #4 -: Септември 12, 2010, 10:32:24 »
Раздели ТемаНагоре

За телефона и на мен не ми допада идеята.
А за модератор ... как точно ще помага този модератор?


Ще води актуален черен списък на измамници. В момента всичко е доста разхвърляно и няма визуализация като хората.
За телефона може би сте прави.
Може да добавим плащания чрез PayPal и ePay.
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #5 -: Септември 12, 2010, 10:38:11 »
Раздели ТемаНагоре

Плащания чрез PayPal и ePay е добро предложение, но не всеки има желание за подобен начин на разплащане. Принципно всичко трябва да е пожелателно. Няма как на 100% да се предпази сайта от измамници, но е хубаво да има превантивни мерки.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #6 -: Септември 12, 2010, 10:40:08 »
Раздели ТемаНагоре

Плащания чрез PayPal и ePay е добро предложение, но не всеки има желание за подобен начин на разплащане. Принципно всичко трябва да е пожелателно. Няма как на 100% да се предпази сайта от измамници, но е хубаво да има превантивни мерки.

Абсолютно съм съгласен. Има една приказка "Всичко което е създадено от човек, може да се разруши от човек"
Активен

kemilii
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 872


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #7 -: Септември 12, 2010, 11:02:44 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!:)
Моето предложение е следното;както е в някой други сайтове,при регистрацията има място за адрес,което е задължително за попълване,пък след това,може да се скрие,ако някой не желае да му излиза в профила(както имейла),но когато има някакъв проблем,се обръщаш към админите на сайта,които ще имамт данните на всеки един от нас и получаваш данните на некоректния потребител и така по лесно би могъл да го намериш и да заведеш исканията и претенциите си срещу измамника.
Друго предложение,което ми хрумва в момента е бутон КУПИ СЕГА;РАЗМЯНА;ЗАПИС; ВЪПРОС,които бутони,автоматично при натискането си да отвеждат потребителя на ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ,при което  на продавача да се показват данните на питащия,но пак е рисково,защото,ако не стане сделка,някоя от страните може да има претенции и както има всички данни на човека отсреща да стане страшно Shocked
Това е моето предложение в момента за това се сещам.
Хубав ден на всички!!! Smiley Cheesy Wink
Активен

Shu-shi
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #8 -: Септември 12, 2010, 11:10:05 »
Раздели ТемаНагоре

kemilii има Закон за защита на личните данни. Пък и когато получавам пратка, дамам адреса си доброволно и сама нося  последствията от тази информация. Никога не съм пускала пратка до поискване, ако не е наложен платеж. Ако потребител откаже да си даде адрес за кореспонденция, просто не изпращам "нещото".

Важно е и това, че сайтa не бива да е страна в отношенията между потребителите. Екипът не носи отговорност за това, че аз съм изпратила доброволно на X нещо, което не ми е платено авансово!
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 11:23:29 от Shu-shi » Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #9 -: Септември 12, 2010, 11:22:14 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!:)
Моето предложение е следното;както е в някой други сайтове,при регистрацията има място за адрес,което е задължително за попълване,пък след това,може да се скрие,ако някой не желае да му излиза в профила(както имейла),но когато има някакъв проблем,се обръщаш към админите на сайта,които ще имамт данните на всеки един от нас и получаваш данните на некоректния потребител и така по лесно би могъл да го намериш и да заведеш исканията и претенциите си срещу измамника.
Друго предложение,което ми хрумва в момента е бутон КУПИ СЕГА;РАЗМЯНА;ЗАПИС; ВЪПРОС,които бутони,автоматично при натискането си да отвеждат потребителя на ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ,при което  на продавача да се показват данните на питащия,но пак е рисково,защото,ако не стане сделка,някоя от страните може да има претенции и както има всички данни на човека отсреща да стане страшно Shocked
Това е моето предложение в момента за това се сещам.
Хубав ден на всички!!! Smiley Cheesy Wink

kemilii наистина има така наречения Закон за защита на личните данни, съгласно който не мога да събирам данни които пряко или коствено да водят до идентификация на дадено лице. Това може да е 1 нещо като ЕГН или съвкупност от данни като например трите имена и точен адрес.
По-добрия вариант според мен е да се търси посредник в тази част. Такива са за България са ePay. Там системата регистрира даден потребител със картова сметка, ЕГН и т.н. За мен плащанията посредством ePay са доста по-сигурни отколкото плащанията през пощата. Там специално няма бягане.
Активен

Админ
Администратор
Администратор
power user
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 3686


Поканени потребители: 4

Профил
« Отговор #10 -: Септември 12, 2010, 11:26:08 »
Раздели ТемаНагоре

Другия вариант е да се гледат добре оценките. Както в нашия така и в други сайтове Smiley Който е с малко или никакви оценки той да праща първи. Надявам се ме разбрахте Smiley
Активен

Cheesecake
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 368


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #11 -: Септември 12, 2010, 12:06:36 »
Раздели ТемаНагоре

Това с ePay не изисква ли да плащаш месечна такса,или да имаш такса върху това,което плащаш,като поръчвам от ибей винаги ми одържат някакви макар и стотинки за подобни глупости,даже не съм сигурна защо ги искат.А иначее за телефона не ми звучи добре идеята.Според мен трябва да стане задължително поставянето на оценки,незнам защо никога не е било така Lips Sealed И дори да има някакво мъничко наказание,ако не поставиш.Та мисълта ми е,че има много измамници,на които някои им спестяват отрицателните,по една или друга причина.А пък коректните трябва да си просят оценки,именно защото е пълно с лъжци и им е нужна всяка оценка.Ако не сте забелязали почти всеки в профила си е написал да се поставят оценки- защо трябва да си ги просим,не може ли да се въведе правило,не мисля,че ще има някой против,дори ще ни е полезно.
Активен



НЕ поемам пощенски,освен ако не съм отбелязала!
Моля за глас  http://nagradite.net/estrella Smiley
mimoza7710
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 285


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #12 -: Септември 12, 2010, 12:36:34 »
Раздели ТемаНагоре

Ето и моето предложение:
Може да ви прозвучи глупаво, но пък ми се струва удачно, ако е програмно изпълнимо.
Идеята ми е темата за некоектни потребители да е пряко свързана с НИК-овете. т.е. когато даден потребител съществува в тази тема, НИК-а му да се оцветява например с червено. Така, когато некоректен потребител се е записал в моя обява и НИК-а му е с червен цвят, аз сама и на моя отговорност ще реша дали да му продам, разменя или купя. Тези хора ще се " виждат" отдалече и от всички. А може би и измамите биха намаляли - едва ли някой би искал собствения му НИК да е червен!
Може би в темата за некоректни трябва да има поле, където точно да се изпише НИК-а на некоректния потребител и след това системата да го разпознае и маркира като "червен" например.
Ако идеята ви допада, но е софтуеърно неизпълнима, може да се помисли за подобен вариант!
Активен

* Изпращам и получавам като МПП по БГ пощи или Еконт пощенска пратка.
* Коректна съм и очаквам същото от вас.
* Поставям коментари/оценки, правете го и вие.
* Връщам артикули неотговарящи на описанието.
* Изключително много държа на отличната комуникация и я поддържам до приключване на сделката.
* За непознати за мен потребители по моя преценка мога да изискам предварително плащане, моля, не се обиждайте!
desitka2008
new user
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 250


Поканени потребители: 0

Профил
« Отговор #13 -: Септември 12, 2010, 12:36:40 »
Раздели ТемаНагоре

Като гледам едно 90% не си пишат даже града,от който са..камоли да оставят други данни..
Възможно ли е да се направи задължително полето за град и ако не се попълни да не може да се пусне обява?
Ще спести доста излишни въпроси мисля.. :Smiley

ПП: Идеята за маркиране ника в червено е добра!
Активен
kemilii
power user
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 872


Поканени потребители: 1

Профил
« Отговор #14 -: Септември 12, 2010, 12:46:35 »
Раздели ТемаНагоре

Здравейте!:)
Моето предложение е следното;както е в някой други сайтове,при регистрацията има място за адрес,което е задължително за попълване,пък след това,може да се скрие,ако някой не желае да му излиза в профила(както имейла),но когато има някакъв проблем,се обръщаш към админите на сайта,които ще имамт данните на всеки един от нас и получаваш данните на некоректния потребител и така по лесно би могъл да го намериш и да заведеш исканията и претенциите си срещу измамника.
Друго предложение,което ми хрумва в момента е бутон КУПИ СЕГА;РАЗМЯНА;ЗАПИС; ВЪПРОС,които бутони,автоматично при натискането си да отвеждат потребителя на ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ,при което  на продавача да се показват данните на питащия,но пак е рисково,защото,ако не стане сделка,някоя от страните може да има претенции и както има всички данни на човека отсреща да стане страшно Shocked
Това е моето предложение в момента за това се сещам.
Хубав ден на всички!!! Smiley Cheesy Wink

kemilii наистина има така наречения Закон за защита на личните данни, съгласно който не мога да събирам данни които пряко или коствено да водят до идентификация на дадено лице. Това може да е 1 нещо като ЕГН или съвкупност от данни като например трите имена и точен адрес.
По-добрия вариант според мен е да се търси посредник в тази част. Такива са за България са ePay. Там системата регистрира даден потребител със картова сметка, ЕГН и т.н. За мен плащанията посредством ePay са доста по-сигурни отколкото плащанията през пощата. Там специално няма бягане.

Да така е,прави сте за Закона за защита ла личните данни,аз също съм ЗА предложението  на mimoza7710 , за оцветяването на НИКа в[color=red] ЧЕРВЕНО[/color][/color],това е добра идея!!!:)
Активен



Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на: